Darmowe czcionki 10959 7

O temacie

Autor inż. Avallach

Zaczęty 21.05.2012 roku

Wyświetleń 10959

Odpowiedzi 7

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Darmowe czcionki
2012-05-21, 20:36(Ostatnia zmiana: 2012-05-21, 20:37)
Nie jest to idealnie dobrany dział, ale chyba najlepszy z tych które były do wyboru :D

Otóż, reinstalowałem sobie system. Stary folder Windows skasowałem, bo tylko niepotrzebnie zajmował miejsce.
Dziś doszedłem do wniosku, że nowy GIMP zdecydowanie za szybko mi się uruchamia, nie jestem do tego przyzwyczajony, więc dobrze byłoby poprzywracać stare fonty i poinstalować nowe. Wtedy sobie przypomniałem że stare były w skasowanym folderze windows/fonts :lol:

Tak więc zbieram nową kolekcję. W sumie taki temat z wewnątrzforumową wymianą może przydać się wielu osobom. Już kiedyś, jak jeszcze miałem swój stary zbiór i dałem screena z niektórymi, kilka osób było zainteresowanych ich współdzieleniem. Może po prostu niech wszyscy zainteresowani pokazują swoje ulubione (najlepiej darmowe do użytku komercyjnego) fonty i podają nazwy, wszyscy będziemy mogli rozszerzyć swoje kolekcje.



Podgląd wygenerowałem darmowym programem AMP Font Viewer, polecam.

Aha, możemy też wymieniać się dobrymi, sprawdzonymi stronami które udostępniają download czcionek. Osobiście najchętniej korzystam z dafont.com i fontsquirrel.com.

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
DaFont.com
duzo i zadarmo :)
 



Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
Od sortowania są oczy :D
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
No dobra, ale na dafonta po prostu trafiają setki stron szajsu który nie nadaje się do poważniejszych zastosowań, choćby fontsquirrel udostępnia kolekcję niewielką w porównaniu z nim, ale wysokiej jakości ;p


Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Darmowe czcionki
#6 2013-01-18, 13:52(Ostatnia zmiana: 2013-01-18, 13:59)
Wiecie czego się niedawno dowiedziałem? :D  Że używanie wyrazu "czcionka" w odniesieniu do angielskiego fonta jest błędne. Powinno się używać pojęcia "krój pisma" :D

Więcej: http://www.typografia.ogme.pl/artykuly/12-normatywa-i-nomenklatura/4-proca

Z tego co wiem, to błędne nazewnictwo wzięło się od źle przetłumaczonego pierwszego Worda.

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
http://www.smashingmagazine.com/2010/12/17/25-new-free-high-quality-fonts-typography/ Parę fajnych fontów. Arvo mi się dość podoba, tylko polskich znaków nie ma. Znaczy robotę nową mam
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry