Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Caesum

Strony: [1] 2 3 ... 127
1
Offtopic / Wyciek Dziejów Khorinis
« dnia: 2023-05-14, 20:07 »
A Dzieje nie miały przypadkiem restartu po tym jak Kroniki Myrtany się wydzieliły i zabrały część assetów? Chyba właśnie od tego ta cała drama z umowami się zaczęła potem.

2
Forum / Martwica forum-przyczyny i remedium
« dnia: 2023-05-14, 19:45 »
Znaczy tworzenie Discorda TM nie ma sensu, bo jest i Kucownia i moja grupa, a tam zawsze znajdziesz rozmówcę o moddingu :P
Wiesz, tbh ja tam bym po prostu twojemu serwerowi zmienił nazwę na TheModders i dodał/zmienił kilka kanałów. 🤭

Post połączony: 2023-05-14, 19:56
A no to w takim razie w ogóle nie ma sensu cokolwiek robić polskiego dot moddingu gothica, skoro jest angielska wersja na Discordzie.
...bo są tam też działy w języku polskim, a znaczną część tego serwera stanowią Polacy.

W takim razie tym bardziej nie widzę powodu, żeby cokolwiek robić. Fora generalnie umierają, więc moim zdaniem nie ma sensu próbować ratować TheModders. Ja bym zrobił nowy serwer Discorda albo przerobił jakiś istniejący i po prostu nazwał to nowym TheModders. Ale jeżeli nie chodzi tu o przedłużenie żywotności TheModders jako społeczności... To nie widzę powodu żeby to robić lmao.

3
Forum / Martwica forum-przyczyny i remedium
« dnia: 2023-05-14, 14:36 »
A no to w takim razie w ogóle nie ma sensu cokolwiek robić polskiego dot moddingu gothica, skoro jest angielska wersja na Discordzie.

4
Forum / Martwica forum-przyczyny i remedium
« dnia: 2023-05-14, 13:49 »
Moim zdaniem zamiast próbować ratować forum, łatwiej byłoby zrobić z niego archiwum, a cały ruch przenieść na Discorda. Fora upadają na całym świecie. Facebook jeszcze jako tako dycha w Polsce ale już na zachodzie wszyscy przerzucają się na inne platformy. Tutaj też gamingowe sprawy głównie toczą się na Discordzie i twitchu, więc ja bym na to stawiał.

Ja bym proponował:
- Zamknięcie forum i stworzenie z niego archiwum. Można się nadal zarejestrować, można przeglądać, ale nie można dodawać zawartości.
- Stworzenie albo zmodyfikowanie istniejącego serwera na Discordzie by stał się oficjalnym serwerem TheModders.
- Wstawienie na forum odnośnika do Discorda i umieszczenie wtyczki pokazującej ile jest na nim użytkowników.
- Może zrobienie również jednej otwartej kategorii na forum, gdzie ludzie mogliby nadal wstawiać poradniki i dobre rady na często zadawane pytania. Takie rzeczy można wprawdzie na Discordzie przypinać, ale i tak łatwo się gubią w nawałnicy wiadomości i trudno je znaleźć.
--- Generalnie moim zdaniem dla niezarejestrowanego użytkownika powinny być widoczne tylko działy z poradnikami, odnośniki do Discorda oraz wtyczka z widokiem na ilość osobów na Discordzie. Dopiero po rejestracji reszta forum (zarchiwizowanego), powinna być dostępna. Dlaczego? Ponieważ nowi użytkownicy nie będą zainteresowani starym biadoleniem i gównoburzami, natomiast starzy będą mogli wracać i wzdychać do dawnych czasów świetności naszej cebulandii.

Natomiast co do Discorda:
- Skupiłbym się na moddingu jedynej słusznej gry i zrobił najwięcej kanałów właśnie dla niej.
- Dodałbym również kilka ogólnych kanałów dla moddingu innych gier i sprawdzał, która zbierze największą popularność.
- Dodałbym jeden lub dwa kanały związane z twitchem, żeby ludzie mogli tam reklamować streamy swojego kanału lub swoich modów.
- Żeby nie przepełniać Discorda kanałami, umożliwiłbym robienie tematów w którymś kanale (np. problemy techniczne oraz zapowiedzi modyfikacji).
- Zminimalizowałbym tematy niezwiązane z Gothiciem i moddingiem do jednego kanału offtopic i jednego voice-chatu, żeby tam cały spam sobie leciał.

5
Offtopic / Wyciek Dziejów Khorinis
« dnia: 2023-05-14, 13:24 »
Wiadomość wygląda na kompletny fake również z innego powodu - dostęp do repozytorium był dziecinnie łatwy i bez podszywania się pod kogokolwiek. Z tego co pamiętam wystarczyło tylko pokazać, że coś tam się umie (choćby screeny ze Spacera) i powiedzieć, że wyśle się umowę w późniejszym terminie i tyle - dostawało się dostęp do Discorda i repozytorium od ręki. W umowie można było wpisać cokolwiek, i tak nikt by tego nie sprawdził. Dark chciał mieć tylko pewność, że nikt nie podpierdoli mu znowu połowy moda.

W sumie jedyne co typ osiągnął wypuszczając pliki Dziejów to to, że polska scena modderska Gothica ponownie okazała się toksycznym gównem przepełnionym stulejkarzami, którzy swoje kompleksy z bycia gorszym sortem próbują rekompensować "zaoraniem" coraz to innych grup modderskich, które próbowały cokolwiek wyprodukować. Może faktycznie jedyne, do czego polacy są zdolni, to dramy i hodowanie cebuli. ✨

6
Ukończone modyfikacje / [G2NK] Wasteland Mod 2
« dnia: 2022-04-05, 22:52 »
Szybki update, od dzisiaj dzięki outlander/gothic1210 mod można ściągnąć również ze Steama: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2790008785

7
Gry / Gothic Remake
« dnia: 2021-03-25, 20:20 »
Skisnę jeśli gra zostanie znienawidzona przez fanów Gothica, za to zbierze kilkukrotnie większy nowy fanbase

8
Czy ten retex z Potępionych jest konieczny do poprawnego działania moda, czy mogę go sobie bez problemu usunąć z pliku .ini? Chciałbym pograć, ale z czystymi teksturami.

EDIT: Also rozumiem, że nie ma nagranego żadnego vo? Wydawało mi się gdzieś, że widziałem oddzielny plik z dubbingiem, ale w paczce ni mo.

9
Ukończone modyfikacje / [G2NK] Wasteland Mod 2
« dnia: 2020-11-15, 19:53 »
Zainstaluj wg poradnika: https://www.moddb.com/mods/wasteland-mod/tutorials/wasteland-mod-2-installation-tutorial
Jeśli dalej nie działa, spróbuj na czystym G2 (+ ewentualnie system pack).
Jeśli nadal nie działa to ja już sam nie wiem, bo mod nie dodaje niczego takiego, co mogłoby nie działać na różnych systemach.

10
Gry / Gothic Remake
« dnia: 2020-01-29, 18:43 »
Nie działa na moim laptopie sprzed 10ciu lat więc moim zdaniem jest gówniane

11
Pytania i problemy / Gothic 2 DX11
« dnia: 2019-12-03, 09:16 »
A to się nie dzieje przypadkiem wtedy, gdy gra próbuje się uruchomić z 16-bitową paletą kolorów?

Wejdź w gothic.ini i znajdź te linie:
zVidResFullscreenX=1024
zVidResFullscreenY=768
zVidResFullscreenBPP=32
(wartości mogą się nieco różnić)

I ustaw swoją rozdzielczość + 32.

Also podaj parametry swojego laptopa i jaki system, najlepiej to co pokazuje dxdiag.

EDIT: przejrzałem pokrótce twój stary temat i jeśli z DX11 nie działa, to możesz tamten wrapper wywalić a zamiast tego użyć dgvoodoo2:
http://dege.freeweb.hu/dgVoodoo2/dgVoodoo2.html

U mnie działa więc może i u ciebie pójdzie.

12
Archiwum / [G1] Potępieni
« dnia: 2019-10-19, 12:51 »

Cechy modyfikacji:
 • Nowy wątek fabularny przeplatany z wydarzeniami osadzonymi w ostatnich dwóch rozdziałach oryginalnej fabuły Gothica 1
 • Nowy główny bohater - najemnik z Nowego Obozu
 • Unikalny klimat Kolonii Karnej
 • Intro i outro złożone z dedykowanych autorskich ilustracji
 • Nowe modele wpisujące się w klimat Gothica
 • Fabuła podzielona na 4 rozdziały dostarczająca około 5 godzin rozgrywki

Modyfikacja jest już grywalna i ukończona. Trafiają prace wykończeniowe i korekta błędów. Ogromne podziękowania dla outlandera za złożenie moda w grywalną całość oraz całego zespołu theSect.

Spoiler


Nad wykończeniem moda aktualnie pracują:
 • Outlander - Złożenie modyfikacji w grywalną całość
 • Mark56 - Złożenie modyfikacji w grywalną całość
 • Caesum - Level Design
 • Wowoz - 2D/3D
 • Rysa - 2D / concept art
 • Zegiz - 2D/3D

13
Gry / Promocje
« dnia: 2019-09-26, 12:37 »
Freespace 2 za darmo na GOG
6 gier Batman za darmo na EPIC GAMES LAUNCHER jeszcze dzisiaj
GTA San Andreas za darmo na Rockstar Games Launcher

Od dzisiaj na EPIC też powinno być dostępne Metro 2033 REDUX oraz EVERYTHING, ale na razie nadal są batmany.

14
Mi się tam nawet podoba. G2 miało moim zdaniem mega ładnie zrobione tekstury (z pewnością najlepsze jakie kiedykolwiek zrobiło PB), więc mi pasuje że Halk na nich pracuje, zamiast robić zupełnie nowe. Tekstury murów wyszły imo najbardziej korzystnie, jest dużo lepiej niż było. Ze screenów jak na razie tylko https://i.imgur.com/gyScWss.jpg mi się nie podoba, bo detali dalej nie ma, tylko tyle że już nie jest rozpikselowana. Chyba w G3 jest ta sama tekstura, tylko w wyższej rozdzielczości, to mógłbyś się nią pobawić. Jakbyś zrobił jeszcze do tego ręcznie normalmapy dla wrappera DX11 to już w ogóle byłoby super.

Gothic potrzebuje nowe textury. Takie jako robi Gothic Reloaded Mod.
Gothic Reloaded to już w ogóle inna liga jeśli chodzi o jakość, ale oni mieli znacznie gorszy materiał do pracy więc nie dziwię się, że wszystko od nowa robią. Tekstury z G1 są paskudnie brzydkie i kiepskiej jakości. W G2 baza już sama w sobie jest ładna i ten AI upscalling sobie radzi. Moim zdaniem najlepiej by było przeskalować wszystkie tekstury i zrobić od nowa te które najmniej korzystnie wyszły.

W każdy razie i tak najlepsze texy jakie dotąd widziałem u halka. Wreszcie nie ma wrażenia kontrastu +1000 i jasności -1000. A do tego nie stara się zrobić z Gothica Wiedźmina co też jest na plus u mnie. Nie umiem znieść tego graficznego cyrku który się dzieje w L'Hiver.

15
Forum / Postulaty
« dnia: 2019-09-22, 20:09 »
Postuluję o zmianę mi nicku na Caesum. Postulat uzasadniam tym, że jest to mój prawdziwy nick, jest bliższy płci męskiej więc nie będzie problemów z ustaleniem tożsamości, a poza tym jeżeli szybko nie zmienię to jak wielkanoc przyjdzie i Dracon sklei moda, to w creditsach będę jako Małgosia a nie Caesum i to może wprowadzić wielki chaos i zamieszanie, a przecież już wystarczy że na świecie jest globalne ocieplenie.

16
Offtopic / Facjatki
« dnia: 2019-09-22, 11:52 »


Trzeba odświeżyć ten DEAD INSIDE temat

17
Offtopic / Facjatki
« dnia: 2019-02-20, 08:35 »
Widzę że jedyne co tu się zmieniło to to, że KzW w końcu coś wymodził co ma ręce i nogi. No to teraz została już tylko  Rzeka. *wink wink*

18
Pytania i problemy / Kolizyjna tekstura
« dnia: 2018-07-16, 20:38 »
Sprawdź na wszelki wypadek jeszcze raz czy materiał jest zapisany w materialfilter i czy ma ustawiony brak kolizji.

Następnie zamknij Spacera/Gothica i wejdź do textures/_compiled. Znajdź swoją teksturę i wyrzuć ją.

Uruchom ponownie Spacera i pozwól mu skompilować teksturę.

Teraz powinno działać. :) Generalnie nie polecam kompilować tekstur przez Gothic.exe ani przez GothicStarter.exe z cmdline, ponieważ z tego co zauważyłem ignorują one materialfilter i każdej teksturze dają domyślne ustawienia. Każdą teksturę należy kompilować używając Spacera.

19
Offtopic / Facjatki
« dnia: 2018-04-30, 14:10 »
Sorry, moje serce należy do Małgorzaty.
Awww. <3

Broda wowoza to taki troche neck beard


20
Twórczość / Kharynic - The History of Mine Valley
« dnia: 2018-04-08, 17:31 »
Szczerze mówiąc wszedłem tu z nadzieją na to, że zobaczę jakiś śmieszkowy trollopost o zrobieniu klona Gothica, ale zamiast orków będą polskie karyny. Chociaż jestem nieco zawiedziony, to jednocześnie zainteresowany projektem. Wprawdzie nie jestem przekonany do tego jak fabuła i lokacja trącą G1, no ale rozumiem że to było zamierzone i że później dasz/dacie temu jakiś indywidualny rys.

Strony: [1] 2 3 ... 127
Do góry