[G1] Golden Mod PL 68712 50

O temacie

Autor Mannelig

Zaczęty 15.02.2008 roku

Wyświetleń 68712

Odpowiedzi 50

Mannelig

Mannelig

Użytkownicy
posty5
  • Użytkownicy

Mannelig

[G1] Golden Mod PL
2008-02-15, 13:58(Ostatnia zmiana: 2018-07-22, 23:33)
  • Nazwa: Golden Mod
  • Twórca: RGMT
  • Tłumaczył: Herr Mannelig
  • Dostępne wersje językowe: rosyjska, angielska, polska.
  • Gra: Gothic I
  • Długość: średni
  • Premiera: 2006
  • Premiera spolszczenia: 14.02.2008
  • Opis:

Mod przywracający powycinane fragment Gothic'a I. Możesz teraz atakować wolną kopalnię ze strażnikami, zostać guru, warzyć mikstury, chodzić po opuszczonej kopalni i robić wiele innych rzeczy.

Instaltor: https://www.dropbox.com/s/v36bgijoce1dwxi/GoldenMod%202.92%20PL.exe?dl=0
Archiwum: https://www.dropbox.com/s/4llo5vm69rab754/GoldenMod%202.92%20PL.rar?dl=0[/list]
 

necroii

necroii

Użytkownicy
posty10
  • Użytkownicy
Witam. Mam jedno pytanie, otóż: Jak zostać Guru w tym modzie?
Proszę o odpowiedź.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
O ile pamiętam możesz to zrobić dopiero kiedy uzdrowionemu Y'Berionowi dostarczysz po kilku questach od niego jakiś błogosławiony pierścień. Dzieje się to nieco później niż następował choćby zwykły awans na maga w innych obozach, trzeba czekać. W każdym razie załatwiasz to z Y'berionem i chyba nie możesz wcześniej zostać strażnikiem świątynnym.

necroii

necroii

Użytkownicy
posty10
  • Użytkownicy

necroii

[G1] Golden Mod PL
#3 2009-10-17, 21:04(Ostatnia zmiana: 2009-10-17, 21:08)
Aha, dziękuję. Pytam się bo właśnie mogę zostać Strażnikiem i nie wiedziałem co zrobić  :lol2:

Zamykam,
Avallach
 

tazinjo

tazinjo

Użytkownicy
posty6
Propsy2
  • Użytkownicy

tazinjo

[G1] Golden Mod PL
#4 2010-04-27, 21:48(Ostatnia zmiana: 2014-06-25, 00:13)
Trochę przesiedziałem na Golden Modzie i postanowiłem stworzyć taki mini poradnik do niektórych zadań. Niestety początkowo bardzo zadowolony z Moda, pod koniec gry bardzo się zawiodłem. Otóż zaraz wyjaśnię czemu, tymczasem mini-poradnik.

Od razu zaznaczam, że to nie wszystkie misje. Z czasem postaram się dopisywać kolejne, mam nadzieje, że uda mi się wyłapać wszystkie.

Nowy dom dla Kyle'a.

Zaproponowałeś Kyle'owi nowy dom, po tym jak oznajmił, że przez jego chatkę wszyscy przechodzą, nie dając spokoju. Najlepszym patentem dla niego będzie opuszczona chata Dusty'iego. Wystarczy mu o tym powiedzieć. Zadanie możemy wykonać dopiero po wykonaniu zadania "Nowi wyznawcy dla Bractwa".

Kłopot Fletcher'a.

Zadanie dostaniemy dopiero po odnalezieniu Neka. Fletcher jest winny Scatty'iemu sporą sumkę rudy. Aby załatwić jego problem wystarczy na arenie w Starym Obozie postawić na siebie w walce z Gor Hanisem. Jeśli wygramy, idziemy do Scatty'iego po rudę i po rozmowie z Fletcherem automatycznie zadanie zostanie wykonane.

Zioła dla Y'Beriona.

Zadanie o tyle się zmienia, że tym razem nie wystarczy nazbierać ziół. Kiedy wręczymy pięć ziół leczniczych Cor Angarowi, ten poprosi nas o przygotowanie mikstury. Jeśli nauczyliśmy się już alchemii, tworzymy miksturę przy najbliższym stole alchemicznym. Jeśli nie umiemy alchemii, idziemy do Fortuno (ten, który daje nam codzienną porcję ziela), który po kilkunastu sekundach wręczy nam napój. Po jego stworzeniu, wręczamy go Angarowi - zadanie wykonane.

Posiłki dla Gorna.

Po odbiciu Wolnej Kopalni, Gorn prosi nas o przysłanie posiłków. Wystarczy pogadać z Lee i wrócić do Gorna, a zadanie zostanie wykonane.

Przejście przez góry.

Zadanie dostajemy od Lee oraz Gorna po odbiciu Wolnej Kopalni. Musimy odnaleźć ścieżkę z Gornem, którą pokonali Strażnicy ze Starego Obozu. Ścieżka jest zaraz po lewej stronie na wprost Wolnej Kopalni, gdzie przesiadywało stado Brzytwiaków podczas podróży z Gornem w celu odbicia ów Kopalni. Idziemy z nim na sam koniec stoku, rozmawiamy i udajemy się do Lee, który zakańcza zadanie.

Jaskinia bandytów.

Jeden z bandytów broniących wejście do magazynu wyżalił nam się, że chłopcy nie dostają wystarczającej ilości łupów. Aby rozwiązać problem, należy popytać się bandytów, który z nich również popiera tą tezę. Przygotuj się na minimum 2 walki z poszczególnym bandytą, ponieważ nie każdy uważa, że Quentin jest nie hojny.

Dokumenty dla Quentina.

Szef bandytów prosi nas o zabicie Bullita (tego, który w scence początkowej ochrzcił nas pięścią) i przyniesieniu mu jego dokumentów. Wystarczy udać się do Starego Obozu, wewnętrznego pierścienia. Bullit przesiaduje w komnacie zaraz po prawej stronie od wejścia do pierścienia w kantorku. Po zabiciu go zabieramy mu klucz do skrzyni i otwieramy ją po lewej stronie od biurka. Zabieramy dokumenty i wręczamy Quentinowi. Nagrodą jest pancerz, którego zabrakło w podstawce (Pancerz Straży Królewskiej).

UWAGA: Najlepiej dokumenty zabrać od razu, ponieważ po zabiciu Bullita i nie zwłocznym wyjściu z Obozu, może się stać tak, że dokumenty zniknął po ich zabezpieczeniu i wtedy quest będzie awykonalny.

Pomoc Guru.

Zadanie dostajemy od Saturasa, kiedy dowiaduje się, że Magowie Ognia zostali zamordowani. Wystarczy porozmawiać z Y'Berionem, który zgodzi się pomóc, a następnie z Saturasem a zadanie zostanie wykonane.

Amulet Y'Beriona.

Zadanie dostajemy od Jaśnie Oświeconego po zostaniu Guru bractwa. Najpierw należy udać się do Baal Namiba i wypytać go o Nowicjuszy. Powie nam, że Nowicjusze zbiegli do Starego Obozu.
UWAGA: Zadania jeszcze nie rozgryzłem. Kiedy się uda, zrobię edit posta.

Klęska Kosy.

Kosę znajdujemy na drodze od Aidana do wejścia do Nowego Obozu. Powiadamia nas o tragedii, po czym najpierw prosi o znalezienie jego topora. Najlepiej po znalezieniu topora, wykupić pełno mikstur życia i many oraz szybkości. Również najlepiej zadania podjąć się po pierwszej wizycie w Świątyni Śniącego, jednak jak kto woli.
(UWAGA: Nie znalazłem jeszcze topora, jednak kod na niego to: blade_axt)
Po oddaniu toporka, idziemy z najemnikiem do Opuszczonej Kopalni (to ta zaraz obok placu wymian). Rozmawiamy z Kosą i przekręcamy kołowrót. W środku czeka nas okołu sześciu Demonów Ognia, kilku Zombie, Pełzacze Wojownicy i Szkielety Wojownicy. Kiedy przedrzemy się przez hordy wrogów, na samym dole kopalni czeka na nas Książę Demonów. Po krótkiej, aczkolwiek treściwej rozmowie demon zaczyna nas atakować. W tym momencie uciekamy, nie walczymy, ponieważ Książę nie reaguje na czary i zwykłą broń białą. Meldujemy o tym Kosie i wynosimy się z kopalni. Na zewnątrz po raz kolejny rozmawiamy z Kosą i teleportujemy się do Saturasa, który zakańcza nasze zadanie.

Te ważniejsze rzeczy:

- jak na razie odkryłem, że alchemii prawdopodobnie można nauczyć się tylko od Cor Kaloma będąc w Sekcie, kosztuje 10 LP

- Y'Berion nie został zabity przez kamień ogniskujący, znajdziesz go w Świątyni od razu wyleczeniu go przez Angara. Może nas nauczyć 5 Kręgu tuż po zostaniu Guru, krąg ten jest oznaką "odkrycia prawdziwej natury Śniącego".

- Guru możemy zostać tylko od IV Rozdziału (nie musimy pozostawać Nowicjuszem, śmiało możemy przyłączyć się do straży, a potem zostać Guru, nikt nie nakłania nas do zostania Guru, sami podejmujemy tą decyzję w trakcie rozmowy z Jaśnie Oświeconym)

- jeśli dostaniemy pozwolenie na wejście do magazynu bandytów, znajdziemy tam posążek, którym otworzymy Świątynie Śniącego bez wzbudzania uwagi Szamanów

Odkryte bugi przeze mnie w wersji 2.92 PL:

- nie można wyuczyć się Kręgu 6
- nie można dokończyć zadania z Ulu-Mulu, Tarrok po prostu nam go nie wręcza mimo, że dajemy mu składniki
- w gnieździe pełzaczy w Starej Kopalni, w Wieży Xardasa i w starej Fortecy gra przymula (jak co to nie wina kompa, GTAIV na full max, roz. 1280x1024)
- wiele literówek, kilka nie przetłumaczeń, prawdopodobnie wycięto parę dialogów

PODSUMOWANIE:

Tematu nie założyłem bo chciałem pochwalić się jakąkolwiek spostrzegawczością czy sprytem, że udało mi się przejść parę questów. Moje prośby do was brzmią następująco:
- jeśli ktoś zna inne questy i wie jak je przejść, pisać !
- jeśli ktoś zna się na moddingu, kieruję z prośbą o wspólne poprawienie moda
- jeśli ktoś uważa inaczej w związku z bugami, poradami, czy przechodzeniem questów, pisać !
- jeśli ktoś grał w wersję ruską, bądź angielską i nie znalazł takich bugów, pisać ! Może to wina spolszczenia.

Mam nadzieję, że pomogłem i że i wy pomożecie.
 

Adrien

Adrien

Użytkownicy
Wolf
posty74
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Wolf
Witam, wyczytałem że w Golden modzie można uczestniczyć w ataku na wolną kopalnię ale pytanie jest takie: Czy w późniejszych rozdziałach gry Stary Obóz będzie do nas przyjaźnie czy wrogo nastawiony??
 


Adrien

Adrien

Użytkownicy
Wolf
posty74
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Wolf
Ok dobra, ale czy po ataku na kopalnie obóz jest do nas przyjaźnie nastawiony czy też nie? I czy jest jakaś misja w której będziemy musieli poprowadzić strażników do kopalni?
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Nie Allahu, stary oboz nie jest do nas normalnie nastawiony (normalny odbieram jako "tak jak w oryginale") lecz przyjaznie. Idziesz do Thorusa, dostajesz mape z zaznaczoną scieżką przez gory, gdzie musisz sie udac, idziesz przed wolna kopalnie i stoją tam straznicy.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Adrien

Adrien

Użytkownicy
Wolf
posty74
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Wolf
Hmm, ok dzięki więc wszystko jasne :D . Oboje macie propsa ;)
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Werewolf, nie chodzi o to jak jest w trakcie tego questa, tylko w późniejszych rozdziałach. Jesteś absolutnie pewien że nie jesteśmy jak w oryginale wygnani z SO i musimy się przyłączyć do NO?

Korek

Korek

Użytkownicy
posty549
Propsy230
  • Użytkownicy
Jej, dla pewności mogę później sprawdzić.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Na 80% pewien, gdyz ta modyfikacje przechodzilem daaawno temu, conajmniej kilka lat, aczkolwiek takie rzeczy zapamietuje.

Konczymy z Saturasem, zaczyna sie czwarty rozdzial, idziemy do starego obozu gdzie zaczepia nas chyba Thorus (albo jakis posredni dialog u Miltena/Diego), daje mape i tam idziemy. Dopiero tam sie cos wydarzy, juz nie pamietam co, ze nas zaaatakują Ci straznicy z ktorymi szlismy do Wolnej kopalni, i musimy sie udac do Nowego Obozu.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
No to przecież pytanie od początku jest o to co się dzieje PO ATAKU na wolną kopalnię, czy Stary Obóz tak jak w normalnej grze wyrzuca nas, czy jednak w przeciwieństwie do niej jest nastawiony przyjaźnie.

Werewolf, jeszcze raz: pytanie jest nie o to co jest w trakcie questa, ale PO NIM.

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
No to juz odpisalem. W podstawce praktycznie od razu w 4 rozdziale bylismy wyrzucani, tu mamy jeszcze mozliwosc gry ;)
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Adrien

Adrien

Użytkownicy
Wolf
posty74
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Wolf
Heh, no to ja już się pogubiłem :P
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
1. zaczyna się czwarty rozdział (w podstawce już nie możesz wejśc do SO, w golden modzie tak)
2. prowadzisz straznikow przez góry
3. coś dzieje się po drodze co sprawia że nie możesz już wejść do obozu

tak to opisał werewolf.
 
makin' bacon

Adrien

Adrien

Użytkownicy
Wolf
posty74
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Wolf

Adrien

[G1] Golden Mod PL
#17 2013-07-13, 16:46(Ostatnia zmiana: 2013-07-13, 16:48)
Ooo, no i teraz jest dobrze :D  props leci.


PS: Mógłby ktoś wstawić screena mapy do wolnej kopalni?? Dostałem mapę od thorusa a jedyne co na niej widać to szary "górzysty" ekran ;\ Na google nie mogę znaleźć
 

Korek

Korek

Użytkownicy
posty549
Propsy230
  • Użytkownicy
Ooo, no i teraz jest dobrze :D  props leci.


PS: Mógłby ktoś wstawić screena mapy do wolnej kopalni?? Dostałem mapę od thorusa a jedyne co na niej widać to szary "górzysty" ekran ;\ Na google nie mogę znaleźć

Domyślam się o co chodzi. Jak idziesz tą ścieżką obok NO (tam w górę, do tej krypty z Miltenem), to po drodze masz jaskinię z zębaczami. Jakoś obok powinny być szare skały, po których da się wspiąć i jest taka droga prowadząca do Wolnej Kopalni.
 

Adrien

Adrien

Użytkownicy
Wolf
posty74
Propsy1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Wolf
Zrobiłem tak jak pisałeś ale tam nic nie było prócz grupki zębaczy i ogara w jaskini ;/
Nie było też czegoś co pomogło by mi się wspiąć. :(
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry