[plugin] Kolorowanie składni dedalusa 1669 5

O temacie

Autor RafalBudzis

Zaczęty 5.02.2017 roku

Wyświetleń 1669

Odpowiedzi 5

RafalBudzis

RafalBudzis

Użytkownicy
posty1967
Propsy808
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Widzę ze modowanie Gothica jeszcze nie umarło i naszła mnie taka myśl może przydał by się lepszy edytor tekstowy dla gothica ? Zastanawiam się czy ktoś używa Notepad ++ z składnią dedalusa lub Crimson Editor ?

Mój pomysł zakładałby stworzenie pluginu do Visual Studio Code oraz stworzenie naprawdę zaawansowanej obsługi języka:
- kolorowanie składni
- podpowiadanie funkcji i parametrów
- podpowiadanie zadeklarowanych instancji, prototypów, stałych, zmiennych
- linkowanie funkcji, stałych (klikasz w miejscu użycia na nazwę funkcji w kodzie a edytor przenosi cię do pliku z jej deklaracją)
- polecenia odpalenia gry z parsowaniem skryptów z poziomu edytora
- przechwytywanie logów (wyświetlanych w zSpy)
- wyświetlanie lini wystąpienia błędu pobieranej z logów zSpy

Poza ostatnim punktem jestem pewny ze da się wszystko wykonać. Gdy mnie nie było na forum udało mi się wykonać juz dwa pluginy do tego edytorka i myśle ze bez problemu bym to zrobił. O co chce się tu zapytać ? Kto by chciał z tego skorzystać ? Oraz kto by chciał pomóc przy tworzeniu pluginu ? Z góry mówię ze jeśli się zdecyduje projekt będzie open source na github. Jeśli ktoś nie zna ani systemu kontroli wersji GIT ani sposobu tworzenia plugin`ów a chciałby pomóc na pewno coś się znajdzie a GITa powoli sie nauczy ;)


RafalBudzis

RafalBudzis

Użytkownicy
posty1967
Propsy808
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Kurcze szkoda ze pomysł zrealizowany i to w javie bo chętnie bym pomógł przy czymś takim a ani javy ani IntelliJ nie znam. Przez te nowe filmy soulfire mam potrzebę zrobienia czegoś dla modowania gothica. No nic ten pomysł chyba można już sobie darować (chyba ze znajdą się chetni na inny edytor xD) :x Ale powiem ze jestem zaskoczony nastawiałem się na komentarze "Gothic umarł" i się zawiodłem w pozytywny sposób ;D

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Pomysł nie jest zrealizowany. Jest zaczęty, ale wiele rzeczy można jeszcze dodać.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Przede wszystkim działa już kluczowa funkcjonalność:
”linkowanie funkcji, stałych (klikasz w miejscu użycia na nazwę funkcji w kodzie a edytor przenosi cię do pliku z jej deklaracją"
Nie jest to wbrew pozorom całkiem proste, bo w celu prawidłowego wykrywania wszystkich definicji i obliczania reguł widoczności (osiągalność definicji z danego bloku i linii) trzeba napisać parser.

RafalBudzis

RafalBudzis

Użytkownicy
posty1967
Propsy808
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Pobrałem IntelliJ i linkowanie działa wyśmienicie! Świetna robota Avallach ;) przeglądałem też kod na gicie i wiedzę ze bez zapoznania się z SDK edytora nic ci nie będę w stanie pomóc a szkoda bo śmiga naprawdę świetnie. Do tego też jestem przyzwyczajony bardzo do dziwactw JSa (w VS Code pisze w node JS) i dziwnie mi sie patrzy na kod javy ;D


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry