Ogłoszenia 14486 32

O temacie

Autor Fenix

Zaczęty 29.06.2008 roku

Wyświetleń 14486

Odpowiedzi 32

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5216
Propsy3863
ProfesjaProgramista
 • Administrator
 • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Ogłoszenia
#20 2011-08-26, 13:47(Ostatnia zmiana: 2011-08-26, 13:48)
W ciągu kilku ostatnich dni nastąpiła reorganizacja działów modding Gothica, innych gier. Decyzja o reorganizacji została podjęta w dziale adminów i miała na celu uporządkować kilka spraw, tak więc mody z downloadu zostały wrzucone do ukończonych modyfikacji, nie ma potrzeby pisania w dwóch działach takich samych tematów. Lokalizacje zostały połączone z modami, ponieważ w większości nie robi się już łatek do obcojęzycznych modyfikacji, tylko wydaje się całego moda po polsku. Utworzono również dział "Narzędzia i materiały", które zawiera narzędzia do moddingu Gothica i innych gier oraz targowisko. Oczywiście nastąpiły mniej lub bardziej widoczne na pierwszy rzut oka zmiany, ale długo by je wymieniać.

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2418
Propsy3160
NagrodyV
Profesjabrak
 • Użytkownicy
 • wyłącz komputer i wyjdź z domu

Buła

Ogłoszenia
#21 2011-08-29, 22:57(Ostatnia zmiana: 2011-08-31, 11:15)
Witam.

Postanowiłem zająć się kwestią grafików na naszym forum. Mamy ładne dwa działy (2D i 3D), a prezentowane pracki cisną się w jednym temacie. Na początek utworzyłem dział dla grafików z naszego forum, gdzie będą mogli założyć własną teczkę z pracami (jak na max3d i innych forach o grafice). Grafików którzy chcieliby utworzyć takie teczki, a nie chcą robić tego od nowa, proszę o skontaktowanie się ze mną (szczególnie Jedaith!), w celu wyselekcjonowania starych prac (razem z komentarzami itp) z tematu Gameart i utworzenia na ich podstawie nowego tematu - teczki.

http://themodders.or...eczki-grafikow/

Pozdrawiam
Bułek

[mod=Wowoz]A bedzie taka ikonka ostatniej pracy jak na maxie?[/mod]

Będzie, jak zastanę Zdunka na gg.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7645
Propsy5167
NagrodyV
ProfesjaProgramista
 • Administrator
Zaprowadziliśmy kilka kolejnych, bardzo istotnych zmian.

Wszystkie tematy ze "Wspólnego tajnego działu" zostały przeniesione do działu "Forum". Pełnił on tą samą funkcję, ale był dostępny tylko dla członków grup modderskich Gothica (oraz administracji), co było pozostałością po czasach kiedy forum skupiało tylko modderów tej gry. Obecnie taki stan rzeczy był bardzo szkodliwy, choćby dlatego że inne osoby (których jest znacznie więcej i w większości przypadków odznaczają się nieco wyższym poziomem) nie miały dostępu do tematu Postulaty. Jest to temat gdzie użytkownicy mogą zgłaszać swoje prośby do administracji. Tak jak w reszcie działu, należy w nim unikać wszelkiego rodzaju nieuzasadnionych postów które by go zaśmiecały.
Stary wspólny tajny dział jest nadal widoczny na wszelki wypadek jako subforum, jednak jeśli nie będzie potrzebny (oby), zostanie w końcu ostatecznie ukryty.

Wszystkie ukończone modyfikacje zostały umieszczone w dziale... Ukończone modyfikacje. Wcześniej były pochowane po jego subforach, takich jak "Tłumaczenia" czy "SoulFire". Uznaliśmy ten podział za niepraktyczny, teraz oddzielnie są tylko patche i tematy poświęcone Mrocznym Tajemnicom, których jest wyjątkowo dużo.

Usunięte zostało subforum "Pytania i problemy" w Ukończonych modyfikacjach. Te tematy które rzeczywiście były poświęcone problemom z ukończonymi modyfikacjami (a była ich bardzo zdecydowana mniejszość) zostały połączone z tematami tych modyfikacji. Odtąd w przeciwieństwie do wcześniejszej, nieeleganckiej praktyki tworzenia przynajmniej 3 tematów poświęconych każdemu modowi w różnych miejscach, zarówno link do downloadu, jak i opis oraz dyskusja i pytania/problemy będą pisane bezpośrednio w temacie modyfikacji w "Ukończonych modyfikacjach".

Przeniesiono do archiwum kilka nieaktywnych tajnych działów: SoulFire, Jogobella Team, Poziomkaz, Gniew Beliara, Unity3d, Forumowe RPG. W przypadku uzasadnionych próśb zostaną one przywrócone.

Uporządkowano "Twórczość modderską" innych gier. Suborum "Mroczne Wieki" zostało przeniesione do forum "Mount&Blade", a mody z "Square Crusaders" (w liczbie 3) zostały przeniesione o kategorię wyżej, tam gdzie reszta modów.

Tworzone jest subforum "Aplikacje" w Developingu. Ma to być lista narzędzi wykorzystywanych przy ogólnie pojętym developingu (a więc w tym programy do modelowania, sculptingu, grafiki 2d, środowiska programistyczne itd) wraz z ich opisami oraz linkami do downloadu. Dopóki znajduje się w fazie rozwoju, będzie ukryte, tak więc gorąco zachęcamy wszystkich do pisania krótkich artykulików o wykorzystywanych przez siebie narzędziach z załączonymi linkami.

Z nadchodzących zmian, prawdopodobnie zostaną także usunięte jawne działy modyfikacji "Osada" i "Edycja Rozszerzona", przynajmniej jeśli nie pojawią się tam w najbliższym czasie naprawdę wartościowe materiały. O wiele lepsze modyfikacje potrafią się zadowalać zwykłym tematem zamiast całego własnego subforum, które zresztą w przypadku obu modyfikacji jest niewykorzystywane (po 3 nieaktywne tematy).

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7645
Propsy5167
NagrodyV
ProfesjaProgramista
 • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Ogłoszenia
#23 2012-02-12, 20:46(Ostatnia zmiana: 2012-02-12, 20:54)
Dodałem nowy punkt regulaminu:
Cytuj
5. Zabrania się:
5.6 reklamowania bez zgody administracji innych stron/forów w sytuacji kiedy może zostać to powiązane z osobistym interesem danego użytkownika (dotyczy głównie niewielkich lub nowo założonych przez takie osoby stron/forów, zwłaszcza na darmowych hostingach). Zakaz dotyczy wpisów na shoutboxie, tematów, postów, prywatnych wiadomości oraz sygnatur. Jako że ocena jest subiektywnie dokonywana przez moderatora/administratora, zaleca się wcześniejsze pytanie w każdym przypadku. Zakaz nie dotyczy standardowych tekstowych linków o domyślnym formatowaniu (czcionka, kolor itd) umieszczonych w sygnaturach.
Bezpośrednią przyczyną są irytująco wytrwałe działania użytkownika lordandre który pomimo warnów i wywalania jego postów uporczywie próbuje reklamować swoje nowe forum o Gothicu założone darmowym hostingu. Robił to na sb, w tematach, w wielgachnym bannerze w sygnaturze, czy jak przed chwilą ogłaszając konkurs do którego jakichkolwiek zasad poznania trzeba wejść na to forum. Teraz oprócz warnów, przy najbliższej okazji będzie można przynajmniej z czystym sumieniem blokować go na dłuższy czas i ewentualnie w końcu zbanować :|

Jak zaznaczone jest w punkcie, zakaz nie dotyczy linków w stylu World of Gothic umieszczonych w sygnaturze. Prawdopodobnie też z góry będą dopuszczalne informacje traktowane jako dostarczane bezinteresownie, dotyczące stron/forów znanych ze swojej wartości.
Po prostu nie popadajmy w przesadę, a wszystko będzie jak po staremu.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7645
Propsy5167
NagrodyV
ProfesjaProgramista
 • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Ogłoszenia
#24 2012-02-26, 18:17(Ostatnia zmiana: 2012-02-27, 06:37)
Prace na czas nieokreślony zawiesił zespół "Immortals"
 • (marzec 2009 - luty 2012). Jego tajne forum zostało zamknięte i przeniesione do archiwum, a grupa użytkowników skasowana (członkowie zostali przeniesieni do "Użytkownicy"). Byli członkowie grupy: Dark, Jurigag, Tasilvar, laelkrol, Kudlik, Yubasek, Stopa, Sergio, nouwak, FraseR, fifka, biszkoptex, LordNerevar, tutonic.
  Jeśli któryś z nich, za upoważnieniem Tasilvara, będzie chciał odzyskać wybrany materiał znajdujący się w dziale, niech skontaktuje się z administracją.

  Przeniesiony do archiwum został także jawny dział modyfikacji "Piaski Tandoru". Podobnie jak grupa powyżej, Sulejman zawiesił prace na czas nieokreślony.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7645
Propsy5167
NagrodyV
ProfesjaProgramista
 • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Ogłoszenia
#25 2012-03-15, 21:45(Ostatnia zmiana: 2012-03-15, 21:47)
Bez żadnego głosowania zmieniamy zapis co do ograniczeń treści sygnatur. Po prostu powiadamiamy was o fakcie, kropka :lol2:

Stary zapis:
Cytuj
7.2 podpis w formie tekstowej: maksymalnie 4 linijki, cały podpis 300 znaków,bez większych czcionek niż domyślna; w formie obrazkowej: maksymalnie 350 pikseli (szerokość) x 120 pikseli (wysokość), „waga” maksymalnie 85 KB; w formie tekstowo-obrazkowej, obrazek o ww. wymiarach, maksymalnie 2 linijki tekstu.
7.3 Grafiki dozwolone są jedynie w formatach JPG oraz PNG.
Nowy zapis:
Cytuj
7.2 Całkowity, łączny rozmiar sygnatury nie może przekraczać 400px (szerokość) na 200px (wysokość). Wymiary te obejmują sygnaturę jako całość, nie jej konkretne elementy (jak np obrazek). Całkowity, łączny rozmiar użytych w sygnaturze grafik nie może przekraczać 0.5mb. Dopóki oba poprzednie zalecenia będą przestrzegane, zarówno ilość i format grafik oraz formatowanie tekstu mogą być dowolne.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7645
Propsy5167
NagrodyV
ProfesjaProgramista
 • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Ogłoszenia
#26 2012-03-16, 16:17(Ostatnia zmiana: 2012-03-16, 16:18)
Kolejna nowelizacja, tym razem w sprawie treści wulgarnych i drastycznych.
Stara wersja:
Cytuj
6. Kasowane będą posty:
6.1 (...) Wulgarne i niemoralne
Nowa wersja:
Cytuj
5. Zabrania się:
5.6 Umieszczania na forum w sposób bezpośrednio widoczny dla innych treści wyjątkowo drastycznych lub wulgarnych. Są one nadal dopuszczalne w formie linków lub treści schowanej w tagu spoiler, pod warunkiem umieszczenia stosownego ostrzeżenia (które może być także zawarte w tytule tematu i dotyczyć go jako całości).
Jak widzicie jest to zapis łagodniejszy i znacznie bardziej elastyczny. Nie będzie już historii typu "KTO MI WYWALIŁ MĘSKIE PORNO Z TAJNEGO JOGURTÓW?!?", jeśli tylko będziecie pamiętać o ostrzeganiu ewentualnych przypadkowych obserwatorów. A że moderatorzy w większości są u nas właściwie fanami wszystkiego co szokujące, nie powinno być na tym tle nadużyć. Przypominam - to nie jest zakaz, a jedynie ochrona postronnych użytkowników.

Jest też jeszcze jedna dobra wiadomość - bardziej liberalnie będziemy podchodzić do zmian nicków. Nadal nie będzie to nieograniczony przywilej, bo to spowodowałoby zbytni chaos, ale jeśli ktoś ma naprawdę długi (~2 lata) staż z dotychczasowym nickiem, lub potrzebuje niewielkiej (nie wpływającej na rozpoznawanie nicku) uzasadnionej zmiany, niech po prostu napisze do któregoś z administratorów, a jego prośba zostanie rozważona.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7645
Propsy5167
NagrodyV
ProfesjaProgramista
 • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Ogłoszenia
#27 2012-08-07, 16:02(Ostatnia zmiana: 2012-08-07, 16:02)
VEQ po wielomiesięcznej nieaktywności odchodzi ze stanowiska globalnego moderatora. W imieniu całego forum dziękuję za jego wierną służbę społeczności, sam nie wiem od jak dawna ją pełnił :D
Adanos stwierdził że dobrze byłoby na jego miejsce wziąć kogo innego. Jako że część forum nie lubi ankiet itp, nowego moderatora wybraliśmy przez niedemokratyczne głosowanie w którym mogli wziąć udział jedynie administracja i moderatorzy. Wybrany został Edeksumo.

Edek, gratulujemy i witamy w gronie moderatorów. Żadnego amuletu, szaty ani innych fantów się nie spodziewaj. Zasady chyba znasz: moderujemy tylko to co niezbędne, publicznie informujemy o banach i ich przyczynach, jawne działy grup zostawiamy do moderowania tym grupom, w offtopie tolerujemy ile się da, regulaminu czepiamy się tylko kiedy ktoś naprawdę przegina.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7645
Propsy5167
NagrodyV
ProfesjaProgramista
 • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Ogłoszenia
#28 2013-01-26, 21:32(Ostatnia zmiana: 2013-01-27, 00:17)
Zrobiłem nowy bbcode zainspirowany pomysłem Azteka który zamiast [ spoiler ] użył przydługiego w kodzie, ale zajmującego mniej miejsca w poście[ background=black ][ color="#000000" ] [ /color ][ /background ]Tag nazywa się [ hide ] (chyba że wolicie nazwę zaproponowaną przez Azteka: [ aztektowymyslil ], też działa :D ). Sprawia że tekst i jego tło stają się czarne. Żeby go przeczytać, można go albo zaznaczyć, albo zwyczajnie kliknąć - wtedy dany fragment stanie się na "stałe" widoczny, co może ułatwiać czytanie.

W praktyce wygląda to tak:
[hide]Musiałem zaspoilerować twojego spoilera - Aztek[/hide]

Od kiedy na tym forum zwalcza się trollowanie, klikają na własną odpowiedzialność, przecież jest ukryte :lol2:  [hide]Alucard ginie[/hide]


mgr inż. Aztek

mgr inż. Aztek

Użytkownicy
Lord of Cinder
posty2943
Propsy6099
NagrodyV
Profesjabrak
 • Użytkownicy
 • Lord of Cinder
Na dniach przenieśliśmy forum na nowe serwery. Jeżeli ktoś ma problem z szablonem lub funkcjonalnością forum, proszę usunąć adres themodders.org z pliku hosts. Dotyczy się to tylko osób, które go dodały podczas przerwy działania domeny.
 
Praise the Sun
Cennik
-10% warna: 10 propsów (każde kolejne 10% 5 propsów)                                                        usunięcie niewygodnego posta: 20 propsów
+10% dla wybranego użytkownika: 25 propsów                                                                                              ban dla wybranego użytkownika: 100 propsów
steam | last.fm | Nowy, lepszy lider RBT

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5216
Propsy3863
ProfesjaProgramista
 • Administrator
 • Szara eminencja
Zaaktualizowałem forum z wersji 2.0.5 do wersji 2.0.7 oraz wgrałem następujące mody:
- BBC ['you'] Tag, czyli [you] :P
- Activity in Profile, czyli można w profilu sprawdzić, co dany użytkownik robi,
- Buddies List, lista z kumplami, na razie nie wiem jak to działa :( http://themodders.org/index.php?action=profile;area=buddieslist;
- Sortable Packages (and Installed Time), sortuje pakiety wg nazwy lub daty (widoczne tylko w panelu admina),
- SMF Staff Page, wyświetla listę moderatorów i administratorów: http://themodders.org/index.php?action=staff.

Jeszcze postaram się wgrać http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1343. Oraz postaram się wkrótce przetłumaczyć te mody.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7645
Propsy5167
NagrodyV
ProfesjaProgramista
 • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Ogłoszenia
#32 2015-12-21, 18:47(Ostatnia zmiana: 2015-12-21, 18:54)
Forum wymaga wielu prac technicznych. Od długiego czasu administracją zajmujemy się tylko ja i Adanos, a obaj mamy ostatnio tego czasu na to za mało. Mamy na forum ledwo garstkę osób ogarniających web dev (chodzi głównie o php, sql, javascript i html), a jeszcze mniej takich które chcą poświęcać godziny pracy za darmo.
Forum przez dłuższy czas działało domyślnie na skinie zrobionym przez Rybopiotra, który choć posiadaja wiele wad dobrze się przyjął wśród większości użytkowników. Teraz Rybopiotr mniej więcej skończył kolejną iterację. Wiązało się to z częstym pisaniem do mnie nie tylko z konsultacją techniczną, ale i niepotrzebnymi zadaniami takimi jak przekazanie czy wgranie jakiegoś pliku do ftp, podanie konfiguracji jakiegoś moda na tM czy zrzutu ekranu z jednego z paneli ustawień.

W związku z tym że nowy skin prezentuje się całkiem fajnie, a wgranie go, konfiguracja i utrzymywanie (bo na pewno pojawią się problemy) będzie wymagało dostępu do ftp i panelu administracyjnego, postanowiłem dać Rybopiotrowi uprawnienia admina. Sprawa została skonsultowana ze Zdunkiem, Adanosem i Aztekiem - zgodzili się z tym że to najlepsze rozwiązanie. Rybopiotr jest na forum od ponad 5 lat, aktywnie angażuje się w modding i włożył w obecnego i poprzedniego skina sporo pracy, tak więc myślę że możemy go obdarzyć zaufaniem wiążącym się z daniem mu dostępu do bebechów forum.

Przy okazji zabiorę admina Bule który adminować skończył w praktyce chyba ze trzy lata temu ale jakoś został na liście.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry