Więcej niż tylko modyfikacja? 25671 72

O temacie

Autor Laren

Zaczęty 23.01.2018 roku

Wyświetleń 25671

Odpowiedzi 72

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Dajcie spokój, Dzieje Khorinis jest i pozostanie modyfikacją fanowską. Jak ktoś czuje potrzebę, żeby zapłacić, to niech wesprze projekt https://patronite.pl/dkfilmy. I po problemie. Dla mnie to nie ma znaczenia czy to dodatek czy modyfikacja, liczy się to, aby wyszła i można było zagrać.
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Dark

Dark

Moderator działu
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Moderator działu
@Simen dzięki wielkie za posprzątanie


Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A czemu nie może być tak że po prostu:

Rosjanie uznają Returning za dodatek a my za moda.

Niemcy QP za dodatek my za moda

My Dzieje Khorinis za dodatek a oni za moda

Lol

NIE.

To że ktoś na siłe próbuje samego siebie przekonać że coś jest inne niż w rzeczywistości nie oznacza że ktoś inny musi brać z niego przykład. Ty myślisz że jakikolwiek serwis growy napisałby że to oficjalny albo nieoficjalny dodatek do gry? Teraz troche twardogłowym wyjaśnie.

Add-on czy total conversion w naszym tłumaczeniu oznacza kolejno dodatek i totalną konwersje(nowa gra) i te angielskie słowa i ich tłumaczenia odnoszą sie do POJĘCIA MODDERSKIEGO. Wam mylą się z Expansion pack i Stand-alone, które w polskim języku brzmią tak samo ale nie odnoszą sie do tego samego pojęcia. Dopóki studio na drodze prawnej nie zezwoli na taki krok by ktoś mógł swojego powstającego moda nazwać dodatkiem do tej gry albo grą w tym uniwersum dopóty nie ma on/oni prawa go tak nazywać. A i uprzedze dalsze pyskówki co niektórych i stwierdze że nie, nie ma takiej możliwości żeby PB przekazała takie prawa do jakiegokolwiek moddera nawet gdyby był siostrzeńcem Bjorna Pankratza.

Odsyłam też do https://en.wikipedia.org/wiki/Mod_(video_gaming)
Pozdro  :D

edit. "FANOWSKI" w tytule...
 

JohnnyB

JohnnyB

Użytkownicy
posty7
Propsy68
  • Użytkownicy
Cytuj
Ty myślisz że jakikolwiek serwis growy napisałby że to oficjalny albo nieoficjalny dodatek do gry?

https://www.cdaction.pl/news-47804/gothic-ii-dzieje-khorinis--fanowski-dodatek-z-profesjonalnym-dubbingiem.html

"fanowski dodatek"
 

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
 

ForKing

ForKing

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jeżeli Dzieje Khorinis byłyby dodatkiem to modyfikacje pokroju Złotych Wrót czy Returninga też by nim były?   :hmmm:
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Przecież modyfikacja to to samo co dodatek. Nie wiem nad czym tak dyskutujecie. Nad semantyką znaczeń? Jest to po prostu fanowski, nieoficjalny mod, modyfikacja, dodatek, rozszerzenie czy jak tam jeszcze nazwiecie.

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Adanos, tutaj niektórzy ludzie zastanawiają się nad tym, że DK to oficjalna część kanonu xD
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Dodatek z samej definicji jest dodatkiem do czegoś w tym wypadku do głównej opowieści, wiec DK nie jest dodatkiem i nie będzie dopóki nie będzie odbywał się na przestrzeni 6 rozdziałów do g2 nk.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Laren

Laren

Użytkownicy
posty183
Propsy54
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Panie Simen XD Proszę nie dolewać oliwy do ognia i przeczytać temat od początku.

Adanos podoba mi się Twoja wypowiedź adekwatna do Twojego nicka ;)

Wracając do dyskusji mod czy dodatek... Jakie prawa do powstałej ''modyfikacji'' ma jej autor?
Piszę nową fabułę, nowe postacie, tworze nowy świat w 3d nowe modele itp. autorskie obrazy.
Czy prawa do mojego pomysłu itd. po publikacji tracę na rzecz Piranhy Bytes i każdy ''modder'' może rozkradać z moich plików moje obiekty?
Wiem, że istnieje ochrona własności intelektualnej i nikt nie ma prawa używać moich prac ale jak się to ma do użycia ich w moim projekcie?

 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Panie Simen XD Proszę nie dolewać oliwy do ognia i przeczytać temat od początku.

Adanos podoba mi się Twoja wypowiedź adekwatna do Twojego nicka ;)

Wracając do dyskusji mod czy dodatek... Jakie prawa do powstałej ''modyfikacji'' ma jej autor?
Piszę nową fabułę, nowe postacie, tworze nowy świat w 3d nowe modele itp. autorskie obrazy.
Czy prawa do mojego pomysłu itd. po publikacji tracę na rzecz Piranhy Bytes i każdy ''modder'' może rozkradać z moich plików moje obiekty?
Wiem, że istnieje ochrona własności intelektualnej i nikt nie ma prawa używać moich prac ale jak się to ma do użycia ich w moim projekcie?

Co ty pierdolisz?

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty666
Propsy232
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Laren Korzystając z zasobów gothica w procesie tworzenia modyfikacji zgadzasz się na warunki opisane w licencji... czyli w skrócie nie ma żadnej ochrony własności intelektualnej w tym zakresie (ogólnie dość zabawnie brzmi owi w kontekście modyfikacji do gry). Zgadzasz się (pośrednio) na to, że dowolna osoba wyciągnie z moda cokolwiek chce i wrzuci do swojego, jeśli nie opracujesz zabezpieczenia przed wyciąganiem zawartości modyfikacji z paczki.
 
while (!success) try{...}

Najlepszy modder od gothic multiplayer - polecam pytać go o wszystko!

Laren

Laren

Użytkownicy
posty183
Propsy54
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Cruc dziękuję za wyczerpującą odpowiedź na poziomie.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Więcej niż tylko modyfikacja?
#54 2018-01-27, 18:38(Ostatnia zmiana: 2018-01-27, 18:46)
@Laren Korzystając z zasobów gothica w procesie tworzenia modyfikacji zgadzasz się na warunki opisane w licencji... czyli w skrócie nie ma żadnej ochrony własności intelektualnej w tym zakresie (ogólnie dość zabawnie brzmi owi w kontekście modyfikacji do gry). Zgadzasz się (pośrednio) na to, że dowolna osoba wyciągnie z moda cokolwiek chce i wrzuci do swojego, jeśli nie opracujesz zabezpieczenia przed wyciąganiem zawartości modyfikacji z paczki.
Z tego co się orientuję nie do końca tak jest. Modyfikacja jako całość rzeczywiście podlega ustaleniom umowy licencyjnej GMDK - może być dowolnie rozpowszechniana i nie można czerpać z niej zysków. Ale poszczególne assety które zrobiłeś *w całości sam*, jak najbardziej nadal są pod ochroną prawa i jeśli ktoś bez twojej zgody je wyciągnie i użyje w innym celu, prawa te naruszy. Możesz także ciągle używać ich w celach komercyjnych.
Nie dotyczy to oczywiście assetów-przeróbek - "recolory" zbroi, miecze ze zduplikowanymi ostrzami itd podlegają takiej samej licencji jak oryginały z GMDK i nie można ich używać nigdzie poza modami.

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Dobra, bo teraz nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem. Czy assety z moda do moda można przerzucać czy nie?
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przecież on nie napisał nic nowego czego nie ma w umowie dołączanej do modkitu.

@Simen można. Jeżeli tworzysz moda do gothica z autorskim contentem to po publikacji każdy moder gothica może swobodnie korzystać z twoich prac oczywiście tylko i wyłącznie w obrębie moddingu gothica.

@inż. Avallach pokaż ten kruczek prawny.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Bez zgody twórców, jeśli nie były to assety w jakiś sposób wykorzystujące te oryginalne - nie można. Chyba że już po latach coś pomieszałem.

@Simen można. Jeżeli tworzysz moda do gothica z autorskim contentem to po publikacji każdy moder gothica może swobodnie korzystać z twoich prac oczywiście tylko i wyłącznie w obrębie moddingu gothica.
Możesz to poprzeć jakimś cytatem z licencji?

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytat: Licencja na niekomercyjne użycie modyfikacji
(Licencja GothicMOD)

Wersja 1.0 - kwiecień 2004
Copyright © 2004 Pluto 13 GmbH (Piranha Bytes)
Celem licencjonowania dzieła na licencji GothicMOD jest umożliwienie korzystania z treści w celu swobodnego i niekomercyjnego używania modyfikacji. Licencja jest przeznaczona dla tych, którzy chcą udostępnić swoje usługi chronione prawem autorskim w celu swobodnego i niekomercyjnego korzystania z modyfikacji, bez konieczności uzyskania oddzielnych uprawnień do indywidualnych zastosowań lub zmian.

Poprzez licencję GothicMOD licencjobiorca uzyskuje prawa użytkowania we wszystkich znanych rodzajach użytkowania, a przetwarzanie dzieła w dowolnej formie jest dozwolone. Zainteresowania intelektualne autorów dzieła są respektowane przez licencję, ponieważ jednym z celów licencji jest odpowiednie uznanie twórczych osiągnięć autorów i innych właścicieli majątku oraz ochrona ich interesów intelektualnych. Pomysłodawcę wiąże się ze swoją pracą poprzez nadanie mu imienia i nazwiska lub, w przypadku gdy praca została zmieniona, poprzez nadanie mu właściwego wskazania.

W skrócie, pierdolisz  :ok:
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
No to tym bardziej nie rozumiem tego całego fjelmowania o wykorzystanie zasobów z innych modyfikacji...
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu




0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry