Praca jako teleinformatyk 267 7

O temacie

Autor Xankir

Zaczęty 16.05.2018 roku

Wyświetleń 267

Odpowiedzi 7

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty235
Propsy65
Profesjabrak
  • Złote Wrota
Witam,
Obecnie jestem w technikum na kierunku teleinformatyka i czy jest ktoś kto mógłby mi powiedzieć jak wygląda praca w tym zawodzie?

,,Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty. Drugim zaś śmierć."
A.Sapkowski

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty235
Propsy65
Profesjabrak
  • Złote Wrota
Można tak powiedzieć, że to taka krzyżówka. Chodź więcej w tym telekomunikacji, bo w sumie od niej wyszedł ten zawód

A.Sapkowski

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
Czego pragniesz?
posty7599
Propsy5083
Nagrody
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Czego pragniesz?
No to miałem wzmianki np o transformacji Fouriera, odbiciach fal i takich tam na szkoleniach i prezentacjach, ale ogólnie w mojej warstwie to już były cyfrowe protokoły komunikacji. Większość z nich specyficzna dla LTE, ale wszystkie zbudowane nad protokołem IP. Potrzeba przyswoić bardzo dużo wiedzy domenowej i to mnie trochę zniechęciło. No i oczywiście, z racji że to stosunkowo niska warstwa komunikacji, pisze się w językach niskiego poziomu (C i okolice).
Teraz też pracuję w telekomunikacji/informatyce, ale dużo wyższa warstwa - oprogramowanie do chmurowego centrum telefonicznego (cloud call center). Wybrałem tak, bo tu już z racji na wyższy poziom używa się bardziej strawnych języków (tu C#, a protokoły powszechne i zbudowane nad http). Mam do czynienia np z rtp, sip, usługami RESTowymi, formatami jak xml czy json.

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty235
Propsy65
Profesjabrak
  • Złote Wrota
To u mnie w szkole właśnie jest obecnie dużo na temat właśnie tych wszystkich odbić, tłumień, dyspersji, przeników i zakłóceń zewnętrznych. Z tego co też się orientuję za rok jak przejdziemy na pracownię to będziemy z tego wszystkich na podstawie tego co zrobimy pisać sprawozdania na kilka stron na podstawie wyprowadzeń wzorów i ich obliczeń.

A.Sapkowski

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty873
Propsy1256
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan
Dawno temu zrobiłem inż telekomunikacji - Polibuda Wrocławska. Zajęcia były mocno teoretyczne, warsztaty z dupy, mogłem po tym pracować w Siemensie - aplikowałem na IN. Znajomy tam wtedy został i pracuje do tej pory - jest zadowolony, realizuje sporo ciekawych projektów. Inny wyjechał na wyspy i też zadowolony, kosi niezłe siano.

Kierunek jest ciekawy, ale same studia średnio, chyba że coś się zmieniło przez ostatnie 20 lat :D

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

Xankir

Xankir

Złote Wrota
posty235
Propsy65
Profesjabrak
  • Złote Wrota
@shergar Mnie głównego zawodowego(Systemy Transmisji Danych) w technikum uczy osoba, która pracowała w telekomunikacji zanim mój kierunek wyodrębnił się z niej i nie mówi nam suchych faktów, ale mówi nam też sporo ciekawych rzeczy jak to wtedy się robiło, robi i jakie są tego skutki.
A odnośnie prof. Grzecha to niestety tak to bywa, że postacie wybitne często odchodzą przedwcześnie z tego świata.

A.Sapkowski

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry