Prostota bitew 17997 38

O temacie

Autor Make My Day

Zaczęty 5.01.2011 roku

Wyświetleń 17997

Odpowiedzi 38

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka

KolegaZWojska
Rzeka

Prostota bitew
#20 2011-01-05, 20:47(Ostatnia zmiana: 2011-01-05, 20:50)
Cytat: Make My Day link=topic=12765.msg128329#msg128329#msg128329#msg128329 date=1294255009
No to mogą być game arty. Nie ja tu ustalam zasady. Nie chodziło mi o to, że jedni robią to a inni co innego. Może być w regulaminie bitwy to, że w bitwie robimy game arty albo nie robimy ich. To już są szczegóły. Po prostu uważam, że przydałaby się tu jakaś swoboda i bitwy dla rozrywki trochę.
Pomysł jest fajny ale nie tu. Tutaj oceniane jest i będzie głównie wykonanie, ale nikt nikomu nie broni zdobywać dodatkowych punktów za pomysłowość i kreatywne wydobycie z tematu świeżych pomysłów. Same tematy bitew moim zdaniem powinny jakoś wiązać się nie tylko z gameartem ale także z samym moddingiem aby zainteresować na początek grupę docelową forum. Wtedy jeśli kolejnymi bitwami będą się interesować coraz to nowsi użytkownicy, a ich umiejętności będą rosły można myśleć o tym o czym mówisz.

Podoba mi się też pomysł z jury. Sam już rozważałem taką propozycję, bo co niektórzy userzy - wiem to trochę śmieszne - nie radzą sobie z prawidłową oceną. Gdyby było kilka osób które byłyby skłonne czasem stanąć w roli oceniającego według kilku podanych kryteriów to byłoby to imo bardzo fajne, choć obawiam się, że niektórzy użytkownicy będą opowiadać o kolesiostwie, korupcji i bulwersować oraz kłócić o uczciwość oceny.

Fajny jest też pomysł z pre-portfolio lub ogólnie indywidualnych tematów z przedstawieniem swoich prac. Tutaj też już rozważałem coś takiego ale póki co nie mam się czym chwalić poza kilkoma gothicowymi modelami. Myślę, że byłaby to jakaś zachęta do tworzenia i porównywania prac -> indywidualnego rozwoju. Może nawet jakiś system zdobywania punktów za pracę. Byłoby to wtedy czymś w rodzaju połączenia koncepcji: bitwy o dużej dowolności; sklepu; reputacji; tematu prace 3d. Można to rozważyć.

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Cytat: Make My Day link=topic=12765.msg128288#msg128288#msg128288#msg128288 date=1294248036
Niestety tematy wspomnianych bitew są dość mizerne. Jeśli ktoś da temat "fontanna" to nie da rady zrobić nic innego niż fontanna. Jeśli jest "broń palna" to nie zrobię nic innego niż broń palna (chociaż tutaj jest szersze pole do popisu).
Chyba właśnie o to chodzi. Po pierwsze, konkretna tematyka ułatwia późniejsze porównywanie prac. Po drugie, ważniejsze, taka właśnie jest specyfika gameartu: jeśli miałbyś gdzieś pracować jako grafik gameartowy, to będziesz dostawał konkretne zlecenia. Pracodawca nie będzie Ci mówił "wymodeluj mi Wolność", tylko powie jaki chce model, jak ma wyglądać, jakich map masz użyć, w jakim tricouncie się zmieścić (chociaż te kwestie może bardziej powinieneś już po pewnym czasie wiedzieć sam) i jaki jest deadline. Jeśli więc mamy się bawić w gameart, to tylko w ten sposób.
Cytat: Make My Day link=topic=12765.msg128288#msg128288#msg128288#msg128288 date=1294248036
Może powinniście być bardziej kreatywni?
Mieliśmy tu jednego kreatywnego. Lepiej omijaj to słowo na tym forum :lol2:
Cytat: Make My Day link=topic=12765.msg128288#msg128288#msg128288#msg128288 date=1294248036
Więc jeszcze raz - przemyślcie dokładnie swój temat, bo wieje tutaj nudą.
Mógłbym wymyśleć setki tematów, które wydają mi się ciekawe. Zarówno "Wolność", jak i "Broń zniszczenia" wydają mi się nudne, bo ich robienie do niczego nie prowadzi.
Cytat: Avallach link=topic=12765.msg128298#msg128298#msg128288#msg128288 date=1294249035
BTW, mam taki pomysł. Co wy na to, żeby w dziale twórczości własnej stworzyć dział w którym każdy z userów mógłby zrobić swój temat gdzie prezentowałby swoje prace?
Był już kiedyś taki pomysł, zdaje się że nie został jakoś zbytnio na forum szeroko wprowadzony, a szkoda. Sam jakiś czas temu myślałem, by ponownie poruszyć ten temat.

Prace 3D są o tyle złe, że ktoś wrzuci pracę, potem wrzuci ktoś inny i o tej pierwszej się zapomina. Wszystko gubi się w bałaganie, prowadzi się kilka dyskusji na raz i w rezultacie żadna z tych dyskusji się nie rozwija. Osobne tematy dla poszczególnych osób czy nawet prac (takich większych, gdzie warto pokazać WIPy) to jak najbardziej dobre rozwiązanie.

Cytat: Elvans link=topic=12765.msg128311#msg128311#msg128288#msg128288 date=1294251017
Ogółem np taki temat jak starożytna grecja był by fajny xd jedni wymodelowali by np Erechtejon albo Partenon inni jakiegoś hoplite kolejni jakąś rzeźbę jak Dyskobola albo posąg Zeusa xd ale ogółem to się rozmarzyłem bo wy to co najwyżej wymodelowalibyście mi wazę czarnofigurową albo czerwonofigurową ostatecznie jakiś mieczyk
No to mamy temat na następną Bitwę. Wydaje się ciekawy.

Cytat: Elvans link=topic=12765.msg128311#msg128311#msg128288#msg128288 date=1294251017
Fahren zawsze może być coś takiego jak 2 nagrody. jedna publiczności druga jury
Było, niewypał, bezsens. Do zastosowania wyłącznie przy specyficznych bitwach, gdzie liczy się nie ogólny efekt, a na przykład poprawność mapy - czyli to, co jest w stanie ocenić tylko ktoś, kto miał z tym do czynienia.
Cytat: Make My Day link=topic=12765.msg128329#msg128329#msg128288#msg128288 date=1294255009
No to mogą być game arty. Nie ja tu ustalam zasady. Nie chodziło mi o to, że jedni robią to a inni co innego. Może być w regulaminie bitwy to, że w bitwie robimy game arty albo nie robimy ich. To już są szczegóły. Po prostu uważam, że przydałaby się tu jakaś swoboda i bitwy dla rozrywki trochę.
Wszystkie bitwy są dla rozrywki, nie ma bitew bez rozrywki. Biorąc jednak pod uwagę to co piszesz i jak o tym piszesz, mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz.

Cytat: KolegaZWojska link=topic=12765.msg128346#msg128346#msg128288#msg128288 date=1294256843
niektórzy użytkownicy będą opowiadać o kolesiostwie, korupcji i bulwersować oraz kłócić o uczciwość oceny.
BYŁO :D  Dlatego o tym mówię.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Nie wiem czy tak mogę, bo nie lubimy swoich honorów, które nawzajem sobie pokazaliśmy ale props.

Make My Day

Make My Day

Użytkownicy
posty7
Propsy7
  • Użytkownicy
Widzę, że tutaj jest strasznie uboga wiedza na temat prawdziwych bitew.
Mówisz mi, że pracodawca będzie mi konkrety zlecał. OK. Ale pracodawca nie robi sobie bitew 3D. Ja o rybie, Wy o grzybie. Ten temat widzę do niczego nie zaprowadzi. Ktoś podał temat o Grecji. Pochwaliłeś go za to. A to jest właśnie jeden z tematów bardziej pozwalający wykazać się. Nie to co mizerne fontanny i inne pierdoły. Nie rozumiecie, czy nie chcecie zrozumieć?
 

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
mmd, chodzi głównie o to, że tutaj przychodzą ludzie, którzy nie mają pojęcia o modelowaniu ani renderowaniu, uczą się modelowania mieczy i domków do gothica, robienia tekstur do tych modeli i na tym się kończy, bo więcej im nie potrzeba. Część userów stara się zrobić coś konkretniejszego ale nawet nie zamieszczają tutaj swoich prac, wolą wrzucić na max3d, bo tam powiedzą co jest źle, a tutaj każdy powie że jest zajebiste, bo dla większość userów to i tak jest kosmos. Tutaj to po prostu nie wypali, zresztą widać ilu chętnych.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Ale w końcu to jest forum dlamodderów i powstają na tym forum mody, a w wielu modach są nowe modele więc chyba dość osób się znajdzie.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Cytat: Make My Day link=topic=12765.msg128421#msg128421#msg128421#msg128421 date=1294301634
Widzę, że tutaj jest strasznie uboga wiedza na temat prawdziwych bitew.
Mówisz mi, że pracodawca będzie mi konkrety zlecał. OK. Ale pracodawca nie robi sobie bitew 3D.
Ale to nie ma być 100% sielanka, tylko jakiś realny trening ukryty pod nazwą bitwy 3D.
 

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
Cytat: Rybopiotr link=topic=12765.msg128426#msg128426#msg128426#msg128426 date=1294307736
Ale w końcu to jest forum dlamodderów i powstają na tym forum mody, a w wielu modach są nowe modele więc chyba dość osób się znajdzie.

Tyle że modują gothica, niech zaczną robić coś pod UDK przykładowo, wtedy to będzie to miało sens, bo po co komu grafik z umiejętnościami wymaganymi 20 lat wstecz
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

Prostota bitew
#28 2011-01-06, 11:45(Ostatnia zmiana: 2011-01-06, 11:54)
Cytat: Make My Day link=topic=12765.msg128288#msg128288#msg128288#msg128288 date=1294248036
Witam
Przeglądałem sobie to forum. Nie dlatego, że moduje Gothica, tylko dla bitew 3D i Waszych prac. Niestety tematy wspomnianych bitew są dość mizerne. Jeśli ktoś da temat "fontanna" to nie da rady zrobić nic innego niż fontanna. Jeśli jest "broń palna" to nie zrobię nic innego niż broń palna (chociaż tutaj jest szersze pole do popisu). Tak więc drodzy użytkownicy. Może powinniście być bardziej kreatywni? Jeśli dacie temat "Wolność" to można wymodelować butelkę wódki, fajkę wodną, sedes, łóżko... Jest ogrom pomysłów na coś takiego. Albo "Broń zniszczenia". Tu można zrobić wormsa ze szturchańcem, piłę motorową, bazookę, katanę, słynne krzesło tibijskie itp.
Więc jeszcze raz - przemyślcie dokładnie swój temat, bo wieje tutaj nudą. Właściwie to jest jedyny powód, dla którego zarejestrowałem się na forum. Może jeśli ktoś uzna mój post za cenną wskazówkę, to sam pokuszę się o wzięcie udziału w bitwie.
Pozdrawiam,
MMD.


W przypadku broni palnej bez większego zastanowienia przychodzi mi na głowę z pamięci kilkaset niezależnych ciekawych konstrukcji, które można wykonać. Dokładając do tego wyobraźnie autora - w zasadzie pełna dowolność.
Fontanna. To już niczyja wina, że niektórzy pod tym pojęciem widzą okrągły brodzik z jakaś tandetną figurką po środku. Tu również panuje w zasadzie pełna dowolność.

Problemem nie są więc jak to nazwałeś "ograniczone" tematy bitew tylko brak wiedzy i krótkowzroczność uczestników. Niektórzy chyba zapomnieli, że modelowanie to nie tylko umiejętności i szukanie byle jakich refek na gwałt przez google grafika. Skoro nie wiecie co to porządny research z odniesieniem do malarstwa, architektury, źródeł historycznych polegający na pogłębianiu wiedzy i wynajdywaniu konstruktywnych przykładów a nie byle gówien z google grafiki pod tytułem "jakaś broń" to nie powinniście się dziwić, że wasz sposób pojmowania tematu jak i zakres interpretacji jest spłycony do minimum. To jest wasz problem a nie tego, czy bitwa nazywa się "broń", czy "broń zniszczenia". I tak i tak zrobicie gówno, bo tego chcecie.

Popatrz na bitwę poświęconą skrzynkom na listy. Niby proste i zdawać by się mogło dość ograniczone. Fakt, większość zrobiła jakieś klocki jednak kyro poświęcił dużo na samo czytanie o tym jakie i gdzie a nawet jakiego koloru występują skrzynki i z czego to wynika. Skończyło się na przerobieniu kilkuset refek co zaowocowało co najmniej ciekawym modelem. Jak widać nawet coś tak z pozoru banalnego jak skrzynka na listy da się ciekawie zaaranżować.
 

Klark Cent

Klark Cent

Użytkownicy
posty706
Propsy654
  • Użytkownicy
Ale ich pojechałeś synek : p
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Elvans, czemu propsujesz wszystkim po kolei, nawet jesli reprezentuja calkowicie odwrotne strony konfliktu? Hipokryta.
 

Klark Cent

Klark Cent

Użytkownicy
posty706
Propsy654
  • Użytkownicy

Klark Cent

Prostota bitew
#31 2011-01-06, 13:39(Ostatnia zmiana: 2011-01-06, 13:39)
Bo stwierdził że większość z was jest ograniczona z czym się zgadzam.
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
I wystawiają elvansowi propsy, bo nie chcą wyjść na ograniczonych :lol2:
 

Dracon

Dracon

Użytkownicy
posty1068
Propsy904
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
I wystawiają elvansowi propsy, bo nie chcą wyjść na ograniczonych :lol2:  
Dałem propsa Elvansowi i Thorowi, bo się z nimi zgadzam, co nie znaczy, że nie należę do tych ograniczonych.
 
,,Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.''

Wiktor Suworow, Akwarium

Klark Cent

Klark Cent

Użytkownicy
posty706
Propsy654
  • Użytkownicy
A najbardziej ograniczony jesteś ty bułkowski xd
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Akurat ty, jesteś gdzieś pod koniec mojej listy osób, których tekstem 'jesteś ograniczony' bym się przejmował.
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską

Thoro
The Modders

Prostota bitew
#36 2011-01-06, 15:57(Ostatnia zmiana: 2011-01-06, 15:59)
Cytuj
Widzę, że tutaj jest strasznie uboga wiedza na temat prawdziwych bitew.

Tu nigdy nie było "prawdziwych bitew" i zdaje się nie będzie. Bitwy w pierwotnym założeniu miały popularyzować temat i polegać na wspólnym doskonaleniu - poprzez wzajemną konstruktywną krytykę uczestniczących. Kto ile dostanie głosów zawsze było podrzędne, zwłaszcza że w większości głosują ludzie nie mający żadnej wiedzy a często nawet i gustu pozwalającego na wyrażanie jakich kolwiek wartościowych opinii. Jeśli chcesz lansu to idź na domimance war bo tM pod tym względem nie ma nic do zaoferowania.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Cytat: Thoro link=topic=12765.msg128436#msg128436#msg128436#msg128436 date=1294310714
Fakt, większość zrobiła jakieś klocki jednak kyro poświęcił dużo na samo czytanie o tym jakie i gdzie a nawet jakiego koloru występują skrzynki i z czego to wynika.
Ach, jakiz ból sciska me biedne serce, gdy przechadzajac sie ulicami za kazdym razem z przykroscia stwierdzam, ze niestety w moim miasteczku polozonym na dalekim krancu Wyspy nie ma zdaje sie ani jednego cudownego, szesciokatnego, czerwonego Penfolda, tym bardziej z pieknym, pozlacanym herbem krolewskim. Tylko te zwykle, okragle, z gladkim daszkiem, dobrze ze chociaz obecnosc kilku tych podwojnych owalnych ratuje sytuacje...
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
niestety w moim miasteczku polozonym na dalekim krancu Wyspy

Buła nie czytaj :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry