Bitwa 9a - Samochód osobowy 42220 98

O temacie

Autor Jedairusz

Zaczęty 23.11.2011 roku

Wyświetleń 42220

Odpowiedzi 98

Jedairusz

Jedairusz

Moderator działu
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Moderator działu
  • Grafik 3D w Boombit
Tematem bitwy jest samochód osobowy. Maluch, matiz czy lamborghini - obojętne.
Model musi powstać w czasie trwania bitwy. Wskazane jest pokazywanie postępów prac nad modelem i teksturami.
Limity:
Pojazd powinien mieć poniżej 15k tris i zestaw tekstur maksymalnie 2048/2048. Na przykład:
diffuse 2048/2048, normal 2048/2048, specular 2048/2048.

Uczestnik powinien do 31 grudnia dostarczyć co najmniej jeden screen z silnika albo viewporta real-time. Do tego screen siatki modelu i tekstur.

W razie jakiś propozycji zmian pisać, póki nikt nie zaczął modelować.

Dracon

Dracon

Użytkownicy
posty1068
Propsy904
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dracon

Bitwa 9a - Samochód osobowy
#1 2011-11-23, 16:26(Ostatnia zmiana: 2011-11-23, 16:27)
Proponuję wspólną refkę. Bitwa na ten sam model będzie IMO ciekawsza, a szanse będą równe. Nie będzie, że ktoś robi malucha, a ktoś inny TIR'a.
 
,,Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.''

Wiktor Suworow, Akwarium

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
A IMO będzie nudniejsza bo wszyscy będą robili ten sam model z różnicami wynikającymi z umiejętności/stylu i nie będzie tego efektu zaskoczenia że ktoś modeluje to auto, a ktoś tamto.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
Nie powinno być jakieś ograniczenie bo ktoś wymodeluje malucha a ktoś ferrari i nawet jak maluch będzie lepiej wykonany to prawdopodobnie wygrało by ferrari.
 

Dracon

Dracon

Użytkownicy
posty1068
Propsy904
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dracon

Bitwa 9a - Samochód osobowy
#4 2011-11-23, 17:23(Ostatnia zmiana: 2011-11-23, 17:24)
Cytuj
A IMO będzie nudniejsza bo wszyscy będą robili ten sam model z różnicami wynikającymi z umiejętności/stylu i nie będzie tego efektu zaskoczenia że ktoś modeluje to auto, a ktoś tamto.
To jest bitwa, nie teczka. Bitwy służą by wybrać najlepszą pracę i powiększyć umiejętności uczestników. Każdemu przyda się przećwiczyć pracę na blueprintach, a do tego będzie można łatwo zobaczyć u kogoś lepszego, co można poprawić.
Z resztą czego oczekujesz? Że każdy będzie na tym samym poziomie i bitwy będą wyrównane? Jaki sens ma stanie w miejscu, bez rozwoju?
 
,,Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.''

Wiktor Suworow, Akwarium

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
No to ściślej można określić że ma to być samochód egzotyczny XXIw.
 

V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Jest dobrze. Z blueprintów i tak praktycznie każdy pewnie będzie korzystał, a dzięki dowolności może być więcej uczestników. Dobry zrobiony maluch byłby o wiele lepszy od średniego ferrari.
 

gothic1210
  • Gość
Zaczął już ktoś poważniejsze prace? Ja na razie nadwozie mam, ale trzeba jeszcze dużo poprawić. :(
 

WoYo

WoYo

DreamVader
artysta
posty398
Propsy236
ProfesjaGrafik 3D
  • DreamVader
  • artysta

WoYo
DreamVader

Bitwa 9a - Samochód osobowy
#8 2011-11-25, 14:45(Ostatnia zmiana: 2011-11-25, 14:47)
Ja juz wybralem model i znalazlem blueprinta.

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
A ja zabrałem sie powoli za baze pod Camaro 2009(czy też okolice tego roku) Ogólnie model będzie docelowo high poly, ale  do pewnego momentu będzie się mieścił w ograczeniach bitwy, chociaż wzorowym modelem tego typu nie będzie, no ale zobaczymy, może zpotymalizuje, czy coś ;)
 

Jedairusz

Jedairusz

Moderator działu
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Moderator działu
  • Grafik 3D w Boombit

Jedairusz
Moderator działu

Bitwa 9a - Samochód osobowy
#10 2011-11-26, 12:00(Ostatnia zmiana: 2011-11-26, 12:01)
Ja chyba wezmę się za jakiś stary samochód... Może nawet sprzed IIWŚ. Ewentualnie jakiegoś zniszczonego fiata.
Krolik, co za problem wypalić normalki itd.?  :wink:

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
Jedairusz, no właśnie żaden :D  dlatego będę kombinował
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Bitwa 9a - Samochód osobowy
#12 2011-11-26, 12:29(Ostatnia zmiana: 2011-11-26, 13:25)
Ja chyba wezmę się za jakiś stary samochód... Może nawet sprzed IIWŚ.
To jest fajne cacko: Mercedes-Benz SSK, produkowany w 1928–1932. Arcydzieło swojego okresu.

Różniaste refki:
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Mercedes-Benz_SSK
http://www.autosalon-singen.de/de/archiv-Excalibur%20Sedan%20Phaeton.html?fahrzeugid=08939_0001_07_10
http://vudu84.net/wp-content/uploads/2011/03/Mercedes-Benz-710-SSK-27-240-300-hp-Trossi-Roadster_4.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_zPRPilcOBxY/TGX_88FVp0I/AAAAAAAAatc/yMbMv0kRsBY/s1600/0a+2851-3.jpg
http://lh6.ggpht.com/-zHviKr3_uzU/TPsqKUDV8fI/AAAAAAAAHao/UTUC-3g2z2U/100_0646.JPG

Jest tego od groma wariantów po różnych modyfikacjach, na wiki są akurat głównie najstarsze wersje. Można sobie wybierać najbardziej efektowne elementy i złożyć coś naprawdę robiącego wrażenie,

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
http://www.smcars.net/forums/blueprints-archive/
Masa blueprintów,wszystkie marki samochdów.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

WoYo

WoYo

DreamVader
artysta
posty398
Propsy236
ProfesjaGrafik 3D
  • DreamVader
  • artysta
Kto zgadnie jaki samochód dostanie propsa... :D  

Cedric

Cedric

Użytkownicy
posty782
Propsy1084
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dodż Czelendżer ?
 

Krolik

Krolik

Użytkownicy
posty373
Propsy167
  • Użytkownicy
Zmiana na nowe 911 carrera. Nie ma blueprintów do niej, więc robiłem z renderów ze strony producenta. Wypadły dość niezgodnie, jutro będę poprawiał, na razie tyle:

 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Ktos tu wspominal o klasykach?



Na razie mam niewiele, ale to w sumie moj pierwszy model tego typu - nigdy nie modelowalem samochodow, z wyjatkiem jednego super-lowpoly Porsche 911, kiedys tam dawno temu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Królik podkradł mój pomysł, ale co tam. I tak mam teraz zapiernicz na studiach :D
 
Popisuje się ciągle menda jedna...


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry