[G1] Gothic Online 62322 97

O temacie

Autor RoMek

Zaczęty 22.04.2015 roku

Wyświetleń 62322

Odpowiedzi 97

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

[G1] Gothic Online
#60 2015-05-29, 15:22(Ostatnia zmiana: 2015-05-29, 15:27)
Powody dla których jej nie chcecie nie są dla mnie ani trochę oczywiste (konkretnie: nie mam pojęcia jakie one są).
Powód jest prosty - nie potrzebujemy hejtu ze strony osób, które nie mają pojęcia jak ciężka jest praca przy tworzeniu modyfikacji typu multiplayer.
Niestety, to nie jest powód który miałby dla nas jakiekolwiek znaczenie. Możemy co najwyżej usuwać te przejawy krytyki, które wykraczają poza przyjęte na tym forum standardy kultury. Próby zwalczania krytyki przez cenzurowanie jej to rozwiązanie które działa na krótki dystans.

Na pocieszenie mogę zauważyć że prawdopodobnie część wiadomości z tego wątku nie jest pisana z nastawieniem negatywnym. Sam okresliłeś go jako "promujący" waszą modyfikację.

RoMek

RoMek

RaveN Studio
Niewolnik systemu
posty643
Propsy317
ProfesjaAnimator
  • RaveN Studio
  • Niewolnik systemu
Cytuj
Nikt z ekipy Gothic Online nie życzy sobie, aby w jakikolwiek sposób promowano tutaj ten projekt, z oczywistych powodów, a osoby, które promują GO tutaj nawet nie zapytały, czy mogą to robić.
Nikt nie promuje tutaj tego projektu. Założyłem ten temat, ponieważ uważam, że modyfikacja pomimo wczesnego stadium rozwoju jest warta uwagi. Wspomniałem o niej również na profilu Gothic Up na Facebooku. Gdy robiłem to z innymi modyfikacjami, to ich autorzy nam dziękowali, więc nie rozumiem twojego oburzenia Rahimie. No offence, lepiej wracaj do pracy nad modyfikacją :D 
 

batu222

batu222

Użytkownicy
"I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
posty135
Propsy32
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • "I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
Cytuj
Nikt z ekipy Gothic Online nie życzy sobie, aby w jakikolwiek sposób promowano tutaj ten projekt, z oczywistych powodów, a osoby, które promują GO tutaj nawet nie zapytały, czy mogą to robić.
Nikt nie promuje tutaj tego projektu. Założyłem ten temat, ponieważ uważam, że modyfikacja pomimo wczesnego stadium rozwoju jest warta uwagi. Wspomniałem o niej również na profilu Gothic Up na Facebooku. Gdy robiłem to z innymi modyfikacjami, to ich autorzy nam dziękowali, więc nie rozumiem twojego oburzenia Rahimie. No offence, lepiej wracaj do pracy nad modyfikacją :D

RaHim jest w tym GO-Team "Main Tester". Swoją drogą, jeśli twórcy zwracają się z taką prośbą do założyciela wątku to IMO powinno się ich wysłuchać.
To tak, jakby teraz ktoś wstawił temat na theModders o projekcie Gothic 3 Multiplayer (tak, powstaje taki), ale twórcy sobie tego nie życzą - na chwilę obecną. Społeczność tM jest dość specyficzna. Jeśli nie jesteś jednym z pierwszych jej członków, a tworzysz coś od siebie, to zaraz zostaniesz nazwany noobem/oszustem/kłamcą i byle co jeszcze, jeśli nie wrzucisz perfekcyjnego tematu z modyfikacją, która jest 100 % ukończona. Tylko "elyta" ma ten przywilej przez pół roku, rok nic nie pokazywania, a jak reszta chce tak zrobić to dział potrafi bardzo szybko zniknąć.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
Cytat: RoMek w Dzisiaj o 15:34CytujNikt z ekipy Gothic Online nie życzy sobie, aby w jakikolwiek sposób promowano tutaj ten projekt, z oczywistych powodów, a osoby, które promują GO tutaj nawet nie zapytały, czy mogą to robić.Nikt nie promuje tutaj tego projektu. Założyłem ten temat, ponieważ uważam, że modyfikacja pomimo wczesnego stadium rozwoju jest warta uwagi. Wspomniałem o niej również na profilu Gothic Up na Facebooku. Gdy robiłem to z innymi modyfikacjami, to ich autorzy nam dziękowali, więc nie rozumiem twojego oburzenia Rahimie. No offence, lepiej wracaj do pracy nad modyfikacją
RaHim jest w tym GO-Team "Main Tester". Swoją drogą, jeśli twórcy zwracają się z taką prośbą do założyciela wątku to IMO powinno się ich wysłuchać.
To tak, jakby teraz ktoś wstawił temat na theModders o projekcie Gothic 3 Multiplayer (tak, powstaje taki), ale twórcy sobie tego nie życzą - na chwilę obecną. Społeczność tM jest dość specyficzna. Jeśli nie jesteś jednym z pierwszych jej członków, a tworzysz coś od siebie, to zaraz zostaniesz nazwany noobem/oszustem/kłamcą i byle co jeszcze, jeśli nie wrzucisz perfekcyjnego tematu z modyfikacją, która jest 100 % ukończona. Tylko "elyta" ma ten przywilej przez pół roku, rok nic nie pokazywania, a jak reszta chce tak zrobić to dział potrafi bardzo szybko zniknąć.

Czyli jeżeli jakaś osoba publiczna powie ,,Nie dyskutujcie o mnie" to też mamy przestać rozmawiać o nich? Czlowieku, twoja logika coraz bardziej mnie poraża.

Ten temat jest dyskusją na temat projektu, niczym wiecej, a Twórcy tego zabronić nie mogą.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Draco

Draco

The Modders
posty242
Propsy67
  • The Modders
Batu, tak w gwoli ścisłości zdanie "No, offence, lepiej wracaj do pracy nad modyfikacją", było czystym sarkazmem ze strony Romka, bo doskonale wie, jakie ma stanowisko RaHim i jak dużo robi ;)
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Cytuj
Powód jest prosty - nie potrzebujemy hejtu ze strony osób, które nie mają pojęcia jak ciężka jest praca przy tworzeniu modyfikacji typu multiplayer. To nie jest modyfikacja typu Czas Zapłaty czy Złote Wrota, gdzie wystarczy parę linijek kodu i wszystko jest cacy
To mnie rozjebałeś :lol2: Wracaj lepiej do testowania GO, czy co to tam robisz.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



RaHim aka RhM

RaHim aka RhM

Użytkownicy
posty27
Propsy6
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Nikt nie promuje tutaj tego projektu. Założyłem ten temat, ponieważ uważam, że modyfikacja pomimo wczesnego stadium rozwoju jest warta uwagi. Wspomniałem o niej również na profilu Gothic Up na Facebooku. Gdy robiłem to z innymi modyfikacjami, to ich autorzy nam dziękowali, więc nie rozumiem twojego oburzenia Rahimie. No offence, lepiej wracaj do pracy nad modyfikacją :D
Nikt Cie o to nie prosił, a robiąc to zadziałałeś tylko i wyłącznie na niekorzyść GO. Raz już Sative poprosił o usunięcie tematu to kolejny mało rozgarnięty się domyślił reklamować coś co nie jest gotowe na reklamę na szerszą skalę...

Batu, tak w gwoli ścisłości zdanie "No, offence, lepiej wracaj do pracy nad modyfikacją", było czystym sarkazmem ze strony Romka, bo doskonale wie, jakie ma stanowisko RaHim i jak dużo robi ;)
Robię niewiele, a właściwie nic, poza tym, że pomagam w testach nowo nadchodzących wersji - taka moja rola jako testera. No i poza tym pojawiam się jako przedstawiciel na takich forach jak np. to bo Bimbol i Sative już mają wyrobione zdanie o tym forum i/lub nie mają czasu czy chęci nawet na nie wchodzić.

To mnie rozjebałeś :lol2: Wracaj lepiej do testowania GO, czy co to tam robisz.
Nawet nie wiem jak to skomentować... Jedyne co mi przychodzi na myśl to <facepalm>... Już nawet nie wnikam w to, że się nie znamy...
 

„Nie szukam bogów kiedy to Magik albo Lance Armstrong” - Kartky
„26 grudnia był 2000 rok i dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt” - O.S.T.R.

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
>Hejt
Zdefiniuj.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Na reklamę coś jest gotowe, gdy jest publikowane. Jeśli publikujecie badziewie, sami sobie jesteście winni.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Powód jest prosty - nie potrzebujemy hejtu ze strony osób, które nie mają pojęcia jak ciężka jest praca przy tworzeniu modyfikacji typu multiplayer.
Niestety, zadziwię cię - to jakieś 99% odbiorców. Zadziwię cię jeszcze bardziej, część osób które jakiekolwiek pojęcie w tym temacie ma, siedzi na tym "zjebanym" forum. To Ty musisz zrozumieć że idea tego typu modyfikacji w 2015 ma sens jedynie jeśli jest robiona w ramach nauki lub dla czystej przyjemności tworzenia. Nazywanie odbiorców "debilami" i nie szanowanie ich słowami "nie podoba się to omijaj go szerokim łukiem" to największa antyreklama jaką mogłeś zrobić projektowi.
Dziwne też wydaje mi się to że postulujesz o skasowanie tematu dopiero teraz, nie w kwietniu gdy pierwszy raz skomentowałeś w tym temacie.
To nie jest modyfikacja typu Czas Zapłaty czy Złote Wrota, gdzie wystarczy parę linijek kodu i wszystko jest cacy
Jesteś urażony że osoby nie szanują pracy Twojej grupy, jednocześnie nie szanując pracy innych osób na trochę innym polu. Nie jestem pewien czy mamy tutaj do czynienia z hipokryzją czy narcyzmem.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Bimbol

Bimbol

Użytkownicy
posty2
Propsy16
Profesjabrak
  • Użytkownicy
RaHim zaprzestań tej bezsensownej kłótni, którą zacząłeś, bo teraz to ty szkodzisz modyfikacji.
Nie wypowiadaj się także w imieniu całej ekipy, bo tworzysz nam zły obraz, a niekoniecznie tak jest.
No i przeginasz trochę bardzo z modyfikacjami, tam też trzeba dużo nakładu pracy, nie tylko koderów, ale i grafików 2D/3D.
Dlatego stworzenie czegoś co będzie prezentowało jakiś poziom jest co najmniej problematyczne i czasochłonne.

Co do GO, tworzymy ten projekt bo lubimy to robić, każdy ma jakieś hobby i przynajmniej ja nie dbam o to, co myślą o tym inni. I tak będę dążył do tego by poprawić to co zostało źle zaprojektowane i ulepszać modyfikację.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

[G1] Gothic Online
#71 2015-05-29, 20:14(Ostatnia zmiana: 2015-05-29, 20:28)
To nie jest modyfikacja typu Czas Zapłaty czy Złote Wrota, gdzie wystarczy parę linijek kodu i wszystko jest cacy
Jesteś urażony że osoby nie szanują pracy Twojej grupy, jednocześnie nie szanując pracy innych osób na trochę innym polu. Nie jestem pewien czy mamy tutaj do czynienia z hipokryzją czy narcyzmem.
Headshot!

@Rahim - Czas Zapłaty ma grubo ponad 50 tysięcy linii kodu (już po odjęciu kodu oryginalnych skryptów) i był jedną z pionierskich modyfikacji sięgających po reverse engineering silnika gry. Ponadto tak jak napisał Bimbol to była także masa pracy scenarzystów, animatorów, level designerów, grafików 3d, 2d, kompozytora... Z całym szacunkiem do twórców GO, trudno mi uwierzyć żeby tak świeży w porównaniu z wieloletnim CZ projekt miał chociaż w połowie tak wielki wkład pracy.

Sam pokazujesz jak mało masz pojęcia o czym piszesz. Dodatkowo nie masz prawa wymagać aby inni doceniali pracę programistów GO (do których ty nawet nie należysz) kiedy sam tak lekceważąco traktujesz pracę innych zespołów.

@Bimbol : i tak trzymaj! :ok:
Hejterzy znajdą się w każdym wątku. Czas Zapłaty też ich miał. Złote Wrota także. Dzieje Khorinis mają nadal (:lol2:). A wszystko to są stare i bardzo rozbudowane projekty których teamy bardzo starały się o dobry wizerunek moda. Gothic Online nie jest tutaj "reklamowany". To jest bardziej forum deweloperów modów i amatorskich gier niż graczy Gothica. Prowadzona jest tu dyskusja jak na temat każdego innego ciekawszego moda, gotowego czy powstającego.

//edit: przeczytałem teraz temat, i z tego co widzę to zdecydowanie więcej osób broni modyfikacji niż na nią narzeka, słusznie zauważając że to dopiero niejako "publiczna alfa". Tym bardziej dziwię się Rahimowi. Zgłoszenia błędów i sugestie zmian są na tym etapie na pewno przydatne. A tutaj temat czytają głównie osoby obeznane z tworzeniem modów, nie typowi gracze którzy nie rozumieją na czym polega stopniowe tworzenie projektu.

RaHim aka RhM

RaHim aka RhM

Użytkownicy
posty27
Propsy6
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
RaHim zaprzestań tej bezsensownej kłótni, którą zacząłeś, bo teraz to ty szkodzisz modyfikacji.
Nie wypowiadaj się także w imieniu całej ekipy, bo tworzysz nam zły obraz, a niekoniecznie tak jest.
No i przeginasz trochę bardzo z modyfikacjami, tam też trzeba dużo nakładu pracy, nie tylko koderów, ale i grafików 2D/3D.
Dlatego stworzenie czegoś co będzie prezentowało jakiś poziom jest co najmniej problematyczne i czasochłonne.
Przecież Ja się nie kłócę, a jeżeli tak to wyglądało to sorry. I  tak jak sobie tego życzysz, nie zamierzam więcej wypowiadać się w tym temacie. Niech się dzieje wola niebios. W sumie mam już wystarczającą ilość antyfanów na scenie GMp.

Faktycznie nieco przesadziłem, wjeżdżając na ambicję projektów singleplayerowych, za co najmocniej przepraszam.
 

„Nie szukam bogów kiedy to Magik albo Lance Armstrong” - Kartky
„26 grudnia był 2000 rok i dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt” - O.S.T.R.

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
Propsy68
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara
Krytykę u nas cechuje większe jeszcze lekceważenie czytelników niż autorów.

PS.
Nerwowa reakcja na krytykę wcale nie kładzie jej kresu; przeciwnie, rodzi w oceniającym przekonanie, że ma rację w tym, co mówi.
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

V0ID

V0ID

Użytkownicy
Analdestroyer
posty12
Propsy25
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Analdestroyer
Plus jest taki że tym razem hejterskie gimby pochowały się do swoich norek  :ok:
Więc jeśli macie jakieś sensowne pytania co do projektu, albo te bezsensowne (jak na przykład czemu npc z singla nie są zsynchronizowane), proszę pytać, postaramy się odpowiedzieć na wszystko.

chicken

chicken

RaveN Studio
posty1230
Propsy559
ProfesjaNierób
  • RaveN Studio
Chce w to grać :D

V0ID

V0ID

Użytkownicy
Analdestroyer
posty12
Propsy25
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Analdestroyer
Chce w to grać :D
Witam w niszowej grupie, bo póki co lista serwerów wygląda tak: http://i.imgur.com/lsSA9bG.png

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Plus jest taki że tym razem hejterskie gimby pochowały się do swoich norek  :ok:
Więc jeśli macie jakieś sensowne pytania co do projektu, albo te bezsensowne (jak na przykład czemu npc z singla nie są zsynchronizowane), proszę pytać, postaramy się odpowiedzieć na wszystko.

Ok. Czemu npc z singla nie są zsynchronizwane?

V0ID

V0ID

Użytkownicy
Analdestroyer
posty12
Propsy25
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Analdestroyer
Plus jest taki że tym razem hejterskie gimby pochowały się do swoich norek  :ok:
Więc jeśli macie jakieś sensowne pytania co do projektu, albo te bezsensowne (jak na przykład czemu npc z singla nie są zsynchronizowane), proszę pytać, postaramy się odpowiedzieć na wszystko.

Ok. Czemu npc z singla nie są zsynchronizwane?
Sposób na zsynchronizowanie ich może jakimś cudem by się znalazł. Ale wyobraź sobie, co się stanie jak gracz A będzie w rozdziale pierwszym, a gracz B w rozdziale szóstym. To jest prawie niewykonalne  :D

gothic1210
  • Gość
Ciekawe czy serwer Edycja Rozszerzona korzysta z plików mojego moda. Hmm. Wyraźnie się na to nie zgodziłem. Jak ktoś ma GO na komputerze to niech sprawdzi xD 
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry