Problem z Kerraxem 10738 29

O temacie

Autor

Zaczęty 7.08.2009 roku

Wyświetleń 10738

Odpowiedzi 29

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Otóż mam pewien problem. Ściągnąłem ostatnio z woga pliki asc zbrój, ponieważ chciałem robić rendery z nowymi teksturami. Niestety kerrax nie potrafi wczytać mi tych plików ASC:
kerrax ASC  importer:
something bas has happened in the application

nie wiem co mam robić prosze o pomoc
 

heniu

heniu

Użytkownicy
posty143
Propsy1
  • Użytkownicy
Może poszukaj jakiś pluginów
 
gmpa.com.pl

feodaron.pl

wietrzyk

wietrzyk

Użytkownicy
Black Eye Games
posty435
Propsy390
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Black Eye Games

wietrzyk

Problem z Kerraxem
#2 2009-08-08, 01:03(Ostatnia zmiana: 2009-08-08, 01:03)
Cytuj
Może poszukaj jakiś pluginów
pluginy kerraxa są specjalnie napisane do gothica :D  

hmm... podaj mi link do jednego z tych pancerzy, z tego co pamiętam to wszystkie działały w maxie i gothicu, spróbuj także przeinstalować pluginy.
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
o to chodzi ze plugin niedawno zainstalowany i normalne 3ds'y z gothic'a czyta. A te zbroje mam z Woga z downloadu gothic 2
G1 ASC Armor chyba
 

Jason525PL

Jason525PL

Użytkownicy
posty116
Propsy6
  • Użytkownicy
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
tyle że to do Cinemy 4d jest ;)  a nie do maxa. Mam ściągnięty odpowiedni plugin.
 

Gamer

Gamer

Użytkownicy
posty245
Propsy20
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A ty otwierasz w maxie file import krx .asc  czy na stronie głównej od prawej strony?
 
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu!

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Problem z Kerraxem
#7 2009-08-14, 17:24(Ostatnia zmiana: 2009-08-14, 17:51)
Ja mam identyczny problem co wowoz. I dodam, że nie wczytują mi się nawet oryginalne .asc dołączone do GMDK i G2MDK. Używam Win XP, 3D Studio Max 7 i właśnie pluginów  Kerrax. Próbowałem otwierać i od prawej strony przyciskiem "Import ASC..." i z menu File > Improt. Kiedy już pasek postępu z procentami dojdzie do końca tak jak przy imporcie 3DS pojawia się na chwilkę okienko wiersza poleceń i powinno się pojawić okno ustawień importu ale program się wiesza. Poniżej pokazuję screen z wyświetlonym komunikatem błędu.


//EDIT: poszukałem na forum i znalazłem inny dziś założony podobny temat. Sam Ogrodnik udzielił tam odpowiedzi która może pomóc i w tym przypadku.
Musisz najpierw importować HUM_BODY_NAKED0.ASC
Tylko że nie mam pojęcia gdzie ten plik znaleźć. Nie ma go w folderze Armor razem ze zbrojami. W Anims.vdf/compiled znalazłem go w formacie MDM, ale chyba nie da się go przekonwertować, w każdym razie kerrax tego nie potrafi.

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Cytuj
Tylko że nie mam pojęcia gdzie ten plik znaleźć. Nie ma go w folderze Armor razem ze zbrojami. W Anims.vdf/compiled znalazłem go w formacie MDM, ale chyba nie da się go przekonwertować, w każdym razie kerrax tego nie potrafi.
W Gothic Sourcerze można przekonwertować.

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
W Gothic Sourcerze można przekonwertować.
ja wszystkie animki mam przekonwertowane przy pomocy GS. Tak poza tym-mógłby mi ktoś podrzucić przekonwertowany folder z animkami z g2nk, którego nie mam akurat na dysku?
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Gothic Sourcera nie ma w menu funkcji ona konwersji formatu MDM. Obsługuje MDL, MDS, MSB, MMB, ASC, MMS. Jednak udało przekonwertować mi się go jako ASC, który już potem udało otworzyć sie w 3D Sutdio Maxie. Niestety nawet przy wczytywaniu tego pliku pokazuje ten sam błąd co przy ładowaniu zbroii.

MasterGulik

MasterGulik

Użytkownicy
posty33
Propsy1
  • Użytkownicy
Tez taki problem mialem wczoraj i poprostu przeinstalowalem Kerraxema i wszystko śmiga elegancko od tamtej pory.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Przeinstalowałem i nie pomogło. Teraz z jakiegoś powodu wywala mi jeszcze na dodatek błąd że cannot set local language to polish, ale on akurat sam w sobie nic nie przeszkadza. Dodam, że nie ściągałem instalatora od nowa, jedynie uruchomiłem ten co poprzednio, bo wtedy zapomniałem go skasować.

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Avallach Gothic Sourcer to jest inny program, tego nie masz w maxie, sciagnij GS.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Problem z Kerraxem
#14 2009-08-15, 22:14(Ostatnia zmiana: 2009-08-15, 22:18)
Wiem że Gothic Sourcer to inny program, nawiasem mówiąc doskonale sobie z nim radzę, nie wiem dlaczego zrozumiałeś że jest inaczej. Mój prolem polega na tym ze plugin kerrax wiesza się przy importowaniu plików asc do maxa, pokazuje mi ten sam błąd co tobie, nawet przy ładowaniu pliku hum_body_naked_cośtam.asc dzieje sie tak samo.

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Wiem że Gothic Sourcer to inny program, nawiasem mówiąc doskonale sobie z nim radzę, nie wiem dlaczego zrozumiałeś że jest inaczej. Mój prolem polega na tym ze plugin kerrax wiesza się przy importowaniu plików asc do maxa, pokazuje mi ten sam błąd co tobie, nawet przy ładowaniu pliku hum_body_naked_cośtam.asc dzieje sie tak samo.
Czy .asc wypakowałeś GS#msgote author=Avallach link=topic=6768.msg61202#msg61202 date=1250367819]Wiem że Gothic Sourcer to inny program, nawiasem mówiąc doskonale sobie z nim radzę, nie wiem dlaczego zrozumiałeś że jest inaczej. Mój prolem polega na tym ze plugin kerrax wiesza się przy importowaniu plików asc do maxa, pokazuje mi ten sam błąd co tobie, nawet przy ładowaniu pliku hum_body_naked_cośtam.asc dzieje sie tak samo.[/quote]
Czy .asc wypakowałeś GSem tam gdzie standardowo być powinny? Teraz mi się przypomniało, że jak wypakowywałem je gdzie indziej, to w maxie też miałem jakiś błąd.
(Standardowo w katologu gs jest folder (Gothic Projects) a w nim już Anims
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Tak, wypakowałem do Gothic Sourcer/Dothic Projects/Anims/chybacośtamASC/. Problemem nie jest już to, że nie posiadam pliku HUM_BODY_NAKED.asc, ale że po prostu plugin kerrax nie chce mi wczytać ŻADNEGO pliku asc. komunikat błędu i szczegółowy opis problemu podałem w poprzednich postach.

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Sory źle przeczytalem twojego wczesniejszego posta :)
 

sebastiansok

sebastiansok

Użytkownicy
posty93
Propsy1
  • Użytkownicy

sebastiansok

Problem z Kerraxem
#18 2009-08-17, 10:10(Ostatnia zmiana: 2020-12-11, 11:41)
//del
 
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu!

Mr Prezesinho

Mr Prezesinho

Użytkownicy
posty162
Propsy1
  • Użytkownicy

Mr Prezesinho

Problem z Kerraxem
#19 2009-08-21, 12:06(Ostatnia zmiana: 2009-08-21, 12:06)
Ja miałem kiedyś ten sam problem, kiedy wczytywałem z panelu obok (W maxie 8 po zainstalowaniu pluginów). I zacząłem wczytywać ręcznie (file>import>blabla.asc) i działało.  :D  

Nie wiem czyja to wina, ale u mnie tak wszystko działało
 
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika, jeśli uważasz, że te sygnatury nie mają sensu wklej to do podpisu.



0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry