Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Jakub91

Strony: [1] 2 3 ... 39
1
Wewnętrzny zamek (trzeba mieć reputację albo sposób, ja to zrobiłem przemianą w chrząszcza), chyba drugi budynek na prawo, schodzi się schodkami w dół i za zamkniętymi drzwiami.

2
Gry / Pillars of Eternity 2 Deadfire
« dnia: 2018-08-02, 11:41 »
Pierwsze  DLC i trailer
https://www.youtube.com/watch?time_continue=66&v=8MF9MWIgT5E
Najlepsze od 35 sekundy wypędzanie śniacego  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3
Returning 2.0 / Pytania odnośnie zadań i rozgrywki
« dnia: 2018-05-29, 08:03 »
Co oznacza ikonka czerwonej mikstury nad paskiem życia ?

4
Returning 2.0 / Pytania odnośnie zadań i rozgrywki
« dnia: 2018-05-19, 15:33 »
Czy procenty w walce tarczą zmieniają tylko animację walki czy wpływają też na obrażenia w walce bronią  ?

5
Returning 2.0 / Pytania odnośnie zadań i rozgrywki
« dnia: 2018-05-18, 13:37 »
Ponawiam pytanie o mechanikę tarczy. Na co wpływa nauka kolejnych procentów u Alrika ? i Czy na obrażenia krytyczne wpływają procenty w broni jednoręcznej  ? :)

6
Returning 2.0 / Pytania odnośnie zadań i rozgrywki
« dnia: 2018-05-17, 15:34 »
Mógłby ktoś wyjaśnić jak skalują się obrażenia przy walce z tarczą ? I na co wpływa "nauka tarczy", która pojawiła mi się po nauce pierwszego poziomu u alrika ?

7
Dzieje Khorinis / Wewnętrzne problemy zespołu
« dnia: 2018-03-06, 14:18 »
Tak, teraz wyjaśnienie sytuacji może być trudne. Tylko czy Piotr nie był głównym koordynatorem całej modyfikacji a nie tylko dubbingu ?

8
Dzieje Khorinis / Wewnętrzne problemy zespołu
« dnia: 2018-03-06, 12:29 »
Czy dostaniemy jakiś szerszy komentarz, dotyczący sytuacji z kanałem ?

9
Offtopic / Literatura
« dnia: 2018-03-02, 22:39 »
Skończyłem cały "cykl" Roberta Wegnera. "Opowieści z Meekhanu" to jak na razie 4 książki. Dwie pierwsze to zbiór opowiadań, kolejne to już powieści, których bohaterami są postacie poznane w pierwszych częściach.
Jestem wielce zadowolony po przeczytaniu całości. Ponad 2 tys stron pochłonąłem w jakieś 2 tygodnie co dobitnie świadczy, że Wegner mnie zauroczył. Drugi tom Wschód – Zachód, jest "równiejszy" (w pierwszym lekko narzekałem na pewien zauważalny przeskok). Inna część świata ale nie mniej problemów czy to jako najemnik ze stepów czy miejski złodziej. Bardzo łatwo nawiązujemy nić porozumienia z bohaterami, odkrywamy ich tajemnice. Co ważne, nie czułem, że czytam coś na "siłę" szeroko rozumiane tempo jest odpowiednie. 3 cześć czyli "Niebo ze stali" to już powieść. Jedynym mankamentem jaki odczułem to lekki chaos w następujących po sobie rozdziałach, w których narratorami są inni bohaterowie. Szczególnie pod koniec, gdy dochodzi to punktu kulminacyjnego. 4 część to "Pamięć wszystkich słów", mimo, że jest mniej walki i bitew. Jest nie mniej emocjonująca. Finał jest satysfakcjonujący. Wydaje mi się, że ostatnia część jest najtrudniejsza literacko. Mamy tu bowiem romans, poszukiwanie drogi, wojny bogów, konflikty religijne, politykę i tradycję.
5 tom ma ukazać się pierwszej połowie 2018 roku i czekam z niecierpliwością. Wegner ma lekkie pióro. Dobrze i przemyślanie dobiera bohaterów. Kreśli ich płynnie i z zaciekawieniem. Można czytać całość jako "proste fantasy", można jednak też sięgnąć głębiej i być usatysfakcjonowanym. Cały cykl dostał w mnóstwo nagród. I moim zdaniem zasłużenie.

Co sądzicie o polskich Zajdlach ? Czy są pewnym wyznacznikiem ?   

10
Offtopic / Literatura
« dnia: 2018-02-21, 11:49 »
Przeczytałem "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe" Robert M. Wegner. Cześć "Północ" to najlepsza fantastyka, jaką czytałem w ostatnim czasie. Opowiadania, są "kameralne", mimo że gdzieś w tle dzieją się historie o wielkiej skali. Momentami przeszkadzała mi prostota historii, (brak "drugiego dna" w poruszaniu poważnych tematów), ale tylko chwilowo. To nonszalancki styl autora może dawać takie wrażenie.  Opowiadania są świetne. I mimo, że zaczynają się niewinnie dotykają istotnych ludzkich aspektów. Dzięki czemu nie czujemy, ze zmarnowaliśmy czas. "Południe" jest inne. Troszkę oklepane, przynajmniej 2 pierwsze opowiadania. Później się rozkręca i motyw "obcego" i "super szermierza" już tak nie razi. Ogólnie bardzo polecam książkę i idę kupić kolejny tom.

11
@gothic1210 oczywiście po zaimplementowaniu do zena z G reloeded mod wszystkich istotnych obiektów z edycji rozszerzonej.  Czy to za dużo pracy ?

-------------------
efekt byłby na pewno wart włożonej pracy

12
@gothic1210 czy myślałeś o tym by podmienić świat na ten z gothic reloeded mod ?

13
Twórczość / Kharynic - The History of Mine Valley
« dnia: 2018-02-07, 07:38 »
Jeśli inspiracją ma być napis gothic to litery powinny lekko przypominać broń. Być dość "ostre" i symbolizować surowość i brutalność.

14
Offtopic / Literatura
« dnia: 2018-02-01, 23:18 »
Przeczytałem "Zakuty w stal" - Miroslava  Zambocha. Znam parę jego książek i ta wydaje mi się najsłabsza. Bardzo interesująco odmalowany świat, ciekawi bohaterowie. Sama fabułą też przyciąga. Brakowało mi jednak pewnej płynności. Wszystko działo się troszkę prostacko, zbyt "po sznurku". Nie chodzi o to, że bohater wychodzi cało ze wszystkich problemów. Raczej za mało tu pewnego kunsztu literackiego. Czytało mi się jednak bardzo przyjemnie i jeśli ktoś lubi post-apo i czołgi to niech bierze w ciemno. Minusem jest też ucięta końcówka.
Polecicie mi coś ambitniejszego teraz ?

15
Offtopic / Literatura
« dnia: 2018-01-24, 01:00 »
Przeczytalem ostatnio dwie książki.
Azyl - Grzędowicza, zbiór jego opowiadań. Bardzo dobrym posunięciem było uszeregowanie ich od poczatku jego twórczości do czasów obecnych. Połowa jest naprawdę warta polecenia a krótki komentarz autora dodatkowo wyjaśnia okoliczności powstania. Ogólnie polecam
Takeshi Cień Śmierci - Kossakowskiej, ciekawy świat choć budowany jak dla mnie zbyt "scenicznie" w takim sensie że gdzieś umyka całość świata. Momentami wydaje się że wiele wątków pobocznych jest mdła. Główny bohater jest świetny bardzo dobrze napisane są jego emocję i relację z ważnymi postaciami. Na plus jest też ciekawy świat z intrygującymi opisami. Czasami jednak autorka wpada trochę w pułapkę objaśniania świata, które nuży. Dodatkowo niewyjaśnione zło i "wielkie machiny przeznaczenia" osobiście niezbyt mnie kręcą. Szkoda bo głównego bohatera czyta się świetnie. Podobno w drugim tomie wszystko się tylko komplikuje i Takeshiego brak : (

16
Napisz opowiadanie. Spełnisz się twórczo. Twój plan całkowitego przeobrażenie gothic 3 jest nierealny.  : (

17
Gdyby udało Ci się sprawnie posługiwać narzędziem "genome" (nie pamiętam dokładnej nazwy) oraz skorzystać z programu, który od jakiegoś czasu jest na wogu. Pozwalającym implementować obiekty do świata. Można by popróbować spełnić wizję "naprawiania gothic 3". Z pewnością jednak projekt powinien być ograniczony do małego wycinka historii. Całość  to zbyt wiele pracy. Np. skupić się na wybrzeżu (które jest dość dobrze odgrodzone od reszty) bądź innym regionie. Ciekawym wyjściem mogłaby tez być próba rozwoju varantu lub Nordmaru. Pracy byłoby i tak mnóstwo  rozbudowaniem świata, historii, dialogów, mechaniki, różnorodności NPC itp... ogrom pracy a zważywszy na nikłą popularność CSP, (ostatni adventowy kalendarz był słaby a poszczególne posty na facebooku miał max 10 polubień) praca taka mija się z celem.

18
Powie mi ktoś, czy ER jest kompatybilna z DX11? Oraz drugie pytanie, jak odbugować posąg Beliara, gdy chce go oczyścić, oznaczam go, klikam przycisk akcji i pochyla mi kamerę jak zwykle, ale nagle wraca i nie mogę nic zrobić.

Żaden mod nie jest kompatybilne z DX11. Crashe powoduje sama nakładka graficzna. W G1 występuje bug z zapisywaniem podczas deszczu (zepsuty save) i crash przy teleportowaniu się. Nie zawsze, może nie doświadczysz żadnych crashy. Co do posągu, ktoś miał już kiedyś podobny problem i winny był "nieoficjalny patch do gothic 1". Po prostu coś się gryzło.

19
Przeznaczenie / Pytania odnośnie zadań i rozgrywki
« dnia: 2018-01-07, 23:19 »
Gestah nie może ? Gaan siedzi tez na farmie Bengara. A róg możesz kupić tez u Alberto.
Na Kajetana trzeba mieć chyba 50 siły.

20
Gry / ELEX
« dnia: 2018-01-06, 23:20 »
A tu nie chodzi o to, że w przez te kilka lat rynek gier tak się rozrósł, że gra ELEX przestaje być atrakcyjna dla gracza ? Albo inaczej przestaje być atrakcyjna dla gracza zainteresowanego głównie RPG, który dodatkowo ma minimalne pojęcie o produkcji gier ? Właśnie sprawdziłem i Elex ma 75 % pozytywnych recenzji na steamie tyle co Risen 2. To chyba całkiem dobry wynik. Osobiście nie kupię tego dzieła. Nie przekonuje mnie ale gdybym był konsumentem, który przyzwyczajony do maszynowej produkcji obecnych gier, to kto wie. Mam jednak nadzieję, że jako studio spróbują się rozwinąć i jeśli powstanie Elex 2 to gracze nie będą jej wspominać jako "tej śmiesznej gry co lata się jetpackiem i kosi mechy bojowe mieczem".

Strony: [1] 2 3 ... 39
Do góry