[G1] Gothic Online 62320 97

O temacie

Autor RoMek

Zaczęty 22.04.2015 roku

Wyświetleń 62320

Odpowiedzi 97

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
w obecnym stanie nie zalecam grać, to chyba normalne...
Jak nikt nie będzie grał, to Gothic Online będzie się wolniej rozwijał z powodu małej liczby testujących osób. Potem znów będą hejty typu "Tyle czasu minęło, a dopiero tyle zrobiliście?! Wy se chyba jaja robicie?".
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Testerzy mogą być, ale to wszystko. Dlatego jak dla mnie takiego typu projekty powinno robić się 'po cichu' wtedy nie ma narzekań, a testować można sobie w gronie teamu. Krótko mówiąc: Wydawanie czegoś co jest w bardzo wczesnej wersji rozwojowej nie ma sensu, bo gracz i tak się nie zadowoli, a jedynie będzie narzekał..

RaHim aka RhM

RaHim aka RhM

Użytkownicy
posty27
Propsy6
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Zapewniam Cie, że multi jest grywalne, może zaczekaj aż wyjdzie jakiś porządny server zanim zaczniesz oceniać hmmm?

I zważ na słowa bo byłem dla Ciebie miły. Nie obchodzi mnie kim tutaj jesteś...

Jak nikt nie będzie grał, to Gothic Online będzie się wolniej rozwijał z powodu małej liczby testujących osób. Potem znów będą hejty typu "Tyle czasu minęło, a dopiero tyle zrobiliście?! Wy se chyba jaja robicie?".
Widzę, że jest tu ktoś normalny...

A wiadomo kiedy wyjdą te poprawki i jakieś serwery?
Kiedy wyjdą kolejne update'y ciężko określić. Ostatnio w ciągu miesiąca wyszły trzy, ale tempo nie będzie cały czas takie same. Podejrzewam, że teraz update'y będą wychodzić wolniej, ale 0.4.1a trzeba jednak wydać w miarę szybko ze względu na problem z drzwiami, które powodują, że gra ścina się u innych graczy. A co do serverów to pytania do osób, które zajmują się tworzeniem gamemodów, które spotkasz na forum projektu.

Testerzy mogą być, ale to wszystko. Dlatego jak dla mnie takiego typu projekty powinno robić się 'po cichu' wtedy nie ma narzekań, a testować można sobie w gronie teamu. Krótko mówiąc: Wydawanie czegoś co jest w bardzo wczesnej wersji rozwojowej nie ma sensu, bo gracz i tak się nie zadowoli, a jedynie będzie narzekał..
Testerami są gracze, którzy przenieśli się z Gothic Multiplayer, jakbyś nie zauważył na początku wyraziłem swoje niezadowolenie z zareklamowania projektu na tym forum...

BTW. Jak tak ma wyglądać ta dyskusja i jeszcze ktoś chce hejtować to niech lepiej od razu jakiś moderator/administrator usunie ten temat.
 

„Nie szukam bogów kiedy to Magik albo Lance Armstrong” - Kartky
„26 grudnia był 2000 rok i dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt” - O.S.T.R.

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Zapewniam Cie, że multi jest grywalne, może zaczekaj aż wyjdzie jakiś porządny server zanim zaczniesz oceniać hmmm?

I zważ na słowa bo byłem dla Ciebie miły. Nie obchodzi mnie kim tutaj jesteś...

Jak nikt nie będzie grał, to Gothic Online będzie się wolniej rozwijał z powodu małej liczby testujących osób. Potem znów będą hejty typu "Tyle czasu minęło, a dopiero tyle zrobiliście?! Wy se chyba jaja robicie?".
Widzę, że jest tu ktoś normalny...

A wiadomo kiedy wyjdą te poprawki i jakieś serwery?
Kiedy wyjdą kolejne update'y ciężko określić. Ostatnio w ciągu miesiąca wyszły trzy, ale tempo nie będzie cały czas takie same. Podejrzewam, że teraz update'y będą wychodzić wolniej, ale 0.4.1a trzeba jednak wydać w miarę szybko ze względu na problem z drzwiami, które powodują, że gra ścina się u innych graczy. A co do serverów to pytania do osób, które zajmują się tworzeniem gamemodów, które spotkasz na forum projektu.

Testerzy mogą być, ale to wszystko. Dlatego jak dla mnie takiego typu projekty powinno robić się 'po cichu' wtedy nie ma narzekań, a testować można sobie w gronie teamu. Krótko mówiąc: Wydawanie czegoś co jest w bardzo wczesnej wersji rozwojowej nie ma sensu, bo gracz i tak się nie zadowoli, a jedynie będzie narzekał..
Testerami są gracze, którzy przenieśli się z Gothic Multiplayer, jakbyś nie zauważył na początku wyraziłęm swoje niezadowolenie z zareklamowania projektu na tym forum...

BTW. Jak tak ma wyglądać ta dyskusja i jeszcze ktoś chce hejtować to niech lepiej od razu jakiś moderator/administrator usunie ten temat.

Nie śledzę tematu od początku, nawet jeśli są to tylko dwie strony. Jestem tu użytkownikiem tak samo jak i ty, nic więcej. Nie napisałem nic o twoim reklamowaniu się tutaj, bo kto tu się reklamuję to mi to zwisa to nie moja sprawa.

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
@RoMek Trochę pośpieszył się z tym tematem  :pokerface:
 

Nefario

Nefario

Użytkownicy
Bractwo Gothic'a
posty410
Propsy436
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothic'a
Jest tylko jeden serwer "Gościeniec Saureza" na który nie można nawet wbić :wstyd:
 

Dawipir

Dawipir

Użytkownicy
Dyktator
posty157
Propsy34
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
  • Dyktator
Nie ma co się dziwić że w temacie piszą głównie hejterzy....
Zrobili jeden oklepany serwer, żadnych specjalnych innowacji, kompletnie nie warto sobie tym zaśmiecać kompa...
Myślałem że to będzie fajny moda ale 1000 razy bardziej wolę zagrać w zwykłego Gothica I, lub ewentualnie w Mroczne Tajemnice...
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
Nie ma co się dziwić że w temacie piszą głównie hejterzy....
Zrobili jeden oklepany serwer, żadnych specjalnych innowacji, kompletnie nie warto sobie tym zaśmiecać kompa...
Myślałem że to będzie fajny moda ale 1000 razy bardziej wolę zagrać w zwykłego Gothica I, lub ewentualnie w Mroczne Tajemnice...
Nie chce mi się rozpisywać, więc: :facepalm:
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Nie ma co się dziwić że w temacie piszą głównie hejterzy....
Zrobili jeden oklepany serwer, żadnych specjalnych innowacji, kompletnie nie warto sobie tym zaśmiecać kompa...
Myślałem że to będzie fajny moda ale 1000 razy bardziej wolę zagrać w zwykłego Gothica I, lub ewentualnie w Mroczne Tajemnice...

 :lol2:

Pavera

Pavera

Użytkownicy
Mistrz
posty1
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Mistrz
Nie ma co się dziwić że w temacie piszą głównie hejterzy....
Zrobili jeden oklepany serwer, żadnych specjalnych innowacji, kompletnie nie warto sobie tym zaśmiecać kompa...
Myślałem że to będzie fajny moda ale 1000 razy bardziej wolę zagrać w zwykłego Gothica I, lub ewentualnie w Mroczne Tajemnice...

Zadajesz sobie sprawę, że RaHim chyba w dwóch postach w tym temacie wyjaśnił, dlaczego jest jeden serwer? Na forum Gothic Online też pewnie nie wszedłeś.
 

Nefario

Nefario

Użytkownicy
Bractwo Gothic'a
posty410
Propsy436
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothic'a
Dwa serwery xd
 

batu222

batu222

Użytkownicy
"I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
posty135
Propsy32
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • "I'm Trask Ulgo, ensign with the Republic Fleet."
Przypomniało mi się, że mimo iż jest to dopiero wersja alpha - to ponoć jest sposób, żeby grać też i w mody do G1, razem  w Gothic-Online.
Jednak jest to tylko czysto teoretycznie, bo nikt jeszcze tego specjalnie nie próbował, ale zawsze perspektywy na przyszłość są :ok: . 
 

RaHim aka RhM

RaHim aka RhM

Użytkownicy
posty27
Propsy6
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

RaHim aka RhM

[G1] Gothic Online
#52 2015-04-25, 08:23(Ostatnia zmiana: 2015-04-25, 12:24)
Wystarczy zmienić rozszerzenie pliku .mod moda na .vdf.

Zadajesz sobie sprawę, że RaHim chyba w dwóch postach w tym temacie wyjaśnił, dlaczego jest jeden serwer? Na forum Gothic Online też pewnie nie wszedłeś.
On myśli, że postawimy za niego pierdyliard serverów by mógł przebierać niczym mała dziewczynka sukienki dla swojej laleczki bo sam nie jest w stanie ogarnąć ani hostingu, ani plików serverowych, ani języka skryptowego i napisać pasujący mu gamemode. Po jego stylu pisania mogę śmiało stwierdzić, że mieści się on w kategorii wiekowej od 10 do 14 lat. Nie zdaje sobie sprawy, że żeby napisać porządny gamemode potrzeba miesięcy ciężkiej pracy (choć tutaj mówię akurat o MMORPG czy RP) Przykro mi, ale jeżeli osoby z sieciowej społeczności Gothica by myślały tak jak on to na GMp nie byłoby żadnego servera... Ktoś musi się wysilić by ktoś mógł grać...

Ale teraz lecą hejty, a za rok - dwa będą sypały się propsy  :ok:.
 

„Nie szukam bogów kiedy to Magik albo Lance Armstrong” - Kartky
„26 grudnia był 2000 rok i dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt” - O.S.T.R.

Nefario

Nefario

Użytkownicy
Bractwo Gothic'a
posty410
Propsy436
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothic'a
Wystarczy zmienić rozszerzenie pliku .mod moda na .vdf.

Trzeba też przenieść plik z modvdf do głównego folderu Data.
 

RoMek

RoMek

RaveN Studio
Niewolnik systemu
posty643
Propsy317
ProfesjaAnimator
  • RaveN Studio
  • Niewolnik systemu
Wczoraj wjechała dosyć spora aktualizacja: http://www.gothic-online.com.pl/showthread.php?tid=160

Lista zmian w spoilerze.
Spoiler
Lista zmian:
Poprawiono błąd z brakiem kolizji pomiędzy graczami po śmierci.
Zmieniono całkowicie synchronizację, obecna synchronizacja obsługuje:
100% synchronizacja łuków i kusz (widać strzały i bełty, a w przypadku trafienia innej osoby niż cel, osoba ta normalnie otrzymuje obrażenia)
Poprawia bugi z brakiem broni w ręku, brakiem pancerze i innych przedmiotów
Poprawia bugi z podwójnymi broniami
Bloki zostały zsynchronizowane po stronie serwera, przez co są efektywne
Brak możliwości remisu
Poprawiono błąd podczas respawnu, gdzie czasami mogliśmy zadawać obrażenia dopiero co zrespawnowanej osobie w innym miejscu
Dodano odczuwanie uderzeń, poprzez dźwięk i widoczność krwi
Poprawiono synchronizację mobów
Dodano synchronizację dni i pogody
Dodano obsługę rosyjskiej klawiatury (SHIFT + ALT przełączanie się)
Zmieniono funkcję destroyAllChestInWorld() na destroyAllVobInWorld(type)
Poprawiono kursor myszy, jest obecnie zawsze na wierzchu (Wyjątkami są top drawy)
Usunięto funkcję require z obu stron
Usunięto funkcję splitString (squirrel posiada wbudowaną)
Dodano funkcję import(file), służy do importowania skryptów i modułów
Dodano funkcję enableMarvin(toogle), włącza/wyłącza Marvin mode
Dodano funkcję kliencką enableCameraMovement(bool toogle), blokuje ruchy kamerą
Dodano funkcję kliencką enableResetModel(bool toogle), włącza/wyłącza restartowanie modelu podczas używania T
Dodano funkcję kliencką resetModel()
Dodano funkcję kliencką showPlayerStatus(bool toogle), chowa wszystkie paski, czaty i inne rzeczy z ekranu gracza
Dodano funkcję kliencką callServerFunc(functionName, params...), funkcja wywołuje daną funkcję po stronie serwera
Zmodyfikowano funkcję kliencką createDraw(text, font, x, y, r, g, b, top = true), aby drawy znalazły się pod cursorem należy top ustawić na false
Poprawiono błąd w funkcji serwerowej hexToRGB
Dodano funkcję serwerową callClientFunc(pid, functionName, params...), funkcja wywołuje daną funkcję po stronie klienta
Dodano wsparcie zewnętrznych modułów napisanych w C/C++, importuje się je funkcją import
Funckcja sscanf od teraz sprawdza również poprawność argumentów. Dla przykładu gdy domagamy się liczby, a użytkownik poda tekst, sscanf zwróci false
Dodatkowo chciałbym ogłosić, że szukamy osób, które pomogą w tłumaczeniu wiki na język angielski.
Osoby chętne proszone są o kontakt drogą prywatnej wiadomości.
Przykład modułu ukaże się w poradnikach jeszcze dziś.

Dziękuję za pomoc Kejnowi i Satyrowi w testach. Otrzymują za to order testera.
 

RaHim aka RhM

RaHim aka RhM

Użytkownicy
posty27
Propsy6
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Mógłbym prosić jakiegoś moderatora bądź administratora o usunięcie tego tematu? I przy okazji każdego innego, który będzie próbą zareklamowania tutaj Gothic Online. Dziękuję.
 

„Nie szukam bogów kiedy to Magik albo Lance Armstrong” - Kartky
„26 grudnia był 2000 rok i dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt” - O.S.T.R.


RaHim aka RhM

RaHim aka RhM

Użytkownicy
posty27
Propsy6
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Nikt z ekipy Gothic Online nie życzy sobie, aby w jakikolwiek sposób promowano tutaj ten projekt, z oczywistych powodów, a osoby, które promują GO tutaj nawet nie zapytały, czy mogą to robić.
 

„Nie szukam bogów kiedy to Magik albo Lance Armstrong” - Kartky
„26 grudnia był 2000 rok i dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt” - O.S.T.R.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Nikt nie musi pytać o zgodę na pisanie na jakiś temat o ile chodzi o informacje jawne (a nie np tajemnicę przedsiębiorstwa jeśli takie posiadacie, wasze dane osobowe itd). Zapewne jesteście w stanie częściowo ograniczyć to co się tutaj dzieje - na przykład zamieszczając pod changelogami notkę że nie mogą być kopiowane i publikowane na innych stronach. Taka notka nie jest jednak ważna "wstecz", więc wszystkie materiały które już wcześniej tu trafiły będą mogły tu zostać. Nie wydaje mi się żebyście mieli jakiekolwiek środki prawne pozwalające całkowicie zapobiec dyskusji na temat projektu.

Powody dla których jej nie chcecie nie są dla mnie ani trochę oczywiste (konkretnie: nie mam pojęcia jakie one są).

RaHim aka RhM

RaHim aka RhM

Użytkownicy
posty27
Propsy6
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Powody dla których jej nie chcecie nie są dla mnie ani trochę oczywiste (konkretnie: nie mam pojęcia jakie one są).
Powód jest prosty - nie potrzebujemy hejtu ze strony osób, które nie mają pojęcia jak ciężka jest praca przy tworzeniu modyfikacji typu multiplayer. To nie jest modyfikacja typu Czas Zapłaty czy Złote Wrota, gdzie wystarczy parę linijek kodu i wszystko jest cacy, a i tu o ironio CZ było wychwalane przez 7 lat mimo, że nie wyszło takie jakie wyjść powinno, a GO się hejtuje z powodu Gothic Multiplayer'a (które z resztą sam uważam za gniot) i drobnostek jak chociażby zły komunikat o aktualnej wersji mimo, że jest rozwijane dopiero pół roku... Hejtować każdy potrafi, ale jeśli chodzi o działanie to połowa wymięka. Brak serverów to też nie jest wina ekipy - GO tylko dostarcza narzędzia potrzebne do tworzenia serverów, nie będziemy tworzyć serverów za graczy...
 

„Nie szukam bogów kiedy to Magik albo Lance Armstrong” - Kartky
„26 grudnia był 2000 rok i dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt” - O.S.T.R.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry