Starcraft II 3652 6

O temacie

Autor Incantatoris

Zaczęty 18.07.2010 roku

Wyświetleń 3652

Odpowiedzi 6

Incantatoris

Incantatoris

Użytkownicy
posty50
Propsy1
  • Użytkownicy

Incantatoris

Starcraft II
2010-07-18, 11:09(Ostatnia zmiana: 2010-07-18, 11:11)
Jak niektórzy wiedzą, wkrótce premiera gry Starcraft 2. Wraz z grą, będzie edytor do tworzenia modyfikacji. Galaxy Editor. Tutaj ciekawa sprawa, że ten edytor to niezwykle potężne narzędzie, dzięki któremu praktycznie możemy stworzyć nową, własną grę! Naprawdę. Do czego zmierzam?
Otóź jak narazie nie ma (chyba) żadnej stronki nt. moddingu Starcrafta. Za pomocą edytora, możemy stworzyć grę RPG, shootera etc. Themodders jest głównie stroną poświęconą modowaniu Gothica. Niestety, gra już ma swoje lata i wykorzystano prawie 100% możliwości silnika. Był tutaj wątek o sensie moddingu na tą grę. Choć nie wypowiadam się na themodders, często te forum odwiedzam. Choć frekwencja się nie zmniejszyła (było 84 osób kwietnia bieżącego roku), to uważam, że przydałoby się zmienić, bądź chociaż podzielić, główny temat strony. Starcraft II byłby do tego idealny - nowa gra, nowe możliwości. Tutaj macie filmik, pokazujący możliwości samego silnika. Został on pokazany na imprezie Blizzcore 2009:
[media]http://
https://www.youtube.com/watch?v=joNPrnY4K_4
#![/media]
Jak widać – można dowolnie zmieniać interfejs, sterowanie oraz samą rozgrywkę i to w dość prosty sposób. Oczywiście jestem świadomy, że nie polega to tylko na klikanie myszką. Tutaj macie trochę informacji na temat edytora i języka skryptowego Galaxy:
http://starcraft.wikia.com/wiki/Galaxy_Map_Editor

Tutaj macie adres strony z tutorials do Starcrafta 2. Po co? Możecie zobaczyć, ile rzeczy jest możliwe do zrobienia, przy niewielkim wkładzie pracy:
http://www.sc2mapster.com/api-docs/tutorials/
Warto zauważyć, że niedawno edytor został udostępniony.
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Cytuj
Choć frekwencja się nie zmniejszyła (było 84 osób kwietnia bieżącego roku), to uważam, że przydałoby się zmienić, bądź chociaż podzielić, główny temat strony.
Głównym tematem strony jest tworzenie modów do gier, nie tylko do Gothica, aczkolwiek nie ma co ukrywać, że wśród tutejszych użytkowników dominuje modding właśnie Gothica. Nikt nikogo nie zmusza do moddowania jakiekolwiek gry, a modduje się tą, która ma największe wsparcie w postacie tutoriali czy zaangażowania użytkowników. Z tego co wiem, nowe działy mogą zostać utworzone tylko wtedy, jeśli będzie jakieś znaczące zainteresowanie. Jeden, dwa tematy to stanowczo za mało, aby taki dział powstał.

Nikt nikomu nie narzuca, co moddować, ale jeśli udało by ci się zachęcić kogoś do moddingu Starcrafta (swoją drogą jeden z modderów Gothica jest fanem Starcrafta ;) ), to raczej nikt by nie miał tego za złe.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Starcraft II
#2 2010-07-18, 12:27(Ostatnia zmiana: 2010-07-18, 16:35)
Jeśli faktycznie nie ma do tej pory stron poświęconych tej tematyce (w każdym razie polskich), rzeczywiście byłaby to duża szansa dla forum :D
Mam znajomego który jest fanem tej gry i brał nawet udział w betatestach, popytam się czy byłby zainteresowani moddingiem tejże pozycji :lol:

Quintasan

Quintasan

Użytkownicy
posty1
  • Użytkownicy

Quintasan

Starcraft II
#3 2010-07-18, 17:20(Ostatnia zmiana: 2010-07-18, 17:20)
Cytat: Avallach link=topic=10823.msg103783#msg103783#msg103783#msg103783 date=1279448856
Jeśli faktycznie nie ma do tej pory stron poświęconych tej tematyce (w każdym razie polskich), rzeczywiście byłaby to duża szansa dla forum :D
Mam znajomego który jest fanem tej gry i brał nawet udział w betatestach, popytam się czy byłby zainteresowani moddingiem tejże pozycji :lol:

Yyy, no cześć, to ja miałem betę. Na wiki Galaxy Editora jest napisane, że został wypuszczony w aktualizacji do bety z kwietnia. Betę wtedy aktualizowałem ale edytora nie ma tam :(. "Znajomi znajomych" twierdzą że edytor jest tam, postaram się go zdobyć w inny sposób. Chyba że ktoś tu aktualizował po mnie i ma go.

//edit by Avallach:
Na prośbę Quintasana dodaję że beta się jednak nie skończyła i już zasysa edytor :lol:
 

Incantatoris

Incantatoris

Użytkownicy
posty50
Propsy1
  • Użytkownicy
Tak, edytor wyszedł. Już są mody, zmieniające grę na RPG, wyścigówki, platformówki. Ja też uważam to za dużą szanse, dla forum. Sam chcę wystartować z większym projektem. Póki co, w pracy jest Design Document. Zostanie on udostępniony w następny tydzień. O ile plany się nie zmienią, zacznę mały nabór. Głównie będzie mi zależeć na kimś, kto umie tworzyć modele. Szczegóły tutaj:
http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=5&t=1926&start=0
 


Incantatoris

Incantatoris

Użytkownicy
posty50
Propsy1
  • Użytkownicy
Dobra, czas się obudzić. Blizzard ogłosił konkurs na mapkę do Starcrafta II, w którym nagrody są naprawdę dobre. Jakie? 5000 zielonych amerykańskich oraz wyjazd na Blizzcon (bilet lotniczy + wyżywienie + zakwaterowanie + wejściówka, która nie jest tania). Wszyscy mają czas do 11 września, na zgłoszenie swoich prac. Sam zamierzam wziąć udział.
Dlaczego to piszę? Otóż chcę Wam uświadomić, że modding Starcrafta 2 ma naprawdę przyszłość. Jeżeli wyjdzie kolejna część to nasza praca prawdopodobnie nie pójdzie na marne. Czemu? Otóż, Blizzard umożliwia eksport swoich map z WarCrafta 3 do Starcrafta 2, więc być może za te 10 lat będzie tak samo ; ). Ale wracając: napisałem już dwa tutorials, kiedy dokończę ten "dział", wstawię tutaj. Modding Starcrafta 2 w Polsce jest jeszcze znikomy, przez swoją cenę - tylko maniacy kupili (ja jestem wyjątkiem - kupiłem dla edytora), którzy biorą udział w eSporcie. 180zł to dość dużo jak na nasze pobory. Ale nie o tym mowa przecież. Jeżeli masz Starcraft 2 to spróbuj swoich sił. Niechaj wiedzą, że Polak potrafi!
Tutaj macie od Blizzarda:
Cytuj


Pokonaliście kampanię dla jednego gracza i wspięliście się po drabince w trybie dla wielu graczy – czy jednak posiadacie umiejętności niezbędne do zostania projektantem map do StarCraft II?
 

W naszym pierwszym w historii konkursie na własną mapę StarCraft II stawiamy wam zadanie stworzenia najfajniejszej, najbardziej kreatywnej i dopracowanej mapy w galaktyce.

Jeśli uważacie, że posiadacie odpowiednie zdolności, odpalajcie swoje edytory map StarCraft II dołączone do każdego egzemplarza gry i zabierajcie się do roboty. Edytor to potężne, rozbudowane i kompletne narzędzie deweloperskie; to wszystko, czego potrzebujecie, by stworzyć swe dzieła. Pamiętajcie, że szukamy oryginalności, innowacji i wspaniałej zabawy, więc niezależnie od tego, czy zamierzacie stworzyć kolejną wersję DotA, mini RPG czy też strzelankę TPP, puśćcie wodze wyobraźni.

Nawet jeśli macie już pewne doświadczenie w tworzeniu własnych map, to w tym przypadku będziecie musieli przycisnąć; stawka jest wysoka, a stawka jest naprawdę wysoka. Wybierzemy tylko trzy mapy ze wszystkich zgłoszonych do konkursu, by przedstawić esencję tego, co nasza społeczność ma do zaoferowania. Jeśli to twoja mapa zostanie wybrana, wygrasz wycieczkę na BlizzCon wraz z biletem lotniczym i pokryciem kosztów pobytu. Oprócz tego, zwycięskie mapy poznają fani Blizzard z całego świata, którzy będą na nich grać, gdy odwiedzą obszar demonstracyjny StarCraft II na konwencji! Oczywiście trochę kieszonkowego na balety na mieście nie zaszkodzi, więc każdy zwycięski twórca otrzyma 5.000 USD.

Twórcy map będą mogli zgłaszać swoje prace do 11 września. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie z zasadami konkursu (tekst zasad w języku angielskim).
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry