Risen Landscape Conversion Project - Darker Risen 5584 13

O temacie

Autor Zagłoba

Zaczęty 5.02.2014 roku

Wyświetleń 5584

Odpowiedzi 13

Zagłoba

Zagłoba

FatDragon Game Dev.
Jestę Hrabią Burkina Faso
posty428
Propsy308
ProfesjaNierób
  • FatDragon Game Dev.
  • Jestę Hrabią Burkina Faso
Risen L.C.P. ( Landscape Conversion Project ) - Darker Risen

Witam. Chciałbym przedstawić pracę nad moim modem graficznym do gry Risen. Celem moda jest zmiana grafiki z słodkiej i cukierkową na ponurą, klimatyczną i mroczną znaną z Gothic 1.

Więcej informacji o modzie ( w języku angielskim - można użyć google translate ) oraz screeny znajdziecie pod linkiem:

http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1329382-DISCUSSION-TOPIC-Risen-LCP-DARKER-RISEN

Pozdrawiam, Zagłoba
 
Tanio sprzedam używaną  k.graficzną Nvidia GTX650 4096mb.

theblues

theblues

Użytkownicy
posty134
Propsy46
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
Spok pomysł, trzymam kciuki

PS. To chyba nie ten dział
 
– Nazywam się...
– Nie interesuje mnie twoje imię.

Intel Core i7-4770K @ 4.5 GHz + bequiet! Dark Rock 3
MSI Z87-G43
GoodRam 8GB 1333MHz CL9
MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Troszkę goticzkowy klimat się zrobił :)
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Troszkę goticzkowy klimat się zrobił :)

I o to chodzi :P Dla mnie risen normalny miał już klimat spoko a teraz będzie na miarę gothic 1 . Trzymam kciuki za projekt  :ok: Jeszcze jakbyś dał radę zrobić risen 2 byłoby super
 

Zagłoba

Zagłoba

FatDragon Game Dev.
Jestę Hrabią Burkina Faso
posty428
Propsy308
ProfesjaNierób
  • FatDragon Game Dev.
  • Jestę Hrabią Burkina Faso
Niestety Risen 2 nie jest przewidywany ( czytaj "nie będzie przerabiany" ) , a to stąd że to zupełnie inna gra ( mechanika gry rozstaje się z założeniami Gothiców i idzie własną drogą )  i dlatego uważam, że nie ma sensu tracić na niego czasu. 

Roboty mam pod dostatkiem, bo oprócz wspomnianego projektu Darker Risen, pracuje obecnie nad trzema dużymi ( Risen More Monsters ), ( Risen Immersive Shields Helmets & Armors ) i ( Risen  The Strike - expansion mod ) a za około pół roku biorę się za molocha, najlepsze rozszerzenie do Risena w stylu Gothic jakie przyjdzie wam na oczy oglądać, szczegóły za jakiś czas. ( dodam że mam już większość modeli mapy, budynków itp. , reszta będzie bazowała na przerobionych modelach z Risena - mod będzie działał na silniku z Risen 1 )

Pozdro
 
Tanio sprzedam używaną  k.graficzną Nvidia GTX650 4096mb.

gothic1210
  • Gość
Hej. Będziecie robić jakieś paczki tekstur do Risena? Coś w wyższej rozdzielczości itp.? 
 

Zagłoba

Zagłoba

FatDragon Game Dev.
Jestę Hrabią Burkina Faso
posty428
Propsy308
ProfesjaNierób
  • FatDragon Game Dev.
  • Jestę Hrabią Burkina Faso
Hej. Będziecie robić jakieś paczki tekstur do Risena? Coś w wyższej rozdzielczości itp.?

Na razie niczego takiego nie przewiduje, ale jeżeli uzyskam na to zgodę autorów to zintegruje w moim modzie ( i przerobie na ciemniejsze ) część tekstur z innych modyfikacji do Risen, np. z Risen Enchanced Textures Pack czy chociażby z Risen High- Res texture pack stones and walls. 
 
Tanio sprzedam używaną  k.graficzną Nvidia GTX650 4096mb.

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Jak tam prace nad modem ? Chetnie bym sobie pogral w risena ale z twoim modem ;d
 

Zagłoba

Zagłoba

FatDragon Game Dev.
Jestę Hrabią Burkina Faso
posty428
Propsy308
ProfesjaNierób
  • FatDragon Game Dev.
  • Jestę Hrabią Burkina Faso
Generalnie bądźcie gotowi na ewentualność, że jeszcze koło półtorej miesiąca może to potrwać - Avallach miał popracować nad shaderami ale zajeła go sesja, więc nie wiem kiedy zabierze się do roboty. Ja obecnie spędzał każdą wolną chwilę nad projektem The Strike, a i głupio też mi siedzieć nad teksturami dopóki nie mam gotowych shaderów, bo poziom oświetlenia może różnić się diametralnie, zatem może okazać się że będę musiał przerobić tekstury od nowa. W tej chwili mam już gotowych jakieś 3/4 tekstur ale czekam na Avallach'a.

Kolejność jest taka:

1. Avallach przerabia mi shadery ( pod warunkiem, że mu się uda )
2. Ja dokańczam tekstury
3. Ja importuje wybraną część krzaczków, grzybków itp. z Gothica 2 i 3 do Risena
4. Usuwam do końca istniejącą roślinność
5. Tworze nowe tekstury dla krzaczków ( tzw. dead )
6. Zamieniam starą florę na nowe,przerobione elementy

Jak widać po powyższym opisie jest jeszcze nad czym pracować, więc proszę o cierpliwość.

Mogę zagwarantować, że opłaca się czekać bo krajobraz jest zmieniony o 180 stopni i ma zupełnie nowy, dużo fajniejszy klimat, wiele lokacji wygląda nie do poznania.
 
Tanio sprzedam używaną  k.graficzną Nvidia GTX650 4096mb.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Zagłoba, niestety nie ma szans i to za żadną realną cenę. Z tym co mam na uczelni + pracą to będzie mały cud jak przeżyję następne parę miesięcy. Wcześniej nie mogłem tego stwierdzić bo  plan zajęć ostatecznie uformował się dopiero przedwczoraj, teraz już wiem na bank.

Zagłoba

Zagłoba

FatDragon Game Dev.
Jestę Hrabią Burkina Faso
posty428
Propsy308
ProfesjaNierób
  • FatDragon Game Dev.
  • Jestę Hrabią Burkina Faso
FUCK.  :-(
 
Tanio sprzedam używaną  k.graficzną Nvidia GTX650 4096mb.


Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Spokojnie , nawet jeśli nie uda ci sie zrobić shaderów to dodanie nowych tekstur oraz zmiana całej flory bardzo dużo da ,  więc się nie załamuj , i życze powodzenia  :ok: 
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Zagloba podaj swoje GG na priv bo mam do ciebie sprawe
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry