O Biblii [wydzielone z "Oto Ziemia"] 41240 190

O temacie

Autor inż. Avallach

Zaczęty 24.02.2017 roku

Wyświetleń 41240

Odpowiedzi 190

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
 • Administrator

inż. Avallach
Administrator

O Biblii [wydzielone z "Oto Ziemia"]
2017-02-24, 19:09(Ostatnia zmiana: 2017-02-25, 11:47)
Wzmianki o nim są w historycznych księgach, poszukaj trochę jak cię to interesuję
ale nie wiesz jakie to księgi? wiesz tylko tyle że jakieś są ale jakie to już zostaw do szukania tym którzy mają wątpliwości.
To prawda... Trzeba tylko pamiętać że nie chodzi o dokładnie taką postać jak w Ewangeliach. Rzymskie kroniki wspominają o przywódcy żydowskiej sekty podburzającym lud przeciwko władzy. Polecam zapoznać się z tym artykułem: https://en.wikipedia.org/wiki/Sources_for_the_historicity_of_Jesus

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1100
Propsy1208
Profesjabrak
 • Użytkownicy
 • Alt Mac Dupy
to gdzie pisze że ateiści to idioci?

Masz na myśli czy w Bilbli pisze dosłownie, że ateiści to idioci? Nie. Frizbick tylko tak zinterpretował.

@down What?


Biblia to zbiór prawd religijnych/moralnych to taki tutorial jak powinieneś się zachować w życiu. Osoby, które nie rozumieją co w niej spisane mają pojecie że to przedawkowany dokument pełen zabobonów. Ich rozumowanie religii jest na poziomie cwanego trzynastolatka, który dopiero co nauczył się o ewolucji na biologii - tu stoi większość ateistów. Nauka może ci powiedzieć czy świat jest, religia/system wiary może ci powiedzieć jak się zachować w tym świecie.


Biblia to szczegółowy plan działania w bardzo abstrakcyjnej formie - dlatego tak wiele w niej niestworzonych historii. Tak żeby bardzo prosty analfabetyczny człowiek mógł zrozumieć mądrości tam zawarte. W żadnym wypadku nie została spisana przez naukowców jak to twierdzą ateiści - to jest przykład rozumowania religii na poziomie cwanego trzynastolatka. Prawdy istnieniowe spisane w Biblii sięgają dziesiątki tysięcy lat, są także wzmianki o zmaganiu ludzkim kiedy nawet nie byliśmy ludźmi. Wzmianki ewolucyjne. Książka Lynne Isabell pt. "The Fruit, the Tree, and the Serpent" opsiuje dlaczego węże są przedstawiane jako podłe stworzenia. Okazuje się że ludzie współewulowali z wężami dlatego mamy taki ostry wzrok. Tylko drapieżne ptaki mają lepszy wzrok od naszego na tej planecie. Węże drapieżnikowały na noworodkach i dzieciach przed-ludzi. Nie da się zbadać jak stare są te historie w starym testamencie, niektóre sięgają milion lat ten morał życiowy przetrwał.

Naukowe prawdy =/= religijne prawdy
Naukowe prawdy + religijne prawdy = Życie Pełne Sensu dla Jednostki

Biblia ogólnie radzi jak polepszyć swoją sytuację. Wyłoży ci podstawy fundamentalne metafizyki do funkcjonowania w świecie, którym jest sense, jest znaczenie twojego istnienia. Dlatego większość ateistów cierpią nihilizmem, hedonizmem i innymi chorobami psychologicznymi, bo podmyli metafizykę w świecie, którym żyją to tak jakby wpatrywali się w stoper który im odlicza ile lat im jeszcze zostało. Sam fakt ile lat będziesz żył nie zmienia rzeczywistości że jeśli będziesz ubolewał na tym to ci pomoże pozbyć się negatywnych myśli o niepowodzeniu w twoim życiu. Nie mówię że ateiści to idioci tylko naiwniaki. Potrzeba ci nauki/skillsów i systemu jakieś wiary. Z ateistów Sam Harris wyróżnia się w tym że próbuje skonstruować system wiary niezależny od wielkich religii i organizacji. Taka religia dla jednostki tylko. Chociaż Sam Harris mnie zasmucił ponieważ wciąż jak przeciętny ateista ma rozumowanie powszechnej religii na poziomie cwanego trzynastolatka.

Wiele prawd religijnych jak nie zabija, kradnij są fundamentami stabilnego społeczeństwa, które bierzemy za oczywiste.

Inni powiedzą że religia to ciemnogród i kontrola mas, w tym jest prawda, ale nie możesz zaprzeczyć że religia to 50 innych rzeczy.

~~Ogólnie z parafrazowałem Jordana B Peterson'a.

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
 • O.D.A.L.
religia/system wiary może ci powiedzieć jak się zachować w tym świecie.
szkoda że nie ogranicza się tylko do tego, zamiast tego odłam maniaków twierdzi że ziemia ma 6000 lat. z drugiej strony jeżeli ktoś nie wie że nie można kraść, zabijać i potrzebuje do tego książki to jest nieodpowiedzialny.


naukowców jak to twierdzą ateiści - to jest przykład rozumowania religii na poziomie cwanego trzynastolatka
którzy tak twierdzą? walczący ateiści (hitchens póki żył, dawkins, shermer, harris, maher, krauss)  zgodnie powołują się na to że została napisana przez ludy koczownicze.

Węże drapieżnikowały na noworodkach i dzieciach przed-ludzi
węże porywały noworodki? kurwa żelazko czemu parafrazujesz takie brednie? przegrzałeś się grając w szachy? xD
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1100
Propsy1208
Profesjabrak
 • Użytkownicy
 • Alt Mac Dupy
Cytuj
szkoda że nie ogranicza się tylko do tego, zamiast tego odłam maniaków twierdzi że ziemia ma 6000 lat.
Ci ultra konserwatyści zamknęli się w sobie bo jest taka nagonka w mediach na religię że to narzędzie zacofania czym nie jest. Konserwatyzm jest nadużywany do zachowań struktur, oni boją się że jak pójdą na ustępstwa ich system wiary w społeczności, której żyją rozpadnie się. Jakby liberałowie spuścili z pyska całe te teatrzyki ultra-konserwatywnych Ewangelików poszły by w zaświaty bo by w końcu mogli zluzować, bo ateizm nie był by tak pchany na siłę im dzieciom. To co oni stosują mechanizm obrony. No ale nikt do spuszczenia z krytyki nie może zabronić bo wtedy nie będzie wolnego słowa. Ludzie sami muszą dojrzeć duchowo na swoim.


Cytuj
z drugiej strony jeżeli ktoś nie wie że nie można kraść, zabijać i potrzebuje do tego książki to jest nieodpowiedzialny
Domyślenie się tego rasie ludzkiej zajęło tysiące lat Kazzmir. To dlaczego myślisz że pierwsze cywilizacje powstałby dopiero 6000 lat temu kiedy nasz gatunek homo sapiens sapiens powstał jakieś mniej więcej 200 000 lat temu?
Masz rację w dzisiejszych czasach jak ktoś potrzebuje do tego książki to coś nie tak, ale to nie zakreśla tej prawdy religijnej. I nie mówię że Chrześcijaństwo i Judaizm to wymyślili.


Cytuj
którzy tak twierdzą? walczący ateiści (hitchens póki żył, dawkins, shermer, harris, maher, krauss)  zgodnie powołują się na to że została napisana przez ludy koczownicze.

Np. ty jak kiedyś czytałem twoje wypowiedzi bashujące Katolików. :lol2:
Harris nie rozumiem jakie jest prawdziwe przesłanie Chrześcijaństwa. Niweluje tam prawie wszystko bo my już nie jesteśmy koczownikami.

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
 • O.D.A.L.
ja nie jestem ateistą. regularnie atakuję mac duna katolika ale nie rozumiem tego argumentu o naukowcach piszących biblię. wytłumacz to
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1100
Propsy1208
Profesjabrak
 • Użytkownicy
 • Alt Mac Dupy
Chodzi o to że jakiekolwiek wzmianki jak powstał świat i jak on funkcjonuje względem naukowym jest alegorią i w żaden sposób nie równa się prawdzie naukowej. Ci ludzie, którzy spisali Biblię nie byli naukowcami, nauka dopiero poszła pyra w przód w XVII wieku. Traktowanie w słowo w słowo że (Księga Rodzaju) Bóg stworzył ziemię w sześć dni i odpoczywał siódmego - jest po prostu błędem. O co chodzi w tej historii - człowiek po przepracowaniu powinien mieć jakiś odpoczynek, przynajmniej jeden dzień na tydzień - to jest przykład prostej prawdy religijnej.

Dobra Kazzmir zmęczyłeś mnie pytaniami.  :lol2:
Idę spać.

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
 • O.D.A.L.
Traktowanie w słowo w słowo że (Księga Rodzaju) Bóg stworzył ziemię w sześć dni i odpoczywał siódmego - jest po prostu błędem.
którzy ateiści traktują te słowa dosłownie? Zireael nie jest ateistą a to on jako jedyny traktuje je literalnie. żelazko zaplątałeś się...
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty388
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
 • Użytkownicy
 • Przezorny
bóg też tak uważa?

Tak.

to gdzie pisze że ateiści to idioci?

Dostałeś już odpowiedź.


Cytuj
Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat(...)

Co to oznacza? Jeżeli pewien autor księgi mówi, że ,,Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga". To wypowiada słowa, które przekazał mu Bóg. Ludzie, którzy pisali Biblię byli ludźmi natchnionymi. Nie pisali nic do siebie. Tak więc, według tych słów to Bóg nazywa niewierzących głupcami.

Traktowanie w słowo w słowo że (Księga Rodzaju) Bóg stworzył ziemię w sześć dni i odpoczywał siódmego - jest po prostu błędem.

1 dnia stworzył Bóg to tamto. Nastał wieczór i poranek dzień drugi. Dlaczego Biblia mówi o wieczorach i porankach?

Simen, wybacz to już mój ostatni post.


 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
 • O.D.A.L.
biedne obce cywilizacje

Cytuj
Odkrycie przez NASA nieznanego układu planetarnego poza Układem Słonecznym, skłoniło Tomasza Terlikowskiego do głębokich refleksji. Katolicki publicysta zastanawia się nad wiarą ewentualnych kosmitów, próbuje udowodnić, że ich istnienie nie byłoby dowodem przeciwko kreacjonizmowi i zapowiada, że jeśli ich spotka, będzie ich ewangelizował i głosił prawdę o Bogu.

Swoje rozważania opublikowane na malydziennik.pl, Tomasz Terlikowski zaczyna od tego, że odkrycie nowego układu planetarnego nie jest jednoznaczne z odkryciem inteligentnych form życia, istnienie których w jego przekonaniu wciąż jest bardzo wątpliwe.

Wielkość Kosmosu to wyraz wielkości Boga. A istnienie człowieka nie jest efektem przypadku, przypadkowych mutacji czy zbiegów okoliczności, ale woli Bożej, by powstał człowiek. Nie musi to oznaczać, że nie powstały, nie zostały stworzone inne istoty inteligentne (poza ludźmi czy aniołami), ale nie ma konieczności, by one istniały. Bóg mógł ich chcieć i stworzyć je, ale mógł tego nie robić.

Publicysta puszcza jednak wodze fantazji i rozpoczyna rozważania, co mogłoby oznaczać istnienie istot pozaziemskich. Szybko dochodzi do wniosku, że nie byłyby one równe człowiekowi:

Jeśli Chrystus stał się człowiekiem, to nie mógł jednocześnie stać się kosmitą, wcielić się w jakąś inną istotę inteligentną. Słowo stało się Ciałem, jednym Ciałem, stało się człowiekiem, więc nie może już stać się kosmitą. Połączenie Boga i człowieka jest bez zmieszania, ale i nierozerwalne.

Tomasz Terlikowski zastanawia się także, czy ewentualni kosmici wierzą w Boga. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że jeśli kiedykolwiek dane mu będzie stanąć z nimi twarzą w twarz, będzie ich ewangelizował:

Czy oznacza to, że istoty te znają historię Zbawienia? Tego oczywiście nie możemy być pewni. Bóg mógł ich prowadzić zupełnie innymi drogami, oni sami - jeśli pozostają istotami stworzonymi i inteligentnymi, mogli wybrać różnie. Jedno jednak nie ulega wątpliwości, że jeśli kiedykolwiek ich spotykamy, to będziemy - im także - głosić prawdę o Zbawczej Męce i Śmierci Chrystusa, będziemy ich ewangelizować, ukazywać im prawdę o Bogu i człowieku (jeśli już jej nie znają). Inna sprawa, że - jak na razie - to kwestia czysto teoretyczna, bowiem nic nie wskazuje na to, by kosmici mieli rzeczywiście istnieć. A wiele wskazuje na to, że jesteśmy we Wszechświecie absolutnie wyjątkowi.

http://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/543364,tomasz-terlikowski-zapowiada-ewangelizacje-kosmitow.html
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
 • Zbanowany

Maciej

O biblii
#9 2017-02-25, 10:59(Ostatnia zmiana: 2017-02-25, 11:14)
No i co związku z tym? :huh:
 

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
 • Złote Wrota
 • Grafik 3D w Boombit
Przepraszam, @Żelazko, ale fragment o wężach i o chorobach (sic!) psychicznych (nihililizm, hedonizm) to totalne bzdury :P.
Każdy ma swoje potrzeby duchowe, niech realizuje je jak chce, byleby nikomu nie robił krzywdy...

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
 • O.D.A.L.
No i co związku z tym? :huh:
obawiam się o życie przyszłych ewangelizatorów xD
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138


Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6343
Propsy2476
ProfesjaGracz
 • Użytkownicy
 • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Deus Vult! Mój rewolwer już czeka, aż papież zarządzi kolejną krucjate!
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
 • Zbanowany
Oj ludzie, ludzie. Ludzie już od czasów prehistorycznych wierzyli w jakieś bóstwa, więc każda cywilizacja potrzebuje jakiegoś celu, w którym wierzy że po śmierci ich życie choć trochę miało sens. Pewnie w przypadku innych cywilizacji z kosmosu jest podobnie, jeśli gdzieś tam żyją.

Poza tym jeśli istnieje jakiś starożytny, potężny byt to nie wyklucza tego że nie odwiedziłby innej planety. Skończcie obrzucać religię/Boga błotem i zajmijcie się czymś pożytecznym a nie pierdolicie farmazony

 

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1100
Propsy1208
Profesjabrak
 • Użytkownicy
 • Alt Mac Dupy
Przepraszam, @Żelazko, ale fragment o wężach i o chorobach (sic!) psychicznych (nihililizm, hedonizm) to totalne bzdury :P.
Bzdury że węże współewulowały razem ludźmi? Teraz ty piszesz bzdury. Nihilizm to skorumpowanie duszy osobistej człowiek. Nietzsche i Dostojewski przewidzieli to że Bóg umarł pod koniec XIX wieku i że będzie katastrofa. I co miałeś później? Drugą wojnę światową pomiędzy dwoma skrajnie ideologiami. Kiedy człowiek jest pozbawiony fundamentów duchowych łatwo jest zawładnięty poprzez radykalne ideologię. W dzisiejszych czasach to skrajne lewaki i prawaki. Żeby stabilne społeczeństwo istniało w ogóle potrzeba ci liberałów i konserwatystów. Konserwatyści zachowują struktury które się sprawdziły i je umacniają a liberałowie przynoszą nowe pomysły i innowację jeśli popatrzyć na dystrybucję cech osobistych agreeableness i conscientiousness. Potrzebny jest dialog a go nie ma. Sam przyznasz że świat jest mniej stabilny niż był w latach 90.


https://www.youtube.com/watch?v=R-sYDf0YGv4


Cytuj
Każdy ma swoje potrzeby duchowe, niech realizuje je jak chce, byleby nikomu nie robił krzywdy...
Powiedź to konserwatywnym i radykalnym Muzułmanom.

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
 • O.D.A.L.
bzdury że węże współewulowały razem ludźmi? Teraz ty piszesz bzdury. Nihilizm to skorumpowanie duszy osobistej

wyraźnie parafrazowałeś że:
Węże drapieżnikowały na noworodkach i dzieciach przed-ludzi
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1100
Propsy1208
Profesjabrak
 • Użytkownicy
 • Alt Mac Dupy
Cytuj
węże porywały noworodki? kurwa żelazko czemu parafrazujesz takie brednie? przegrzałeś się grając w szachy? xD

Tylko się przegrzewam kiedy mam za dużo kontaktu z dużą ilością ludzi w krótkim czasie.  :lol2:

"The Fruit, the Tree, and the Serpent: Why We See So Well" - Lynne A. Isbell

https://www.amazon.com/Fruit-Tree-Serpent-Why-Well/dp/0674061969

Cytuj
From the temptation of Eve to the venomous murder of the mighty Thor, the serpent appears throughout time and cultures as a figure of mischief and misery. The worldwide prominence of snakes in religion, myth, and folklore underscores our deep connection to the serpent―but why, when so few of us have firsthand experience? The surprising answer, this book suggests, lies in the singular impact of snakes on primate evolution. Predation pressure from snakes, Lynne Isbell tells us, is ultimately responsible for the superior vision and large brains of primates―and for a critical aspect of human evolution.

Drawing on extensive research, Isbell further speculates how snakes could have influenced the development of a distinctively human behavior: our ability to point for the purpose of directing attention. A social activity (no one points when alone) dependent on fast and accurate localization, pointing would have reduced deadly snake bites among our hominin ancestors. It might have also figured in later human behavior: snakes, this book eloquently argues, may well have given bipedal hominins, already equipped with a non-human primate communication system, the evolutionary nudge to point to communicate for social good, a critical step toward the evolution of language, and all that followed.

Koncepcja że nie ma potworów na świecie może wydawać się obca dla człowieka obecnie cywilizowanego. Potwory istniały to tylko zależało od twojego położenia geograficznego i czasu historycznego w którym żyłeś. Jeśli coś notorycznie zjadało twoje dzieci i rówieśników przez pokolenia narracja o potworach sama powstanie. Wiele legend folklorowych ma w sobie część prawdy. Było jakieś drapieżne zwierze które zjadło człowieka, kiedy człowiek już je okiełzał lub nie stanowił dla niego realnego zagrożenia jak dla koczowników czy myśliwych i zbieraczy.
Dlaczego myślisz że populacja wilków została wytrzebiona w Europie po upadku cesarstwa Rzymskiego i wczesnym średniowieczu?

Moje wąty do obecnego postrzegania zdarzeń historycznych jest tym że większość ludzi oszacowuje dane zdarzenia i fakty na podstawie światopoglądu obecnego. Czasem musisz się próbować wczuć że chodzisz w butach zmarłych przodków żeby zrozumieć dlaczego tak naprawdę robili coś w taki sposób. Mówienie że ci ludzie to byli zabobniarze i byli prostakami to kompletna bzdura. Ci ludzie byli twardzi i potrafili przetrwać w warunkach, których 95 procent z nas by nie przetrwała dłużej niż miesiąc w ich czasach.

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
 • Administrator
 • torsonic polarity syndrome
Dobry filmik o tym jacy ludzie byli "przed historią":

https://www.youtube.com/watch?v=dGiQaabX3_o


@Mac Dun
Cytuj
Oj ludzie, ludzie. Ludzie już od czasów prehistorycznych wierzyli w jakieś bóstwa, więc każda cywilizacja potrzebuje jakiegoś celu, w którym wierzy że po śmierci ich życie choć trochę miało sens. Pewnie w przypadku innych cywilizacji z kosmosu jest podobnie, jeśli gdzieś tam żyją.
To, że czegoś potrzebujemy nie znaczy automatycznie, że to istnieje.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
 • O.D.A.L.

Kazzmir
O.D.A.L.

O Biblii [wydzielone z "Oto Ziemia"]
#19 2017-02-25, 22:20(Ostatnia zmiana: 2017-02-25, 22:30)
Jeśli coś notorycznie zjadało twoje dzieci i rówieśników przez pokolenia narracja o potworach sama powstanie. Wiele legend folklorowych ma w sobie część prawdy.
OK, dopuszczam fakt że wąże wpierdalały dzieci, przez to powstały mity i legendy o gadającym wążu który namówił ewę do zjedzenia dziecka a nie jabłka? xD

żelazko, wracam do mojego pytania o tych naukowców piszących biblię i walczących ateistów o których parafrazowałeś  :lol2: przepraszam żelazko, może po prostu czegoś nie zrozumiałem.
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry