Telegram - komunikator 9963 12

O temacie

Autor Anonymized

Zaczęty 17.05.2017 roku

Wyświetleń 9963

Odpowiedzi 12

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Anonymized

Telegram - komunikator
2017-05-17, 09:54(Ostatnia zmiana: 2017-06-22, 17:11)
No dobra, może trochę przesadziłem z tytułem, ale ostatnio w końcu sprawdziłem Telegram i cóż... zaimponował mi, bardzo. Jestem jedną z osób, które uważają, że facebook (jeszcze?) nie zabił komunikatorów i aktywnie korzystam z Mirandy (gg, facebook).
Do tej pory byłem z niej bardzo zadowolony, ale powoli trzeba przyznać, że robi się z niej siermiężny dinozaur. Protokoły itd. działają bez zarzutu, ale użytkowanie i skinowanie jej, żeby jakoś wyglądała w XXIw. robi się coraz bardziej uciążliwe. Dwa najpopularniejsze pluginy do tego nie są już rozwijane chyba od 10 lat, a nowe (ogółem) wprowadzają tylko mało istotne funkcje. Ostatnia rewolucja, jaką Miranda pamięta, to ta francuska.

Tymczasem...


Telegram wyrósł jako konkurent dla WhatsApp i obsługuje swój własny protokół. Do tego konsekwencją tego rozwiązania jest konieczność podpięcia numeru telefonu (do logowania nie używa się hasła, a kodu wysyłanego smsem). Warto? Warto.
Jak się okazuje ma naprawdę niesamowitego klienta (natywnego na właściwie każdą platformę) - tutaj radzę spróbować po prostu samemu trochę z nim poobcować. Na pierwszy rzut oka przypomina facebooka - chmurki, emotki, naklejki. Zaskakuje jednak lekkością i dodatkowymi funkcjami. Przykładowo wrzuciłem na nowo stworzony kanał (o tym więcej za moment) plik muzyczny... telegram jak się okazało ma wbudowany odtwarzacz pozwalający na odsłuch jeszcze przed pobraniem (a jakby tego było mało, to jeszcze pozwala na przescrobblowanie go na lastfm :F).Wysyłanie zdjęć pozwala na wybór - zdjęcie skompresowane wysłane szybko lub bez kompresji. Wszystko trzymane na nieograniczonej miejscem chmurze (jedyne ograniczenie to 1,5gb na plik).
No i te kanały - pozwalają na publikację treści wszelakiej - w tym plików (czujecie to?). Można taki kanał subskrybować lub po prostu go odwiedzić. Do tego dochodzi łatwe odsyłanie w rozmowach - wystarczy napisać @nazwekanalu.
Spoiler

Ogółem piszę, żeby przekonać do używania. Chcę się już przerzucić z Mirandy i GG, żeby zaczerpnąć nieco obecnego milenium.

No więc...
+ Mega klient (naprawdę, 10/10)
+ Szyfrowany protokół, nielimitowana chmura, bla bla - Przeczytacie na stronie
+ Klient na każdą platformę...
+ ...z synchronizowaną historią
+ Możliwość rozmów głosowych
+ Cały czas się rozwija
+ Open Source + wolne API

- Brak możliwości zaimportowania historii z innych komunikatorów
- Emotka pod 'xD'
- Brak większych możliwości customizacji (emotke wyżej można najwyżej wyłączyć ze wszystkimi innymi)
- Ta ogranicza się tylko do zmiany kolorów (ale właściwie to wystarcza, klient jest naprawdę ładny)
- 'Obcy' protokół
- Takiego @Zkirtaem nie przekonasz do niego

No i tego... są naklejki z Dark Souls.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Ja do tego dodam że podobnie jak Messenger ma fajnego klienta webowego - można dodać sobie do niego skrót np jako do "aplikacji Chrome" (otwiera się w "minimalnym" oknie bez paska adresu ani niczego) i używa się go jak desktopowego (ma chyba uproszczoną konfiguracje).

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
SPAM!!!

Kurczę, dawniej to były czasy, IRC i te sprawy... A teraz?!

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
No i tego... są naklejki z Dark Souls.
:ok: :ok: :ok:
Wypróbuję!

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Ja do tego dodam że podobnie jak Messenger ma fajnego klienta webowego - można dodać sobie do niego skrót np jako do "aplikacji Chrome" (otwiera się w "minimalnym" oknie bez paska adresu ani niczego) i używa się go jak desktopowego (ma chyba uproszczoną konfiguracje).
Tak, webowy klient - przy Operze jest to fajnie rozwiązane z tym paskiem bocznym :D Nie używam przeglądarki (jeszcze), chciałem tylko sprawdzić jak to wszystko na niej wygląda. Ogólnie chętniej niż kiedyś zmieniam oprogramowanie, może i chrome dostanie jakąś przerwę :D

Cytuj
Kurczę, dawniej to były czasy, IRC i te sprawy... A teraz?!
Dawaj na telegram, można robić rozmowy grupowe :D Kiedyś miałem do czynienia też z fajnym botem do gg - wprowadzającego zasady chatu.
 

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Tak, webowy klient - przy Operze jest to fajnie rozwiązane z tym paskiem bocznym :D Nie używam przeglądarki (jeszcze), chciałem tylko sprawdzić jak to wszystko na niej wygląda. Ogólnie chętniej niż kiedyś zmieniam oprogramowanie, może i chrome dostanie jakąś przerwę :D
To polecam (Operę) popróbować. :D
Od najnowszej aktualizacji tyle tych przydatnych zmian m.in. wspomniany wyżej pasek boczny, oglądanie filmików z yt na "przypiętym" okienku:
Spoiler


Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Anonymized

Telegram - komunikator
#6 2017-06-11, 21:34(Ostatnia zmiana: 2017-06-11, 21:41)
No więc jak na SB zapowiedziałem, zrobiłem supergrupę dla theModders, dostępna tutaj:
https://t.me/theModders

Zrobiłem z dwóch powodów:
-aby mieć fajny dostęp do chatu
-bo sb na tM ssie pałkę

Plusy:
-nie trzeba odświeżać całej strony, żeby odświeżyć chat :F
-historia dostępna jak na dłoni
-w tym łatwy dostęp na podgląd wszystkich linków/obrazków itd.
-wszystkie plusy telegrama w chacie
-póki co MacDun free

Minusy:
-konieczność posiadania telegrama

Także no, zapraszam :D Shoutboxa to nie zastąpi (i nie ma zamiaru), ale na pewno przyda się przy co bardziej zażartych dyskusjach.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
No to idę.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Parę tricków z telegramem, bo nie chce mi się tłumaczyć za każdym razem jak wchodzi ktoś nowy:

- Jeżeli chcecie napisać do kogoś, kogo ID znacie skorzystajcie z chatu z samym sobą. To miejsce, które służy do paru rzeczy. Pozwala na upload plików, obrazków itd. na własny użytek. Jeżeli chcecie np. bez linku zapisać się na kanał themodders napszcie@themodders i kliknijcie w odnośnik.

- Format @nazwa służy także do wspomnienia użytkownika w rozmowach grupowych. Jeżeli chcecie zwrócić się do kogoś, napiszcie @nazwa (i wybierzcie z listy). Osoba X dostanie powiadomienie i odnośnik do wiadomości, nawet jeśli ma wyciszony chat grupowy (co zresztą polecam).

- Na kanale @themes można zainstalować skiny na wersję desktopową. Jest tam mnóstwo skinów wraz z ich podglądem. Wystarczy kliknąć na plik i zaaplikować.

- Jeżeli zaczniemy pisać wiadomość od '@' możemy skorzystać z botów. Pozwalają one łatwo zamieścić treści (np. link do utworu do spotify). Boty, które ja znam i korzystam:
@spotifybot - rzuca linki do spotify wraz z podglądem do odpalenia. Bezcenne.
@gif - wyszukiwarka gifów (coś jak na androidzie)
@bing - obrazki
@youtube - filmy na yt. chociaż linki na yt zwykło podawać się raczej ze strony, którą aktualnie się ogląda

- Jeżeli zamieszczacie jakiś kod na przykład, lub chcecie, żeby jakaś treść się wyróżniała skorzystajcie z ciapek pod ESC.
Pisząc wiadomość `w ten sposób` jej część, lub całość, zostanie wyróżniona.

- Boty mogą służyć także jako osobne 'chaty'. Jest np. bot, który pozwala na przescrobblowanie utworu.
Działa na zasadzie Universal Scrobblera i przydaje się np. przy wspólnych sesjach na Togethertube.
@scrobblerbot
Bot @yt2audio pozwala na konwersje linku yt i umożliwia pobranie mp3. Ogółem co do botów, to jest całe repozytorium, ale pełne gówna szczerze mówiąc. Niemniej jeżeli znajdziecie coś ciekawego, to dajcie znać.

- Możecie tworzyć własne kanały i wrzucać na nich dedykowane treści. Zarówno do udostępnienia jak i dla siebie. Ja np. mam kanał ze swoją starą historią z Mirandy w osobnym chacie.

Parę słów jeszcze o interfejsie, choć to akurat intuicyjne:
- Klikając na avatar użytkownika (bądź nazwę, jeżeli korzystacie z większego okienka) macie tam szczegóły rozmówcy. Wśród nich jest np. szybki odnośnik do linków, plików, obrazków. Przydatne, jeżeli szukacie czegoś takiego w historii.

- Przesuwanie lewej krawędzi okna działa trochę inaczej. Zamiast zmieniać rozmiar okna, pozwala na zmianę interfejsu. Pozwala skrocić listę do samych avatarów, jeżeli samo okno jest wystarczająco duże.

- Jeżeli chcecie iść w historii do konkretnego dnia, wystarczy, że przescrollujecie rozmowę odrobinę w górę i klikniecie na datę. Pojawi się kalendarz z możliwością szybkich skoków.

- jeżeli chcecie zalinkować jakiś obrazek z neta to polecam skorzystać z opcji 'kopiuj obraz', zamiast kopiować link. Szybkie CTRL+V wrzuci obrazek do chatu. Nie polecam tylko stosować tego przy długich obrazkach (np. długie memy). Na destkopie ich podgląd może być utrudniony. Ofc jak wrzucice linki, to też pojawi się podgląd obrazka.

- koniecznie ustawcie sobie jakieś avatary, dla estetyki osób czytających :D

Aha, ogłaszam przetarg na logo chatu tM na telegramie.

Jakieś pytania?
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Korzystałem z Telegrama zanim to było modne

 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Widzę, że korzystasz ze słynnej wersji dla terrorystów xD
Spoiler
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Mówimy, zdaje się, o tej samej aplikacji
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Widzisz, spóźniłeś się. Gdybyś rozreklamował to wcześniej niż Aztek, zdobyłbyś wielkie uznanie forum oraz propsy. A tak musisz się obejść smakiem. Aztek wykorzystał sytuację na rynku i zgarnął wszelkie korzyści.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry