Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Sawik

Strony: [1] 2 3 ... 283
1
Dzieje Khorinis / Wewnętrzne problemy zespołu
« dnia: 2018-03-14, 11:59 »
Nazywanie moddingu dwudziestoletniej gry "poważnym" to jakieś nieporozumienie, protestuję.

2
Gry / Szachy - zapisy i dyskusje
« dnia: 2018-03-14, 01:21 »
Generalnie jestem przeciwny czekaniu. Nierówne grupy, albo czekanie na dodatkowe siedem osób? Wydaje mi się że kto miał się zgłosić ten się zgłosił, ale to Twój event, nie ingeruję.

3
Gry / Szachy - zapisy i dyskusje
« dnia: 2018-03-13, 20:40 »
To masz ośmiu i więcej nie uzbierasz.
1. Zireael
2. Sculler
3. Adanos
4. Duke Nukem
5. KornikS
6. Żelazko
7. Ruffin
8. Sawik

4
Dzieje Khorinis / Wewnętrzne problemy zespołu
« dnia: 2018-03-13, 20:39 »
To kto wkońcu zawinił, proszę o listę nazwisk.
Dość istotne pytanie. Nie ma tutaj póki co żadnych faktów, same niedomówienia, może ktoś opisać historię taką jaka była? Takie zatajanie najważniejszych informacji prowadzi do domysłów i dalszych niepoprawnych oskarżeń. Kto zaczął spór? O co? Dlaczego to akurat Dark ustąpił? Co to za groźby szantażu? Konkrety, albo z prywatą na pw.

5
Offtopic / OTO POLSKA
« dnia: 2018-03-12, 21:03 »
Ta, tylko przez to że cebuliony pierdolą że to niemożliwe - jest to przerażająca możliwość.

6
Dzieje Khorinis / Wewnętrzne problemy zespołu
« dnia: 2018-03-07, 13:12 »
Łatwiej jednak napisać że dysk się spalił...

7
Sprzęt, oprogramowanie / 2 monitory windows 7
« dnia: 2018-02-25, 19:59 »
Upgrade na win10 to IMO najlepsze rozwiązanie.

8
Offtopic / OTO POLSKA
« dnia: 2018-02-18, 10:37 »
Dalej wybiórczo czytasz wiadomości, nie mam czasu na dyskusję z kimś takim

9
Offtopic / OTO POLSKA
« dnia: 2018-02-18, 06:04 »


Mhm i powielaj błędy. Najpierw trzeba mieć podstawy składania poprawnych zdań by dopiero potem rozwijać mowe poprzez rozmowy a nie na odwrót.
I co? Będziesz się uczył z podręcznika? Od nauczyciela w polszy, czy innego rodzimego kraju, który w dziewięćdziesięciu procentach przypadków miałby problem kupić kebaba bez cebuli używając języka którego naucza? Wiesz że mieszkając w Anglii od dziesięciu lat i kończąc trzy szkoły nigdy nie musiałem znać regułek stosowania past perfect continuous, do tego stopnia że musiałem teraz wygooglować jak to się poprawnie nazywa?  Gdzie zwróć uwagę szkołę skończyłem z dobrymi wynikami i jestem zadowolony ze swojej sytuacji zawodowej. Polecam wyjechać za granicę, zastosuj się do własnych rad, jeżeli w przeciągu pół roku nauczysz się czegoś więcej niż "przerwa", "na X stację", "wychodzę do toalety", będę bardzo zdziwiony.
Dlatego z miejsca założyłem że JAKIEŚ zdolności komunikacyjne są, wystarczą proste zdania, byleby było na czym budować.

Nie dziękuję, pójdę na obsługę i nauczę się języka w kilka miesięcy poprzez obcowanie z nim na co dzień. Początki będą trudne, tylko początki.
Gdzie?

Początki będą trudne, tylko początki.
Komunikacja bez znania podstawowych zwrotów/wyrazów w danym języku jest niemożliwa, nie trudna. Więc tutaj. Oczywiście pomijam już fakt że zdanie o przechodzeniu rozmowy kwalifikacyjnej wygodnie pominąłeś.
Swoją drogą, jak wspomniane wyżej - mówię z autopsji, sam musiałem się nauczyć innego języka w podobnych okolicznościach, także odpuść sobie dalszą dyskusję, po prostu nie masz racji.

10
Offtopic / OTO POLSKA
« dnia: 2018-02-17, 19:49 »
Co do nauki języka w robocie to nikt nie zatrudni cię w Niemczech,Francji czy Anglii na kasie
Dlatego z miejsca założyłem że JAKIEŚ zdolności komunikacyjne są, wystarczą proste zdania, byleby było na czym budować. Jeżeli ktoś przeszedł rozmowę kwalifikacyjną, do jakiejkolwiek pracy, nie wiedzę problemu by pracował na kasie.

11
Offtopic / OTO POLSKA
« dnia: 2018-02-17, 14:26 »
Jak nie umiesz języka to siedź na magazynie a nie w obsługach
I tym samym z miejsca skaż się na dożywocie w magazynie? Nie dziękuję, pójdę na obsługę i nauczę się języka w kilka miesięcy poprzez obcowanie z nim na co dzień. Początki będą trudne, tylko początki.

12
Twórczość / Kharynic - The History of Mine Valley
« dnia: 2018-02-07, 11:34 »
O ile rozumiem usunięcie mojego postu jeszcze w teczce, tak nie rozumiem usunięcia pytania Paradoxala odnośnie nazwy - tak wiemy, nie jesteś zainteresowany opiniami odnośnie tego, ale chyba możesz zdradzić co oznacza i dlaczego akurat taka nazwa została obrana.

13
Offtopic / Sprawy mniej związane z forum
« dnia: 2018-02-06, 09:14 »
Aha czyli jak ktoś nie jest tutaj znany czy w ogóle pół forum go nienawidzi to mimo że mówi prawde to po nim pojedziesz bo od tak z dupy, bo każdy tak robi?
Mniej więcej tak. Z tymże nie chodzi tutaj o samo twierdzenie czegoś, tylko o sposób przedstawienia tego. Chociażby przytoczony przez Macieja tekst o risenach, ja też je lubię, jednak jestem świadomy tego że moja opinia jest odmienna od większości ludzi z forum i nie próbuję im jej narzucać, on tak. A i zwróć uwagę że on nie jest (był?) nieznany - znało go całe forum i całe forum kojarzyło go po prostu źle. Nawet najmądrzejszy komentarz będzie źle odebrany gdy zostanie napisany przez taką osobę.

14
Grafika 3D / Gmax vs. 3ds max?
« dnia: 2018-01-30, 23:43 »
Ja z kolei odradzam i radzę zostać przy blenderze.

15
Zapowiedzi modyfikacji / Gothic 2 Ucieczka
« dnia: 2018-01-30, 05:17 »
~ Styczniowy raport :

Minął już jakiś miesiąc od pokazania ostatniego materiału, więc czuję się zobowiązany pokazać, co nowego udało się zrobić. W związku z licznymi zmianami i rozszerzeniem fabuły, z przyjemnością zawiadamiam, że Ucieczka poruszy wątek Bractwa Śniącego po upadku bariery! W związku z tym, będziecie mieli okazję zwiedzić obóz na bagnie - dużo bardziej ponury i pełen ożywieńców.


Przez ostatnie tygodnie spokojnie pracuję sobie w Spacerze i odtwarzam zniszczenia oraz chaos. Chciałbym tutaj bardzo podziękować Młodemu Ścierwojadowi, za dokonanie zniszczeń w Blenderze Obozu Bractwa. W międzyczasie Ktoś kreatywny uzupełnia fabułę i zapisuje zadania poboczne a Ktoś zdolny sposobi się do odnawiania modeli tarcz i hełmów. Mimo wielu obowiązków zjadających czas, praca powoli posuwa się naprzód.

PS. Wersja obecna nie jest oczywiście ostateczna. Przede mną jeszcze dodanie w wielu miejscach mgieł, itemów, a przede wszystkim walka z obrzydliwymi teksturami z G1 - podmiana liści, dodanie alfy itp.
Ten post powinien stać się definicją aktualizowania tematu :ok:

16
Dzieje Khorinis / Więcej niż tylko modyfikacja?
« dnia: 2018-01-28, 05:07 »
Czy jeżeli zakupię paczkę modeli i użyję ich w swojej modyfikacji, twórca mimowolnie zrzeka się swoich praw autorskich?
:lol2: :lol2:
Z takim pytaniem to nie do mnie tylko do twórcy, którego modele kupujesz. I nie wrzucaj tu jakiś notek z innych stron bo dyskutujemy na temat modów do gothica.
Cytowałem prosto z pliku dystrybuowanego z mod kitem.Umowa licencyjna GothicMOD jest analogiczna do tej z creative commons 4.0
https://creativecommons.org/licenses/by-nc/4.0/deed

Nie, nie jest.

17
Dzieje Khorinis / Więcej niż tylko modyfikacja?
« dnia: 2018-01-28, 00:35 »
Powiedz mi że to co piszesz to żart bo nie wierze że możesz być aż takim niedorozwiniętym człowiekiem.
To co ci wrzuciłem to pierwsze pare zdań z licencji jaka ciąży na modzie który stworzysz.
Wszystko co tworzysz i publikujesz jest sygnowane jako TWOJE, każdy może z tego korzystać pod warunkiem opisania cie stosownie jako autora ów "dzieła".
I NIE NIE MOŻESZ SOBIE ZASTRZEGAĆ praw do niepobierania twoich modeli i nie umieszczania ich w jakiejkolwiek gotyckiej modyfikacji. Nawet jak sobie napiszesz liścik podpisany przez twoją mame nie pomoże.
Mam nadzieje że wyraziłem sie jasno w tym temacie jak chcesz więcej objaśnień to sprawdź sobie plik, który masz w folderze z gothikiem.
Czy jeżeli zakupię paczkę modeli i użyję ich w swojej modyfikacji, twórca mimowolnie zrzeka się swoich praw autorskich?
Cytuj
2.An adaptation in this sense is not, if the unmodified plant
* Is connected with another independent work. This applies even if the related works are used as a complete work;
* In a database or other collective work is inserted;
* A database or other compilation, and other elements can be inserted.
In these cases must be a clear indication of which parts of their collective work, or are under this License.
3.An independent work is a work that can be used alone or in a meaningful way that is perceived by the market outlook as an independent work.
4.Who buys from the use or handling the work related right, such as a database vendor right or a right relating to interpretation of the work, must assume this right with this license, if it spreads the work, ready for download stops or otherwise publicly available makes recites, performs or otherwise publicly available again and the related intellectual property rights for these uses is necessary.
Sytuacja którą opisał Laren zakłada że asset jest "pracą niezależną" i jako taki może być objęty osobną licencją.

18
Offtopic / Muzyka
« dnia: 2018-01-26, 20:55 »
Na co?
Zgaduję że na pochwałę za wyjście z murzyńskiego getta.

19
Forum / Postulaty
« dnia: 2018-01-26, 20:38 »
Ja z kolei bym prosił o przywrócenie możliwości moderatorom edytowania postów starszych niż rok (właściwie w ogóle straciłem możliwość edycji cudzych postów) - większość próśb dotyczy właśnie tego, zaktualizowania tematu którego sami już nie są w stanie.

20
Forum / Postulaty
« dnia: 2018-01-24, 13:31 »
Na komputerze mi się nie zmienił ctrl +f5 naprawiło sprawę. Proszę o wybaczenie.

Strony: [1] 2 3 ... 283
Do góry