Inicjatywa|Spam|Początkowa organizacja 65854 199

O temacie

Autor inż. Avallach

Zaczęty 10.02.2015 roku

Wyświetleń 65854

Odpowiedzi 199

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Inicjatywa|Spam|Początkowa organizacja
2015-02-10, 14:25(Ostatnia zmiana: 2015-05-08, 02:31)
Jeszcze parę godzin temu istniały dwa wątki użytkownika KubaCzaker poświęcone jego innowacyjnej propozycji urządzenia forumowego konkursu na najlepszą modyfikację. Pomimo wyjaśnienia że taki konkurs odbywa się (prawie) co roku od wielu lat pod nazwą "Dzień Screena", Kuba forsował swoją kontrpropozycję - "Polskie Innosy 2014", łącznie z założonym przez niego fanpagem i "nowym, lepszym" forum dyskusyjnym. Wątki te zostały właśnie usunięte ze względu na to że były sprzeczne z regulaminem jako promujące konkurencyjne forum dotyczące moddingu. Ogólnie próbę zastąpienia wieloletnej i nie ograniczającej si≥ę do Gothica tradycji "Dnia Screena" przez "nowe, lepsze" "Polskie Innosy 2014" z Bezimiennym w headerze osobiście uważam za żenującą.

Kto chce, może kontynuować dyskusję w tym temacie - ale ewentualnie pojawiające się tu równie głupie pomysły także trafią do kosza.

@Kuba Czaker - żeby nie było wątpliwości: jeśli gdzieś jeszcze na forum pojawią się linki do twojego forum lub fanpage'a, nie tylko zostaną usunięte, ale dodatkowo zostaniesz nagrodzony warnem. Problemem nie jest organizowanie konkursu, ale twoje usiłowanie oderwania go od theModders.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Aha, no spoko. Od razu mówię, moim celem nie było robienie konkurencji czy niszczeniem tradycji Dnia Screena. Nic w tej rzeczy. I nie chciałem tego zastępować. Równie dobrze mogło by być to i to.


Edit. Przepraszam, nie miałem na celu żadnych rzeczy niosących szkody TM.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
No spoko, działaj dalej. Nie musisz tego nazywać Dniem Screena, ale taka jest moja rada. Musisz za to używać naszego forum i fanpage'a - bo tak postanawia nasz regulamin. Na potrzeby organizacji mogę założyć ci tu grupę i tajny dział którymi będziesz zarządzał - pod warunkiem że udział zadeklarują tutaj przedstawiciele co najmniej pięciu rozpoznawalnych u nas teamów. Takich tajnych działów mamy już kilka z poprzednich edycji.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Hmm, no ja z chęcią mogę zorganizować Dzień Screena. Najlepiej będzie jak skontaktuję się z tobą na GG, domyślam się, że jeśli jacyś moderzy byliby chętni to tu o tym napiszą.

Post połączony: 2015-02-10, 14:55
Z tą ideą DS chodzi o to dokładnie, że zgłoszone mody prezentują sporą listę screenów a potem jest głosowanie na najlepszy? I potem na najbardziej oczekiwany mod? 
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard

Simon Said
Moderator

Dzień Screena 2015
#4 2015-02-10, 15:07(Ostatnia zmiana: 2015-02-10, 15:14)
"Polskie Innosy" to coroczne nagrody przyznawane reżyserom machinimy Gothica, więc zmień nazwę jak już. Imo ciągle uważam ten pomysł za zjebany.
Hmm, no ja z chęcią mogę zorganizować Dzień Screena. Najlepiej będzie jak skontaktuję się z tobą na GG, domyślam się, że jeśli jacyś moderzy byliby chętni to tu o tym napiszą.
Ja rozumiem, że on jest w drużynie Złotych Wrót, ale Avallach nie przesadzaj. Niech on trzyma łapy z dala od Dnia Screena.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

Dzień Screena 2015
#5 2015-02-10, 15:16(Ostatnia zmiana: 2015-02-10, 15:33)
Ja tam nadal uważam że dzień screena z modów do gothica jest bez sensu, już lepiej byłoby zrobić konkurs, np na najlepszy SS z gry, wtedy dolne forum też by wzięło pewnie udział  :ok:

@Outlander
Coraz głupsze te pomysły... Serio? Najlepszy screen z gry? :|

Masz lepszy pomysł?  :lol2:
 

gothic1210
  • Gość
Coraz głupsze te pomysły... Serio? Najlepszy screen z gry? :| 
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
@gothicman To są Złote Innosy. Jak zjawi się ktoś kto chce to zrobić to niech robi. Ja się oferuje tylko z uwagi na to, że chce aby coraz więcej działo się w moddingu i na forum. 
 

gothic1210
  • Gość
Masz lepszy pomysł?  :lol2:
A po grzyba robić coś na siłę?  :huh:
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Masz rację, nie róbmy wcale DS  :ok:
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
@Mac Dun twój pomysł niestety jest zjebany. To jest forum o moddingu. Nie ma potrzeby promowania na nim ogólnie gier, bo graczami są tu właściwie wszyscy (a na pewno wszyscy oglądają wystarczająco dużo screenów z normalnych gier). To co powinno być na nim promowane to modding i amatorski game dev.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Zgadzam się z @Mac Dun. Dlatego zarzuciłem pomysł tamtego plebiscytu. Lepiej robić coś niż nic. A i gothicman, czekam na twoją jakąś akcję lub pokaz zdolności :P
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Idiotycznych? Nie czytałeś żadnego a się wypowiadasz? 
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Aha, i jak nie ma chętnego to ja zorganizuję już ten jebany Dzień Screena :ok: Odbędzie się bez wulgaryzmów z mojej strony. Uczestników zbiorę w lipcu, a sam dzień rozpocznie się 15 sierpnia.

Post połączony: 2015-02-10, 16:46
Idiotycznych? Nie czytałeś żadnego a się wypowiadasz?
Życie, oceniam Twoje wypowiedzi typu "Pokaż, że coś umiesz" itp. :ok:
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
ja zorganizuję już ten jebany Dzień Screena :ok: Odbędzie się bez wulgaryzmów z mojej strony. Uczestników zbiorę w lipcu, a sam dzień rozpocznie się 15 sierpnia.
Nie doceniasz wagi problemu. Lepiej zacznij co najwyżej teraz - i dopilnuj żeby kilka tygodni wcześniej mieć zebrane wszystkie materiały. Trzeba pozakładać tematy z galeriami,  przygotować opisy, głosowania itd. A komunikacja z uczestnikami i wyciąganie od nich materiałów jest bardzo dalekie od błyskawicznego, nawet jeśli deklarowali że dostarczą je na czas. Do tego nie znając ich w miarę pewnej liczby (pewni są ci, którzy już wysłali ci materiały) nie da się zaplanować odpowiedniej skali kampanii reklamowej. A ona musi zacząć się conajmniej miesiąc wcześniej jeśli ma dotrzeć do optymalnej liczby widzów.

kaczka

kaczka

Moderator działu
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • Moderator działu
  • Definitely not kaczka!
Coraz głupsze te pomysły... Serio? Najlepszy screen z gry? :|
To tak jak w temacie Kuby ktoś pisał o tym, że spolszczenie moda z 2007 oceniane w 2014 z modem z 2014 jest o dupy. Jeden pies. Identyczna sytuacja.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
ja zorganizuję już ten jebany Dzień Screena :ok: Odbędzie się bez wulgaryzmów z mojej strony. Uczestników zbiorę w lipcu, a sam dzień rozpocznie się 15 sierpnia.
Nie doceniasz wagi problemu. Lepiej zacznij co najwyżej teraz - i dopilnuj żeby kilka tygodni wcześniej mieć zebrane wszystkie materiały. Trzeba pozakładać tematy z galeriami,  przygotować opisy, głosowania itd. A komunikacja z uczestnikami i wyciąganie od nich materiałów jest bardzo dalekie od błyskawicznego, nawet jeśli deklarowali że dostarczą je na czas. Do tego nie znając ich w miarę pewnej liczby (pewni są ci, którzy już wysłali ci materiały) nie da się zaplanować odpowiedniej skali kampanii reklamowej. A ona musi zacząć się conajmniej miesiąc wcześniej jeśli ma dotrzeć do optymalnej liczby widzów.
Przekonałeś mnie. Może nie teraz, ale na pewno wcześniej niż w lipcu :ok:
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Wy się za to weźmiecie czy będziecie tylko pierdolić? Nie tak dawno ja się zgłaszałem do organizacji Dnia screena 2015, dlatego jeżeli macie zamiar się wycofać w lipcu, to nie deklarujcie się tego.
@Avallach z rozpędu czy umyślnie skasowałeś też mój temat "Konkurs na najlepszą modyfikację"?
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Raczej z rozpędu, pewnie i ja miałem w tym przypadkowy udział, sorry Sawik ;)
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Dlaczego mówisz w liczbie mnogiej? Zajmę się tym.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu




0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry