Nazwa - ankieta 12190 25

Ankieta

Czy warto zmienić nazwę teamu z DreamVader na Knightmare ?

Głosów w sumie: 7

O temacie

Autor majaczek

Zaczęty 6.04.2013 roku

Wyświetleń 12190

Odpowiedzi 25

Ventrue

Ventrue

Moderator działu
Herr Mannelig
posty1119
Propsy593
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Herr Mannelig
Niech na razie zostanie, po premierze wszystko się może zdarzyć.
 

Luk

Luk

DreamVader 2
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader 2
  • Sursum Corda! Wiwat Car!

Luk
DreamVader 2

Nazwa - ankieta
#21 2013-04-19, 22:37(Ostatnia zmiana: 2013-04-19, 22:40)
Majaczek.
Dla mnie powoli przestajesz być polakiem, jeżeli uważasz swój rodowity język za wsiowy. Takiś kozak, to przestań w ogóle Polskiego używać, a propaguj wśród nas anglikański. Wolę ogonki niż jakieś angielskie debilstwa. Zostańmy przy DreamVader
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nazwa - ankieta
#22 2013-04-19, 23:00(Ostatnia zmiana: 2013-04-19, 23:01)
Takiś kozak, to przestań w ogóle Polskiego używać, a propaguj wśród nas anglikański.
Albo prawosławny czy inny protestancki.

Kozak to narodowość (wielka litera).
Polski to język (mała litera jeśli nie na początku zdania).
Anglikański to przymiotnik od "anglikanizm", nazwy religii.
Nie rozumiem twojego oburzenia, pomysł z nazwą angielską lub totalnie egzotyczną wydaje się bardzo pasować do grupy translatorskiej. Ale to wasza sprawa :D

Luk

Luk

DreamVader 2
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader 2
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
Takiś kozak, to przestań w ogóle Polskiego używać, a propaguj wśród nas anglikański.
Albo prawosławny czy inny protestancki.

Kozak to narodowość (wielka litera).
Polski to język (mała litera jeśli nie na początku zdania).
Anglikański to przymiotnik od "anglikanizm", nazwy religii.
Nie rozumiem twojego oburzenia, pomysł z nazwą angielską lub totalnie egzotyczną wydaje się bardzo pasować do grupy translatorskiej. Ale to wasza sprawa :D
Mówiąc kozak nie miałem na myśli narodowości, a jako przysłowiowego kozaka. Mówiąc "anglikański" nie zrozumiałeś aluzji. Chciałem zironizować to, że tak kocha ten swój angielski. Może tak to zabrzmiało, ale to miała być ironia nie nawiązująca do "anglikanizmu", a j. "Anglikańskiego"(tak samo nie po Polsku, a po Polskiemu)
Wybacz każdy ma swoje zdanie, ale jak widzę jakiegoś "prozachodniego idiotę(bez obrazy dla majaczka, gdyż mówię ogólnie), który wszystko co zachodnie to lepsze i popularniejsze to mnie bierze to co na niemieckie szepty w muzeum powstania warszawskiego, oraz na al. Szucha...
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Regynild

Regynild

Moderator działu
posty101
Propsy50
  • Moderator działu

Regynild
Moderator działu

Nazwa - ankieta
#24 2013-04-21, 16:04(Ostatnia zmiana: 2013-04-21, 16:05)
Tak się z tą nazwą bawicie, jakbyście naprawdę wierzyli że ona ma jakieś znaczenie. Ktoś z tu piszących wierzy w ogóle, że przetrwamy jako team premierę tego spolszczenia? (jeśli ta premiera w ogóle kiedyś następi) Bo ja tego nie widzę w żadnym wypadku, i wcale nie chodzi o to, że jestem pesymistą, chociaż to też pewnie prawda. Spójrzmy jak wygląda nasza ekipa w tym momencie: Ventrue i majaczek jako ekipa rządząca, dogadują się jak nasza polska kacza scena polityczna. Wyobraża sobie ktoś taką możliwość, żeby się wszyscy dogadali co robimy dalej? Niemożliwe. A osób skłonnych do pracy mamy tak mało (mamy w ogóle jakieś?), że nawet jeden mały pierdółkowaty projekt może okazać się zbyt ciężki, nie mówiąc już o kilku (co przy obecnej jednomyślności jest chyba nieuchronne). Nie sądzę więc, żeby jakakolwiek kłótnia o nazwę była w tej chwili na miejscu. No ale majaczek swoimi pierdołowatymi teoriami na temat nazwy trochę mnie wkurzył (stąd ten post, inaczej w ogóle bym nic nie napisał), więc wtrącę tu swoje 3 grosze.

Słyszałeś kiedyś, majaczku, o takiej małej, nieznaczącej firmie jak Samsung? Daewoo? Mitsubishi? Volkswagen? Hyunday? Mówią ci coś te nazwy? Bo żadna z nich nie jest po angielsku, wszystkie są rozpoznawalne na całym świecie, a 4 z nich pochodzą z języków które nawet nie używają alfabetu łacińskiego. Więc proszę cię, nie pierdziel mi tu, że do sukcesu wymagana jest angielska nazwa, bo to nie tylko bzurne, ale prawie obraźliwe. Co złego widzisz w polskiej nazwie? Naprawdę byłoby tak źle, gdyby kiedyś jakiś koreańczyk dojrzał nazwę naszego teamu w języku polskim, i zastanowił się skąd też ta nazwa pochodzi, może po raz pierwszy usłyszał o takim egzotycznym kraju jak Polska? Jesteśmy POLAKAMI, tworzymy SPOLSZCZENIE i to najpewniej będzie nasz pierwszy i ostatni projekt, więc twoje pomysły, że język krasnoludów ze Śródziemia jest lepszy od polskiego... Nie cierpię na nadmiar patriotyzmu, ale naprawdę przynajmniej przez chwilę poczułem się obrażony. Zastanów się nad sobą majaczku, bo to jest żałosne.
 

majaczek

majaczek

DreamVader
The Dreamer
posty404
Propsy191
Profesjabrak
  • DreamVader
  • The Dreamer
przepraszam za odrobinę przesady... to pozostańmy przy DreamVader... szczerze mówiąc polska nazwa mogłaby i być gdyby nie polak umiał to przeczytać - niekoniecznie zrozumieć. Czy Hyundai jest zapisane w Kanji? - nie w Romaji - każdy przeczyta. język polski jest wredny bo ma mnóstwo ogonków a dwuznaki nie czytają się jak należy... co ograniczyło by kreatywność w nazwie gdyby ich unikać. Przepraszamj bardzo ale nie jesteśmy Japonią by mając tak mały kraj i nie mając żadnych krajów postkolonialnych na zapleczu forsować swój język na świecie - a nawet japończycy mają na tyle rozsądku by pisać nazwy w Romaji (zapis japońskich słów literami łacińskimi - tak w skrócie). Niestety słowianie dostali podczas historii dziejów w dupę od nie słowian na tyle aby nie mieć żadnych kolonii - ba polskę nawet rozbiory złapały. Polacy to dobry naród ale język polski jest błe :P. nazwa nie musi być po angielsku jeśli już jesteśmy przy szczegółach ale niestety hiszpańskiego i portugalskiego nie znam na tyle by sprawdzić sensowność nazwy a niemieckiego nie lubię, pozostałę języki europejskie nie mają kolonii więc się nie liczą (francuski ma ogonki to też niefajny jest).

nazwy egzotyczne są spoko o ile są zapisane w sposób czytelny (oprócz runów/glifów musi być istniejący zapis fonetyczny) i dlatego że za drobne błędy w nazwie nie będą mieli do nas pretensji. poza tym nawet najbardziej egzotyczne języki z tych na liście mają zapis fonetyczny który każdy kto chodził do szkoły przeczyta jak należy niezależnie gdzie się urodził. Tak jak Hyundai musiał zrezygnować z Kanji aby eksportować tak my musimy zrezygnować z wszechsłowiańskiej dumy :P (chyba że ktoś zna język słowiański który spełnia wymagania? :P).
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry