OTO POLSKA 1181672 5881

O temacie

Autor Thoro

Zaczęty 19.09.2010 roku

Wyświetleń 1181672

Odpowiedzi 5881

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Takie moje coolstory z dzisiaj, w miarę pasuje do tego wątku:
Byłem dzisiaj znowu na żniwach u znajomego rodziców, zgarnąłem 50 zł więc postanowiłem skoczyć sobie do znajomego na piwko. Jadę tam rowerem, dowiaduję się w drodze, że będzie mógł wyjść później. Krążę rowerem po mieście, nagle coś zauważyłem(niosłem rower przez nieużywane tory). Komuś najwidoczniej wypadła karta bankowa Plus Banku. Pomyślałem sobie, że nie będę chujem i oddam ją na policję żeby nikt gościa nie okradł. Jadę prosto na policję. Dojechałem, wchodzę, informuję, że znalazłem kartę bankową. Policjant pyta się czy zgubiłem ją, odpowiadam, że nie. Pyta się gdzie ją znalazłem, imię i nazwisko. Ostatnie z tych pierwszychpytań: Czy był Pan karany? No kurwa, oczywiście, napadałem na banki i okradałem ludzi. Zatrzymałem to twierdzenie dla siebie i powiedziałem, że nie. Czy kurwa każdy kto robi coś dobrego musi być traktowany jak potencjalny przestępca??
Czekałem prawie godzinę na to, by inny policjant stwierdził, że oddadzą właścicielowi kartę, dziękuję, do widzenia. Osrałem już to picie piwa, dołożyłem im się do szlug i pojechałem z powrotem. Mój znajomy stwierdził, że on by najpierw spróbował wziąć co się da z konta. Czy tylko ja jestem takim frajerem?         
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dobrze zrobiłeś :ok:
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
To i tak mało. W hameryce pewnie jeszcze by Cie zakuli i kazali czekać na adwokata :F
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Ja na karcie mam napisane, żeby w przypadku znalezienia zwrócić ją do banku. I chyba lepiej by było, gdyby Pagan tak zrobił. No chyba że u niego nie ma oddziału akurat tego banku, to no cóż zostaje policja...

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Karta w razie zgubienia i tak zwykle jest bardzo szybko zastrzegana (bo to nic nie kosztuje, wydanie nowej też zwykle jest darmowe), więc w sumie nie jestem pewien czy cokolwiek złego mogłoby się z nią stać gdyby pozostawić ją jej losowi. Jak dla mnie banki są trochę naiwne licząc że ktoś poświęci swój czas na osobiste odniesienie jej - powinny proponować kontakt z bezpłątną infolinią i wysłać po kartę kuriera.

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Karta w razie zgubienia i tak zwykle jest bardzo szybko zastrzegana (bo to nic nie kosztuje, wydanie nowej też zwykle jest darmowe), więc w sumie nie jestem pewien czy cokolwiek złego mogłoby się z nią stać gdyby pozostawić ją jej losowi. Jak dla mnie banki są trochę naiwne licząc że ktoś poświęci swój czas na osobiste odniesienie jej - powinny proponować kontakt z bezpłątną infolinią i wysłać po kartę kuriera.
Bezpłatne, a nie darmowe lewaku hurr durr...
A tak serio to zlamiłem, bo w końcu to miasteczko a nie duże miasto, więc powinienem popytać gdzie mieszka właściciel i samemu mu zanieść. Wyszłoby szybciej, bo to był sąsiad tego znajomego.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
powinny proponować kontakt z bezpłątną infolinią i wysłać po kartę kuriera.
... i pobierać więcej za obsługę konta?


Nie myślcie sobie że cokolwiek macie "darmowe", to jest po prostu wliczone w podstawową opłatę.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

OTO POLSKA
#2387 2014-07-18, 01:14(Ostatnia zmiana: 2014-07-18, 01:21)
To całe odbieranie karty to sprawa właściwie tylko i wyłącznie banku, nie klienta. Klientowi to wszystko jedno. To bank zyskałby na kosztach wydawania nowej karty (których przecież klient nie ponosi) / swoim bezpieczeństwie. Zakładając że pogubione karty są w ogóle dla niego jakimś zagrożeniem.

Szczerze mówiąc to w ogóle nie rozumiem po co to całe zwracanie. Na logikę, powinni po prostu zrobić darmową infolinię gdzie można zgłosić że znalazło się kartę o takim i takim numerze. Oni by ją wtedy zablokowali i wydali klientowi nową, po problemie. Jestem ciekaw co oni właściwie robią ze zwróconymi kartami, bo przecież chyba nie oddają właścicielom. Nie da się stwierdzić co robił z nimi znalazca, np czy ich nie sklonował albo coś. A wydanie nowej karty jest chyba tak czy inaczej tańsze niż zwracanie starej i branie pod uwagę ryzyka.

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Z tego co się orientuję - są niszczone. 
Zanim karta się znajdzie klient i tak potrzebuje nowej, pozostaje też ryzyko.

Odnośnie ryzyka, bawi mnie fakt że coś tak ważnego jak karta czy pin idzie zwykłą pocztą. 
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
Z tego co się orientuję - są niszczone. 
Zanim karta się znajdzie klient i tak potrzebuje nowej, pozostaje też ryzyko.

Odnośnie ryzyka, bawi mnie fakt że coś tak ważnego jak karta czy pin idzie zwykłą pocztą. 

Zwykłą pocztą? W banku bp praktycznie kazda wysylka karty lub czegos rownie waznego jest odbywana za pomocą kuriera, tak samo jak kurier aktywuje karte gdy klient już ją dostanie. Ja tak mam w ipko, tak miala moja matula i wiele znanych mi osob (oczywiscie istnieje też opcja aby samemu iść do banku i odebrać karte). Nie wiem jak tam u Was na wyspach :F
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Vierzba

Vierzba

Użytkownicy
Seba
posty590
Propsy1408
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Seba
W pekao s.a. dostajesz kartę do szkrzynki. Pocztą. Tak samo pin, kilka dni później
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca

Werewolf

OTO POLSKA
#2391 2014-07-18, 20:37(Ostatnia zmiana: 2014-07-18, 21:03)
TU BYŁA ŻENUJĄCA GŁUPOTA WYNIKAJĄCA Z MOJEJ NIEUWAGI, JUZ JEJ NIE MA. JESTESCIE BEZPIECZNI.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Ipko to PKO BP, nie Pekao...
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
:facepalm: o kurwa, ale fail :D fakt, racja, przepraszam.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

jono

jono

Użytkownicy
posty525
Propsy155
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
W pekao s.a. dostajesz kartę do szkrzynki. Pocztą. Tak samo pin, kilka dni później
mBank, dawny Alior Sync i Alior Bank tak samo, nie pamiętam dokładnie jak jest z pinem (chyba przez neta się ustawia, ale nie dam sobie głowy uciąć), ale karty zwykłą pocztą lecą, chyba nawet nie priorytetem.
Pamiętam jedynie, że Inteligo solidnie kurierem wysłało i resztę telefonicznie się robiło - aktywacja, pin etc.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Miałem w ostatnim czasie dwie takie sytuacje: raz znalazłem kartę jak akurat jechałem do dziewczyny na korki na takim dość odludnym osiedlu - spytałem jej, czy zna tę osobę, a że znała, to kazałem jej oddać. Ostatnio także znalazłem kartę w tramwaju. Będąc na Centralnym wstąpiłem na posterunek, zapytałem co zrobić - nikt mnie o niekaralność nie pytał, tylko powiedziano mi, że mam oddać do banku. Oddział tego banku mam pod domem więc zaniosłem przy okazji.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Jak jeszcze gadamy o bankach to np. ja w T-mobile dostałem kartę pocztą (o dziwo nie kurierem, a w jeden dzień przyszło), a PIN udostępnili na chwilę na stronie do spamiętania.  xd
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome

Na razie wszystko zgodnie z planem:
 1. Uaktywnienie się propagandzistów w roli "ekspertów" ✓
 2. Oskarżanie wszystkich dookoła ✓
 3. Zabranie czarnych skrzynek ✓
 4. Niszczenie wraku ✓
 5. Okradzenie ofiar ✓
 Co dalej?
 6. Przysłanie trumien z zakazem otwierania. Pomylenie ciał.
 7. Marszałek zaświadcza o wzorowej współpracy i przekopaniu metr w głąb.
 8. Apel holenderskich autorytetów o palenie zniczy na grobach sowieckich.
 9. Pojednanie rosyjsko-europejskie.
 10. Umycie wraku na rocznicę.
 11. Brak zgody na pamiątkowy obelisk na miejscu katastrofy. Ostatecznie zniszczenie obelisku.
 12. Podczas pogrzebów ofiar komentujący dziennikarze obawiają się demonów holenderskiego patriotyzmu.
 13. Ujawnienie kłótni na lotnisku pilota z szefem linii lotniczych,
ujawnienie stenogramów z "jak nie wyląduje to mnie zabije", "tak lądują
debeściaki" - co po kilku tygodniach okaże się nieprawdą ale główne
media nie uznają za stosowne sprostować.
 14. Jeden z polityków opozycji holenderskiej zaprasza do siebie na "trawkę ukraińską" i "ciasteczka z odseparowanym haszem".
 15. Premier Holandii wygłasza przemowę iż winni są ci, którzy na ten
samolot bilety kupowali i wysyłali ludzi na wakacje do Malezji. Podczas
dramatycznej przemowy w parlamencie Holandii rodzica jednego z zabitych
dzieci słychać z trybuny okrzyki "zadzwoń do dzieciaka".
 16. Głosowanie w sprawie zwrotu wraku uwalone w holenderskim parlamencie przez partię rządzącą.
 17. ..... Kurwa mać. Nie będę dalej pisał, bo normalnie szlag trafia i na przemian rzygać i płakać się chce....
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii


Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Patrz datę mojego posta i wiadomości z onetu.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii


0 użytkowników i 3 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry