konwent "Inne Sfery" 66371 260

O temacie

Autor

Zaczęty 10.08.2011 roku

Wyświetleń 66371

Odpowiedzi 260

Darkhan

Darkhan

Użytkownicy
posty42
Propsy8
  • Użytkownicy
Jeśli byłoby potrzebne jakieś oprogramowanie, lub konkretna konfiguracja sprzętowa, to warto to przy tworzeniu punktu programu napomknąć, a ramach możliwości postaram się tego typu rzeczy dostarczyć (oczywiście z licencjonowanym 3DSMAX mógłby być pewien problem ;) ). Myśle ze na każdej prelekcji będzie możliwość podłączenia rzutnika, jednak kwestie sprzętowe będą dopiero załatwiane.

Co do Spiża, no niestety nadal jest dość drogo, ale zawsz ejst alternatywa w innych knajpach (czasmi dają tanio fajne czeskie piwa) lub znam kilka sklepów z duuużym wyborem piw niekoniecznie z grupy żywiec/ Okocim Calsber/ Kamapnii Piwowarskiej :P ;)
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.

V3Q
Złote Wrota

konwent "Inne Sfery"
#21 2011-08-11, 19:38(Ostatnia zmiana: 2011-08-11, 19:57)
A fotoszopa szło by załatwić?
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
przecież możecie wykorzystać wersje trial.
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
To jest coś dla Eto on sporo o SandBoxie mógłby powiedzieć.

Szkoda że mam za daleko by pojechać bo zapewne taki wyjazd dostarczyłby mi sporo cennego doświadczenia niestety nie bardzo chce mi się płacić jakieś 600zł tylko by zobaczyć coś takiego jeżeli zjazd będzie powtórzony w przyszłym roku wtedy zapewne się pojawię a skoro to już drugi taki zjazd to są szanse na powtórzenie tego za rok.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Klark Cent

Klark Cent

Użytkownicy
posty706
Propsy654
  • Użytkownicy

Klark Cent

konwent "Inne Sfery"
#24 2011-08-11, 21:11(Ostatnia zmiana: 2011-08-11, 21:24)
No i wspomniał bym na pewno o najczęściej popełnianych błędach przez początkujących i ambitnych modderów (jak TYTANY) i np o ciężkim doborze odpowiedniej kadry (kazz xD)

Btw. Co do zmian na tm ile to razy kazz miała być robiona rewolucja ze zmianą np gry robienie na ajfony i raptem pare osób coś zrobiło
 

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ

eto

konwent "Inne Sfery"
#25 2011-08-11, 21:12(Ostatnia zmiana: 2011-08-11, 21:15)
Cytuj
To jest coś dla Eto on sporo o SandBoxie mógłby powiedzieć.
te, koleś, to że napisałem podstawowe podstawy najprostszych rzeczy edytora do crysisa na jakimś forumku dla moddujących prawdziwe, 10 letnie gry nie znaczy że sporo mógłbym powiedzieć (czyt. uważam że pokazałem prostsze rzeczy, poczekaj dajmy na to, na AI).

Chociaż sam z chęcią pojechałbym i powiedział o możliwościach nowoczesnych edytorów na przykładzie sandboxa, ale jak pisałem raczej się nie uda.

a jakby mi się nie udało to posłuchałbym bym innych, na pewno fhuj bym się nauczył, ale moje zadupie jest w zajebistym, centralnym miejscu tego chujowego kraju, gdzie nie było, nie ma i nie będzie żadnych interesujących mnie wydarzeń, aż smuta cieknie z buta
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
swoją drogą można by tez dodać coś o pisaniu fabuły. co o tym myślicie?
 
makin' bacon

Cedric

Cedric

Użytkownicy
posty782
Propsy1084
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Cedric

konwent "Inne Sfery"
#27 2011-08-11, 21:18(Ostatnia zmiana: 2011-08-11, 21:18)
Na pewno się przyda
Żeby nie było jak z fabułą Wath of War
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
swoją drogą można by tez dodać coś o pisaniu fabuły. co o tym myślicie?
a zrobisz na ten temat wykład?
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
mogę spróbować. Ale tylko przy konsultacji z jakimiś doświadczonymi osobami w tej dziedzinie.
 
makin' bacon

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ

eto

konwent "Inne Sfery"
#30 2011-08-11, 21:38(Ostatnia zmiana: 2011-08-11, 21:47)
Cytuj
Ale tylko przy konsultacji z jakimiś doświadczonymi osobami w tej dziedzinie.
pffff... pokaż że ty masz wiedzę, a nie inna "doświadczona osoba w tej dziedzinie". :pokerface:

@down: dobra, wygrałeś :D  chociaż takie wkuwanie na blachę nie jest fajne, jeśli chce wykuć większość materiału
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
wystarczy przygotować wcześniej materiał, wykuć na pamięć i ładnie opowiedzieć. jeśli by się dobrze przygotował, to czemu miałby tym się nie zająć? bo jest nołnejmem? każdy był.
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
Cytuj
pffff... pokaż że ty masz wiedzę, a nie inna "doświadczona osoba w tej dziedzinie". :pokerface:  

przy rozmowie zapewne nauczylibyśmy się czegoś od siebie nawzajem.
Inna sprawa że nie wiem, czy ktoś będzie chciał słuchać 16-latka.
 
makin' bacon

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob

Tomek

konwent "Inne Sfery"
#33 2011-08-11, 21:53(Ostatnia zmiana: 2011-08-11, 21:54)
nie będą chcieli. przynajmniej prawie wszyscy
 

Cedric

Cedric

Użytkownicy
posty782
Propsy1084
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Cedric

konwent "Inne Sfery"
#34 2011-08-11, 21:55(Ostatnia zmiana: 2011-08-11, 21:57)
Jak będziesz mówił z sensem to będą słuchać ^^
Chociaż to zależy jeszcze od ludzi: czy trafisz na bossów kosków czy  też na miłych gości
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
no właśnie. przygotować mogę, mówić już nie za bardzo.
 
makin' bacon

Cedric

Cedric

Użytkownicy
posty782
Propsy1084
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zawsze warto spróbować
W razie czego nauczysz się na błędach i następnym razem pójdzie Ci lepiej
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

konwent "Inne Sfery"
#37 2011-08-11, 22:47(Ostatnia zmiana: 2011-08-11, 22:49)
Będzie Jacek Komuda (pisarz tworzący fantastykę osadzoną w historycznych realiach Rzeczpospolitej szlacheckiej, współautor RPG Dzikie Pola i scenariusza gry Wiedźmin).

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
Problem rozwiązał się sam ;)
@Cedric: nie chodziło o to. mówić potrafię, mam gadane. ale jak wyjdzie jakiś dzieciak to kto by chciał słuchać?
 
makin' bacon

Darkhan

Darkhan

Użytkownicy
posty42
Propsy8
  • Użytkownicy

Darkhan

konwent "Inne Sfery"
#39 2011-08-11, 23:08(Ostatnia zmiana: 2011-08-11, 23:16)
Ja zachęcam do robienia prelekcji, za ludzi co prawda nie mogę ręczyć, ale wydaje mi się ze raczej będą przychodzić te osoby które chcą posłuchać. Tu raczej dyskryminacji ze względu na wiek nie będzie :)  Ludzie którzy "przeszkadzają" bedą przychodzić raczej na jakieś dziwne konkursy RPGowe, czy na tematy na które mogą się powymądrzać, czyli na przykład dlaczego jeden pnp RPG jest lepszy od drugiego :P - więc raczej nie ma się czego obawiać, bo "przeszkadzacze" zdarzają się rzadko. Inna spraw jest taka, że prelekcje o fabułach może być ciężko robić, bo na konwencie będzie sporo osób które wymyśla całe fabuły podczas grania w sesje RPG (jak ktoś chce mogę wyjaśnić co to, ale podejrzewam że znacie papierowe RPGi :D  , jednak o tym jak ogranicza nas gra podczas wymyślania fabuły już można pogadać, poza tym,jeśli uważasz że masz na odrobinę charyzmy i potrafisz mniej więcej opanować dyskusje - zawsze można urządzić panel dyskusyjny, to jest bardziej ciekawe nawet dla samej widowni, a jeśli jest zakończone warsztatami to już mega zabawa :)  Najciekawsze pomysły mogłyby być na przykład nagradzane walutą konwentową, która będzie do wymiany za nagrody w sklepiku (jest spory wybór :D  ) Ale to zależy od was, ja tylko rzucam jakie są możliwości. No i fakt, Jacek Komuda zapowiedział że będzie i będziemy go prosić o prelekcje z okolica świata gier komputerowych, o ile nie odwoła (zdarza się czasem ze pisarze rezygnują, rok temu klacz mu się oźrebiła i nie mógł przybyć w ostatniej chwili) może mi się uda sprowadzić Artura Ganszyńca, który był odpowiedzialny z fabułę Wiedźmina 1 i coś tam przy 2 robił (był w podziękowaniach :P)



Edit: zauważyłem poważnego babola z mojej strony, konwent odbywa się 23-25 września, czyli ostatni weekend :)
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry