Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Sawik

Strony: [1] 2 3 ... 284
1
Offtopic / Merry Christmas!
« dnia: 2024-01-09, 11:49 »
I nawzajem mimo że późno

2
Offtopic / Facjatki
« dnia: 2022-08-28, 10:34 »

Praise the Sun ☀️

4
Archiwum / [G2NK] Legend of Ahssûn DE
« dnia: 2019-03-18, 22:44 »
Może ktoś coś powiedzieć o tłumaczeniu na angielski? Jest zrobione "poprawnie" czy google translate?

5
Nigdy nie odpowiada na Cześć, hej itd...
Przestań mówić. Problem znika, jeżeli uważasz to za niestosowne żeby całkowicie ją zignorować mijając ją, zamień przywitanie na zwykłe skinienie głowy.
Nie odpisuje na wiadomości
Jeżeli wstrzymują Cię one z pracą... To bardzo dobrze. Zaznaczaj to tylko w trakcie wiadomości, że nie jesteś w stanie kontynuować pracy z tego powodu. Umywasz ręce od problemu.
Zero pochwał tylko opieprz
Akurat prawda jest taka że nie powninieś oczekiwać pochwał za swoją pracę. Skoro zgarniasz "tylko opieprz" zastanów się czy nie masz złego podejścia do pracy i czy swoje obowiązki wykonujesz poprawnie.

obiecany "Elastyczny" grafik nie istnieje
W zależności od kontraktu i wykonywanej pracy, "elastyczny" grafik może być przywilejem niedozwalanym w trakcie niektórych okresów, często długich.
Gdy coś chce przychodzi z uśmiechem i jest miła
A Ty naiwny i wielokrotnie dajesz się złapać na uśmieszek zgadzajac się na wykonanie dodatkowych zadań?

Później poker face przez resztę dnia
W czym tutaj jest problem?
Straszy gorszymi zmianami
W większości przypadków takie groźby są bez pokrycia, zapoznaj się z własnym kontraktem i w wypadku konkretnej groźby będziesz w stanie przynajmniej cokolwiek odpowiedzieć. Mój kontrakt dla przykładu chroni mnie przed takimi zmianami. Jeżeli zmiana nie jest uzgodniona ze mną, pracodawca ma prawo wprowadzić zmiany dopiero po daniu mi trzy miesięcznego okresu dostosowaczego, np. żebym miał czas zmienić wydział lub odejść z firmy. Oczywiście od tego są ustępstwa jeżeli chodzi o ochronę danych bądź bezpieczeństwo w pracy.
Ogólnie w pracy mam 4 managerów, 3 z nich jest naprawdę fajna i wprowadza fajną atmosferę. Wyłącznie ten 1 wyjątek sprawia, że odechciewa mi się pracować w tym miejscu
Ogranicz kontakt z Panią menadżer do minimum. Stosunki utrzymuj czysto zawodowe, a w razie próby nawiązania "zwykłej" rozmowy staraj się ją zakończyć jak najszybciej.
Jak mam się zachowywać względem jej? Nie chce spin żadnych, ale po prostu nerwy już mi siadają z nią
Tak jak pisałem wyżej, staraj się ograniczyć z nią kontakt, zapoznaj się z własnym kontraktem i próbuj wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej. Możesz też spróbować porozmawiać z nią osobiście, jeżeli to nie pomoże poprosić o pomoc "wyżej". Oczywiście masz też opcje szukania pomocy w związkach zawodowych, o ile należysz.Generalnie ciężko odpowiedzieć coś bardziej konkretnego nie znając charakteru Twojej pracy i jak bardzo chociażby to nieodpisywanie na wiadomości, wpływa na Twoją pracę.

6
Hungryhouse nie macie tam?

7
Zrobione, na razie w takiej formie, bo nie do końca rozumiem co to i dlaczego trzeba to tam dodać. Jak ktoś opisze co to jest, poprawię.

8
Złote Wrota 2: Serce Bogini / Dyskusja ogólna
« dnia: 2018-12-03, 12:26 »
Ja nie jestem pewien czy DK dobrze na tej rekrutacji wyszły...

9
Offtopic / Facjatki
« dnia: 2018-11-19, 21:37 »
O kurwa, ja myślałem że to jakiś "bilet" czy cuś :F

10
Offtopic / Facjatki
« dnia: 2018-11-18, 23:32 »
Propsy wyłacznie za zegarek.

11
Silniki graficzne / Particle system
« dnia: 2018-11-14, 18:45 »
Myślisz, że sama podmiana wygenerowanego koloru na materiały sporo podniesie realizm?
Tak i bardzo łatwo to sprawdzić w jakiejkolwiek grze pozwalającej na modding.

12
Silniki graficzne / Particle system
« dnia: 2018-11-12, 19:40 »
W OpenGL mam doświadczenia jeszcze mniej niż z moddowaniem Wiedźmina, a nigdy tego nie robiłem, więc wybacz że się wypowiem pomimo tego.

Dlaczego używasz kostek? Oczywiście mogę się mylić, ale nie powinno się stosować płaszczyzn? Dodatkowo, efekty cząsteczkowe zawsze będą wyglądały hujowo jeżeli nie będziesz używał odpowiednio przygotowanych materiałów.

I taka generalna rada, bardzo zachęcam do przeglądania github'a w poszukiwaniu praktycznych zastosowań jakichkolwiek bibliotek.

13
Pytania i problemy / Pytanie o program
« dnia: 2018-11-08, 01:47 »
Ale zmian w okienkach dialogu AI_Output nie zobaczysz, bo plik OU.bin dodaje się do paczki z modem, więc stamtąd jest bezpośrednio czytana. Redefix + GothicStarter + GothicVDFS (do paczki).
Chyba że nie jest.
Wystarczy że tego pliku w paczce .mod nie ma i jest czytany "z dysku". EdekSumo robił kiedyś specjalnie pod to "Empty mod", poszukaj, może jeszcze gdzieś link działa.

14
Dyskusje i problemy / Jak zacząć modowanie gothica
« dnia: 2018-11-07, 19:52 »
Czytacie w ogóle o co gość pyta?

Słowem klucz jest zacząć. Najlepiej będzie zacząć od napisania sobie fabuły/scenariusza. Dzięki temu wiesz jakie postaci musisz napisać, gdzie je umieścić, oraz ogólnie jak rozplanować mapę. Normalnie sporo z rzeczy o których mówisz robi się równolegle, gdy nad modyfikacją pracuje grupa, jeżeli pracujesz sam - jesteś zmuszony do skakania pomiędzy zadaniami i pracowania etapowo.

Pamiętaj że nie ważne od czego zaczniesz, czy od świata, fabuły czy skryptów, później i tak będziesz wprowadzał zmiany i staraj się tym nie zniechęcać.

15
Archiwum / [G2NK] Gothic I
« dnia: 2018-09-25, 20:25 »
Tylko że inne mody raczej tylko ewentualne jakieś kawałki biorą a tutaj będą całe elementy przeniesione, czy aby na pewno EULA na to pozwala?

No i bez sensu wrzucać do paczki z modem coś co większość praktycznie i tak będzie miała na dysku.

Można to podzielić. Albo jak ktoś ma zainstalowany G1 to jakoś przenosi, albo pobieranie całości. Nie waży to wiele. Co do legalności - to ten sam silnik, poczytaj co było napisane tu wcześniej.
W momencie w którym którykolwiek asset NIE znajdujący się w części do której przenosimy znajduje się w paczce, warunki umowy licencyjnej są łamane. Możecie sobie dowolnie używać modeli nawet i Wiedźmina 3, nie możecie ich rozprzestrzeniać.

16
Skrypty / B_AssessTheft - kogo okradamy?
« dnia: 2018-09-22, 00:09 »
Odpowiedziałeś sobie sam dwukrotnie.
Self - osoba która przedmiot odbiera,
Other - osoba której przedmiot odbierają,
Item - przedmiot który odbirasz.
Chcesz dostać się do gildii postaci której zabierasz przedmiot.
To wszystko są Twoje słowa, korzystaj z własnej wiedzy.

17
Offtopic / OTO POLSKA
« dnia: 2018-09-15, 18:28 »
30k? Gdzie składać aplikację?

18
Offtopic / [Discord] Modding od kuchni
« dnia: 2018-08-28, 20:33 »
Mają nawet Azteka!

19
Windows 10 i brak uprawnień do zapisu na partycji systemowej? Spróbuj uruchomić jako admin.

20
Gry / Szachy - zapisy i dyskusje
« dnia: 2018-08-21, 06:37 »
To co? Organizujemy juz ja 2019? Doświadczenie uczy ze akurat w styczniu wystartujemy z pierwszymi meczami.

Strony: [1] 2 3 ... 284
Do góry