Unity 63970 99

O temacie

Autor Kuba90

Zaczęty 9.01.2011 roku

Wyświetleń 63970

Odpowiedzi 99

Kuba90

Kuba90

Użytkownicy
JunityMan
posty226
Propsy93
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • JunityMan
Nie wiem czy gdzieś o tym było.Ale mniejsza.. ostatnio sciągnołem sobie ze strony producenta unity 3d które mnie miło zaskoczyło jest to wpełni trójwymiarowe środowisko programistyczne do tworzenia gier,programów etc.Na oficjalnej stronie jest duże wsparcie jeżeli chodzi o skrypty czy tzw paczki...darmowe . Sam engin ma dwie licencje darmową wsumie ze wszystkimi bajerami tylko nie można wykorzystywac go komercyjnie...

Unity Pro to potężne narzędzie do tworzenia wszelkiego rodzaju gier i animacji. Twórcy skupili się na maksymalnej optymalizacji silnika graficznego Unity3D dzięki czemu nawet na słabszym sprzęcie gracz ma dostęp do wysokiej jakości grafiki i fizyki gry. Unity zostało przygotowane z myślą o tworzeniu gier 3D dostępnych przez przeglądarkę na tej samej zasadzie, co gry i animacje flash zapewniając jednocześnie takie funkcje, jak:
- pełne środowisko trójwymiarowe
- animowana, realistyczna woda
- efekty cząsteczkowe
- dynamiczne oświetlenie i cienie
- Nvidia PhysX
- shadery
- realistyczne tereny
- streaming audio i video w czasie rzeczywistym z możliwością rzutowania obrazu na dowolny obiekt w środowisku 3D
- wsparcie dla Nintendo Wii i Apple iPhone
- współpraca z wieloma programami
- wbudowany język skryptowy

Oficjalna strona

oficjalna zapowiedz:
[media]
https://www.youtube.com/watch?v=sdnSVTA6HzA
[/media]

oraz jedne z najbardziej według mnie przydatnych tutoriali:
[media]
https://www.youtube.com/watch?v=BurgZergArc
[/media]
 

sauron
  • Gość

sauron
Gość

Unity
#1 2011-01-09, 17:14(Ostatnia zmiana: 2011-01-09, 17:17)
dodaj jeszcze to że unity, w ramach programu union wydaje gry robione na ich enginie, biorąc za to 20% zysków. koszt niewielki a odpada martwienie się o cały bardzo trudny marketing.

http://unity3d.com/union/
 

Kuba90

Kuba90

Użytkownicy
JunityMan
posty226
Propsy93
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • JunityMan
A o tym to nie wiedziałem. Ale jakośc całego silnika mnie zaskoczyła oczywiście pozytywnie wszystko jest fajnie uproszczone co bardzo ułatwia pracę i interfejs 3d polegający na "kliknij i przeciągnij" a sam język skryptowy jest raczej dośc prosty ,zresztą podałem link do tutoriali kóre według mnie dużo wyjaśniają.No i możliowśc np w grach gry internetowej. I podoba mi się możliwosc grania na przeglądarce z grafiką taką jak na zwykłej grze instalowanej na pc.
 

Lord Miguel

Lord Miguel

Użytkownicy
posty71
Propsy7
  • Użytkownicy
A czy idzie w tym programie robić modele i animacje do gothica?
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
A po co? :O  To silnik graficzny, a nie program do grafiki trójwyiarowej.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Unity
#5 2011-01-09, 18:00(Ostatnia zmiana: 2011-01-09, 18:20)

Takie obrazki mają siłę przekonywania, zwłaszcza ta woda wygląda dobrze. Ciekawy jest ten projekt Union, mam tylko nadzieję że nie ma jakichś zapisów mówiących że wszystkie projekty są ich własnością a nie że tylko zajmują się dystrybucją.

Bardzo interesująca jest ta jego rzekoma mobilność i wysoka wydajność, ciekawe czy da się robić wystarczająco rozbudowane sceny z dużymi ilościami aktywnych NPC.

Byliby jacyś chętni robić pod tym jakieś RPG? Chodzi mi głównie o programistów i edytorów map ;d

Tutaj screen z RPG z pod tego engine, wygląda nieco lepiej niż g2.


Była pod tym robiona też jedna popularna gra na iPhone którą kiedyś oglądałem z okazji szukania pomysłów na projekty, RavenSword. Co prawda w porównaniu z UDK na iPhone jest niczym, ale 3d to zawsze 3d.

sauron
  • Gość

sauron
Gość

Unity
#6 2011-01-09, 18:22(Ostatnia zmiana: 2011-01-09, 18:46)
razem z usługą union, unity jest nieskończenie bardziej konkurencyjny niż fame który jest pracując na UDK z iphone. tak czy inaczej, warto unity mieć i wydawać przez producenta. koszt w sumie duży bo apple i unity biorą 50% zysków (30/20) ale pewność z profesjonaliści zrobią marketing jest uspakajająca. przy możliwych olbrzymich zyskach 50% to już mniejszy problem.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Jak na 2011 rok to grafika nie jest powalająca ale to z wydawaniem gier jest kuszące.

Avallach GG
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Avallach co ty masz z tymi RPG :facepalm:
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Jak lubi to niech robi, a co będziesz mu bronił.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Sory, ale on kiedys chcial robic nawet rpg pod iphone co bylo juz kompletnym żalem...
Jest tyle fajniejszych typów
 


Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Możesz, dla mnie i tak to jest głupota jak skurwysyn
 

sauron
  • Gość

sauron
Gość

Unity
#13 2011-01-09, 20:33(Ostatnia zmiana: 2011-01-09, 20:34)
była kiedyś o tym rozmowa, ja oczywiście powiem z punktu widzenia finansowego. na pierwszy projekt i drugi i trzeci i pare dalszych nie opłaca się pakować w duże projekty. mając firmę, trzeba zarabiać, proste gry mobilne to produkcja 2-4 roboczo tygodnie, pracy w normalnej firmie, zespołu 2-3 osób. zdalnie, amatorsko albo powstanie albo długo. żeby zaistnieć na rynku gier mobilnych, na którym każdego dnia powstaje kilka gier, przy tak olbrzymiej konkurencji jedyną szansą jest robić dużo i szybko. po zdobyciu jakiejś pozycji i stałych dochodów z dotychczasowych gier, można się bawić z rpg. amatorsko rpg mobilne odradzam.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Sam silnik jest interesujący.
Kazzmir, a nie lepiej od razu się uczyć opsługiwać np unity niż  "bawić" się w jakieś popierdułki na komórke?
RPG chciałbym zrobić w wersji stacjonarnej ale tu nie sprawdza się zasada "dla chcącego niec trudnego"
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Umiejetnosci to swoja droga, wazne jest zeby zaistniec jako firma i wypromowac sie
 

sauron
  • Gość
Cytat: Rybopiotr link=topic=12843.msg129475#msg129475#msg129475#msg129475 date=1294604510
..."bawić" się w jakieś popierdułki na komórke...

nie rozumiesz rynku gier mobilnych, te rpg nie zarabiają tego co niektóre z tych popierdułek sprzedających się w mln. zobacz sobie listę TOP100 na apstore i uznaj te gry za bezpośrednią konkurencję i wyznacznik tego co się faktycznie sprzedaje. wszystkie inne gry to fanaberie twórców.
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Ja sie pytalem a nie stwierdzałem fakt.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

sauron
  • Gość
nie zmienia to faktu, że zabieranie się za rpg, jest stratą czasu. gdy ty zrobisz rpg ja zrobię 10 innych gier i zarobię na nich wielokrotnie więcej niż ty. gdzie w tym sens i pytanie o drogę?
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
A kto mowił że ja chce zarobić realne pieniądze?
Może będe robił ale to nie kasa jest dla mnie najważniejsza.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry