Komputer nie chce się włączyć, słychać jak wyją wiatraki 15906 8

O temacie

Autor Żelazko

Zaczęty 14.06.2012 roku

Wyświetleń 15906

Odpowiedzi 8

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
Komputer nie chce się włączyć, słychać ja wyją wiatraki. Monitor nawet nie pokazuje biosa, i lampka monitora Power świeci jakby komputer wcale nie był włączony. Wie ktoś o co może biegać? Ramy? Komputer słychać że mocno chodzi bo wiatraki strasznie szeleszczą i świszczą.

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
Wszystko. Chociaż: skoro wiatraki "strasznie szeleszczą i świszczą", to raczej karta graficzna odpada - oznacza to że komputer nie przechodzi do biosu (gdyby padła karta to mógłby przejść - byś po prostu nie zauważył). Płyta główna, procek albo ram. Jeśli potrafisz to zmierz napięcia w zasilaczu, może to on spalił to coś co się spaliło.

głupia metoda która nikomu nie działa... wróć, działa jak na razie tylko mi. Mam tak samo jak ty przy każdym uruchomieniu komputera, muszę wtedy wciskać szybko reset raz za razem i po pewnym czasie wciskania komputer się sam wyłączy. potem się sam włączy i zazwyczaj już działa, jak nie to znowu w reset aż się włączy. Głupie i nie pojmuję na jakiej zasadzie działa, no ale... działa.
 

Toworish

Toworish

Użytkownicy
http://chomikuj.pl/ToWoRiSh
posty1664
Propsy254
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • http://chomikuj.pl/ToWoRiSh
Humph,jak masz w płycie głównej zintegrowaną karte graficzną,a obecnie używasz lepszej dodatkowej,to rozkręć kompa wyciągnij dodatkową karte,i podłącz monitor pod zintegrowaną i sprawdź, a jeśli nie masz zintegrowanej to itak wyjmi karte,wypnij ramy,np jak masz dwie płytki ram to wycią gnij obydwie wyczyść wszystko,włóż kartę graficzną i włóż najpierw jedną dyskietke ram sprawdź komputer,jak nie działa,to wyciągnij tą dyskietke i włóż tą drugą,,,,wiem ,troche to wszystko zagmatfałem ale czytaj uważnie a wszystko ogarniesz:);p
 
Niebawem...Pierdolnę se poradniki do Goticzka. Albo i nie, bo sie mnie nie chce.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Jak wyciągałem ramy, to własnie działo się coś takiego, może masz uszkodzone (z tym że "wycia" wiatraków nie było słychać, mam tylko jeden i chodził normalnie). Zasilacz raczej nie, chyba albo by się nie włączał, albo by zaraz gasł.

@Meat: polecałem tą metodę znajomemu któremu też się COŚ dzieje, ale tak jak mi nie pomogła. On za to znalazł inną - mu komputr czasami freezuje i trzeba go "twardo" wyłączać. Wtedy musi na chwilę wyciągać wtyczkę z zasilania, zaraz ją wkładać i szybko włączać ponownie. Jeśli jej nie wyciąga, pc się nie włącza w ogóle.

[mod=mea]wiem że szanse są bliskie zeru. Mimo to wciśnięcie resetu nie zaszkodzi a może pomóc, przy czym nikt się nie zmęczy - temu chętnie podaję tę bezsensowną poradę :D [/mod]

@down: jeśli to było do mnie to naprawiłem, przecież pisałem już dawno że wymiana płyty głównej pomogła (tylko z kolei zjebała się karta graficzna i dźwięk, ale da się używać).

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
OMG, ty dalej nie naprawiłeś tego kompa?
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
@down: jeśli to było do mnie to naprawiłem, przecież pisałem już dawno że wymiana płyty głównej pomogła (tylko z kolei zjebała się karta graficzna i dźwięk, ale da się używać).

No to po chuju naprawione  :F
 

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
@Buła to komp (jednostka) mojego brata, nie ten (laptop) na który mi się wirusy wpakowały.

Drock

Drock

Użytkownicy
posty357
Propsy75
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Zobacz czy jakiś kabel od płyty głównej nie odłączył się ja miałem to samo właśnie przez to że jakiś mały kabel nie był podłączony
 

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
Temat do zamknięcie. Sprawca - kostki ramu były poluzowane.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry