Dzień Screena 2011 35528 127

O temacie

Autor Adanos

Zaczęty 25.06.2011 roku

Wyświetleń 35528

Odpowiedzi 127

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Dzień Screena 2011
2011-06-25, 21:23(Ostatnia zmiana: 2011-07-11, 14:44)
Drodzy użytkownicy!

Zwracam się do was, w szczególności do szefów grup lub osób indywidualnie tworzących moda, z zapytaniem, czy bylibyście zainteresowani kolejną edycją Dnia Screena? Wstępnie termin wyznaczam na sierpień. Czekam przez tydzień na zgłoszenia.

Rok temu było trochę zamieszania: http://themodders.org/index.php?/topic/11328-dzien-screena-wnioski/ i postaram się, aby odpowiednie wnioski zostały wyciągnięte.

Wiem, że na razie jest, to dość ogólnikowo napisane, ale wpierw chcę wiedzieć, kto i ilu jest chętnych.

Robimy imprezę otwartą, tak jak rok temu, na inne portale, czy raczej zamkniętą wewnątrz naszego forum?

KolegaZWojska

KolegaZWojska

Rzeka
posty1095
Propsy2397
NagrodyVVV
Profesjabrak
  • Rzeka
Jestem zainteresowany XD, tym bardziej że już w najbliższym czasie będzie u mnie gotowy kompletny model świata i pierwsze Zeny.

PS. I już tak btw, w związku z tym będę miał prośbę w najbliższym czasie do kochanych niebieskich XD by zrobili mi półeczkę w dziale twórczości modderskiej, także powiedzcie do kogo z was z taką misją będę się miał kierować.

Godefroy93

Godefroy93

Rzeka
posty289
Propsy196
NagrodyV
Profesjabrak
  • Rzeka
Bardzo dobry pomysł z chęcią wezmę udział:) . Jednak muszę najpierw troszku ozdobić świat w spacerze ;p
 
"Pierre is enjoying his new bicycle!"



Spoiler
1.Co to są ryry?

Ryrami płynie woda

2.Obrybiacie bonk?

Tak! Obrybiamy bonk.

To nie zgydne z prywem!

3.Pierre lubi swój nowy rower!

Bardzo mnie to cieszy, a co to za Pierre?

To taki chłopak z wioski.

4.Ładna kurtka!

My alpiniści nazywamy to wiatrochronem.

Niech jej Pan pod żadnym pozorem nie zdejmuje!

Allo!,allo!

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis

EdekSumo
Wyspa Khorinis

Dzień Screena 2011
#3 2011-06-26, 00:29(Ostatnia zmiana: 2011-06-26, 00:29)
Ja też jestem bardzo zainteresowany i wezmę udział!!
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Dzień Screena 2011
#4 2011-06-26, 09:29(Ostatnia zmiana: 2011-06-26, 09:31)
PS. I już tak btw, w związku z tym będę miał prośbę w najbliższym czasie do kochanych niebieskich XD by zrobili mi półeczkę w dziale twórczości modderskiej, także powiedzcie do kogo z was z taką misją będę się miał kierować.
A jak myślisz? :D

gothic1210
  • Gość
Też chciałbym wziąć udział.  :D
 

hegemonista

hegemonista

Użytkownicy
posty55
Propsy44
  • Użytkownicy
I możliwe że ja wezmę udział. Domyślam się, że to nie musi być mod gry RPG?
 
Chcę być fajny na tM. Wspomóż mnie i daj mi propsa

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ

eto

Dzień Screena 2011
#7 2011-06-26, 11:42(Ostatnia zmiana: 2011-06-26, 11:44)
Pewno że nie musi, patrz topic dot. poprzedniej edycji.
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Dzień Screena 2011
#8 2011-06-26, 11:43(Ostatnia zmiana: 2011-06-26, 11:43)
I możliwe że ja wezmę udział. Domyślam się, że to nie musi być mod gry RPG?
Nie musi, ważne żeby było widać, że różni się od podstawowej wersji gry :D

hegemonista

hegemonista

Użytkownicy
posty55
Propsy44
  • Użytkownicy
Pewno że nie musi, patrz topic dot. poprzedniej edycji.
Zapytałem, bo z tego co pamiętam, przez ostatnie dwa lata, to był Gothic, Gothic i jeszcze raz Gothic. Były może 2-3 modyfikacje Wiedźmina i jeszcze tego Mount&Blade. Jeżeli pominąłem którąś grę to przepraszam, lecz jak państwo sami widzicie - only RPG.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa: pewnie nie każdy z was kojarzy gierkę np. Original War. Czy osoba, która zgłasza modyfikacje mało znanej gry, będzie miała możliwość dodania więcej materiałów? Mam na myśli dla porównania oryginał-modyfikacja. Bo z tego co napisał Thoro, w wątku podanym w pierwszym poście, wynika, że liczba screenów będzie ograniczona. Rozumiem oczywiście, że decyzja jeszcze nie zapadła, lecz osoby zgłaszająca modyfikację gry mało znanej, musi dać też dla porównania parę screenów z oryginału, aby oceniający mógł porównać wkład. W sumie, taka osoba i tak nie ma co liczyć na zwycięstwo, ale może przynajmniej trochę wyrównać szanse? :)
 
Chcę być fajny na tM. Wspomóż mnie i daj mi propsa

damdan

damdan

Labirynt
posty176
Propsy43
ProfesjaLvl designer
  • Labirynt
jak rozwiąże swój problem to też wystąpię
 

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
Cytuj
Czy osoba, która zgłasza modyfikacje mało znanej gry, będzie miała możliwość dodania więcej materiałów? Mam na myśli dla porównania oryginał-modyfikacja.
Niemal na pewno nie. Opiszesz, porobisz screeny, może nakręcisz filmidła i będzie cacy. Tak samo działa to w drug stronę - nie każdy musiał grać w goticzka, by wiedzieć jak wygląda oryginał. Jeśli ktoś nie zna oryginału i nie wie czy ten mod ma sens niech nie głosuje.

Jeśli jednak bardzo ci zależy na porównaniu, możesz dać screen, gdzie po lewej stronie będzie oryginał, a po prawej modyfikacja, i wszystko jest ok - masz jeden screen, a porównanie widać.

Cytuj
osoby zgłaszająca modyfikację gry mało znanej, musi dać też dla porównania parę screenów z oryginału, aby oceniający mógł porównać wkład.
Nie każdy będzie musiał głosować na moda. Było tak w 2010 i projekty niegothicowe dostawały masę jedynek, bo danej gry nie znają, więc uznali że mod nie warty świeczki, a że ocena być musiała na każdą modyfikacje, to dawali 1. Taka mentalność polaczków, zamiast dać chociażby w miarę neutralne 3, to obniżają średnią moda, który może być zajebisty.

Cytuj
W sumie, taka osoba i tak nie ma co liczyć na zwycięstwo, ale może przynajmniej trochę wyrównać szanse?  
Oj to już pierdolenie. Patrz Noktisa i jego mod do Diablo. Giera stara, ale miażdzył reszte i dostał nagrodę za zwycięstwo w konkurencji nie gothicowej.

Cytuj
był Gothic, Gothic i jeszcze raz Gothic. Były może 2-3 modyfikacje Wiedźmina i jeszcze tego Mount&Blade. Jeżeli pominąłem którąś grę to przepraszam, lecz jak państwo sami widzicie - only RPG.
FOCH :[  :[  

GTA vice city, Doom, Crysis, Diablo... Szkoda że było tak mało osób z poza forumca
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

EdekSumo

EdekSumo

Wyspa Khorinis
posty1739
Propsy924
ProfesjaLvl designer
  • Wyspa Khorinis
A screeny można poddać jakiejś obróbce graficznej?
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Najlepiej nie.
 

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty446
Propsy255
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica

Gother

Dzień Screena 2011
#14 2011-06-26, 22:25(Ostatnia zmiana: 2011-06-26, 22:26)
Również jestem przeciw, lecz gdyby wprowadzić taki wymóg to kto i w jaki sposób by to sprawdzał?
 

Maximus

Maximus

Użytkownicy
posty27
Propsy7
  • Użytkownicy

Maximus

Dzień Screena 2011
#15 2011-06-28, 21:06(Ostatnia zmiana: 2011-06-28, 21:14)
No, aż mi brakowało tej kłótni z Wami. Możecie nas zapisać. Ale w sumie ja bym wolał, żeby tegoroczny Dzień Screena był bardziej jako prezentacja modów, niż konkurencja 'który lepszy'. Skończy się jak rok temu - fałszywe konta, ocenianie innych modów słabymi ocenami itp. A w końcu to ma być zabawa.

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
Cytuj
Skończy się jak rok temu - fałszywe hasła, ocenianie innych modów słabymi ocenami itp. A w końcu to ma być zabawa.
0
ale pierdolisz. tu jest ok, ale napisz to na górnym forum :roll:
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Uważam że Maximus ma rację. Współzawodnictwo ma sens tylko gdyby impreza była kameralna, zamknięta w kręgach użytkowników tego forum. Gdyby miała być możliwość głosowania, proponowałbym całkowitą rezygnację z ankiet, tylko i wyłącznie uzasadnienia w formie postów i tylko od użytkowników którzy są na forum przynajmniej miesiąc i mają chociaż z 10 postów.

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dark

Dzień Screena 2011
#18 2011-06-28, 21:26(Ostatnia zmiana: 2011-06-28, 21:28)
No to może zróbmy jak w 2008? Wszystkie grupy publikują materiały, i jest głosowanie, która wypadła najlepiej (który mod jest najlepszy). Można dla różnorodności dać możliwość wybrania i oddania głosu na 3 dowolne typy i niech lud wybiera.

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome

Leinnan
Administrator

Dzień Screena 2011
#19 2011-06-29, 00:39(Ostatnia zmiana: 2011-06-29, 00:40)
Ale i tak proponuje podział na przynajmniej modyfikacje do Gothica/ pozostałych gier bo tu większość jednak są fanami Gothica i "Gotik jest najlepsiejszy i żadne Crisisy czy inne gówna nie mają z nim szans" tzn. będą zaniżać oceny dla nie-gothicowych modyfikacji. Nie chodzi tu o mojego moda(bo nie wiem czy wystąpie) ale o to by moderzy innych gier mieli bardziej przejebanie bo nie modują Jedynej Słusznej Gry.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry