Pytanko 35504 93

O temacie

Autor Plomba

Zaczęty 2.04.2011 roku

Wyświetleń 35504

Odpowiedzi 93

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Miałem nie odpowiadać ale dobra.

1.Masz rację nie spytałeś o datę wydania moda ty jesteś wyjątkowy ty cały czas pisałeś że chcesz oficjalnego oświadczenia pomimo że zostało to jasno i wielokrotnie napisane że OrcWarrior (główny twórca Czasu Zapłaty) jest zajęty własnymi sprawami.
Reszta punktów - Zakładam że reszta teamu bez OrcWarriora albo nie wie co ma robić (mało prawdopodobne), albo nie ma ochoty/upoważnień na wydawanie takich oświadczeń, albo nie mogą czegoś tam zrobić dopóki nie porozumieją się z OrcWarriorem w tej czy innej kwestii.


Co do mojego tekstu "olej ich" gdybyś miał zrozumieć że OrcWarrior jest zajęty i nie może specjalnie dla ciebie napisać oświadczenia/sprawozdania z postępów prac zrozumiałbyś to po przeczytaniu tematu (o ile go przeczytałeś rzecz jasna)


Don Vitto Corleonne Ja i kaczka odpowiedzieliśmy na te pytania z dwóch powodów.
1. Twórcy są zajęci i oni wam nie mogą jej udzielić.
2. Pytanie padło tyle razy że każdy do niego zna odpowiedź.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

HellVard

HellVard

Użytkownicy
posty520
Propsy91
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ok, Don Vitto ma rację, nie ma co dyskutować z tamtymi panami. Przepraszam, za zamieszanie, ale nie lubię, jak ktoś traktuje mnie bez powodu jak gówniarza, nawet, jak to są "panowie modderzy".

Don Vitto Corleonne

Don Vitto Corleonne

Użytkownicy
posty16
Propsy4
  • Użytkownicy
Olaf masz racje,ale mnie poprostu wkurza jak co poniektorzy ludzie na kazde pytania typu "Jak tam prace nad modem?" zamiast milczec, bo w tym temacie nic nie maja do powiedzenia, glupkowato je komentyja.
 

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka

KolegaZWojska
Rzeka

Pytanko
#83 2011-11-02, 23:13(Ostatnia zmiana: 2011-11-02, 23:20)
Ale wy wszyscy pieprzycie

bez pitolenia, że TM nie muszą się nam spowiadać, jak zainteresowali dużą liczbę osób tą modyfikacją, to niech się jasno zadeklarują, kończą to, albo nie. Jeżeli jest to ponad ich siły, znudziło im się lub po prostu nie mają na to czasu, to niech nas o tym powiadomią. Ja się na pewno nie obrażę, chcę tylko wiedzieć czy czekać dalej czy już nie opłaca się wchodzić na tą stronę. Rybka, albo pipka.
Co się dziwisz!? Sam sobie zbudowałeś negatywny i gówniarski wizerunek więc takie odpowiedzi otrzymałeś - na miarę swoich pytań.
Cytuj
czy już nie opłaca się wchodzić na tą stronę.
Twa mądrość napisana na forum modderów powala, na pewno każdy kto ciężko pracuje nad modem cię polubił.

Twórcy są zajęci i oni wam nie mogą jej udzielić.
I z tej strony przykład pierdolenia osoby, która kompletnie nie ma jeszcze w temacie bladego pojęcia.

Sam jestem zainteresowany jakie są teraz losy orcwarriora i jego projektu ale mam już na tyle doświadczenia w temacie, że w życiu bym tego pytania nie zadał bo wydaje mi się ono wręcz idiotyczne, ale żeby to zrozumieć trzeba jednak zarwać trochę nocek. W każdym razie ja bym nic nie powiedział i lał na tego typu pytania. Nie mniej myślę, że można być spokojnym, orc na pewno będzie chciał ukończyć to co zaczął.

HellVard

HellVard

Użytkownicy
posty520
Propsy91
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Miał być spokój, przeprosiłem, ale oczywiście kolejny modder specjalista musiał dorzucić swoje 3 grosze. Rozumiem, że jako modderzy, pewnie również jesteście zalewani w tematach o swoich modach pytaniami "a kiedy wyjdzie". Ale nie musicie wywalać na mnie swoich żalów. KONIEC TEMATU, naprawdę, skończmy już to, dalsze dywagacje nie mają sensu. Ja ustępuję i proszę o nie dopisywanie więcej żadnych głupich złośliwości.

Pozdrawiam.

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka

KolegaZWojska
Rzeka

Pytanko
#85 2011-11-02, 23:49(Ostatnia zmiana: 2011-11-02, 23:50)
Miał być spokój, przeprosiłem, ale oczywiście kolejny modder specjalista musiał dorzucić swoje 3 grosze. Rozumiem, że jako modderzy, pewnie również jesteście zalewani w tematach o swoich modach pytaniami "a kiedy wyjdzie". Ale nie musicie wywalać na mnie swoich żalów. KONIEC TEMATU, naprawdę, skończmy już to, dalsze dywagacje nie mają sensu. Ja ustępuję i proszę o nie dopisywanie więcej żadnych głupich złośliwości.

Ale ja piszę zupełnie spokojnie i nie polemizując teraz na temat twojej osoby lecz na temat istoty samego pytania mówię, że w odróżnieniu do tego co sądzisz są podstawy do traktowania cię jak gówniarza i rozumiem osoby, które się zbulwersowały twoim naiwnym pytaniem, na które odpowiedź sam bym chętnie poznał. Zapewniam cię jednak, że aby zrozumieć bezsens tego pytania trzeba spędzić trochę czasu w moddingu, dlatego cię rozgrzeszam i chciałbym aby każda osoba zadająca po raz wtóry to pytanie zrozumiała, że nie otrzyma odpowiedzi z powodów dla siebie niezrozumiałych, rozumiesz? Wcale nie otrzymuję masy pytań i nie wylewam swoich żalów na ciebie bo w sumie gówno mnie obchodzisz. Marzeniem moim jest tylko żeby ludzie kiedyś pojęli co się do nich pisze.

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Marzeniem moim jest tylko żeby ludzie kiedyś pojęli co się do nich pisze.
Tak jak wszystkich kierowców marzeniem jest, żeby w polsce były normalnie drogi (bez dziur). Ni chuja.
 

DarthWojt

DarthWojt

Użytkownicy
posty135
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy

DarthWojt

Pytanko
#87 2011-11-03, 14:52(Ostatnia zmiana: 2011-11-03, 14:56)
Mod, jak mod. Pamiętam nawet mody, które po 8 latach wychodziły i o co się tu kłócić panowie. Jeśli jak miewam OrcWarrior jest zajęty sprawami prywatnymi, nie należy nad tym dyskutować. Jeśli podejmie decyzję, niewygodne dla fanów, trudno moda nie będzie, a team upadnie, w końcu i tak nie mają nic do powiedzenia. W wielu przypadkach tak bywało, więc wasza dyskusja typu "kiedy wyjdzie" to dziecinada. Zrozumcie, że albo WYJDZIE albo NIE, bo to jest tylko mod i każdy z tych osób jest ludźmi, którym też należy się coś od życia.
 

mechanik

mechanik

Użytkownicy
posty67
  • Użytkownicy

mechanik

Pytanko
#88 2011-11-03, 16:34(Ostatnia zmiana: 2011-11-03, 16:37)
Przepraszam Was tutaj zgromadzonych że wtrącę ale Mam małe pytanko odnośnie moda (nie wiem czy było zadawane czy nie bo z tego co pamiętam chyba raczej nie było choć mogę się mylić) od jakiegoś roku zastanawiam się nad jednym skoro dodajecie nowe budowle itp to czy będzie nowa mapa tego terenu czy pozostanie stara (choć mało to prawdopodobne ale to pytanie mnie dręczy) Mam nadzieje że nikt mnie nie zlinczuje za to :)  Pozdrawiam :)
 
Wina jest zawsze po stronie Amina
[/size]



Życie jest jak papier toaletowy. Długie,szare i do dupy.

[/size]


gothic1210
  • Gość
Avallach jemu chyba chodzi o mapę jako o teksturę. Przypuszczam, że skoro kolonia tak się zmieniła to nowa mapa będzie na pewno.  :ok:
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!

kaczka
RaveN Studio

Pytanko
#91 2011-11-03, 16:54(Ostatnia zmiana: 2011-11-03, 17:08)
skoro dodajecie nowe budowle itp to czy będzie nowa mapa tego terenu czy pozostanie stara
Nie mam pojęcia skąd gothic wziąłeś te swoje tekstury skoro on wyraźnie pyta o zen Nieważne
 


kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Boże, zapomniałem o tym :ayfkm:  Zwracam honor gothic1210
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry