Sprzęt, oprogramowanie- temat ogólny 74682 113

O temacie

Autor Leinnan

Zaczęty 14.07.2016 roku

Wyświetleń 74682

Odpowiedzi 113


K4R0L111

K4R0L111

Użytkownicy
posty31
Propsy14
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
Jest albo 1 albo 2gb. Już nie pamiętam.

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Za darmo daje 2gb. Dodatkowe 500mb za zarejestrowanie się z czyjegoś linka i jeszcze jakieś ~500 za wykonanie paru czynności (zalajkuj na fejsie, połącz z twitterem - możesz później odłączyć tak czy siak). No i do 19gb możesz sobie jeszcze powiększyć poprzez zapraszanie innych +500mb za każdy zainstalowany program. Jako ciekawostkę podam, że można rejestrować się z wirtualnej maszyny c: Dobiłem tak sobie z 1,5gb, ale więcej mi się zwyczajnie nie chciało. Do tego często uczelnie rozdają miejsce - mam z jakiegoś pucharu uniwersyteckiego parę giga.
Ofc mam jeszcze konto uczniowskie u google z nielimitowanym miejscem, ale musiałbym się z nim pożegnać po skończeniu studiów, więc sobie daruję jakiekolwiek angażowanie się w nie.

Tak czy siak - polecam Dropboxa nad Dysk Google - ma znacznie fajniejszy interface i funkcje. Wrzucanie automatyczne zdjęć z telefonu to oczywiście standard, ale masz prócz tego przywracanie kopii pliku sprzed 30 dni max, automatyczne zapisywanie zrzutów ekranu. Wygodnie trzyma mi się tam np. mirandę - program modyfikuje plik profilu, który obecnie ma u mnie jakieś 250mb. Zamiast wrzucać cały plik na nowo "bo się zmienił", zostaje wysłana tylko zmodyfikowana część.
Są też wspólne foldery dzielone z innymi użytkownikami - bardzo fajnie to działa. Do przerzucania między sobą zdjęć, muzyki, paczek programów to super rozwiązanie.

Nie ma problemu z limitem transferu danych (z tym spotkałem się na MEGA wielokrotnie), udostępnianie zdjęć publicznie jest bardzo wygodne i przejrzyste od strony oglądającego. Także no Dropbox póki co dla mnie rządzi, ale chmury nie są mi jeszcze tak potrzebne, bym wywalał na nie co miesiąc 40zł za 1TB.
 


Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Yup, temu w ogóle pytam o to. Dropbox najlepiej chmurę obsługuje, acz miejsca ma mało. Korzysta ktoś z Weiyun? Darmowe 10TB chmury od Tencent (jakiś tam chiński gigant).
 

Wonski

Wonski

Gry (themodders@telegram)
radio engineer
posty256
Propsy91
ProfesjaProgramista
  • Gry (themodders@telegram)
  • radio engineer
ma ktoś pomysł jak przekonwertować plik *.md (pliki dokumentacji na githubie) do pdf-a?
Chciałem sobie wydrukować dokumentację jednej libki,
a problem jest taki, że bezpośrednio na stronie githuba nie ma opcji drukuj, a znowu gdy otwieram ten plik poprzez chrome'a to mam czysty tekst bez formatowania...

A drukowanie bezpośrednio ze strony jest brzydkie, bo drukuje też różnymi pierdołami, a bardzo bym chciał mieć schludny i elegancki dokument :D
 

Nefario

Nefario

Użytkownicy
Bractwo Gothic'a
posty410
Propsy436
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothic'a
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
To co wyżej albo:
http://dillinger.io/

Swoją drogą to co nazywasz plikami dokumentacji to pliki w formacie markdown, masz edytory do niego i w nich też powinna być możliwość druku bądź eksportu do PDF- a przynajmniej Mark My Words(edytor z którego korzystałem do tych plików) ma tę możliwość.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Wonski

Wonski

Gry (themodders@telegram)
radio engineer
posty256
Propsy91
ProfesjaProgramista
  • Gry (themodders@telegram)
  • radio engineer
@Nefario
działa fantastycznie, wielkie dzięki :D

tak btw
myślałem, że te pliki md to jakiś standard z gita, a tu jednak szersze zastosowanie..
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Zmieniajcie hasła, bo pliki do Gothica wam pokradną.
http://antyweb.pl/dropbox-atak/
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Do tego polecam stronę: https://haveibeenpwned.com/
Warto nawet zgłosić aby nas powiadamiali mailem gdy wyciekną hasła gdzieś gdzie mamy konto(zakładka Notify me na stronie)
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Dlatego nie używam Dropboxa. Teraz trzeba używać tylko mega, Linux, protonmail.

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Ja Dropboxa używam do trzymania mało ważnych dla mnie rzeczy :P
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Po to macie weryfikację dwuetapową.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Dropbox zachował się źle, że nie przyznał  się od razu do wpadki: https://niebezpiecznik.pl/post/dropbox-w-dziwny-sposob-potwierdza-ze-bylo-wlamanie-i-wykradziono-e-maile-uzytkownikow/?similarpost

Sam planuję wziąć albo terminal od HP: http://xkvgpgr.wirt11.biznes-host.pl/allegro/hp_t5740_wifi.jpg
Albo malinkę/banana pi: https://i.ytimg.com/vi/zbH3hEgZ1QE/maxresdefault.jpg
I postawić tam chmurę(owncloud) i drukarkę zdalną zrobić. 
W sumie terminal mam już teraz, jednak 0.5 GB na system to trochę mało, a żeby mieć więcej muszę sprowadzić sobie przejściówkę 44Pin ATA>ATA+Molex.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Tak :D
Z tym że na filmie widać budowę nowego laboratorium w budynku West Gate. W tym którym ja pracuję (Green Towers), jest drugi lab, też bardzo duży i używany już kilka lat. Jego też rozbudowujemy, ale mamy dość elementarny problem - rozwój systemu klimatyzacyjnego został przesunięty o kilka miesięcy, i teraz jest już tam tak gorąco że chwilowo w zamian za dołożenie kolejnego serwera musimy jakiś wyłączać... Z tego co wiem jesteśmy chyba najlepszym klientem elektrowni w całym Wrocławiu, jutro mogę podać rząd wielkości energii elektrycznej jaką zużywa budynek w którym pracuję. Jeśli dobrze pamiętam, chodzi o GIGA waty.

Będzie potrzeba zatrudnić kilkaset osób do pracy nad technologią 5G. Popyt na dobrych programistów we Wro bardzo mocno przekracza podaż.

RoMek

RoMek

RaveN Studio
Niewolnik systemu
posty643
Propsy317
ProfesjaAnimator
  • RaveN Studio
  • Niewolnik systemu
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,412740,nadchodzi-przelom-polski-sposob-na-ultraszybki-zapis-informacji.html

Cytuj
Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że można wykonać zapis magnetyczny za pomocą pojedynczych impulsów lasera. Przed dekadą grupa badaczy z Holandii odkryła materiał metaliczny o takich właściwościach. Jednak ze względu na bardzo silne pochłanianie światła, materiał ten znacznie nagrzewał się w trakcie zapisu. "Teraz, we współpracy z tym samym zespołem z Holandii, zademonstrowaliśmy, że istnieje magnetyczny dielektryk, który jest przezroczysty i nie nagrzewa się pod wpływem impulsów lasera, a zapis jest jeszcze szybszy" - opowiada Krzysztof Szerenos.
Wygląda to ciekawie. Czy na prawdę szykuje się przełom? Oczywiście zakładając, że żaden skurwysyn nie położy na tym swoich łap.
 

Wonski

Wonski

Gry (themodders@telegram)
radio engineer
posty256
Propsy91
ProfesjaProgramista
  • Gry (themodders@telegram)
  • radio engineer
Cześć Panowie,
macie do polecenia jakąś ultra lekką przeglądarkę? Tak by zżerała tak mało ram-u jak to tylko możliwe..
 

K4R0L111

K4R0L111

Użytkownicy
posty31
Propsy14
ProfesjaSkrypter
  • Zbanowany
Pewnie masz chrome :D :D. Mi potrafiła zeżreć 1gb ramu.
Teraz korzystam z Opery i jestem pod wrażeniem.
Mało obciąża kompa, szybciej się strony wczytują i ma wbudowanego AdBlocka i VPN.
Polecam.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry