Prostota bitew 17991 38

O temacie

Autor Make My Day

Zaczęty 5.01.2011 roku

Wyświetleń 17991

Odpowiedzi 38

Make My Day

Make My Day

Użytkownicy
posty7
Propsy7
  • Użytkownicy
Witam
Przeglądałem sobie to forum. Nie dlatego, że moduje Gothica, tylko dla bitew 3D i Waszych prac. Niestety tematy wspomnianych bitew są dość mizerne. Jeśli ktoś da temat "fontanna" to nie da rady zrobić nic innego niż fontanna. Jeśli jest "broń palna" to nie zrobię nic innego niż broń palna (chociaż tutaj jest szersze pole do popisu). Tak więc drodzy użytkownicy. Może powinniście być bardziej kreatywni? Jeśli dacie temat "Wolność" to można wymodelować butelkę wódki, fajkę wodną, sedes, łóżko... Jest ogrom pomysłów na coś takiego. Albo "Broń zniszczenia". Tu można zrobić wormsa ze szturchańcem, piłę motorową, bazookę, katanę, słynne krzesło tibijskie itp.
Więc jeszcze raz - przemyślcie dokładnie swój temat, bo wieje tutaj nudą. Właściwie to jest jedyny powód, dla którego zarejestrowałem się na forum. Może jeśli ktoś uzna mój post za cenną wskazówkę, to sam pokuszę się o wzięcie udziału w bitwie.
Pozdrawiam,
MMD.
 

Dracon

Dracon

Użytkownicy
posty1068
Propsy904
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dracon

Prostota bitew
#1 2011-01-05, 18:34(Ostatnia zmiana: 2011-01-05, 18:34)
Faktycznie, masz rację! Propsuję :ok: .
 
,,Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.''

Wiktor Suworow, Akwarium

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso

Zkirtaem
Moderator

Prostota bitew
#2 2011-01-05, 18:35(Ostatnia zmiana: 2011-01-05, 18:37)
antyprops. jak chcesz wybrać najlepsze skoro każdy zrobi co innego?

Ofc że taki dobór jaksięchce byłby fajny, ale nic by to nie dało bo nie ma jak ocenić. To by nie była bitwa, raczej jakieś pokazywanie, a pokazywanie mamy w temacie "prace 3d".
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Prostota bitew
#3 2011-01-05, 18:37(Ostatnia zmiana: 2011-01-05, 18:46)
Zobacz ostatnią bitwę 3D. Była wyjątkowa dowolność, bo można było zrobić dowolny obiekt służący do wydawania z niego co przyjemniejszych dźwięków, od fletu do zestawu perkusyjnego.

BTW, mam taki pomysł. Co wy na to, żeby w dziale twórczości własnej stworzyć dział w którym każdy z userów mógłby zrobić swój temat gdzie prezentowałby swoje prace? Takie prywatne portfolia mogłyby być ciekawsze i bardziej użyteczne niż wspólny temat o słoniach, przydałoby się miejsce do gromadzenia screenów swoich prac na użytek własny i konkretnych osób, bez narażania się na automatyczny grad krytyki jeśli się tego nie chce.

baba vanga
  • Gość
I to mi się podoba tylko jeszcze żeby spodobało się tym pseudo grafikom 3D
 

Make My Day

Make My Day

Użytkownicy
posty7
Propsy7
  • Użytkownicy
@Mea i Avallach

Czy któreś z Was kiedykolwiek odwiedzało max3d.pl? Jeśli nie to polecam pooglądać tamte bitwy.
Flet i perkusja to wielkie ograniczenie. Temat który podałem (wolność) nie ma żadnego ograniczenia. Każdy ma inną wolność. Ostatni dzwonek w szkole, jazda na nartach, komputer, telewizor i multum innych rzeczy. Każe hobby, każdy moment, w którym czujesz, że masz swobodę mógłby być przelany na wizję trójwymiarową. Według mnie byłoby to bardzo dobre, no ale nie ja tu rządzę.
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
Ale mimo wszystko pomyśl o ocenianiu. Na max3d.pl gromadzą się artyści grafiki 3D, którzy się na tym znają. Tutaj mamy wiele różnych osobowości (popatrz na moją profesję choćby) i każdy ma dostęp do głosowania. Na max3d każdy chyba mógł stwierdzić jak model jest wykonany, ocenić nie tylko efekt, ale pracę i serce jakie autor włożył w dzieło, tutaj nie - my, scenarzyści, skrypterzy i inne kompletne n00by w tej dziedzinie możemy stwierdzić najwyżej: ta fontanna jest ładniejsza od tej, nie znajdziemy błędów w smoothie, tris, mapowaniu czy coś tam. Dlatego trudno by nam było porównać butelkę wódki z dzwonkiem w bitwie na "Wolność".

Tak czy siak pomysł ciekawy, należy ci się props.
 
makin' bacon

baba vanga
  • Gość

baba vanga
Gość

Prostota bitew
#7 2011-01-05, 19:10(Ostatnia zmiana: 2011-01-05, 19:15)
Ogółem np taki temat jak starożytna grecja był by fajny xd jedni wymodelowali by np Erechtejon albo Partenon inni jakiegoś hoplite kolejni jakąś rzeźbę jak Dyskobola albo posąg Zeusa xd ale ogółem to się rozmarzyłem bo wy to co najwyżej wymodelowalibyście mi wazę czarnofigurową albo czerwonofigurową ostatecznie jakiś mieczyk

Fahren zawsze może być coś takiego jak 2 nagrody. jedna publiczności druga jury
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu

Buła

Prostota bitew
#8 2011-01-05, 19:16(Ostatnia zmiana: 2011-01-05, 19:17)
Mówimy oczywiście o realnym game arcie, tak?



Cytat: baba vanga link=topic=12765.msg128311#msg128311#msg128311#msg128311 date=1294251017
Ogółem np taki temat jak starożytna grecja był by fajny xd jedni wymodelowali by np Erechtejon albo Partenon inni jakiegoś hoplite kolejni jakąś rzeźbę jak Dyskobola albo posąg Zeusa xd ale ogółem to się rozmarzyłem bo wy to co najwyżej wymodelowalibyście mi wazę czarnofigurową albo czerwonofigurową ostatecznie jakiś mieczyk

Fahren zawsze może być coś takiego jak 2 nagrody. jedna publiczności druga jury

Nie ma sensu. Prac i tak jest zawsze kilka na krzyż, a opinia jury i publiczności będzie identyczna w 90% przypadków.
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
Elvans, problem w tym: kto wchodziłby w skład jury? Ci co się na 3D art znają by pewnie w bitwie uczestniczyli.
 
makin' bacon

Make My Day

Make My Day

Użytkownicy
posty7
Propsy7
  • Użytkownicy
Nie musi być game art. Może, ale nie musi.

Więc tak. Fahren ImI - jesteś scenarzystą, ale to nie szkodzi. Na innych bitwach głosują wszyscy. Jednemu może się bardziej podobać jeden pomysł innemu drugi. To się tu liczy - POMYSŁ. Wykonanie to rzecz drugorzędna. Nie raz i nie dwa widziałem piękne prace, ale strasznie oklepane i popularne. Wygrywał skromny user, który ma siłę w umyśle.
 

Jedairusz

Jedairusz

Moderator działu
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Moderator działu
  • Grafik 3D w Boombit

Jedairusz
Moderator działu

Prostota bitew
#11 2011-01-05, 19:36(Ostatnia zmiana: 2011-01-05, 19:36)
Jak dla mnie forma dotychczasowych bitew jest jak najbardziej ok. Zrobienie tematu o zbyt dużej możliwości interpretacji jest fajne przy bitwach typowo artystycznych, gdzie liczy się przekaz, jakaś metafora itd. Tutaj robimy game-art - sztukę w pewien sposób ograniczoną, w odbiorze łatwą, bez głębszego wyrazu. Co nie znaczy, że nie można zrobić czegoś ładnego...
Cytuj
Nie musi być game art. Może, ale nie musi.
Może zróbmy "Mam talent"?  :roll:   :facepalm:

Klark Cent

Klark Cent

Użytkownicy
posty706
Propsy654
  • Użytkownicy

Klark Cent

Prostota bitew
#12 2011-01-05, 19:39(Ostatnia zmiana: 2011-01-05, 19:40)
no w Jury wchodził by np Kazz jako stary tetryk co na wszystko patrzy krytycznie xD Bułka co zna się na teksturach powiedzmy xd Krolik albo Wietrzyk oni się chyba na 3D znają : p Wzięło by się jakiegoś łba np shergara co by oceniał pomysłowość czy coś jeśli by się oczywiście zgodził : p thoro jeśli też by zechciał ogółem wybrało by się różnych sensownych ludzi no i ja jako honorowy członek żuli, znawca malarstwa, rysunku, DP, matte, ca i długo by wymieniać ; )
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu

Buła

Prostota bitew
#13 2011-01-05, 20:02(Ostatnia zmiana: 2011-01-05, 20:04)
Cytat: Make My Day link=topic=12765.msg128319#msg128319#msg128319#msg128319 date=1294252317
Nie musi być game art. Może, ale nie musi.

W takim razie ja rezygnuję. Sory, ale ścierać się w jednej bitwie z game artem przeciwko wizualizacjom, jest równie bezsensowne co jedzenie z podłogi w miejskiej toalecie.
 

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy

Krolik

Prostota bitew
#14 2011-01-05, 20:07(Ostatnia zmiana: 2011-01-05, 20:10)
No, pomysł zajebisty, tylko nie na tym forum, bo tutaj większość robi game art i słowo nie umie włączyć gi

Poza tym, game art moze być ciekawszy http://www.dominancewar.com
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Cytat: Krolik link=topic=12765.msg128326#msg128326#msg128326#msg128326 date=1294254473
No, pomysł zajebisty, tylko nie na tym forum, bo tutaj większość robi game art i słowo nie umie włączyć gi
Ten pomysł nie jest zajebisty. Na żadnym forum. Idź na max3d i powiedz że robisz bitwę z game artem i high poly razem to cie wyśmieją :lol:
 

Make My Day

Make My Day

Użytkownicy
posty7
Propsy7
  • Użytkownicy
No to mogą być game arty. Nie ja tu ustalam zasady. Nie chodziło mi o to, że jedni robią to a inni co innego. Może być w regulaminie bitwy to, że w bitwie robimy game arty albo nie robimy ich. To już są szczegóły. Po prostu uważam, że przydałaby się tu jakaś swoboda i bitwy dla rozrywki trochę.
 

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
Buła, ale chodzi o to, że albo robisz game art, albo wizualizacje, albo jakąś scene, a nie wszystko naraz
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Na forum dla modderów(tak przynajmniej winika już z samej nazwy) to raczej game-art.Ale tak czy inaczej props się należy.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Wiesz, tak się składa że Bitwy nie są pod władzą administracji. Pod tym względem na forum panuje jak zwykle się sprawdzający dobór naturalny - każdy użytkownik, nawet ty, może ogłosić że organizuje bitwę i wymyśleć sobie zasady. Pozostaje tylko kwestia czy pomysł na tyle spodoba się innym żeby wzięli udział (a nie zawsze tak bywa). Innych barier nie ma, chyba że użytkownicy narzucają je sobie sami.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry