GIINK: Sieć 74463 179

O temacie

Autor emace

Zaczęty 17.07.2010 roku

Wyświetleń 74463

Odpowiedzi 179

Gruppenfuehrer Kereth

Gruppenfuehrer Kereth

Użytkownicy
New World Order, bitchez!
posty669
Propsy484
  • Zbanowany
  • New World Order, bitchez!

Gruppenfuehrer Kereth

GIINK: Sieć
#40 2011-06-01, 18:41(Ostatnia zmiana: 2011-06-01, 18:42)
IMO ta zmiana nazwy to pójście na łatwiznę.

Cytuj
dzieciaki nie robią gier o dzieciach, tworzą herosów, bez poglądów z bronią w każdym rękawie, za każdym uchem, a nawet pod językami...

Za to dzieciaki zmieniają koncepcję moda jak rękawiczki. Robią na początku jedno, a w jakieś tam innej fazie całkowicie zmieniają koncepcję o 360 stopni, przy czym na końcu efekt jest taki sam - gówno albo mod standardowo ląduje "do kosza" lub co gorsza spala się modderowi dysk ( :lol2:  ). Ty akurat miałeś dobrą koncepcję, to po kiego grzyba ją zmieniać? Mam przypomnieć? Proszę:

Cytuj
Historia będzie podzielona na rozdziały, gdzie każdy kolejny rozdział będzie przedstawiał losy naszego bohatera kolejno starszego o 5 lat a w pierwszym rozdziale wcielimy się w postać kobiety. W moim świecie będą małe osadki, wioseczki, jedno miasto które dopiero jest budowane przez osadników a w trakcie gry będzie do połowy rozwinięte.

A teraz co widać? Jakieś dzieciństwo kolejnego bezimiennego ciecia.

Cytuj
mod, którą robię jest skierowany do +27 wiekiem i takich którzy się czują + 27

Super. Czyli piętnastoletni bezimienny będzie tak dojrzały(+27), że będzie klnął i chędożył miejscowe dziwki, a jego czyny i wybory moralne, będą powodowały w graczu Katharsis(z greckiego oczyszczenie)? Chętnie to zobaczę. :D

Swoją drogą Allah ma rację - z takim podejściem to nawet na gównianym forum pseudo-fanów Goticzka nie znajdziesz odpowiednich graczy.

Cytuj
poza tym, to nie jest gra o bezimiennym, bezimienny to pseudonim którego mój bohater nie usłyszy przez całą grę

Przynajmniej jedna dobra wiadomość - bohater będzie bez imienia, ale nie będzie tym samym pedałkiem, co Bezi z Goticzka? To kim on będzie?
 
Комиссар RBT

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
+27, nie 27+
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

GIINK: Sieć
#42 2011-06-01, 21:36(Ostatnia zmiana: 2011-06-01, 21:37)
Może być ci ciężko z klientelą, na tym forum jest góra kilku aktywnych userów spełniających ten wymóg i raczej żaden z nich nie myśli o grze w mody do Goticzka, a w społecznościach typu gs raczej nie występują :lol2:
młodzi ludzie z wymogami dojrzałych graczy;)
Lol, podtrzymuję. Młodych ci u nas pod dostatkiem, ale dojrzali gracze trzymają się raczej z dala od produkcji podobnych do tego czym Gothic zaczął się stawać po pierwszej części, która jeszcze pewien klimat, choć niepotrzebnie ugłaskany i złagodzony, trzymała.

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?

emace

GIINK: Sieć
#43 2011-06-01, 23:39(Ostatnia zmiana: 2011-06-02, 09:23)
o kto powiedział że zmieniam fabułę ?
do 15 roku życia spokojnie będzie można rozegrać prolog i trzy rozdziały

Kareth ty bredzisz.

Cytuj
będzie tak dojrzały(+27), że będzie klnął i chędożył miejscowe dziwki,

rozumiem, że tak właśnie sobie wyobrażasz siebie za 10 lat?
zdradzisz resztę listy rzeczy, których spróbujesz jak dojrzejesz ?

Cytuj
ale dojrzali gracze trzymają się raczej z dala od produkcji podobnych do tego czym Gothic zaczął się stawać po pierwszej części,  

ana czym w takim razie polega popularność Khorany ?
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.


emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
Nigdy o niej nie słyszałem :lol:


tak na prawde tytuł nie jest przesądzony. Co nie k†órzy zaczeli się domyślać, że chcę zmienić fabułe. To nie prawda, o ile się nie okaże oczywiście, że mam zbyt małego skila w programowaniu. Dzieciństwo zawęża troche możliwosći moda, najelepiej jakby głowny bohater faktycznie osiągnął pod koniec wiek 20 lat. musze to przemyśleć, ogólnie, chciałbym, aby tytuł sugerował, że będzie mozna zagrać młodym bezim, uczestniczyć w jego przygodach a nazwet usłyszeć z ust jego matki jego imię.

nie bójcie się takiej tematyki, czy są Wam znane Baśnie braci Grimm ? niezywkle ponure, w których bohaterami są dzieci.
Chcę czerpać z tego inspirację. Nie ma to być kolejna historia o zwalczaniu nieumarłych, dogadywaniem się z władzami, formowaniu wojsk i podbijaniem świata.

to ma być baśń, na silniku, na którym powstała gra gothic II i tyle.
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

Gruppenfuehrer Kereth

Gruppenfuehrer Kereth

Użytkownicy
New World Order, bitchez!
posty669
Propsy484
  • Zbanowany
  • New World Order, bitchez!

Gruppenfuehrer Kereth

GIINK: Sieć
#46 2011-06-02, 12:43(Ostatnia zmiana: 2011-06-02, 12:52)
o kto powiedział że zmieniam fabułę ?
do 15 roku życia spokojnie będzie można rozegrać prolog i trzy rozdziały

Kareth ty bredzisz.

To miło z twojej strony, że twierdzisz, iż bredzę. To mnie zmusza do dalszej dyskusji i do dalszych "bredni".

Cytuj
rozumiem, że tak właśnie sobie wyobrażasz siebie za 10 lat?
zdradzisz resztę listy rzeczy, których spróbujesz jak dojrzejesz ?

Rzecz jasna, chyba trudno w moim poprzednim poście było dopatrzeć się sarkazmu. Swoją drogą - będę mieć inne rzeczy do roboty za 10 lat niż chędożenie dziwek. A wulgaryzmów używa każdy, nawet pięcioletnie dzieci już są dobrze opanowane w tej sztuce. I nie Twój interes, co będę robił w przyszłości.

Cytuj
ana czym w takim razie polega popularność Khorany ?

W niczym? To, że to kolejny mod do Goticzka, a wyróżniał się wykonaniem?

PS: Oczywiście, nie mam zamiaru do niczego Cię zniechęcać(bo i tak tutaj ludzie są bardzo uparci) - po prostu lubię takie dyskusje.
 
Комиссар RBT

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
nie rozumiemy się, chcesz to możemy pogadać na skype
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

Gruppenfuehrer Kereth

Gruppenfuehrer Kereth

Użytkownicy
New World Order, bitchez!
posty669
Propsy484
  • Zbanowany
  • New World Order, bitchez!

Gruppenfuehrer Kereth

GIINK: Sieć
#48 2011-06-02, 20:02(Ostatnia zmiana: 2011-06-02, 20:03)
A czemu nie tutaj? Skoro zaczęła się dyskusja, to trzeba ją skończyć. Ja niestety nie korzystam ze skype'a. Poza tym - jeżeli się nie rozumiemy, to wypadałoby mnie oświecić.
 
Комиссар RBT

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?

emace

GIINK: Sieć
#49 2011-06-03, 12:00(Ostatnia zmiana: 2011-06-14, 14:48)
A czemu nie tutaj? Skoro zaczęła się dyskusja, to trzeba ją skończyć. Ja niestety nie korzystam ze skype#msg150531a. Poza tym - jeżeli się nie rozumiemy, to wypadałoby mnie oświecić.


dla większej kultury i żeby się szybko i dokładnie zrozumieć, a jak nie to
napisz jeszcze raz konkretnie w czym rzecz.

Cytuj
ale nie będzie tym samym pedałkiem, co Bezi z Goticzka?
i proszę, nie pisz co cię bawi, a co nie. To mój mod i przede wszystkim dla mnie, bo mnie nie zmiernie bawi tworzenie świata i wymyślanie historii. Takich najlepiej jakie, sam chciałbym przeżyć.

Na forum stworzyłem ten temat, nie dla Ciebie widocznie i Tobie podobnych...

ps.
Cytuj
Super. Czyli piętnastoletni bezimienny będzie tak dojrzały(+27), że będzie klnął i chędożył miejscowe dziwki, a jego czyny i wybory moralne, będą powodowały w graczu Katharsis(z greckiego oczyszczenie)? Chętnie to zobaczę. :D

o co ci tu chodzi ? ja zrozumiałem, że tak sobie wyobrażasz dojrzałość, skoro nie potrafi do Ciebie dotrzeć, że w wieku dojrzałym można robić jeszcze inne rzeczy niż wymienione przez Ciebie, a w wieku dziecięcym, można zadziwiajaco dojrzale się zachowywać, przezywać rzeczy które zdarzają się dorosłym. Można też, będąć dojrzałym całkiem nieźle się bawić a nawet utożsamiać się z dziećmi i młodzieżą, obserwując ich przygody i przeżycia patrz: "Władca móch"

mój bohater przykładowo, będzie musiał opiekowac się mamą. Nie będzie to polegało na zdobywaniu miodu od miejscowej pszczelarki, i robić z tego zdrowotne miksturki i strawę. Coś innego, bardzo mrocznego.

edit: głównie chodzi o to, ze ludność ucieka na moja wyspę od pracy w kopalni i wojen. Mieszkańcy szukają oddechu i wolności. Nie znajdą tego tam. Jednakże podstawowego ładu nie będzie zakłucało ani wojsko ani bandyci ani smoki ani potwory.
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
Kereth chyba piłkę plażową kopie, na "wczasach" jesteś ? :)
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Ja mimo wszystko w moda zamierzam zagrać chociaż z tym Bezim to naprawdę sie zdziwiłem i to nie pozytywnie.
Jednak z oceną się jeszcze wstrzymam chociaż jednego nie jestem pewien: piszesz że na tej wyspie są uciekinierzy z Koloni która powstała kilka lat przed wrzuceniem do niej dorosłego już Beziego. Nie chodzi mi o szukanie błędów na siłe tyle chce się dowiedzieć jak to ma być w końcu.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
SPOILER START: Na pewnej wyspie osiedla się garść zbiegłych mieszkańców Khorinis jak i również skazańców z Górniczej doliny. Zakładają tu nowe miasto by ustrzec się wojen które prowadzi Król Rhobar II.

Historia dzieje się podczas wojen Króla Rhobara II ze zwykłymi wrogami królestwa - ludżmi. W Górniczej dolinie wydobywano najróżniejsze minerały jeszcze za czasów właśnie tych pierwszych wojen. Magiczna ruda, puki co, nie była masowo wydobywana, nie było potrzeby. Jednak były to czasy, kiedy już zmuszano skazańców do ciężkiej pracy w kopalniach, na rzecz wojny. Dopiero podczas wojen z Orkami, powstała magiczna bariera nad Doliną, by siłą zmusić deportowanych przestępców do wydobywania cennej rudy. Po to by stworzyć magiczny oręż do walki z tymi potężnymi jak się okazało, istotami.
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Jezeli robisz moda zgodnego z fabula gothica to zawliles :D  
Rhobar I walczyl z ludzmi i w trakcie walki z orkami oddal kroleswo oddal je dla Rhobara II trzeba sluchac Xardasa na poczatku Gothic 1 :P
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?

emace

GIINK: Sieć
#54 2011-06-14, 11:19(Ostatnia zmiana: 2011-06-14, 14:47)
Jezeli robisz moda zgodnego z fabula gothica to zawliles :D  
Rhobar I walczyl z ludzmi i w trakcie walki z orkami oddal kroleswo oddal je dla Rhobara II trzeba sluchac Xardasa na poczatku Gothic 1 :P

Rhobar II nie walczył z ludźmi ? ostatecznie...głównie chodzi o to, ze ucieka się na moja wyspę od pracy w kopalni i wojen. Mieszkańcy szukają oddechu i wolności. Nie znajdą tego tam, jednakże podstawowego ładu nie będzie zakłucało ani wojsko ani bandyci ani smoki ani potwory.
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
na początku gothic 1 nie ma nic o rhobarze 1
 

Harris

Harris

Użytkownicy
Give me your soul... Please
posty183
Propsy80
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Give me your soul... Please
a w G2NK w klasztorze magów ognia, od nowicjusza strzegącego młota można się dowiedzieć, że należał on do Robhara I i pokonał nim kamiennego strażnika. O orkach nie było żadnej wzmianki.
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
to że o nich nie mówił, nie znaczy, że ich nie było
 

Harris

Harris

Użytkownicy
Give me your soul... Please
posty183
Propsy80
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Give me your soul... Please
to że o nich nie mówił, nie znaczy, że ich nie było

Tak też nie powiedziałem, po prostu nic o nich nie mówił ale gdzieś się na pewno czaili :D
 

kamil101

kamil101

Użytkownicy
posty42
Propsy3
  • Użytkownicy
Na początku g1 nie było nic o Rhobarze I  zacytuje "Królestwo Myrtany zjednoczone pod berłem króla Rhobara II podczas długich lat swego panowanie Rhobar pokonał wszystkich wrogów królestwa opróćz jednego... Wojna z orkami była niezwykle kosztowna..." itd. gdzie ty tu masz wzmiankę o Rhobarze I.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry