Lista banów 66139 88

O temacie

Autor inż. Avallach

Zaczęty 8.01.2011 roku

Wyświetleń 66139

Odpowiedzi 88

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Lista banów
2011-01-08, 13:26(Ostatnia zmiana: 2019-04-06, 00:10)
W ostatnim czasie posypało się całkiem sporo banów. Co prawda były one uzasadnione, jednak mimo to samo zjawisko wydaje się być dość niepokojące (chociaż trzeba zaznaczyć ze w porównaniu z większością istniejących forów i tak jesteśmy ostoją liberalizmu). Dlatego proponuję przy każdym wyroku opisywać go w formie posta w tym temacie, wpisując uzasadnienie, i jeśli jest on spowodowany dużym nagromadzeniem ostrzeżeń, doklejać je - najlepiej z listą samych warnujących żeby unikać nadużyć.

Może ja od razu zacznę:
Cytuj
Nazwa: Wiatrak
Powód: Multikonto wcześniej zbanowanego użytkownika Garaza

[mod=mea]Nie chce mi się brudzić postem więc napiszę tutaj. Miło by było żeby forum miast banować wróciło do starej, dobrej praktyki jechania ludzi aż będą sami prosić o bany.


...i nie banować :D
Tak było zabawniej.[/mod]

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Bany
#1 2011-01-23, 13:50(Ostatnia zmiana: 2011-01-23, 13:51)
Kiep18
Tadorix
Tadexxx

Jedna i ta sama osoba pisząca ze stałego IP 78.157.175.22, korzystał ze wszystkich kont w tym samym czasie naprzemiennie pisząc posty. Dodatkowo popisał się debilizmem. Aha, i ukradł avatar Elvansowi i ustawił go na wszystkich trzech kontach, to kolejny popis debilizmu i właśnie dzięki temu go zauważyłem.

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Bany
#2 2011-02-01, 19:45(Ostatnia zmiana: 2011-02-01, 19:47)
Zgadnijcie, co znalazłem :lol:
Spoiler
koryto    *.*.66.10    1    40 minut temu    Użytkownicy    Edytuj użytkownika
korytko    *.*.66.10    4    13-10 10    Użytkownicy    Edytuj użytkownika
ble    *.*.66.10    0    14-07 10    Użytkownicy    Edytuj użytkownika
tetriandoch    *.*.66.10    2    16-05 10    Użytkownicy    Edytuj użytkownika

Te same IP.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Jakiś czas temu na własne życzenie zbanowany został gothic1210, chciał skończyć z forum.
Dziś zbanowałem osobę korzystającą z kont orło4/kubaw01/kubson40/PROR. Najdłużej korzystał wymienionego na końcu. Po wykryciu i połączeniu kont okazało się że w sumie miał na nich 90% warna, korzystając z multikont próbował wprost oszukiwać administrację (m.in. pokazywał cudze prace jako swoje i podawał się za administratora strony thefree3dmodels.com). Konsekwencje za coś takiego są jasne i bezdyskusyjne - zablokowanie kont i permanentny ban na ip.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Bany
#4 2011-12-20, 17:18(Ostatnia zmiana: 2011-12-21, 06:58)
Sprawa jak wyżej, RumcajsGumcajs/Rafras jednego dnia założył dwa konta, na oba logował się jednocześnie, z obu napisał temat że potrzebuje modelu orka z g3, następnie wzajemnie się sproposował i dodał do znajomych. Kiedy zaoferowałem że dam mu wybór które chce zachować, i je pozostawię, uparcie twierdził że tylko jedno z tych kont jest jego a drugie to jego znajomy.
Jakby ktoś mi nie dowierzał: http://ifotos.pl/zobacz/Beztytuuj_rhnnnsw.jpg/

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Cytuj
Jakiś czas temu na własne życzenie zbanowany został gothic1210, chciał skończyć z forum.
Odbanowałem go na jego prośbę.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Bany
#6 2012-01-29, 13:19(Ostatnia zmiana: 2012-01-29, 13:50)
Bagietka/Dami4n/Xeta. Łącznie 8 multikont używanych w tym samym czasie (nie na raz, ale w "zazębiających się" okresach), m.in. do głosowania w ankietach. Nazw poprzednich nie podam, bo nie chce mi się szukać po logach (do tej pory tylko je łączyłem z głównym kontem Dami4n i zostawiałem notatkę że były).

//edit: twierdzi że z tego samego kompa korzysta wiele osób, a cała jego rodzina i koledzy mają maile w domenie poczta.fm. Cóż, dziwne, ale najnowsze konto odblokowuję. Zobaczymy czy ktoś upomni się o poprzednie.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Seba/Fond/Seba2. Aktywne korzystanie z dwóch kont w celu podawania się za dwie różne osoby, zaniżanie średniego forumowego IQ, obrażanie innych użytkowników, prośba o skasowanie konta, groźby co do "zniszczenia" forum.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Grebciu7, greber29, reberg, greber13579, Pidgio, hawke1929. Wszystkie założone z tego samego IP i bardzo podobnych maili. Banuję wszystkie oprócz najnowszego Grebciu7. IP zostawiam niezablokowane, bo chociaż założył 6 kont, to nie postował z nich równocześnie.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Bany
#9 2012-03-15, 15:48(Ostatnia zmiana: 2012-03-15, 22:21)
KZW poprosił o bana, bo nie może się powstrzymać od wchodzenia na forum, a ma dużo roboty.

Davish uzbierał 100% warna, co świadczy o uporze godnym podziwu, mało komu udało się tego dokonać. Ostateczny cios wymierzył Aztek za dokonania w dziedzinie archeologii.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Gotyk - nagminny spam i obrażanie innych użytkowników, prowokowanie kłótni. Już raz wcześniej kasowany. Tym razem perma ban.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Tosya zażądała usunięcia profilu z powodu konfliktu z pewnym użytkownikiem. Zgodnie z nasza polityką prywatności, wyczyściliśmy jej konto z danych, zablokowaliśmy je i pozostawiliśmy puste z widocznymi jedynie dla nas adresami IP, gdyby chciała jednak kombinować coś nieuczciwego (a jej intencje są mocno dyskusyjne i niezrozumiałe).

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Tajek - ban na stałe IP, więc obejmuje też jego 5 multikont z niego założonych: Piecyk, Shimmy, Jutek, UnkownImpotent, Mickek. Właściwie to zbanował go wcześniej Aztek, nie wiem za co, po prostu teraz kiedy zauważyłem jego multikonta, zobaczyłem że już jest zablokowany, ale nie ma grupy "zbanowany".
Podejrzewam że słusznie, miał już wcześniej jakieś warny, korzystał z 6 różnych kont co już samo w sobie jest powodem do bana, no i miał maila z "wybraniec" w nazwie co jest dodatkowym powodem.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Eto - poprosił o bana w postulatach, do czego oczywiście ma prawo. Aztek wcześniej oznaczył go jako spamera co jest "cichym" banem, jednak żeby było to widoczne do wszystkich, przenoszę go do grupy "zbanowany".

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Multikonta Dragomira. Wcześniejsze były po prostu dla jaj, ale najnowsze wyraźnie miało na celu ominięcie nałożonej na niego przez moderatora blokady, co już jest poważnym wykroczeniem.
Puchałke
Krefetka
juhc ot ałub
Rimogard
Być może to nie wszystkie, tylko pobieżnie przejrzałem.

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Małgorzata i Ogrodnik - poprosili o bana tymczasowego.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Bany
#16 2012-05-06, 13:25(Ostatnia zmiana: 2012-05-06, 13:52)
Konto Zoom - udostępnione Ogrodnikowi, który nagminnie z niego korzysta pomimo posiadania własnego. Jeśli prawdziwy Zoom będzie chciał wrócić, niech zmieni hasło i go nie podaje - w innym przypadku konto znowu zostanie potraktowane jako multi Ogrodnika.

Odbanowuję właściwie konto Ogrodnika, bo najwyraźniej jednak czasami potrzebuje skorzystać z forum, a tłumaczenie się efektem psychologicznym siedzenia na cudzym profilu jest niewystarczające.

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu

Buła

Bany
#17 2012-05-10, 15:09(Ostatnia zmiana: 2012-05-10, 15:09)
Konto Reverse - niestety nasze forum straciło kolejnego świetnego grafika 3D (:lol2: ), zaraz po tym, jak okazało się że jego świetny model Altaira okazał się nie jego :lol:  Szacunek należy się Królikowi który przeszukał całą PIERWSZĄ stronę google (ta, nasz oszust był ambitny) i znalazł na drugiej pozycji identyczny model. Szczegóły tutaj.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No to ja też coś wniosę do tematu :D
Konto kazimierz kazik - multi Reverse, które przyszło by podać się za kolegę. Chwilę potem okazało się, że nasz Reverse cudownym sposobem znał hasło :ok:  Jeżeli komuś to nie starczy, to niech uzna, że ban był wynikiem udostępniania haseł :ok:
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Kolejny szczęściarz - Dragomir. Już drugi raz udało mu się dobić do setki - brawa. Gość irytował użytkowników, a czara goryczy przelała się po jego zaczepkach Keretha, który widocznie poczuł się mocno urażony. Mimo wielu ostrzeżeń kontynuował swą działalność, którą można porównać do biegania z kijkiem z gównem na końcu, zaczepianiu użytkowników i uciekaniu, w przeświadczeniu, że uniknie się konsekwencji. Prosiłbym teraz modków i adminów, by przez jakiś czas zwracali większą uwagę na nowych użytkowników i potencjalne konta multi. Raz już założył, by ominąć blokadę SB - co zresztą wyszło mu b.przeciętnie.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry