Konkurs Model Market 3D 11302 19

O temacie

Autor Żadna Głupia Spółgłoska

Zaczęty 4.02.2015 roku

Wyświetleń 11302

Odpowiedzi 19

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Kogoś może zainteresować:

http://modelmarket3d.com/pl/#

Nie chodzi tu o wykonanie modelu z teksturami, mapami i super renderem, a o zrobienie samego modelu, ale poprawnego technicznie i spełniającego odpowiednie wymogi, a więc całkiem ciekawa sprawa :)
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Nagrody nie powalają, ale z drugiej strony konkurs też nie wygląda na jakiś wielce skomplikowany
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)

Kelten
Gry (themodders@telegram)

Konkurs Model Market 3D
#2 2015-02-04, 11:38(Ostatnia zmiana: 2015-02-04, 16:01)
Fajna sprawa ,tylko nie podali wymiarów ale pewnie nie więcej niż 20x20x10.
Co do ich pomysłu(ukradną zrobione przez uczestników modele)  oni na tym intersu nie zrobią, w Polsce branża druku 3D ostro kuleje i nie wyglada na to aby miało być lepiej ale fajnie ,że ktoś poruszył ten temat.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Fajna sprawa ,tylko nie podali wymiarów ale pewnie nie więcej niż 20x20x10.
Przecież taki model można dowolnie zeskalować nawet na życzenie klienta...
(ukradną zrobione przez uczestników modele)
LOL, ale dojebałeś. Oni tworzą nowy serwis na podobnej zasadzie działania co jakieś repozytoria modeli - tam też się wrzuca modele i potem klienci płacą. Konkurs ma na celu ZNALEZIENIE grafików, którzy byliby chętni jako freelancerzy na identycznej zasadzie swoje modele umieszczać. Kto co komu kradnie?
oni na tym intersu nie zrobią, w Polsce branża druku 3D ostro kuleje i nie wyglada na to aby miało być lepiej
Tu też dojebałeś :D Branża kuleje, więc jej nie rozwijajmy?
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
Cytuj
LOL, ale dojebałeś. Oni tworzą nowy serwis na podobnej zasadzie działania co jakieś repozytoria modeli - tam też się wrzuca modele i potem klienci płacą. Konkurs ma na celu ZNALEZIENIE grafików, którzy byliby chętni jako freelancerzy na identycznej zasadzie swoje modele umieszczać. Kto co komu kradnie?
Chodzi mi o modele konkursowe każdy przesłany do nich model mogą wykorzystać do celów komercyjnych.
Nagrody są dość lipne a ich wartość jest niska , za to ciekawy model można sprzedaż za konkretne pieniadze.
Ew. współpraca niby fajnie wygląda ale nikt tutaj jej nie gwarantuje(a przynajmniej nikt nie podaje konkretnych liczb).
Śmierdzi mi to na kilometr ale jestem mocno przewrażliwiony po ty co zrobili z Secret Service.
Cytuj
Tu też dojebałeś  Branża kuleje, więc jej nie rozwijajmy?
Branża rozwija się sama mimowolnie z naszym udziałem czy też bez, ale w polsce po ostatnim roku w którym było wiele prób zarobku za pomocą drukarek 3D ludzie powoli od tego odchodzą po prostu to nie wypaliło.
W polsce na produkty niepowtarzalne  jest bardzo mały popyt a "reszta świata" nie będzie bulić z przesyłkę.
W Stanach też jest mały zastój ale z innego powodu tam planują usprawnić(bo podobno istnieje ) drukarkę wielomateriałową która drukuje z kilku materiałów jednocześnie(po co komu telefon lepiej poczekać na smartfon).
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Chodzi mi o modele konkursowe każdy przesłany do nich model mogą wykorzystać do celów komercyjnych.
Nagrody są dość lipne a ich wartość jest niska , za to ciekawy model można sprzedaż za konkretne pieniadze.
Ew. współpraca niby fajnie wygląda ale nikt tutaj jej nie gwarantuje(a przynajmniej nikt nie podaje konkretnych liczb).
Śmierdzi mi to na kilometr ale jestem mocno przewrażliwiony po ty co zrobili z Secret Service.
Aj tam. Wysyłając jeden model na konkurs nic tak naprawdę nie tracisz, a wydaje mi się, że to właśnie o znalezienie dobrych grafików do stałej współpracy chodzi.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Konkurs Model Market 3D
#6 2015-02-04, 23:25(Ostatnia zmiana: 2015-02-04, 23:40)
Ten regulamin trochę mi się nie podoba
Cytuj
Licencja

Użytkownik niniejszym udziela, przedstawia i gwarantuje, że posiada prawa do udzielania Firmie, jej członkom i partnerom, nieodwołalnej, niewyłącznej, wolnej od tantiem i w pełni zapłaconej, ogólnoświatowej licencji na reprodukcję, dystrybucję, publiczną prezentację, przygotowanie pochodnych prac od, przyłączanie do innych prac, i jakiekolwiek inne użytkowanie Treści Użytkownika, jak również do udzielania podlicencji powyższego, wyłącznie dla celów włączania Treści Użytkownika do Strony i/lub Usług. Użytkownik zgadza się na zrzeknięcie się jakichkolwiek żądań i dochodzenia praw moralnych lub atrybucji, przy poszanowaniu Treści Użytkownika.

Najpierw piszą/sugerują (nie chce mi się szukać cytatu) że chodzi tylko o wybór najlepszych, którzy będą mogli w zamian za to udostępnić modele do drukowania ludziom w zamian za tantiemy. A w regulaminie jest zrzeczenie się praw i zgoda na robienie czegokolwiek (dosłownie!) właśnie bez żadnych tantiem, ba, nawet do ukrywania tego kto jest autorem.

Oni tworzą nowy serwis na podobnej zasadzie działania co jakieś repozytoria modeli - tam też się wrzuca modele i potem klienci płacą. Konkurs ma na celu ZNALEZIENIE grafików, którzy byliby chętni jako freelancerzy na identycznej zasadzie swoje modele umieszczać. Kto co komu kradnie?
Jak wyżej. Regulamin mówi dokładnie co innego.

Jestem ciekaw ilu byłoby chętnych gdyby wyraźnie pokazali na głównej sedno tego regulaminu:
Cytuj
Użytkownik niniejszym udziela nieodwołalnej, wolnej od tantiem, ogólnoświatowej licencji na jakiekolwiek użytkowanie Treści Użytkownika, jak również do udzielania podlicencji powyższego. Użytkownik zgadza się na zrzeknięcie się jakichkolwiek żądań i dochodzenia praw moralnych lub atrybucji.

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
A to chuje :D Regulaminu nie czytałem. No to pierdolić taki konkurs :D
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)

Kelten
Gry (themodders@telegram)

Konkurs Model Market 3D
#8 2015-02-05, 11:23(Ostatnia zmiana: 2015-02-06, 08:52)
Jedź marchewki bo są zdrowe.
PS:Sorry za edit tak na wszelki wypadek.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)

Kelten
Gry (themodders@telegram)

Konkurs Model Market 3D
#10 2015-02-05, 19:16(Ostatnia zmiana: 2015-02-06, 08:53)
Wpisując w przeglądarkę Model Market wyskakuje link do tM.
edit.
 


Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
Zapomniałem o małym szczególe dopisłem konkurs po nazwie.

Historia pewnie też ma z tym związek.
Kyro. skąd wiesz o tym konkursie ?

 

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
Kyro. skąd wiesz o tym konkursie ?

Pewnie to on za tym wszystkim stoi. Teraz jak już odkryto jego zamiar ukraść modele, nie wie co ma zrobić a wiec nie odpisuje na maila.   :lol:  :ok:
 


Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Widziałem plakat na AGH
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
No tak, bo oni zrobili jakąś studencką drukarkę, widziałem ich wydruki jakość nie powala (w sumie jak w wiekszości amatorskich drukarek) ale od czegoś trzeba zacząć.
Co do e-maila to brak jakiegokolwiek odzewu.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Amatorska? :D Gdzie widziałeś te wydruki?
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
Na facebookowym profilu jakieś serduszka czy inne pierdoły z daleka widać ,że to lipa.
Chociaż nigdzie nie jest napisane ,że będą z tego korzystać w swojej firmie może mają jakiegoś makerbot'a w zanadrzu.
 

Jedairusz

Jedairusz

Moderator działu
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Moderator działu
  • Grafik 3D w Boombit
Wrzuciłem mój model kości udowej, ciekawe jak się to dalej potoczy ;)

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
Ja żadnej odpowiedzi w e-mailu nie otrzymałem, jednak nie można od raz zakładać najgorszego .
Z drugiej strony wg. tego artykułu już ktoś próbował stworzyć coś podobnego(przenoszenie praw autorskich na firmę) kto wie czy to nie naśladowcy.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2014/49/powstanie-polski-market-z-modelami-dla-drukarek-3d.aspx
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry