Continuous Integration/Delivery 1479 5

O temacie

Autor Jurigag

Zaczęty 1.03.2017 roku

Wyświetleń 1479

Odpowiedzi 5

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Ogarnął ktoś kiedyś może jakiś skrypt Continuous Integration/Delivery do któregoś z systemu Continuos Delivery(np Appveyor) wraz ze skryptami gothica aby chociaż sparsowało je i sprawdziło czy nie było żadnych błędów? Czy takie systemy to czarna magia dla wszelkich skrypterów? Może @Bogdan Zwei albo @inż. Avallach coś próbowaliście kiedyś?

Jest to w ogóle wykonalne? Da się w jakiś sposób sparsować skrypty za pomocą linii komend defacto?
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
Nie jestem programistą (moje umiejętności to tylko grzebanie w skryptach Gothic, Cultures oraz troszkę C++) oraz nie wiem, o czym mówisz. Avallach raczej będzie wiedział coś na ten temat.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
A no okej. A to w takim razie to może chociaż kojarzysz czy jest jakoś możliwe parsowanie skryptów za pomocą jakiegoś oddzielnego programu z linii komend po prostu?
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

Bogdan Zwei

Bogdan Zwei

Użytkownicy
Wulgarny skurwiel pierdolony.
posty1864
Propsy541
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wulgarny skurwiel pierdolony.
Raczej możliwe; starczy napisać swój własny parser, albo wydobyć jakoś ten, który używa Gothic.
 
:ok: zachęca do dalszej pomocy. Nie zapominaj o tym!

Prywatne wiadomości typu "Ej, pomocy" kasuję od razu. Od tego jest forum, a nie PW.

To me, defeat in anything is merely temporary, and its punishment is but an urge for me to greater effort to achieve my goal. Defeat simply tells me that something is wrong in my doing; it is a path leading to success and truth.

In order to realize our true self we must be willing to live without being dependent upon the opinion of others.

Szmyk

Szmyk

Użytkownicy
posty64
Propsy58
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Próbowaliśmy do Dziejów Khorinis z Shipable i Codeshipem. Napisałem program, chciałem wykorzystać normalnego Gothica uruchamianego parametrem 'zconvertall' i 'zreparse', ale wywalało błąd z DirectX. Myślę, że byłoby to możliwe, jeśli chciałbyś tylko parsować skrypty - akurat my chcemy mieć pełny "build system".
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Continuous Integration/Delivery
#5 2017-03-02, 21:38(Ostatnia zmiana: 2017-03-02, 21:44)
Robiłem dokładnie to, niestety nie za bardzo działa w trybie headless na Linuxie, a nie każdy może sobie pozwolić na Windowsowy build server.

https://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1482976-Build-system

Jeśli chodzi Ci tylko o sprawdzenie poprawności składniowej skryptów, możesz użyć nawet mojego parsera.
Jest też ten reverse engineerowany, zaskakująco przejrzysty (nie jest to zwykły wyżyg z dekompilatora) i wierny oryginałowi: https://bitbucket.org/Hedede/g2-rmk/src/master/decomp/code/Scripts/zCParser.cpp
Uważaj jednak - jak można by się spodziewać po kodzie ZenGina, kod parsera jest mocno zależny od innych części silnika. Wymaga nieco pracy żeby dało się go użyć niezależnie (spędziłem nad tym parę godzin i dałem sobie spokój).


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry