NIEZNANE GOTHICOWE CIEKAWOSTKI + Fabularne FAQ Dziejów Khorinis 102724 253

O temacie

Autor Kuba

Zaczęty 24.12.2016 roku

Wyświetleń 102724

Odpowiedzi 253

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
av, wrzuć link do tej mapy...
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
Mapa wygląda profesjonalnie, czcionka przpomina mi tą z Nwn :)
Rysowałeś to na tablecie?
 

Drex

Drex

Użytkownicy
posty5
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jej części będą mogły zostać użyte w grze. Przede wszystkim została pomyślana jednak dekoracyjnie, jako coś co wyjaśnia geografię całej wyspy.
Dopisz koĺo latarni "ĺatarnia ",bo jak wszystko z " wiekszych lokacji" ma nazwy ,a widzę ,że z dużą dbałością wszystko robicie.
Ok, to jest do zrobienia.

No i wypadałoby poprawic "stary klasztor " ,na " stary klasztor zmiennokształtnych " jak ma byc wszystko zgodne z lore.
W czasach tworzenia tej mapy mogło tam nie być już żadnych zmiennokształtnych. Właściwie to zakładałbym że to ruina nawet od setek lat. A kartograf mógł nie wiedzieć lub nie uważać za istotne kto w tym klasztorze mieszkał, albo raczej jaką magią się bawił. Nawet gdyby ci mnisi ciągle tam byli, to wciąż po prostu stary klasztor.

Avallach , w pełni zgoda ,tylko jedno ale.Dlaczego Gorn (w dodatku który najprawdopodobniej pochodził gdzieś z wysp południowych (można to stwierdzić chociażby po jego skórze) mówi nam wyraznie ,że to klasztor "zmiennokształtnych" ,musiał w taki razie skądś to wiedzieć ,skoro Gorn wiedział ,to kartograf ,jako ze wykonuje taką a nie inną pracę ,musi miec rozeznanie w poszczególnych nazwach . :) Silą rzeczy powinien wiedzieć ,że akurat ten ,a nie inny nazywa się tak a nie inaczej .Oczywiście dla mnie to szczegół,widzę tylko ,że podchodzicie to każdego aspektu waszego moda jak najbardziej żetelnie ,toteż dlatego "wyskoczyłem " tu z tym nazewnictem . :) .Tak pozatym odsyłam do filmu Beziego .

https://www.youtube.com/watch?v=-OXDf_Y6a1c
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
av, wrzuć link do tej mapy...
Wrzuciłem jak pierwszy raz tu odpisywałem. Dark zaproponował żeby usunąć bo jeszcze ktoś ukradnie - zrobiłem to zaznaczając że osobiście nie mam takich obaw. Ale nie zależy mi żeby była dostępna już teraz. Jak ktoś chce to mogę podesłać prywatnie.
Mapa wygląda profesjonalnie, czcionka przpomina mi tą z Nwn :)
Rysowałeś to na tablecie?
Tak. Ale drzew i gór najpierw zrobiłem sobie serię, a potem tylko nimi stemplowałem żeby zaoszczędzić pracy.

skoro Gorn wiedział ,to kartograf ,jako ze wykonuje taką a nie inną pracę ,musi miec rozeznanie w poszczególnych nazwach
To nie nazwa. To była legenda o tym kto kiedyś ten klasztor zamieszkiwał. Przy tym najwyraźniej mało kto poza Gornem o tym wiedział, bo ruina nie była całkiem ograbiona. Ale jeszcze raz - "... zmiennokształtnych" to nie nazwa, to opis. Nie musi być na mapie, nawet bardzo dokładnej.

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
av, wrzuć link do tej mapy...
Wrzuciłem jak pierwszy raz tu odpisywałem. Dark zaproponował żeby usunąć bo jeszcze ktoś ukradnie - zrobiłem to zaznaczając że osobiście nie mam takich obaw. Ale nie zależy mi żeby była dostępna już teraz. Jak ktoś chce to mogę podesłać prywatnie.
Mapa wygląda profesjonalnie, czcionka przpomina mi tą z Nwn :)
Rysowałeś to na tablecie?
Tak. Ale drzew i gór najpierw zrobiłem sobie serię, a potem tylko nimi stemplowałem żeby zaoszczędzić pracy.

skoro Gorn wiedział ,to kartograf ,jako ze wykonuje taką a nie inną pracę ,musi miec rozeznanie w poszczególnych nazwach
To nie nazwa. To była legenda o tym kto kiedyś ten klasztor zamieszkiwał. Przy tym najwyraźniej mało kto poza Gornem o tym wiedział, bo ruina nie była całkiem ograbiona. Ale jeszcze raz - "... zmiennokształtnych" to nie nazwa, to opis. Nie musi być na mapie, nawet bardzo dokładnej.
Dostęp do tego klasztoru będzie zablokowany?
Może być tam np.Troll niemożliwy do ubicia albo coś w ten deseń
 

Drex

Drex

Użytkownicy
posty5
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
skoro Gorn wiedział ,to kartograf ,jako ze wykonuje taką a nie inną pracę ,musi miec rozeznanie w poszczególnych nazwach
To nie nazwa. To była legenda o tym kto kiedyś ten klasztor zamieszkiwał. Przy tym najwyraźniej mało kto poza Gornem o tym wiedział, bo ruina nie była całkiem ograbiona. Ale jeszcze raz - "... zmiennokształtnych" to nie nazwa, to opis. Nie musi być na mapie, nawet bardzo dokładnej.

W takim razie ,jak wyjaśnisz to ,że znajduje sie tam posąg orków.Dwa. Skoro był tam jeden z kamieni ogniskujących ,to siłą rzeczy , kamienie te były użyte przy tworzeniu bariery przez magów .Być może Gorn od nich wie (patrz magowie wody w NO) .Raczej wątpie w to ,żeby magowie nie wiedzielli albo nie badali tych ruin ,skoro tam tworzyli,po częsci bariere .Ja osobiście uważam ,że to nie legenda ,tylko fakt ,a Piranie nie dali szerszych informacji i pomineli ten wątek.Możliwe ,że  nie ukonczyli tego wątku bo jak wiadomo przed wyjsciem gry ,wycieli dużo materialu ,ktory miał sie finalnie znalezc w grze,bądz specjalnie zostało to owiane tajemnicą (tak dla jaj)Skąd wiedzieli magowie? Gorn najprawdopodobniej wie to od nich .Innej możliwości nie ma .A zmiennokształtni to na bank druidzi ,tyle że pewnie twórcy chcieli to bardziej oryginalnie nazwać .Tylko spartaczyli w g3 i nazwali ich druidami .Na marginesie już ,cieszę się ,że pomijacie g3 .
 

Frizbick
  • Gość
Jak dla mnie wygląd kontynentu z G3 jako taki jest naprawdę ciekawy, tak samo rozwinięcie wątku wojny bogów i to powinno zostać ale wasza wola. Cała "mitologia" i świat Gothica zresztą same w sobie są naprawdę dziurawe jak ser (widziałem gdzieś ciekawe wypracowanie na temat bogów w G1 ale nie mogę go teraz znaleźć) jak chyba w każdej grze do której twórcy nie planowali tworzyć kontynuacji (wystarczy porównać początkową fabułą warcraft I-II z fabułą wowa). Jak dla mnie nie ma co przywiązywać do tego wszystkiego aż takiej wagi i po prostu przyznać, że Piranie tworzyły zdarzenia fabularne "na bieżąco" nie przywiązując wagi do całości. W zasadzie chyba nie ma takiej gry, która by miała stworzoną od podstaw całą mitologię i świat na takim poziomie, jak to zrobił Tolkien.
 

Habz

Habz

Użytkownicy
posty14
Propsy8
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Elder Scrollsy wydają mi się takim kompletnym uniwersum.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
skoro Gorn wiedział ,to kartograf ,jako ze wykonuje taką a nie inną pracę ,musi miec rozeznanie w poszczególnych nazwach
To nie nazwa. To była legenda o tym kto kiedyś ten klasztor zamieszkiwał. Przy tym najwyraźniej mało kto poza Gornem o tym wiedział, bo ruina nie była całkiem ograbiona. Ale jeszcze raz - "... zmiennokształtnych" to nie nazwa, to opis. Nie musi być na mapie, nawet bardzo dokładnej.
W takim razie ,jak wyjaśnisz to ,że ...

Najpierw zaznaczę o czym jest ta rozmowa, bo chyba ciągle zapominasz. Będę odnosił się do tego w odpowiedziach poniżej.
Rozmawiamy o narysowanej przeze mnie mapie wyspy, na której klasztor nad morskim klifem jest podpisany jako "Stary Klasztor", a nie "Stary Klasztor Zmiennokształtnych" jak proponujesz.
Jeśli zgadzamy się co do tego o czym jest ta rozmowa, możemy przejść dalej. W innym wypadku nie czytaj reszty, bo to nie ma sensu.

W takim razie ,jak wyjaśnisz to ,że znajduje sie tam posąg orków.
Dlaczego miałbym to wyjaśniać? Co to w ogóle ma do tematu o którym rozmawiamy?

Skoro był tam jeden z kamieni ogniskujących ,to siłą rzeczy , kamienie te były użyte przy tworzeniu bariery przez magów .
Zdanie które napisałeś nie ma logicznego sensu. To że w klasztorze był jeden z kamieni ogniskujących nie implikuje że kamienie ogniskujące były użyte przy tworzeniu bariery przez magów - chociaż oczywiście były. Ale co to ma do tematu o którym rozmawiamy?

Być może Gorn od nich wie (patrz magowie wody w NO) .Raczej wątpie w to ,żeby magowie nie wiedzielli albo nie badali tych ruin.
Bardzo możliwe że je badali. Ale co to w ogóle ma do tematu o którym rozmawiamy?
Kartograf nie musiał go badać, a nawet jak badał to nie musiał uznawać że czary przemian którymi dysponowali magowie były w jego czasach tak ważne żeby dawać to na mapie wyspy. Ta mapa mogła być tworzona kiedy ci magowie już nie żyli od dziesiątek albo nawet setek lat. A nawet jeśli nie, mogli trzymać to w tajemnicy. Wyjaśnień dlaczego nie ma tego w nazwie na mapie jest masa, a nie podałeś jak na razie żadnego powodu dla którego kartograf miałby tam to umieścić.

tam tworzyli,po częsci bariere
Nie, kamienie zostały umieszczone w pobliżu piedestałów już po stworzeniu bariery. Nie mamy informacji gdzie były w trakcie rytuału. Ale co to ma do tematu o którym rozmawiamy?

Ja osobiście uważam ,że to nie legenda ,tylko fakt
Nietrudno zgadnąć że to fakt, skoro rzeczywiście znajduje się tam zwoje czarów przemian. Skąd wniosek że nie było o tym także legendy? Gorn chciał dopiero sprawdzić czy to prawda. Ale co to w ogóle ma do tematu o którym rozmawiamy?

Piranie nie dali szerszych informacji i pomineli ten wątek
Jak wiele innych, i całe szczęście. Inaczej ta gra byłaby przesadnie rozbudowana i nudna. Ale co to w ogóle ma do tematu o którym rozmawiamy?

Możliwe ,że  nie ukonczyli tego wątku bo jak wiadomo przed wyjsciem gry ,wycieli dużo materialu ,ktory miał sie finalnie znalezc w grze,bądz specjalnie zostało to owiane tajemnicą (tak dla jaj)
Możliwe, tak jak możliwe że ci magowie ich zastraszyli żeby nie ujawniać ich sekretów. Ale co to w ogóle ma do tematu o którym rozmawiamy?

Skąd wiedzieli magowie? 
Skąd wiesz że wiedzieli? Co to w ogóle ma do tematu o którym rozmawiamy?

Gorn najprawdopodobniej wie to od nich .Innej możliwości nie ma .
Gdyby rzeczywiście nie było innej możliwości, to obawiam się że Gorn wiedziałby od nich z prawdopodobieństwem wynoszącym równo 100%.
Z drugiej strony, oczywiście nie masz racji i inne możliwości są. Ale co to w ogóle ma do tematu o którym rozmawiamy?

A zmiennokształtni to na bank druidzi.
Wiesz to z tego samego źródła które powiedziało ci że nie ma innej możliwości niż że Gorn wie od magów?
Wiesz kim byli druidzi i jaki mieli związek (a właściwie - jakiego nie mieli) z życiem klasztornym? Ale co to w ogóle ma do tematu o którym rozmawiamy? Teraz nagle chcesz żeby na mapie widniało "Stary Klasztor Druidów"? ;)

tyle że pewnie twórcy chcieli to bardziej oryginalnie nazwać .Tylko spartaczyli w g3 i nazwali ich druidami .
Mam wątpliwości czy nazwa "druidzi" jest rzeczywiście tak dużo gorsza od "zmiennokształtni" jak to proponujesz, zwłaszcza że mówimy o kaście kapłanów, a nie zwierzołaków. Ale co to w ogóle ma do tematu o którym rozmawiamy?

bezi50

bezi50

Użytkownicy
posty53
Propsy5
  • Użytkownicy
Moglibyście mi drodzy twórcy DK wyjaśnić dlaczego wasza niechęć do G3 oraz wszystkiego co z nim związane jest aż tak potężna? Nie licząc oczywiście gównianej optymalizacji i pierdyliarda bugów.
 

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Cytuj
Moglibyście mi drodzy twórcy DK wyjaśnić dlaczego wasza niechęć do G3 oraz wszystkiego co z nim związane jest aż tak potężna? Nie licząc oczywiście gównianej optymalizacji i pierdyliarda bugów.
Moim zdaniem ich niechęć nie jest "potężna". Po prostu są pewne sprzeczności w lore gry, a Soulfire uznali, że te sprzeczności nie  pasują do ich wizji (swoją drogą popieram) Edit: do świata, który był przedstawiony w G1. Tu masz fragm. postu @inż. Avallach
(. . .)
Gothic 3 nie trzymał się informacji o geografii i skali istnienia królestwa... Jego historia przedstawiana w poprzednich częściach sugerowała że istniało od wielu pokoleń. W stolicy nie mamy tak naprawdę żadnego królewskiego zamku, prawdziwej skali garnizonu, hut, aresztów... Porównajcie to sobie z którymkolwiek miastem np z Wiedźmina, to zobaczycie że jest to wydmuszka stolicy.
Seria zaczęła się od takiej w której religia jest tylko tłem bez specjalnego znaczenia (trzeba czcić jakąś istotę żeby władać magią, ale poza mitologią nie ma podstaw zakładać że którakolwiek z nich naprawdę ma władzę nad światem inną niż tylko przez swoich wyznawców).
Z kolei Gothic 3 zrobił z religii główny wątek - jesteśmy wybrańcem mającym zdecydować o wyniku Wojny Bogów o władzę nad światem. To też jest niefajna zmiana od starszego klimatu, która zaczęła się już w G2.

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
10x "Ale co to w ogóle ma do tematu o którym rozmawiamy?"
Brawo Allach, combo xd
 

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
Wkładacie dużo pracy i promocji. Ten projekt trudno nazwać amatorskim typu przeciętnego obszerniejszego moda. Spędzacie jakieś fundusze na DK?

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
@Dark może napisać do PB i poprosić, by uznali moda za kanoniczny? xD
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
Av się wkurwił zaraz bany polecą :d
Poza tym moim zdaniem dyskutowanie i odsłanianie info o fabule jest bez sensu to wasza wizja którą przynajmnie ją będę z chęcią odkrywał.
 

Frizbick
  • Gość
Moim zdaniem ich niechęć nie jest "potężna". Po prostu są pewne sprzeczności w lore gry, a Soulfire uznali, że te sprzeczności nie  pasują do ich wizji (swoją drogą popieram) Edit: do świata, który był przedstawiony w G1.
W takim sensie można uznać G2 za niekanoniczny pod względem ilości zmian co do jedynki  :lol2:
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Moim zdaniem ich niechęć nie jest "potężna". Po prostu są pewne sprzeczności w lore gry, a Soulfire uznali, że te sprzeczności nie  pasują do ich wizji (swoją drogą popieram) Edit: do świata, który był przedstawiony w G1.
W takim sensie można uznać G2 za niekanoniczny pod względem ilości zmian co do jedynki  :lol2:
Pokaz mi cos co fabularnie g2 przeczy 1
 

Avager

Avager

Użytkownicy
posty5
Propsy1
  • Użytkownicy
Pokaz mi cos co fabularnie g2 przeczy 1
Ja osobiście nie kojarzę by były wzmianki o beliarze w g1

Edit#1:Ewidentny mój błąd przepraszam
 

Frizbick
  • Gość
Moim zdaniem ich niechęć nie jest "potężna". Po prostu są pewne sprzeczności w lore gry, a Soulfire uznali, że te sprzeczności nie  pasują do ich wizji (swoją drogą popieram) Edit: do świata, który był przedstawiony w G1.
W takim sensie można uznać G2 za niekanoniczny pod względem ilości zmian co do jedynki  :lol2:
Pokaz mi cos co fabularnie g2 przeczy 1
Porównaj przemowę Vatrasa z tym http://pl.gothic.wikia.com/wiki/M%C4%85dro%C5%9B%C4%87_bog%C3%B3w
W Gothic I składamy przysięgę na wszystkich bogów, w tym Beliara jeśli chcemy być magiem ognia co się trochę kłóci z G2. Różnice "geograficzne". Dawno nie grałem i nie pamiętam ale trochę tego było.
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Porównaj przemowę Vatrasa z tym http://pl.gothic.wikia.com/wiki/M%C4%85dro%C5%9B%C4%87_bog%C3%B3w
W Gothic I składamy przysięgę na wszystkich bogów, w tym Beliara jeśli chcemy być magiem ognia co się trochę kłóci z G2. Różnice "geograficzne". Dawno nie grałem i nie pamiętam ale trochę tego było.
Chyba coś ci sie pomylilo, bo nigdy nie skladalo sie przysiegi z beliarem :P
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry