Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Caesum

Strony: [1] 2 3 4
1
Archiwum / [G1] Potępieni
« dnia: 2019-10-19, 12:51 »

Cechy modyfikacji:
 • Nowy wątek fabularny przeplatany z wydarzeniami osadzonymi w ostatnich dwóch rozdziałach oryginalnej fabuły Gothica 1
 • Nowy główny bohater - najemnik z Nowego Obozu
 • Unikalny klimat Kolonii Karnej
 • Intro i outro złożone z dedykowanych autorskich ilustracji
 • Nowe modele wpisujące się w klimat Gothica
 • Fabuła podzielona na 4 rozdziały dostarczająca około 5 godzin rozgrywki

Modyfikacja jest już grywalna i ukończona. Trafiają prace wykończeniowe i korekta błędów. Ogromne podziękowania dla outlandera za złożenie moda w grywalną całość oraz całego zespołu theSect.

Spoiler


Nad wykończeniem moda aktualnie pracują:
 • Outlander - Złożenie modyfikacji w grywalną całość
 • Mark56 - Złożenie modyfikacji w grywalną całość
 • Caesum - Level Design
 • Wowoz - 2D/3D
 • Rysa - 2D / concept art
 • Zegiz - 2D/3D

2
Mam ochotę przejść jeszcze raz to paskudztwo, ale nie mogę znieść pompatycznego tonu głównego bohatera w polskiej wersji językowej. Angielska wersja jest niewiele lepsza, dlatego zastanawiam się, czy ktoś z was ma może pliki językowe z niemieckiej wersji? Przejrzałem swoją płytkę w poszukiwaniu innych plików językowych, ale chyba jest tylko polski.

3
Dodałem na swoim forum(vbulletin 3.8.4) opcję "lubię to", która w praktyce jest imitacją propsów z tm. Dodałem do każdego posta licznik polubień, ale nie bardzo wiem co zrobić, by po kliknięciu na "lubię to!" licznik pojawił się od razu - bez odświeżania strony.
Kod jest prosty i paskudnie brzydki:

<if condition="$show['reputationlink']">
<span id="reputationmenu_$post[postid]"><a href="reputation.php?$session[sessionurl]p=$post[postid]" rel="nofollow" id="reputation_$post[postid]"><img src="$stylevar[imgdir_button]/fblike.gif" alt="<phrase 1="$post[username]">$vbphrase[add_to_xs_reputation]</phrase>" border="0" /></a></span>
<if condition="$post['rsum'] > 0">
<TABLE id="rep_test" BORDER="0" cellpadding="0" CELLSPACING="0">
<TR>
<TD WIDTH="22px" HEIGHT="20px" VALIGN="bottom" title="$vbphrase[reputation]">
<font color='white'><B>$post[rsum]</B></font>
</TD>
</TR>
</TABLE>
</if>
<if condition="$show['popups']"><script type="text/javascript"> vbrep_register("$post[postid]")</script></if>

</if>

4
Sprzęt, oprogramowanie / Remapper klawiatury?
« dnia: 2015-04-10, 22:29 »
Ogólnie potrzebuję jakiegoś remappera klawiatury, który jednak nie wprowadzałby zmian na stałe, a tylko na czas gdy program jest uruchomiony. Potrzebne mi to do Spacera, bo moja klawiatura na laptopie ma poprzestawiane klawisze potrzebne do obracania obiektów. Szukałem w necie, ale wszystkie programy na jakie trafiłem dawały do zrozumienia, że wprowadzają zmiany na stałe, że wymaga to rebootu etc. a ja potrzebuję czegoś, co włączałbym tylko na czas korzystania ze Spacera, a potem po wyłączeniu żeby wszystko wracało do normy. Zna ktoś coś takiego?

5
Spacer / Konfiguracja klawiatury Spacera?
« dnia: 2015-03-25, 10:04 »
Włączyłem sobie ostatnio Spacera na laptopie, ale mam wielki problem, ponieważ moja klawiatura różni się od PCtowej i mam poprzestawiane klawisze odpowiadające za obracanie obiektu. Strasznie mnie to irytuje i nie mogę się za nic do tego przyzwyczaić. Ma ktoś może jakiś pomysł jak skonfigurować klawisze w spacerze?

6
Offtopic / Jak spędzacie walentynki?
« dnia: 2015-02-14, 12:49 »
Ja takA wy?

7
HTML i CSS / CSS3 - przesuwane tło w IE
« dnia: 2015-01-03, 15:29 »
Mam taki kod:

/* Duże logo po prawej */
#headlogo2 {
background: url(http://i.imgur.com/nr9dJcU.jpg) repeat center top;
background-size: top;
height: 150px;
border: 1px solid #e4e4e4;
animation: bgscroll 120s infinite linear;
-webkit-animation:bgscroll 120s infinite linear;
-moz-animation:bgscroll 120s infinite linear;
-o-animation:bgscroll 120s infinite linear;
}

@keyframes bgscroll {
    from {background-position:0 0;}
    to {background-position:-2975px 0;}
}
@-webkit-keyframes bgscroll {
    from {background-position:0 0;}
    to {background-position:-2975px 0;}
}
@-moz-keyframes bgscroll {
    from {background-position:0 0;}
    to {background-position:-2975px 0;}
}
@-o-keyframes bgscroll {
    from {background-position:0 0;}
    to {background-position:-2975px 0;}
}

Działa na zasadzie, że bezustannie przesuwa tło w divie w lewo. O ile działa na przeglądarkach typu firefox, chrome, safari, to z jakiegoś powodu nie mogę tego uruchomić na moim Internet Explorer 11.  Pomoże ktoś?

8
Oferty pracy i pomocy / Tester do Wasteland Mod
« dnia: 2014-05-20, 20:55 »
Naprawiam właśnie błędy zgłoszone po wydaniu pierwszej wersji moda, ale patch rozrósł się tak, że daje również nowe lokacje. Osobiście nigdy nie byłem dobry w testowaniu leveli, projektów, gier, mam talent do unikania lub niedostrzegania bugów, a tym bardziej drobnych błędów, dlatego potrzebuję kogoś spostrzegawczego, kto by sprawdził i wyłapał to, czego ja nie zauważyłem. Dobrze by było, żeby lubił dużo walczyć, bo testowane lokacje będą wypełnione potworami. Szczegóły można omówić na pw/gg.

Dla zainteresowanych temat modyfikacji: http://themodders.org/index.php?topic=21402.0

I kilka screenów:
W formie galerii: http://imgur.com/a/ZMyrr

9
Od razu: nie, nie chcę jej zrobić.

Potrzebuję mapki rozmieszczenia roślinek w Górniczej Dolinie by na jej podstawie wypełnić tereny z mojej modyfikacji Wasteland Mod. Do Gothica 2 już mam, ale nigdzie nie mogę znaleźć do G1. Zna ktoś może jakąś i poleca?

Przydałaby się również mapa z zaznaczonymi miejscami skrzynek/znajdziek, ale nie jest to tak ważne jak w/w.

Jeśli ktoś coś takiego ma, zna i poleca - byłbym wdzięczny.

10
Sprzęt, oprogramowanie / GTX260, artefakty i BSODy
« dnia: 2014-05-15, 11:31 »
... Czy to oznacza, że z nami koniec?


Karta działała cały czas zajebiście, Skyrimy, Crysisy, Wiedźminy etc. chodziły bez zarzutu. Wczoraj działałem przy notepad++ i nagle widzę wiadomość "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność", po czym po chwili artefakty i BSOD 0x119. Zaraz potem artefakty również w BIOSie, a po następnym resecie nawet BIOS się już nie pojawiał. Zmieniłem kartę na starego 9800GT i nagle wszystko znowu pięknie chodzi.
W internetach czytałem, że w/w to częste objawy przy GTX260 i Windows 7. Pytanie tylko, jak bardzo? I czy da się coś z tym zrobić? Nie żeby nowa karta była mi jakoś szczególnie potrzebna, bo do Gothica i innych gier jest wystarczająca, ale mimo wszystko wolałbym coś zrobić z tą drugą kartą.  :F

gigabyte p35-ds3
Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz
Geforce GTX260 216
3GB RAM
Windows 7 Ultimate 32-bit

Zasilacz HIPRO HP-D4802RWR2

11
Twórczość modderska / Tomb Raider - Forgotten Remnants
« dnia: 2014-04-19, 18:18 »
Nie mam pojęcia, czy ktoś tutaj w ogóle interesuje się czym innym poza Gothiciem(ewentualnie jego hejtowaniem), ale skoro już reklamuję tego customa to mogę równie dobrze zrobić to i tutaj. Zawsze jakaś darmowa reklama.  :F

Ogólnie level zacząłem chyba jeszcze w 2008 roku, ale przechodził tyle zmian, restartów i zawieszeń, że jego właściwą postać przybrał dopiero w 2010/2011. Tak zresztą jest chyba ze wszystkim co wysram ze swego komputera(TheSect może potwierdzić). W każdym razie pomysłem było zrobienie klasztoru i pomysł ten pozostał niezmieniony.

Custom level będzie się składał z dwóch poziomów - kopalni i klasztoru. Pierwszy jest skończony w 30/50%, drugi jest praktycznie gotowy, brakuje tylko kilku obiektów i przetestowania. Nie będzie wymagał oryginalnej gry, działa zaraz po ściągnięciu i wypakowaniu.

Fabuła w gruncie rzeczy jest bardzo prosta. Dzieje się zaraz po wydarzeniach z Tomb Raider - the Angel of Darkness, kiedy Eckhardt, Karel i Śpiący(nie mylić ze Śniącym) są już pokonani. W fortecy Strahov Lara dowiaduje się, że Eckhardt odnalazł lokację sanktuarium Lux Veritatis - klasztoru na obrzeżach Czech i Niemiec. Postanawia natychmiast tam pojechać, by dowiedzieć się czegoś więcej o tej organizacji. W samej grze historię mam zamiar opowiedzieć poprzez dokumenty.Screeny są z różnych etapów produkcji, więc mogą się między sobą różnić. Ostatni screen to jeden z pierwszych dokumentów, jakie będzie można przeczytać w dzienniku Lary(a właściwie Von Croya). Mogą się znaleźć błędy językowe, bo na chwilę obecną sam piszę teksty, ale przed premierą zostaną jeszcze poprawione.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku level zostanie ukończony. A teraz oglądajcie, komentujcie.

12
Ukończone modyfikacje / [G2NK] Wasteland Mod 2
« dnia: 2014-02-11, 19:38 »

Co to Wasteland Mod?

Wasteland Mod to kolejna próba przywrócenia lokacji w Górniczej Dolinie, które zostały usunięte w Gothic II. Mod ten nie dodaje nowej fabuły ani zadań, ma jedynie na celu dokończenie Kolonii Karnej tak, by każda lokacja z pierwszego Gothica była dostępna w drugim przy jednoczesnym zachowaniu klimatu i zgodności z lore drugiej części.

Czym się różni Wasteland Mod od innych produkcji tego typu, np. Unnamed?

Wasteland Mod różni się przede wszystkim tym, że jego lokacje powstały z myślą o jak najwierniejszym odwzorowaniu każdej usuniętej lokacji, po czym zaktualizowaniu ich do stylu Górniczej Doliny z Gothic II. W drugiej części Kolonia Karna to zniszczona przez najazdy orków dolina, której ziemia jest wypalona, a wszelka pozostała roślinność praktycznie martwa. Nowe lokacje to odzwierciedlają i dlatego też przykładowo las za palisadą jest szary i ponury – podczas gdy w Unnamed czy Returning jest tam zielona puszcza.

Jakie dokładnie lokacje mod dodaje?
- Obóz przy Wolnej Kopalni oraz teren pomiędzy nią a Nowym Obozem
- Miasto Orków
- Wejście do Starej Kopalni
- Kanion Trolla
- Obóz Quentina
- Teren nad Zawaloną Kopalnią
- Wnętrze zatopionej Wieży Xardasa
- Cały teren za palisadą, włącznie z Klasztorem Zmiennokształtnych, Wieżą Mgieł, Obozem Bractwa i  Cmentarzyskiem Orków
- Komnaty Magów Wody i karczmę
- Wolną Kopalnię

Czego nie dodaje:
- Starej Kopalni - bo wg lore jest zawalona
- Świątyni Śniącego - bo wg lore jest zawalona

Dla kogo jest ten mod?

Ten mod jest zarówno dla graczy, którzy chcieliby zobaczyć pełną kolonię, ale poza tym grać w czystego Gothica II, jak i modderów, którzy chcieliby umieścić akcję moda w Górniczej Dolinie.

Jaki jest obecny status moda?

Mod jest ukończony.

Autorzy:
Caesum - level-design, grafika 2D i 3D, skrypty
LordKamilVII - level-design
dixie - grafika 2D i 3D
bgb - skrypty
Graveir - testowanie moda

Prace nad modem były rozpoczęte w 2008 roku, a skończone w 2014, więc jeśli kogoś pominąłem w autorach to proszę wspomnieć, a dodam do powyższej listy.

Screeny:W formie galerii: http://imgur.com/a/ZMyrr

Download:

Steam: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2790008785

Wersja .mod powinna mieć wszystkie pliki potrzebne do działania modyfikacji. Modyfikację można uruchomić za pomocą Gothic Starter 2.

13
Offtopic / Zna ktoś tą melodię?
« dnia: 2013-07-27, 12:03 »
kliknij tu

Sry za kiepską jakość i głosy w tle. Anyway, to jest melodyjka ze starego Junghansa kareciaka. Nikt w rodzinie nie wie co to za melodia, może ktoś z was skojarzy?

14
Gry / PC/PS2 gry na dwa pady?
« dnia: 2013-07-10, 13:56 »
No, to ogólnie szukam jakiś gier, w które mógłbym grać z kimś na padach ps2, najlepiej jakaś przygodówka cooperative, broń Boże żadnych strzelanek/wyścigówek/bijatyk, bardzo chętnie gry dla dzieci. No i fajnie by było, gdyby nie miała za dużych wymagań, ale to już nie jest tak ważne. Ktoś zna jakieś?

15
Spacer / ZCMover+switch - wszystko dobrze, ale nie dziala
« dnia: 2013-07-02, 17:04 »
Sprawdzałem za pomocą dwóch poradników, pierdylionu przełączników i tej samej ilości różnych zcmoverów, ale w tym jednym świecie przełączniki po prostu nie chcą działać. Sprawdzałem również, czy nie jest to wina tego, że jadę na npc a nie pc_hero, ale nie. W końcu nawet otworzyłem świat w notepad++ i osobiście ustawiłem, by wszystko wyglądało tak samo jak w świecie Piranhy. Dupa. W innych światach działa, tylko w tym jednym nie. Jakieś pomysły co z tym zrobić?

17


Wie ktoś może jak wyłączyć możliwość przenoszenia folderów w tym okienku? Przez to cholerstwo już drugi raz przesunąłem Moje Dokumenty na inny dysk.

18
Pytania i problemy / Baldurs Gate EE Obóz Bandytów
« dnia: 2013-03-03, 17:58 »
W Kniei Valsa i Peldvale powinno być dwóch bandytów - Taven i Raiken. Z tego co wiem można dzięki nim dołączyć do obozu bandytów i ominąć walkę z nimi. Problem w tym, że nie mogę znaleźć ani Tavena ani Raikena. Poczytałem w google na ten temat i jest to błąd gry. Powinno dać się go naprawić przywołując któregoś z dwóch panów. Tak więc zrobiłem, oficjalnie zostałem członkiem obozu, ale dalej wszyscy bandyci atakują. Wie ktoś może, co z tym zrobić? Gram w Baldur's Gate Enhanced Edition.

19
Sprzęt, oprogramowanie / word na androida
« dnia: 2012-12-26, 21:15 »
A właściwie jego darmowa wersja. Znacie i polecacie jakieś?

20
Offtopic / Czy Słoniczka umarła?
« dnia: 2012-12-12, 15:12 »
W dzisiejszym odcinku "Pora Na Przygodę!" Jake, Finn oraz Słoniczka udali się do lasu, żeby znaleźć jakieś specjalne jabłko. Pod koniec odcinka Słoniczka ugryzła jabłko i wyleciała w powietrze, jednakże później była widziana biegająca w środku czegoś, co wyglądało jak kryształ. Powiedzcie mi proszę, czy Słoniczka umarła czy jednak przeżyła? ;_;


Za dobrą odpowiedź oczywiście propsik

Strony: [1] 2 3 4
Do góry