Linux 133780 360

O temacie

Autor V3Q

Zaczęty 10.09.2009 roku

Wyświetleń 133780

Odpowiedzi 360

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Manjaro działa świetnie, ale... nie mogę za cholerę pobrać paczek językowych ani sterowników (po prostu proces sam się przerywa), a konfiguracja DSL przebiegła pomyślnie tylko dlatego, że udało mi się obejść buga. Wiecie może co z tym fantem zrobić?
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
@Leinnan mam ostatnio irytujące problemy z Win10 na niektórych programach, problem mógłbym rozwiązać linuchem, możesz mi przybliżyć dualbooting i powiedzieć które linuchy by mnie interesowały do porównania, a które skreślić na starcie?
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
IMO?
- Xubuntu
- Manjaro

Pierwszy jest łatwiejszy, bo w sumie 99% info w internecie dotyczącego Debiana czy Ubuntu pasuje do niego.
Ja z kolei lubię Manjaro bo ogarnia AURa i nie muszę dodawać nowych repozytoriów, co będzie cię mogło czekać w debianowatych(wszelkie buntu i minty). No i współgra idealnie z wiki archa które jest moim zdaniem najlepszym(tylko społeczność kurwy XD)
Jeśli jednak chcesz korzystać z Unity3D to brałbym Xubuntu, bo jednak to na ubunciakach się skupiają robiąc wersję na linuxa.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Ah, właśnie, Leinnan, udało mi się skonfigurować DSL w Manjaro (niby miałem sprawdzić Xubuntu właśnie, ale chciałem dać jednak szanse Manjaro), więc zabawa z XFCE się zaczyna, a ty mówiłeś coś o fajnych skryptach.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome

Leinnan
Administrator

Linux
#284 2016-03-29, 23:05(Ostatnia zmiana: 2016-03-29, 23:18)
Zmienia kolor panelu zależnie od tego czy jakieś okno jest zmaksymalizowane: http://pastebin.com/iGcYFjgX
Skrypt do XFCE4-genmon. Jeśli masz zainstalowany i skonfigurowany MPD wyświetla aktualny kawałek i pozwala go zatrzymać: http://pastebin.com/sirVEu9K (swoją drogą chyba przepiszę go na Pythona, bo
Tak to wygląda: http://i.imgur.com/QaBaARf.png

Zaraz podrzucę jeszcze coś z lapka.

A zarówno tobie jak i Sawikowi jako skin polecam Arc Theme, bardzo elegancki i nie jest wybrakowany jak duża część skinów: https://github.com/horst3180/arc-theme
W Manjaro powinien być w AURze.


Z laptopa:

Jeśli sam masz laptopa, oto skrypt który do pliku login_time.md w folderze domowym zapisuje czas zalogowania, zużycie baterii, średnie zużycie CPU, RAMu i średnią jasność ekranu. Prócz tego w oparciu o to ile baterii zostało zużyte z proporcji wylicza ile zajęłoby kompletne rozładowanie od 100% do 0 z takim średnim zużyciem: http://pastebin.com/KerpKEn9
Robi screena, automatycznie wrzuca go na imgur.com i otwiera przeglądarkę z bezpośrednim linkiem: http://pastebin.com/29biCL2M
Wyświetlanie daty, razem z miesiącem słownie, idzie tam ustawić by miesiąc był rzymskimi cyframi:  http://pastebin.com/K15tAttG

To ze screenem wymaga pewnie jakiś pakietów zainstalowanych przez pip, ale na teraz nie pamiętam które. Poza tym raczej będzie działać out of box.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Spróbuję ogarnąć.
A bawiłeś się zsh z Oh My Zsh?
 


Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Spróbuję ogarnąć.
A bawiłeś się zsh z Oh My Zsh?

Korzystam, ale nie konfigurowałem jakoś specjalnie.


@Avallach Oczywiście, tylko na KDE z głównych środowisk nie ma- nawet na Openboxa ktoś wydał dostosowany skin do okien.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
co przemawia za tym aby korzystać z linucha w świetle tego, że Windows 10 mam legalnego za darmo, a offica kupiłem za 60 zł? Pytam serio.

edit: może jeszcze dodam, że gram bardzo sporadycznie ale jednak (EU4, Civ5, Total War - nic więcej). Na co dzień notepad++, office i visual studio (bez żadnego konkretnego powodu). Nawet interneut nie przeglądam na kompie xdd
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
EU4, Civ5 i część Total Warów jest w wersji na Linuxa. Tak samo lubię móc dostosować sobie system do swoich potrzeb otrzymując już na starcie gotowy produkt(stąd Xubuntu/Manjaro, a nie Arch). Zasada "wszystko jest plikiem" ułatwia tworzenie własnych pierdół do systemu. No i jedna z głównych zalet- zarządzanie aplikacjami i  aktualizacjami z jednego miejsca, no i same aktualizacje nie są tak irytujące jak na Windowsie(instalują się w trakcie pracy systemu, a nie podczas włączania/wyłączania, mogę je kompletnie wyłączyć, etc). Super sprawa.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso

Zkirtaem
Moderator

Linux
#290 2016-03-30, 14:31(Ostatnia zmiana: 2016-03-30, 15:10)
Jeśli ktoś używa linuksa i mu to odpowiada, cena nigdy nie była i nie jest argumentem. Linuks to po prostu system lepiej zaprojektowany dla bardziej zaawansowanego użytkownika - każdy malutki element można własnoręcznie skonfigurować, zmienić, albo nawet napisać jego odpowiednik samemu i zawsze jest to możliwe do osiągnięcia w sposób prosty i przystępny. Z tego wynika, że jeśli coś pracuje niepoprawnie, bardzo łatwo jest zdiagnozować problem - szczególnie z ogromnymi, precyzyjnymi logami pracy systemu. Zepsuty Linux opowie Ci dokładnie co się stało, w jakim miejscu leży problem, czasem nawet  sam powie jak to rozwiązać. Zepsuty Windows powie "Something happened" i zaproponuje rollback do ostatniego punktu przywracania. Ale to poboczny argument, bo głównym jest konfigurowalność i szeroki wybór oprogramowania w każdym najmniejszym detalu systemu.

Słowem, system dla zapaleńców, przy czym w rękach dobrego zapaleńca jest stabilniejszy, wydajniejszy i bezpoieczniejszy niż Windows. Po prostu zainstaluj go sobie na wirtualnej maszynie i pobaw się trochę. Spokojnie, bez żadnego przymusu, pokonfiguruj, popsuj, napraw, w ten sposób dowiesz się czy Cię to kręci. Bo mimo że poprawnie używany linuks jest super stabilny, wymaga trochę przyzwyczajenia/doświadczenia żeby faktycznie korzystać z jego zalet.

I co do tego portu civ5, jest naprawdę dobry. Gram w tę grę dużo na "biurowym" laptopie z hd3000 i gra jest idealnie płynna, działa jak na windowsie. W ogóle Linux dostał ostatnio sporo ciekawych natywnych portów jak warband, coh2, arma3, superhot (to akurat nie tyle port co równoległa Windowsowej wersja, właściwie na początku działała lepiej niż na windzie), talos principle. Granie na linuksie powoli zaczyna dorównywać poziomowi Maców, co być może nie brzmi niesamowicie, ale jest naprawdę przeogromnym skokiem w stosunku do stanu rzeczy przed steamem dla linuksa i steamosem.
 

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Okej, czyli wiem jak to wygląda. Przede wszystkim oczekuję od systemu, że się szybko włączy i że będę miał szybki dostęp do moich najczęściej używanych programów. Do tego bezproblemowy. Czyli Linux nie jest dla mnie, chociaż dostrzegam zalety.

Bardzo chętnie bym korzystał z podobnego systemu na smartphonie, z którego korzystam częsciej niż z desktopu i jest o wiele bardziej personalny. Komp jest do pracy.
 

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
mathsicist, ale są dystrybucje przyjazne dla nowokolegów, taki Linux Mint może być akurat dla ciebie w porządku. Instalacja oprogramowania jest w nim banalnie łatwa, Cinnamon, czyli to bardziej wspierane (bo rozwijane przez w większości ten sam team co distro) z dwóch głównych środowisk (drugim jest MATE) jest bardzo przyjazne dla nowych użytkowników, a w dodatku wiele rzeczy masz już wgrane na początku.
Wgraj sobie na wirtualną maszynę, pobaw się, a jak przypadnie ci do gustu to zainstaluj na dysku.
 

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
nie mówię, że nie masz racji. Tylko po co? Leinnan z Zkirtaem ładnie napisali jakie są zalety Linuxa, ja z nich nie skorzystam. Odpalam kompa przede wszystkim tylko kiedy robię projekty na uczelnię albo programuję dla siebie. Pewnie mógłbym to samo robić na Linuxie, ale po co skoro śmiga bez problemu? Tak jak powiedziałem: jara mnie możliwość dowolnego personalizowania urządzenia, ale tego mobilnego. Ewentualnie w przyszłości RaspberryPi pod telewizor. Jedyny powód dla którego rozważam instalację Linuxa na desktopie to nabranie dodatkowego doświadczenia.
 

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Od wczoraj na Archu przerywa mi internet. Korzystam z networkmanager i rp-pppoe do konfiguracji.
Całość wygląda tak, że przerwie mi połączenia na 10 sekund i łączy się ponownie. Po minucie znowu przerywa i tak w kółko.
Myślałem, że to kwestia aktualizacji, ale jedyne co mi się aktualizowało, to wayland, DE, chromium i jakieś paczki od archiwów. Problem ten występuje też na innych przeglądarkach i podczas pingowania w emulatorze terminala.
Wiecie co może być tego problemem? Szperałem w sieci i nic nie znalazłem, nawet na bugtrackerach paczek, ani na wiki archa czy forach mu poświęconych.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Teraz dopiero zauważyłem, Tomb Raider z 2013 wyszedł na Linuxa :F
http://www.omgubuntu.co.uk/2016/04/tomb-raider-linux-release

Aż chyba kupię klucz na allegro.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Manjaro wprowadziło jakiś brzydki styl Firefoxa, wie ktoś może jak go wyłączyć? Chodzi mi o kolorystykę, jest taka meh dla mnie, chciałbym domyślną. Zmiana stylu XFCE oraz tego w zakładce wyglądu w Firefoxie na inny nic nie dała.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Zobacz czy masz zainstalowane arc-firefox-theme.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Dobra, rozwiązałem, okazało się, że wrzucają folder "chrome" do ścieżki domyślnego configa, który podmienia styl swoim własnym ciemnym CSS-em. Po prostu przeniosłem folder i jest dobrze.
 

jono

jono

Użytkownicy
posty525
Propsy155
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

jono

Linux
#299 2016-06-29, 20:02(Ostatnia zmiana: 2016-08-26, 21:21)
edit
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry