Ankieta 6a: Fontanna 30451 53

Ankieta

Bitwa 6a: Fontanna

Głosów w sumie: 50

O temacie

Autor KolegaZWojska

Zaczęty 7.05.2011 roku

Wyświetleń 30451

Odpowiedzi 53

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
KzW, bo to bitwa 3d, w bitwie 2d wygrałby fart. Dla Dracona propsy za pomysł
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!

mgr Fartuess

Ankieta 6a: Fontanna
#21 2011-05-08, 22:21(Ostatnia zmiana: 2011-05-08, 22:24)
ja tu tak ogólnikowo mówiłem, chociaż nie rozumiem, co masz na myśli poprzez "unikalność" fontanny. Główna atrakcyjność fontanny KZW imo wynika z przyjemnego wilgotno-chłodnego wyglądu oraz starości zawiewającej na kilometr ;).

@Melkor

To jest bitwa biorąca pod uwagę cały model wraz ze wszystkim. W końcu gdyby to była bitwa na "3D only" to zgodnie z regulaminem w opisie bitwy powinno być to zawarte.
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

sauron
  • Gość
jeszcze nie przegrałeś a zachowujesz się jakbyś już to zrobił i nie potrafił się z tym pogodzić. ochłoń
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
dobra, dobra. ale o co chodzi z tą unikalnością cwaniaku? Nie wykręcaj się sianem :)
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Klark Cent

Klark Cent

Użytkownicy
posty706
Propsy654
  • Użytkownicy
nie daj się tym masońskim spiskowcom olej ich i olej studia olej wszystko zostań ninja : p
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Dragomir

Dragomir

Użytkownicy
Daj proposa :C
posty206
Propsy100
  • Użytkownicy
  • Daj proposa :C
Nie żebym tu mówił że to nie oni wymodelowali tych fontann ale podobne prace do Dracona i Fartuess widziałem na necie.
Fartuess wykonał prosty model, lecz postarał się o dobrą texturę co jest plusem.
Praca Dracon-a jakoś nie przypadła mi do gustu,mało szczegółowa textura,ale model jest dosyć fajny i lowpoly za co +.
Najbardziej spodobała mi się praca koleżanki, ekhm... kolegi, model jest dosyć szczegółowy, textura też fajna więc głosuję na kolegę.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Oceniajcie wrażenia nie jakość!!! XD
Obawiam się, że to może pójść na twoją niekorzyść za sprawą renderu :D  Trudno podjąć decyzję, obie prace mają naprawdę mocne oraz te słabsze strony. Nie miałbym żadnych wątpliwości na kogo głosować, gdyby fart wykazał się nieco większą kreatywnością w siatce lub kolega nieco poprawił tekstury i render. Obu bym nakopał do dupy za te niedociągnięcia gdybym tylko mógł :D  

Ostateczną decyzję podjąłem dopiero podczas pisania tego posta, głos wędruje do kolegi... mimo wszystko jego MODEL jest lepszy - a na pewno ciekawszy niż farta. Żeby ten z kolei nie czuł się pokrzywdzony, to dostanie kilka propsów, należy mu się za nie spierdolenie tego, co spierdolił kolega :D
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu

Buła

Ankieta 6a: Fontanna
#28 2011-05-09, 07:22(Ostatnia zmiana: 2011-05-09, 07:43)
@Buła
Pomysł na glon został ściągnięty ode mnie :P. Kolega zaczął pracę nad modelem kiedy ja już ją dawno skończyłem (znowu O_o)
Daj spokój. Przegrywaj z honorem chociaż :D


a ja przecież żartowałem
:lol2:
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Nie żebym tu mówił że to nie oni wymodelowali tych fontann ale podobne prace do Dracona i Fartuess widziałem na necie.
Fartuess wykonał prosty model, lecz postarał się o dobrą texturę co jest plusem.
Praca Dracon-a jakoś nie przypadła mi do gustu,mało szczegółowa textura,ale model jest dosyć fajny i lowpoly za co +.
Najbardziej spodobała mi się praca koleżanki, ekhm... kolegi, model jest dosyć szczegółowy, textura też fajna więc głosuję na kolegę.

Moją mogłeś widzieć. Jak już pisałem LP tego modelu jest wierną repliką innego modelu, który miałem odtworzyć  na zamówienie Darka. Model LP był skończony 14 czerwca 2010 :D . W bitwie brałem udział ponieważ model już miałem inaczej by mi się nie chciało brać udziału w bitwie. Mam wystarczająco dużo własnych większych projektów które chciałbym skończyć.

@Aztek
Wolałbym głos. I tak dzięki fontannie moja ilość propsów się podwoiła ;p . Nie wiem, czy to dlatego bo jest taka dobra, czy dlatego, że wcześniej miałem tak mało propsów  :lol:
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

sauron
  • Gość
nie wiem skąd wytrzasnął swój pomysł kzw ale na tym właśnie polega unikalność, że nie robi się wiernych kopii ale daje samemu coś od siebie.
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!

mgr Fartuess

Ankieta 6a: Fontanna
#31 2011-05-09, 11:38(Ostatnia zmiana: 2011-05-09, 11:39)
zamówienie było "zrób taki model" jako, że nie wiedziałem do czego model posłuży, a Dark był dość trudno dostępny wtedy, to wolałem kopiować zawartość screena.

Teraz w sumie mógłem przerabiać model, ale mi się nie chciało  ;p  . Od siebie dałem teksturę.
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Dracon, Fartuess, skontaktujcie się ze mną na gg, mam pewien pomysł który może się wam spodobać, zwłaszcza Fartuessowi.

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob

Tomek

Ankieta 6a: Fontanna
#33 2011-05-09, 15:49(Ostatnia zmiana: 2011-05-09, 15:52)

@Melkor

To jest bitwa biorąca pod uwagę cały model wraz ze wszystkim. W końcu gdyby to była bitwa na "3D only" to zgodnie z regulaminem w opisie bitwy powinno być to zawarte.
Jest w dziale 3d, dlatego teksturę traktuję jako ważny dodatek.

Cytuj
W końcu gdyby to była bitwa na "3D only" to zgodnie z regulaminem w opisie bitwy powinno być to zawarte.
Gdzie ten zapis? Poza tym ta bitwa raczej różni się od regulaminowej.

Edit. Na razie zauważyłem tylko
Cytuj
- mile widziane teksturowanie, nie jest jednak konieczne,
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Jest w dziale 3d, dlatego teksturę traktuję jako ważny dodatek.

A co chciałbyś jeszcze dział "2D+3D" dla rzeczy używającej obu? Jeśli w tej bitwie większość wagi by szła w modelowanie to byśmy nie pozostali na modelach LP i normal mapach generowanych z tekstur, tylko byśmy poleźli w HP. Samo wymodelowanie LP bez UVki i tekstur to żadne wyzwanie :)
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Jedairusz

Jedairusz

Moderator działu
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Moderator działu
  • Grafik 3D w Boombit

Jedairusz
Moderator działu

Ankieta 6a: Fontanna
#35 2011-05-09, 17:02(Ostatnia zmiana: 2011-05-09, 17:02)
Fartuess za mocny spec. Poza tym w porządku. To przecież kamien (do tego brudny!) a nie mokre metalowe jajka. Gdyby nie to pewnie dostałbyś mój głos. A tak jak dla mnie jest remis między Kolegą a tobą. Szkoda że mi się nie chciało dokończyć. Gratuluję całej trójce ukończenia prac.

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
A co chciałbyś jeszcze dział "2D+3D" dla rzeczy używającej obu?
Nie mówimy tutaj o tym, co ja bym chciał, tylko o tym, co jest. To bitwa 3d. O tym, ze tekstury są dodatkiem świadczy podany przeze mnie cytat regulaminu bitwy, którym poprzednio się podpierałeś jedynie o nim wspominając, nie podając cytatu. Jeśli do jasnej cholery mówisz o punktach regulaminu, to go chociaż przeczytaj.
Cytuj
Jeśli w tej bitwie większość wagi by szła w modelowanie to byśmy nie pozostali na modelach LP i normal mapach generowanych z tekstur, tylko byśmy poleźli w HP.
Żaden argument. Na forum nie ma żadnego ograniczenia i jeśli chcesz, możesz sobie zrobić bitwę HP.
Cytuj
Samo wymodelowanie LP bez UVki i tekstur to żadne wyzwanie :)
No wymodelowanie takiej fontanny jak Twoja, to na pewno. I nie mówię, że jest zła, bo nie jest. Jest po prostu prosta. Poza tym - w bitwie wyzwaniem jest nie samo stworzenie zamierzonego modelu, a wykreowanie czegoś, co będzie w stanie przebić dzieła innych osób. W końcu to Bitwa, a nie Samouczek.
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
LP od KZW też jest prosty. Większość LP, które nie są organikami jest prosta

@Jedariusz
I tak go w materiale podzieliłem przez 2. Zresztą to chyba raczej kwestia mocnego oświetlenia a nie speculara.
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
LP od KZW też jest prosty.
Ale nie aż tak. I ma bardziej interesujący kształt.
Cytuj
Większość LP, które nie są organikami jest prosta
Nie mówiłem, że tak nie jest.

Podsumowując naszą rozmowę:
F: W regulaminie jest, że to jest bitwa zarówno 3d jak i 2d!
Ja: Nie (i podałem cytat)
F: No dobra, ale modelowanie 3d bez 2d nie ma sensu.
Ja: Jaki to ma związek?
F: On ma tak samo jak ja.
 

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Ale nie aż tak. I ma bardziej interesujący kształt.

Nie mówiłem, że tak nie jest.

Podsumowując naszą rozmowę:
F: W regulaminie jest, że to jest bitwa zarówno 3d jak i 2d!
Ja: Nie (i podałem cytat)
F: No dobra, ale modelowanie 3d bez 2d nie ma sensu.
Ja: Jaki to ma związek?
F: On ma tak samo jak ja.

no przyznaję ci rację z tym cytatem :) . Faktycznie jest powiedziane, że teksturowanie nie jest obowiązkowe (chociaż ja to wcześniej odbierałem bardziej jako to, że brak tekstury nie dyskwalifikuje uczestnictwa, a nie że teksturowanie jest czynnikiem mocno pobobcznym). Rozmowa głupio wyszła bo odpowiadałem na mocno wycinkowe fragmenty twoich postów :)
 
Popisuje się ciągle menda jedna...


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry