Informacje Ogólne - DK 174738 294

O temacie

Autor Dark

Zaczęty 16.05.2013 roku

Wyświetleń 174738

Odpowiedzi 294

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Dark dziękuje za odpowiedź, ale miałem okazje zagrać w to demo, nie dość, że było na dropboxie 3 lata, to jeszcze w tym "demie" byłą jedna postać, na dodatek nie skończona mapa, sam port i miasto, więc jeżeli według Ciebie, mieliście zaproponować graczom takie coś przez tyle lat, to naprawdę nie mam słów, pozdrawiam ciepło i czekam kolejne 8 lat, bo modyfikacja jednak po opisie zapowiada się ciekawie ;) Wracając do dedykacji to nigdy nie byłem przekonany do współpracy, co prawda coś tam deklarowałem, ale czasem brakuje mi asertywności, o współpracy możesz ze mną zapomnieć z tego względu, że nie masz szacunku dla osób którzy czekają na twojego moda, przykładem były screeny robione pod publikę. Mam nadzieję, że mój post nie zostanie usunięty, czekam na odpowiedź Dark.
 

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu

Dark
Moderator działu

Informacje Ogólne - DK
#41 2016-02-25, 00:28(Ostatnia zmiana: 2016-04-30, 11:59)
Lol, a skąd niby miałeś dostęp do tego demo złodzieju?
wersje kilkuletnią wysłałem tylko paru osobom, więc łatwo zweryfikować kto zdradził i ją pokazał. Jak widać nikomu nie można ufać więc dobrze że o tym słyszę.
W każdym razie nie o tym demie mówię, jeśli okaże się że ukradłeś bez zgody nowe modele okrętów czy cokolwiek w tym stylu załatwie ci tu bana na wieki

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Nie rozumiem po co te nerwy od razu, nie musisz używać wulgaryzmów, ani tym bardziej mnie obrażać, napisałem jakie były fakty i co myślę, czekam na dalszy rozwój modyfikacji i pozdrawiam. Wracając do temu, obrażasz mnie od złodzieji po mimo, że nic Ci nie ukradłem, nawet z twojego dema nic nie pożyczyłem, w ogóle to z żadnej modyfikacji nic nigdy nie pożyczyłem i się pod tym podpisałem. Abstrahując od tematu, czekam na jakiś film przedstawiający postęp nad modem.
 

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu

Dark
Moderator działu

Informacje Ogólne - DK
#43 2016-02-25, 01:04(Ostatnia zmiana: 2016-02-25, 01:55)
nie masz szacunku dla osób którzy czekają na twojego moda, przykładem były screeny robione pod publikę. Mam nadzieję, że mój post nie zostanie usunięty, czekam na odpowiedź Dark.
Chyba sobie kpisz, to o czym mówił lansjer podając to jako jakiś wyrzut/zarzut to śmiech na sali. To nie były żadne 'screeny pod publike', tylko chęć pokazania PROGRESSU przy budowie miasta, konstruowaniu budowli i naszej wizji w praktyce. I co w tym jest niby oszustwem? Jak pracowałem przy czasie zapłaty orcwarrior robił dokładnie to samo (przygotowywał cos stricte na potrzeby pokazania na screenach), to samo robił wietrzyk przy modzie nordmarnias, i wiele niemieckich grup (caudon, khorana team, exodus). Co jest w tym kłamstwem czy niby zbrodnią?
W projekcie gdzie WSZYSTKO jest nowe, począwszy od świata tymbardziej usprawiedliwia to takie działanie. Skoro orc robił screeny jak ty to chamsko określasz 'pod publike' (mając gotowe assety, model świata i część npc) i było to usprawiedliwione to u nas jest tymbardziej.

Pytasz się co robiliśmy przez tyle lat? Po 3 wersje świata i 4 wersje miasta.
edit: oczywiście w tym samym czasie robione było khorinis, górnicza dolina i vaduz, nie mówiąc o setkach innych rzeczy (skrypty, vobowanie, nowe tekstury, fabuła). Dopiero na początku 2013 zapadła decyzja o podzieleniu tego wielkiego projektu na dwie części

Proszę bardzo
świat v1. miasto v1 - https://www.dropbox.com/sh/mpv0xg99oeogkqa/AAA5rcZXykzP6LStad9HxpGAa?dl=0
świat v1. miasto v2 - https://www.dropbox.com/sh/19s7tydg9z8kpu8/AAAxbIz4gSItvpA0q4LoUfrNa?dl=0
świat v2. miasto v2 - https://www.dropbox.com/sh/i2on1g5onxz09zo/AABILXEYk9FvvM0AegCS6xzpa?dl=0
świat v2. miasto v3 - https://www.dropbox.com/sh/5uenhtome69u5ol/AAClayfyWGNB5VqQUhHkef6Da?dl=0

świat v.3 - https://lh3.googleusercontent.com/-AGx7201EHno/UJVeLWhGLdI/AAAAAAAAAeA/wjiu5IZfIT4/s800-Ic42/Przechwytywanie%252520w%252520trybie%252520pe%2525C5%252582noekranowym%2525202012-11-03%252520185220.jpg
miasto v4 - https://lh3.googleusercontent.com/-Ml_6aW9oovc/UvFw-Dq1tlI/AAAAAAAAC00/7Frn5NuFDOc/s800-Ic42/Przechwytywanie%252520w%252520trybie%252520pe%2525C5%252582noekranowym%2525202014-02-04%252520235414.jpg

To co mamy obecnie (a czego nie pokaże) to efekt ostatnich 2-3 lat

Dat nie podałem celowo. I to jest to niby 'nic'? Obecna wersja świata 4 i miasta 5 są IDEALNE. Więc nie pierdol że 'oszukujemy graczy' bo z szacunku do nich i dla nich przez lata staraliśmy się wydać produkt IDEALNY a nie byle gówno. Dlatego latami poświęciliśmy na to swoje życie, w tym najznakomitsze osoby jakie widziały to forum. Więc z szacunku do nas wyjdź z tego tematu

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Ciesze się, że pokazujesz mi owoc waszej pracy w grafice 3D oraz wyjaśniłeś małe nie porozumienie, w ciąż nie daje mi spokoju to, że samą grafiką 3D modyfikacja nie żyje, popatrz ile czasu upłynęło od początku waszej modyfikacji, a niestety nigdzie nie widziałem żadnego filmu związanego z gameplay, coś jest nie tak, pomimo tego nie porozumienia, czekam na waszą modyfikację i życzę powodzenia, bo się Wam przyda. Dodatkowo dopowiem, że zwróciłem uwagę na datę tych screenów w lewym dolnym rogu i coś jest nie tak, ale to Wasza modyfikacja, Wasza sprawa, możecie ją robić w sumie kolejne 8 lat. Jeśli poświęcacie 3-4 lata na wymodelowanie jednego miasta, to ja już przestałem wierzyć w tego moda. Podsumowując Dark, cały czas pokazujesz mi jakieś prace z zakresu grafiki 3D, ja już dość napatrzyłem się na to i liczę na coś innego, bez przesady, klepiecie cały czas grafikę 3D.

Jak już usuwasz mój post, to chociaż uzasadnij dlaczego.
 

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu

Dark
Moderator działu

Informacje Ogólne - DK
#45 2016-02-25, 01:49(Ostatnia zmiana: 2016-04-30, 12:02)
Ostatnie 2 lata to mnie nie było, zajmowałem się prawdziwym życiem w przeciwieństwie do ciebie (propsy bo podobno świętowałeś sylwestra i boże narodzenie na 'serwerze gothic multiplayer' :lol2:)
Nikt nie robił tego, ani nie zamierza robić żadnych 8 lat
I nikt nie poświęcał 3-4 lat na jedno miasto, więc przestań się kompromitować przygłupie. Kiedy zaczynaliśmy każdy był zielony, nie wiedzieliśmy nic o designie, portalach, zasadach modelowania pod gothica, designie świata, 'ghostoccluderach'. Dzisiejsi modderzy też nie wiedzą o tym nic (przykład Odyseja) bo poza Rzeką nie ma drugiego tak przemyślanego świata. Do 2012 byłem totalnym amatorem i nie wstydzę się o tym mówić. Przed tutorialami które zainicjowałem (tych gumena o portalach) NIKT w polsce poza orwarriorem nie wiedział co to jest portal.
A gameplay może nie był pokazywany na filmie, ale na screenach już jak najbardziej.
I nikt nie 'klepal tylko 3d przez te lata', bo równocześnie vobowaliśmy to co można było już vobować, stworzyliśmy dubbing do jednego z gotowych światów (kopalni), zamknęliśmy od strony zmian 3D i ovobowaliśmy modele górniczej doliny, starego obozu, przelęczy. Zgromadziliśmy prawie 300mb nowych skryptów, stworzyliśmy 150 nowych vobów, 100 nowych modeli twarzy, koło 50 nowych drzew, opisaliśmy 60 questów, wydalismy wlasny pakiet skryptów. Obecnie DropBox soulfire ma 2GB. A 3/4 tego to nie grafika 3D. Wątpie żebyś kiedykolwiek zrobił chociaż 1/3 tego

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Z Multiplayerem nie mam już nic wspólnego od Wakacji ubiegłego roku, nawiązujesz do tego sylwestra jakbyś sam go spędził przed kompem, nie mój interes, nie musisz mnie obrażać, nie będę zniżał się do twojego poziomu, wracając do tych 60 "questów" to jak zobaczę to uwierzę, sam pracuję nad modyfikacja, mam kanał na YT gdzie zamieszczam pracę związane z moją modyfikacją, sam lubię coś pokleić w blenderze, mieczy i pancerzy od zajebania, wracając do tematu, dzięki za odpowiedź, dyskusję uważam za zamkniętą.
 

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu

Dark
Moderator działu

Informacje Ogólne - DK
#47 2016-02-25, 02:05(Ostatnia zmiana: 2016-02-25, 02:12)
Przybieram taki ton, bo mam wrażenie że masz jakiś problem do nas i przedstawiasz wszystko w katastroficznej wizji.
Zrozum, ja też chce żeby to jak najszybciej wyszło, ale mamy pewne wymagania i chęć dorównania poziomu piranii albo wyżej.
Av kiedyś mi może dobrze powiedział, że trzeba było machnąć ręką i wydać to na tych starych, pierwszych światach i mieć w dupie jakość. Ale wydając coś takiego, nawet solidnego fabularnie mielibyśmy na koncie produkt niegodny jego treści.
Mamy wysoką poprzeczkę, bo postawiliśmy sobie za cel produkt profesjonalny w każdym calu - a nie fuszerkę jak 90% modów.

Kravis

Kravis

Użytkownicy
posty276
Propsy76
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
To się ceni, wielki szacunek za te słowa, ale oby Was to nie przerosło. Z pewnością jesteście bliżej niż dalej i tak trzymać.
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Niestety została wybrana stara wersja fabuły, IMO dość słaba i naiwna (w stylu większości fabuł modów do Gothica).
Parę miesięcy temu proponowałem własną wersję, ale wiązałaby się ze zbyt dużymi zmianami i finalnie ją odrzucono.
Może później wrzucę ją na forum. W skrócie, chodziło o zrobienie z królestwa Myrthany średniowiecznej totalitarnej dystopii, rządzonej żelazną ręką przez króla który kolejno podbił wszystkie ościenne królestwa tworząc obecną Myrthanę. Król który uciska lud coraz większymi podatkami, który nie mających już czym płacić, buntowników i wrogów politycznych wysyła po przepełniających się więzieniach albo zsyła do przymusowej pracy w koloniach więziennych. Który jest znienawidzony przez lud, a paladyni są odpowiednikiem jego wewnętrznej policji-gwardii. A zarazem jest uzależniony od kościoła Innosa, który początkowo będąc organizacją która miała autoryret wynikający jedynie z tradycji, zdołaał uzależnić od siebie króla dzięki usługom magów i paladynów. Które były coraz bardziej potrzebne w miarę jak lud i zwykłe wojsko coraz częściej podnosiło bunty. Ten kościół Innosa nie był świętą i dobrą organizacją dbającą o dusze ludu. Był polityczną potęgą trzymającą w szachu nawet szlachtę. Taką która w wyniku wyrachowanych działań najpierw przejmowała kolejne miejsca w radzie królewskiej, aż w końcu w czasach Gothica 3 składała się ona tylko i wyłącznie z jego przedstawicieli.
A Rhobar nie był dobrotliwym królem-ojcem który "pokonał wrógow królestwa". Był bezlitosnym tyranem toczącym ciągłe wojny, którego ofiarami niemal na równi z innymi królestwami byli jego własni poddani.
Cała narracja jest antymonarchistyczna, wręcz czuć tutaj propagandę republikańską. Najważniejsze osobistości są zohydzone: król, kościół. Typowe dla propagandy republikańskiej redukcja ad hitlerum. Przeciwników oczernić, zmieszać z błotem. Na światło wychodzą dzieci rewolucji: buntownicy, złodzieje, łowcy nagród i inny lumpenproletariat. Królestwo toczy wojny z wrogami i zamiast dostać wsparcie od własnych obywateli, część się buntuje, staje się buntownikami, którzy nie są przeciwni królowi, ale całemu królestwu. Królestwo poza wrogami zewnętrznymi ma wrogów wewnętrznych. Skąd się wzięli rewolucjoniści? Czy są finansowani przez obce mocarstwa, by osłabić Królestwo Myrtany i je zniszczyć? Patrząc z tej perspektywy trudno nie zauważyć propagandy republikańskiej, że za tą fasadą kryje się coś więcej, a mianowicie: mafia, służby i loże. Zastanówcie się, kto jest kim w tej scenerii i kto stoi po której stronie?

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
Propsy68
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara
illuminati  zaiste panie adanosie
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Opierałem się na tej interpretacji:
https://www.youtube.com/watch?v=9sMGgEi1gVM

Jak widać jest bardzo trafna, nawet w DK. ;)

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty446
Propsy255
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
Też nie lubię czarno białego świata. Powinno być jak w G2. Jeśli ktoś tam jest naprawdę zły to tylko te abstrakcyjne gildie spod znaku pana ciemności. Poza tym podziały nawet wewnątrz gildii.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Cała narracja jest antymonarchistyczna, wręcz czuć tutaj propagandę republikańską. Najważniejsze osobistości są zohydzone: król, kościół.
No cóż, tak :D
Osobiście jestem libetarianinem-ateistą. Trudno się dziwić że mam właśnie taką alternatywną wizję świata który przez oryginalnych autorów miał króla i kościół niesamowicie wyidealizowanych :D
Chociaż nie pisałem tego z myślą o politycznej propagandzie xD
Brauna z pewnych względów bardzo cenię. Chociaż to samo mógłbym powiedzieć o Korwinie, u którego widzę jednak także skrajne i nieakceptowalne wady.

buulet

buulet

Użytkownicy
posty31
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To co kiedy premiera :) a tak na poważnie ile procent skończyliście moda
 

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu
Darowałbym sobie wykresy i rzucanie liczbami, w sytuacji kiedy część skryptowa (której jest dużo) jest dużo łatwiejsza w realizacji niż np. część animacji (których jest w porównaniu do skryptów nieporównywalnie mniej).
Jeśli to Ci coś powie, to w przyszłym miesiącu zaczynamy pierwsze sesje dubbingowe, więc jest już za nami więcej, niż mniej.
Wielka mobilizacja, ustawienie (nie publikowanego, bo to wewnętrznie dla nas) deadline'u z premierą, wielkie ustalanie ostatecznej struktury fabuły i pilnowanie żeby wszystko skończyć i poskładać solidnie do kupy.
Krótko mówiąc, dokładnie to czego mod (ten i każdy inny) potrzebował niemal od samego początku).

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu

Dark
Moderator działu

Informacje Ogólne - DK
#56 2016-04-22, 20:13(Ostatnia zmiana: 2016-04-22, 21:21)
Jako mały zwiastun chcemy pokazać Wam na screenach fragmenty gameplaya z lasów na wyspie Vaduz, a poza tym możecie też poznać głównego bohatera - Larsa (na razie tylko jego tył :P)
http://www.moddb.com/mods/the-history-of-khorinis/news/meet-forests-of-vaduz

Następne z kolei pokazywać będziemy gameplay z miasta, oraz nagrania z profesjonalnymi aktorami dialogów w studio dźwiękowym - w formie video. W przygotowaniu jest też nieco inna forma kontaktu, strona zostanie zmieniona na coś w rodzaju wizytówki, a kontakt z oczekującymi przeniesiemy bardziej na facebooka i youtube. Od razu przy tej okazji zachęcam do lajkowania profilu moda:
https://www.facebook.com/dziejekhorinis/

Stay tuned!

OwcaZagady

OwcaZagady

Bractwo Spolszczenia
Co, roz, co
posty153
Propsy24
ProfesjaProducent
  • Bractwo Spolszczenia
  • Co, roz, co
Wszystko pięknie, no spoko, ale dlaczego Lars jest rudy?
 
Śmierć jest niczym kawałek szynki. Zawsze u mego boku

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu
To brąz a nie rudy - przez dx11 może nie widać tego wyraźnie

Łowca Czarownic

Łowca Czarownic

Bractwo Spolszczenia
posty1
Propsy17
ProfesjaGrafik 2D
  • Bractwo Spolszczenia
No i pięknie. Warto czekać na tego moda. ;)
 
Bractwo Spolszczenia(Blizna)


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry