Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Jakub91

Strony: [1]
1
Dzieje Khorinis / Wewnętrzne problemy zespołu
« dnia: 2018-03-06, 12:29 »
Czy dostaniemy jakiś szerszy komentarz, dotyczący sytuacji z kanałem ?

2
Pytania i problemy / Nauka grafiki 3D
« dnia: 2017-03-09, 11:43 »
Co sądzicie o tym: http://drimagine.com/school/program-edukacyjny/

Zastanawiam się nad czymś podobnym. Znacie może podobne szkoły? Czy może lepiej skupić się na tutorialach i samemu dłubać?

3
Spacer / Jak zwykle problem z portalem
« dnia: 2016-02-18, 15:11 »
Coś źle robię mimo że postępuje zgodnie z tutorialem. Portale to zwykłe plany. Ot ściana nic więcej. Pracuje w blenderze. Robię nowe materiały, nie dodaje mu tekstury, zapisuje go P:_poklad1 (to jest ten od świata) i od środka P:poklad1_ Otwieram spacera komplikuje świat jako autdoor robię światło, sprawdzam i zwykłe plany w kolorze ;(

4
Pytania i problemy / Gothic - Historia
« dnia: 2016-02-09, 10:32 »
Ostatnio grając w edycję rozszerzoną i czytając dodane księgi zastanawiam się nad ogólną i znaną kanwą historyczną sagi. Wiem, że jest dziurawa i pełna sprzeczności ale chyba udałoby się stworzyć jakiś sensowny kalendarz zdarzeń. A więc:

Mamy pradawnych znanych z Gothic 3, byli oni jakąś zaawansowaną cywilizacją, która zostaje zniszczona przez potop. Gdzieś w tym samym czasie w Jarkendarze powstaje cywilizacja budowniczych. Walczą oni na całej wyspie z orkami, którzy najprawdopodobniej zjednoczeni przez jakiegoś wodza, posiadającego Szpon Beliara. stali się zagrożeniem. Pokonują orków, budowniczowie zdobywają Szpon i zostają zniszczeni przez Adanosa w imię równowagi.
W miarę nowoczesna historia mówi o Robarze I, który będąc Nordmarczykiem rusza na południe i zdobywa i jednoczy Myrtane. (Skoro jednoczy musiała być podzielona na osobne państewka). Myślę, ze duże znaczenie w zwycięstwie miała magiczna ruda, z której kuto oręż armii nordmarczyków. W tym czasie toczy się też pierwsza wojna z orkami. Zważywszy, że Robar II jest synem pierwszego króla ta sytuacja miła miejsce około 60 lat przed zdarzeniami w grze. Po zjednoczeni Myrtany rozpoczął się rozwój królestwa o nowe terytorium i wtedy najprawdopodobniej zostaje podbite khorinis. Rozpoczyna się eksploracja Górniczej Doliny.

Mam jednak pytania do was. Kim był Wieczny wędrowiec ? Jaką role pełniła osoba Akaschy ? Czy mieszkańcy Khorinis przed podbiciem przez myrtańczyków czcili tylko Adanosa jak budowniczowie ? Czy na miejscu klasztoru inosa było wcześniej inne miejsce kultu ? Kiedy orkowie zbudowali Świątynie Śniącego ? Kiedy został założony klasztor zmiennokształtnych ? Co ze światynią na bagnie ? Czy na miejscu Górskiej fortecy istniała inna wcześniejsza autorstwa orków ?

Opis ten jest subiektywny. Dlatego piszcie swoje zdanie na temat historii gry. Jak wy uważacie. Co dla was jest ważne. Jakie macie sugestie. Zachęcam do dyskusji i poprawiania moich błędów  :P

5
Gry / Torment: Tides of Numenera
« dnia: 2016-02-01, 22:12 »
Właśnie steam wyświetlił mi w rekomendacjach. Od 26 stycznia w sprzedaży w wczesnym dostępie. Ktoś wie coś więcej a może gra ? link do gry online :http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20397

7
MDS i animacje / Problem z importem pliku MRM
« dnia: 2016-01-05, 16:31 »
Witam, mam bazę tekstur packów. Są tam jednak różne pliki meshes. Chodzi o pliki MRM, które importuje do blendera. Problem pojawił się przy Fury mod wyskakuje taki komunikat

http://zapodaj.net/530c196aeca10.png.html

8
Pytania i problemy / Problem z obiektem
« dnia: 2016-01-04, 21:10 »
Ogólnie to pewnie jest jakaś pierdółka, którą włączyłem jakimś skrótem klawiszowym ale po 3 godzinach, nieudanego szukania w internecie poddaje się. Mam podstawowy obiekt nad którym pracuje chcę dodać nowy obiekt z pliku blend. Jestem w trybie obiekt, potem OPCJA link odszukanie potrzebnego obiektu w folderze obiect klik i obiekt pojawia się w moim pliku. Tylko jest otoczony jasno niebieską oblamówką i nic nie da się zrobić z nim... POMOCY LUDZIE DOBREGO SERCA

9
MDS i animacje / Model kapliczki
« dnia: 2016-01-04, 17:01 »
Tak jak w temacie bardzo proszę  :redface: i z góry dziękuje za lokalizację modelu Kapliczki Inosa. Chodzi o małe kapliczki  z posągiem, do których można się modlić. Przeszukałem Szukałem w mashach i anims ale nie mogę znaleźć  :facepalm:, szukałem słowa kluczowego Shrine. Potrzebuje jako wzór do modelu kapliczki Adanosa. Poratujcie ;)

10
Archiwum / Nowy mod do Gothic 3
« dnia: 2015-11-28, 11:08 »
Czy ktoś znający niemiecki mógłby zerknąć na opis podanej modyfikacji ?
http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1254126-Release-LCTM-v1-2-5
jest też wersja w pdf. Przez translator coś tam się dowiedziałem ale zawsze to lepiej gdy ktoś znający język opisze. Czy ktoś grał już z tą modyfikacją ?

11
Pytania i problemy / Gothic 3 Modkit
« dnia: 2015-11-28, 11:02 »
Witam, mam problem z uruchomieniem Modkitu do gothic 3. Przy próbie startu wyskakuje błąd (0xc0000142), czytałem o błędzie z tego co wiem wyskakuje gdy jest problem z systemowymi bibliotekami dll. Jednak ten błąd pojawia się tylko w przypadku Modkitu. Próbowałem reinstalacji, uruchomiania z trybem zgodności i jako administrator. Próbowałem też naprawić biblioteki tak jak w sposobach naprawienia błędu znalezionych w internecie. Niestety w ogóle nie wykrywa żadnych uszkodzonych bibliotek ;/ Czy ktoś orientuje się co może być problemem ? Lub spotkał się z czymś podobnym na wogu ? (niestety nie znam niemieckiego, więc poszukiwania tam są dla mnie kłopotliwe) Jeśli nie uda się znaleźć rozwiązania tutaj to spróbuje na wogu HELP  ;(

12
Offtopic / Śmieci z przeglądarki
« dnia: 2015-11-03, 11:31 »
Zna ktoś dobry darmowy program do usuwania niechcianych pluginów z przeglądarki ? Komputer jest rodzinny więc czasami ktoś coś zainstaluje. Używam Mozilli. Zazwyczaj działał ADW Clener ale tym razem mimo czyszczenia śmieci,  wyskakujące okienka i przekierowania stron mimo adblocka dalej są. Avast na licencji też niczego nie wykrywa ;(

13
Gry / Legends of Eisenwald
« dnia: 2015-07-09, 15:40 »
Znalazłem na stemie. Pierwsze wrażenia bardzo miłe. Przyjemna pastelowa grafika walka i jednostki przypominające te z disciplesa. Gra wyszła na początku lipca. Ktoś może grał i ma wyrobione zdanie ?
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18443

14
Pytania i problemy / Własny Textur Pack
« dnia: 2015-02-12, 18:32 »
Chciałbym, wykorzystując vurta, natury fury, revoked mod, L-hivera i spróbować złożyć najbardziej optymalny zestaw textur i modeli. Raczej tylko do własnych celów. Zwracam się z pytaniem jak najwygodniej podjąć się tego zadania. Po wypakowaniu plików vdf, mam pełno tekstur problem tylko, że nie do końca wiem która za co odpowiada, plus  gomanem nie da się swobodnie przeglądać tekstur a pojedyncze komplikowanie ich do innych formatów jest zbyt czasochłonne. Proszę o rady.

Czy jest program dzięki któremu można masowo konwertować pliki TEX do TGA inny niż Goman ?

15
Pytania i problemy / Gothic III
« dnia: 2014-01-09, 22:14 »
Chciałem spróbować tchnąć w tą grę trochę ducha. Dzięki Genome Editor  mogę sobie wprowadzać zmiany. Jednak chciałbym dodawać nowości na grę wraz z Content modem 2.62 jak i Quest packiem
4 pl. Czy jest to możliwe ? (jak wprowadzić zmodyfikowane rzeczy do folderów z Genome). I pytanie natury etycznej czy mogę to robić bez zgody autorów modyfikacji ? 

16
Pytania i problemy / EU3
« dnia: 2013-11-12, 15:32 »
Witam, czy ktoś z szacownego grona użytkowników forum moduje EU3 oczywiście z wszystkimi dodatkami ? Miałbym kilka pytań. Oczywiście korzystam z forum paradoxu (choć mam problem by zostać użytkownikiem) i Eu3 Wiki ale przydałaby się osoba, która odpowiedziała by na kilka moich pytań.

Strony: [1]
Do góry