Nowy punkt regulaminu - treści drastyczne 12259 42

Ankieta

Głosowanie

Głosów w sumie: 54

O temacie

Autor inż. Avallach

Zaczęty 15.03.2012 roku

Wyświetleń 12259

Odpowiedzi 42

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nowy punkt regulaminu - treści drastyczne
2012-03-15, 09:08(Ostatnia zmiana: 2012-03-15, 09:15)
W związku z ostatnimi wydarzeniami, powiązanymi głównie z avatarem pewnego użytkownika azteka (Azteka), okazało się że wcale nie jest na tym forum oczywistym co jest treścią którą można tolerować, a czego zdrowy rozsądek powinien zakazywać. Nie chodzi tutaj o samą "podstawę prawną" na przyszłość. To forum jak i jego regulamin jest dla was, użytkowników, nie na odwrót. Jako moderatorzy musimy po prostu wiedzieć co wam przeszkadza w takim stopniu że powinno być tępione, a co można zostawić w spokoju. Dlatego oddaję pod waszą rozwagę punkt regulaminu zaproponowany przez Zyska, ale w lekko zmodyfikowanej przezemnie treści (linkowanie nie powinno być zakazywane, jeśli ktoś klika w link jakiegoś użytkownika wiedząc co tam jest, jest sam sobie winien - chyba że wstawiający link nie zasugeruje że jest tam treść "niebezpieczna").

[ramka]Zabrania się umieszczania na forum w jakikolwiek bezpośrednio widoczny dla innych użytkowników sposób treści drastycznych lub szokujących w ogóle. Dotyczy to przede wszystkim grafik wstawianych w tagach img oraz avatarów. Mogą być one umieszczane tylko w formie linków lub treści schowanej w tagu spoiler, jeśli będzie im towarzyszyć wyraźne ostrzeżenie (może być ono zawarte np w tytule tematu i dotyczyć go jako całości). [/ramka]

Jak przy każdym punkcie regulaminu, drastyczność danego materiału jest oceniana przez moderatorów, co nie oznacza że mają prawo dowolnie dopuszczać wszystko co im osobiście nie przeszkadza - powinni w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem, niezbędnym do pełnienia tej funkcji, starać się obiektywnie ocenić co mogłoby szokować innych i podejść do tego zadania z odpowiednią dozą ostrożności. Schowanie danego materiału w spoiler/zamiana na link i dopisanie ostrzeżenia razem z przypomnieniem na przyszłość nikomu by nie szkodziła.

W działach niejawnych nie jest prowadzona moderacja przez global moderatorów/adminów. Tam oceny może dokonywać moderator danego działu (jeśli wyznaczony), a jeśli go nie ma - przechodzić jak dawniej będzie wszystko.

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Cytuj
W działach niejawnych nie jest prowadzona moderacja przez global moderatorów/adminów. Tam oceny może dokonywać moderator danego działu (jeśli wyznaczony), a jeśli go nie ma - przechodzić jak dawniej będzie wszystko.
Zapamiętajcie, tylko u Avallacha!!! :lol2:  

Czy ten punkt rzeczywiście jest potrzebny? Czy treści drastyczne nie są wulgarne (niestosowne)?

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nowy punkt regulaminu - treści drastyczne
#2 2012-03-15, 09:54(Ostatnia zmiana: 2012-03-15, 10:34)
Cytuj
W działach niejawnych nie jest prowadzona moderacja przez global moderatorów/adminów. Tam oceny może dokonywać moderator danego działu (jeśli wyznaczony), a jeśli go nie ma - przechodzić jak dawniej będzie wszystko.
Zapamiętajcie, tylko u Avallacha!!! :lol2:  
Nie rozumiem co masz na myśli. Działy bez jakiejkolwiek moderacji naprawdę istnieją, jak choćby kantyna i tam rzeczywiście przechodzi i raczej będzie nadal wszystko.

Czy ten punkt rzeczywiście jest potrzebny?
Osobiście zagłosowałem na nie, ale ostatnie wydarzenia pokazują że wiele osób ma inne zdanie, zresztą ten zapis to bezpośrednia inicjatywa Zyska.
Czy treści drastyczne nie są wulgarne (niestosowne)?
Nie mamy w regulaminie zapisu zakazującego w ogóle treści wulgarnych/drastycznych/niestosownych, a jedynie takich postów, w związku z czym avatar Azteka nie kolidował bezpośrednio z regulaminem.

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Cytuj
Nie rozumiem co masz na myśli. Działy bez jakiejkolwiek moderacji naprawdę istnieją, jak choćby kantyna i tam rzeczywiście przechodzi i raczej będzie nadal wszystko.
Przecież kantyna nie istnieje
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii


kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!

kaczka
RaveN Studio

Nowy punkt regulaminu - treści drastyczne
#5 2012-03-15, 11:03(Ostatnia zmiana: 2012-03-15, 11:05)
[ramka]Dotyczy to przede wszystkim grafik wstawianych w tagach img oraz avatarów. Mogą być one umieszczane tylko w formie linków lub treści schowanej w tagu spoiler, jeśli będzie im towarzyszyć wyraźne ostrzeżenie [/ramka]

Czyli obrazek rozjebanego oka w tagach img, schowany w spoiler przejdzie?
Chodzi mi o coś takiego (załóżmy, że to jest rozjebane oko XD)

Spoiler

 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Tylko jezeli bedzie opisany co zawiera. Jezeli powiesz ze to kucyk pony a wstawisz rozjebane oko to nie przejdzie.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Caesum

Caesum

Użytkownicy
posty1727
Propsy2215
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Czy jesteś za dodaniem opisanego poniżej punktu regulaminu?
tak, kurwa, tak!
 

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
A np. mój pentagram jest treścią drastyczną?
 

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Ah te theModdersowe rewolucje... Jestem na nie. Zasadniczo uważam, że na forum jest zbyt mało krwi i flaków.

Luke_Flamesword

Luke_Flamesword

Użytkownicy
posty188
Propsy402
  • Użytkownicy
Ja jestem na tak, bo raz że zdarza mi się przeglądać forum w trakcie jedzenia i nie chciałbym, żeby mi w tak brutalny sposób przerywano delektowanie się posiłkiem - to po drugie - delikatny ze mnie chłopczyk i me oczęta mają alergię na treści drastyczne.
 

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
Nie bawcie się drodzy admini w regulaminy bo to kiedyś wam się odbije. :D
Tutaj użytkownicy dbaja o porządek jest samowolka i tak powinno być, administracja jest tylko potrzeba do utrzymania forum, aby funkcjonowała technicznie prawidłowo, a nie do dyktowania zasad.

BTW za co KolegaZWojska dostał bana?

I jest na nie, nawet pomimo tego że postowałem o zaminę awataru Azteka. Jakakolwiek zamiana regulaminu nie wchodzi w rachubę.

Edit: http://themodders.org/index.php?/topic/12816-bany/page__pid__1026435__st__60#entry1026435 teraz wiem za co, to tymczasowy?

Aztek to twoja szansa by odrobić proposy i odwiedziny w profilu. :lol2:

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
ja jestem jak najbardziej na tak, to forum jest dla kazdego, a nie kazdy lubi ogladac rzeczy typu wyprute flaki czy cos innego
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nowy punkt regulaminu - treści drastyczne
#13 2012-03-15, 18:29(Ostatnia zmiana: 2012-03-15, 18:36)
Nie bawcie się drodzy admini w regulaminy bo to kiedyś wam się odbije. :D
Tutaj użytkownicy dbaja o porządek jest samowolka i tak powinno być, administracja jest tylko potrzeba do utrzymania forum, aby funkcjonowała technicznie prawidłowo, a nie do dyktowania zasad.
Ten punkt to pomysł nie administracji (która w miarę zgodnie miała na avatar Azteka wyjebane), ale użytkowników ;p
I żeby nie było później jakichś żali - w tej ankiecie nie chodzi o to za którą opcją będzie więcej głosów. Jeśli ilość głosów na "tak" będzie po prostu na tyle znaczna żeby trzeba było się z nią liczyć, to przepis zostanie wprowadzony nawet jeśli będzie to mniej niż 50%. Lepiej podchodzić do sprawy trochę zbyt delikatnie (na czym nikt nie ucierpi), niż ranić uczucia wrażliwszej części społeczności :D

BTW za co KolegaZWojska dostał bana?
Edit: http://themodders.org/index.php?/topic/12816-bany/page__pid__1026435__st__60#entry1026435 teraz wiem za co, to tymczasowy?
Ten temat jest właśnie po to żeby nie było żadnych pytań ani tym bardziej wątpliwości co do słuszności tych wyroków ;)
To czy KzW wróci zależy głównie od niego (i humoru tego kogo poprosi o odbanowanie), obawiam się że w końcu się na to zdecyduje.

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Nie róbcie ankiet, bo znowu będzie marudzenie. Zmiany się wprowadza albo nie.
 

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Cytuj
A np. mój pentagram jest treścią drastyczną?                                          

Nie.
Cytuj
Ja jestem na tak, bo raz że zdarza mi się przeglądać forum w trakcie  jedzenia i nie chciałbym, żeby mi w tak brutalny sposób przerywano  delektowanie się posiłkiem                                       

Prawdziwy informatyk :lol2:  


Ja jak, Żelazko postulowałem o zmianę avataru Azteka, lecz uważam że zamiast tego punktu w regulaminie, należałoby zmienić ten o sygnaturze (wiem, dzięki za screen ale nie jest przecież wieczny). Dlatego jako tako pozostaję bez zdania i popieram Ogrodnika.
 

HellVard

HellVard

Użytkownicy
posty520
Propsy91
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A cóż za straszliwy avatar miał Aztek? Nie widziałem go.

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka

Faren
RaveN Studio

Nowy punkt regulaminu - treści drastyczne
#17 2012-03-15, 20:45(Ostatnia zmiana: 2012-03-15, 20:54)
Wydłubywanie oczka. Co w tym strasznego?

To jest coś, a i tak wybrałem nie najgorsze (UWAGA, TYLKO DLA OSÓB Z MOCNYM STAŻEM W INTERNETACH)
Spoiler

edit: naprawiony link :D

@down: to jeszcze nic xD
 
makin' bacon

maciejh

maciejh

Rzeka
posty779
Propsy258
ProfesjaScenarzysta
  • Rzeka
Zginiesz FAHREN. Wiem, wszedłem pomimo ryzyka, ale jak możesz?!
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Wydłubywanie oczka. Co w tym strasznego?

To jest coś, a i tak wybrałem nie najgorsze (UWAGA, TYLKO DLA OSÓB Z MOCNYM STAŻEM W INTERNETACH)
Spoiler

edit: naprawiony link :D

@down: to jeszcze nic xD

To wszystko jest o wiele mniej straszne, niż animowany avatar Azteka .
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry