GIINK: Sieć 74501 179

O temacie

Autor emace

Zaczęty 17.07.2010 roku

Wyświetleń 74501

Odpowiedzi 179

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?

emace

GIINK: Sieć
2010-07-17, 11:47(Ostatnia zmiana: 2011-07-01, 08:07)
SPOILER START: Na pewnej wyspie osiedla się garść zbiegłych mieszkańców Khorinis jak i  również skazańców z Górniczej doliny. Zakładają tu nowe miasto by  ustrzec się wojen które prowadzi Król Rhobar II.

Pewnego bardzo spokojnego dnia, gdy osadnicy jak zwykle oddają się w  pocie czoła budowie swojego miasta, nagle z lasu wybiega odziana w  strzępy ubrania tajemnicza kobieta z płaczącym dzieckiem w rękach.  Dotychczas budowniczym miasta nie zakłócało nic spokoju, jedynie od  czasu do czasu mężni drwale musieli przegnać wilka, a kobiety  przechytrzyć lisa. Ze zdziwieniem i lekkim niepokojem mimo wszystko  przyjmują kobietę z dzieckiem do siebie, gwarantując szałas i lekką  pracę.
Kim jest młoda kobieta? przed czym uciekała ? co los gotuje dziecku,   czy osadnikom grozi niebezpieczeństwo i z czyjej tak na prawdę strony?

W grzę nie będzie dużo walki - nie ratujemy świata, bohater osiągnie max  10 lvl, to nie jest świat magii, a jedynie alchemii. Gra  będzie miała cechy klasycznych gier przygodowych.

Cechami charakterystycznymi modyfikacji będą: zupełnie nowy świat, o bardzo malowniczych i klimatycznych lokacjach.

W świecie większym od NEWORLD z Gothic2NK będzie mocny akcent na  obyczajowość wydarzeń gdzie będziemy się wzruszać, poczujemy zazdrość,  zapałamy nienawiścią, zakochamy się a może nawet zabijemy. Historia  będzie podzielona na rozdziały, gdzie każdy kolejny rozdział będzie  przedstawiał losy naszego bohatera kolejno starszego o 5 lat a w  pierwszym rozdziale wcielimy się w postać kobiety. W moim świecie będą małe osadki, wioseczki, jedno miasto które dopiero jest budowane przez osadników a w trakcie gry będzie do połowy rozwinięte.

lokacje świata, tutaj poprostu wyliczę:

Gothic myMod - główne lokacje:

1) Góra
2) Bulgocące bagno
3) Pustynia
4) Teren zielony
5) Plaże
6) Kamienny brzeg
7) zatopiona wysepka
8) Kanion
9) Rów
12) laguna :)
11) bagno przy lagunie
12) Miasto budowane przez osadników 70% drewna 30 % kamienia
13) kamieniołom
14) wycinka lasu

Gothic myMod - charakterystyczne miejsca

1) Drzewo z dziuplą
2) Studnia
3) Wieża zielarza na klifie skalnym.
4) Wieża kar
5) Wielki dół z jeziorem
6) miejsce Gdzie Ojciec Frorga dokonuje badań, jest to sklana półka, na ścianie wapiennej skały, bardzo ciasnego wąwozu.
7) wycięty las - miejsce gdzie pracują drwale
8) kamieniołom
9) jaskinie wodne kanału laguny
10) Wyrwa w ziemi
11) NOWOŚĆ - mega wodospad spadający do dziury w ziemi - nie ma tego jeszcze w projekcie worlda

zdjęcia lokacji które są niżej pokazane, to zdjęcia małego wycinka wspy tak na prawdę, jakieś 20 % całego świata. Na czerwono pokazałem ten wycinek. Można od razu przekonać się, jakich rozmiarów tak na prawdę ma się doczekać świat.












 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

zOrc

zOrc

Użytkownicy
posty45
Propsy2
  • Użytkownicy
Tekstury są bardzo ładne, powodzenia!


btw. Mógłbyś poprawić trochę nałożenia tekstur, i dać światu więcej poly  :wink:
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Świat jest zbyt kanciasty. Robisz do G2 a ponadto to raczej nie będzie duża wyspa więc nie szczędź. Zobacz jak wygląda jarkendar czy świat w modzie khorana prolog - i wszystko działa bez zarzutu. Kolory tekstur proponuje poprawić na bardziej stonowane i ze sobą współgrające, chyba że taki jest zamysł, że ma być możliwie kolorowo. Dawaj więcej wolnych przestrzeni, nic tak nie denerwuje w tym gothicu jak wieczne półki skalne, korytarze, urwiska. Napaćkasz a później, nie będziesz miał gdzie zrobić fajnej lokacji typu miasto czy wieś i wyjdzie ci jakieś dziwo jak khorinis - ledwo upchane nad jakimś dołem pomiędzy górami. No chyba że nie planujesz takich lokacji. W każdym razie ładny i ciekawy teren nie oznacza robienia bryły wyglądającej jak stary budyń w którym ktoś pomieszał patykiem. Na razie jest dobrze ale nie rób tak całej wyspy bo naprawdę to nie będzie fajne. Ogólnie opowiedz trochę co to ma być, jakie miejsca przewidujesz i tak dalej.
 

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič

Mark56
Moderator

GIINK: Sieć
#3 2010-07-17, 22:40(Ostatnia zmiana: 2010-07-18, 10:46)
Thoro powiedział swoje zadnie na temat wyspy z miastem :D  No to ja powiem swoje zdanie jeśli tak nie ma być :D  Powiem że te urwiska są bardzo ciekawe, wygląda dziko i fantazyjnie :wink: , troche więcej poly i będzie bardzo ładnie, chociaż niektóre textury nie pasują, myślę że wymagają małej poprawki. Jeszcze nie wiesz jaka będzie fabuła natomiast ja wiem ze takie pradawne budowle z innego stulecia by pasowaly no i mam nadzieję że też roślinność dodasz jakąś fajną.
Nie widzę zbyt wielu wad oprócz texturowania, życzę powodzenia i fantazji
 


emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
Temat zaktualizowany.
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

DuoGum

DuoGum

Użytkownicy
posty224
Propsy8
  • Użytkownicy
Cytuj
No i wróciłem, góry posłóżyły i mam szkic fabuły. Nie wiem czemu, ale cały czas po głowie chodzi mi fabuła może nazbyt obyczajowa, z możliwie jak najbardziej okrojoną fantasy, (kto wie czy nie wykluczę magii zupełnie na rzecz alchemii i zielarstwa) ale z większą lub mniejszą dozą misterry, gdzie osią fabuły była by zdecydowanie jakaś dojrzalsza intryga a wszystko nie kręciło by się wcale wokół ratowania świata czy prowadzeniu armii do zwycięstwa - gra ma być bardziej przygodówką jednak z możliwie jak największą ilością RPG. Maksymalny level to jakiś 10 lvl. Gra była by podzielona na rozdziały, gdzie każdy kolejny rozdział przedstawiał by naszego bohatera o 5 lat starszego. W pierwszym rozdziale sterowało by się kobietą, a w kolejnych chłopcem, potem młodzieńcem. W moim świecie będą małe osadki, wioseczki, jedno miasto które dopiero jest budowane przez osadników a w trakcie gry będzie do połowy rozwinięte, jeden obóz puki co

Pomysł niezły imo.

Cytuj
puki

 :pokerface:
 

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?

emace

GIINK: Sieć
#6 2010-09-29, 11:00(Ostatnia zmiana: 2010-09-29, 11:06)
Zaktualizowałem informacje o etapie na jakim jest model świata i o teksturach. wsyzstko to w czerwonym linku w opisie tematu, teraz w formie procentowej. Galeria jest opatrzona kilkoma zrzutami, które nie znalazły się na DS.
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

angarus

angarus

Użytkownicy
posty91
Propsy26
  • Użytkownicy
w temacie "pomoc w fabule" powiedziałeś, że nawiążesz współpracę z osobami zainteresowanymi i ja jedną z takich osób jestem. Moder ze mnie żaden, ale trochę pomysłów mam, tylko powiedz, interesuje Cię tylko wymyślanie questów pobocznycznych, czy zdania wątku głównego, szczególy fabuły też wchodzą w grę?
W każdym razie mam narazie jedno zadanie poboczne, powiedz czy Ci się podoba:

Pokój dla ras.

Gdzieś na wyspie znajduje się małe obozowisko prymitywnych orków-pogan (nie słyszeli o trzech bóstwach, żyją sobie na tej wyspie od lat, czczą siły przyrody itp.), niestety od czasu przybycia osadników z Khorinis, coraz częściej dochodzi do nieporozumień i drobnych starć, rozwiązanie sprawy mieczem raczej nie wchodzi w grę, ze względu na siłę zielonoskórych. Zadaniem gracza jest udanie się do obozowiska w celu zażegnania problemu. Oczywiście nie możemy tak po prostu, uzbrojeni po zęby wejść do orkowej osady, gdyż szybko skończylibyśmy przygodę z modem. Aby wykonać zadanie najpierw rozmawiamy ze zwiadowcą osadników. Dowiadujemy się od niego wiele o zwyczajach miejscowych orków, a także o tym, że żeby zdobyć ich zaufanie musimy mieć przy sobie głowę cieniostwora - wielkiego wroga zielonoskórych. Nie pozostaje nam nic innego, jak upolowanie bestii. Głowa widnieje w jej ekwipunku (coś jak łeb Bloodwyna). Z cennym trofeum udajemy się do osady naszych "przyjaciół". Musimy skierować swe kroki do siedziby szamana. Ten zna szczątkowo ludzką mowę (podsłuchiwał rozmowy ludzkich osadników), wiec kłopotów z dogadaniem się nie ma. Przedstawiamy prymitywnemu magusowi warunki pokoju (coś się wymyśli, wydzielone tereny polowań, brak agresji wobec ludzi itp.). Szaman waha się chwilę i przyjmuje je. Wracamy z dobrymi nowinami do naszego zleceniodawcy.
 

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
NOWE SCREENY, KOMENTY CO ŁASKA...
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič

Mark56
Moderator

GIINK: Sieć
#9 2011-01-22, 11:57(Ostatnia zmiana: 2011-01-22, 12:03)
HOOOOOOOOOOLY SH*********************************T
 :blink:  
tylko tyle powiem .... bardzo bardzo ladnie
...plaza jest jakasz rowna na screenie przedposlednim....
a ja tu mam jakysz problem, drawcall vobov mam taky maly ze pare metrov przedemna sie dopiero pokazuja  :blink:  jakysz pomysl ?
 


Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
no mi też się podobają
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Rozumiem że niektóre screeny czasami trzeba nieco zretuszować aby nie raziły fatalną jakością (kiedyś do wyretuszowania dostałem takie coś...), ale dobrze jest znać granicę. Chodzi mi tu zwłaszcza o przesadne rozmywanie całych obszarów screena.

Sulejman

Sulejman

Użytkownicy
Piotrek
posty237
Propsy229
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Piotrek
Pomijając faktycznie przesadzone rozmycie to jest córka rybaka piękne :)
 

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?

emace

GIINK: Sieć
#13 2011-01-22, 12:51(Ostatnia zmiana: 2011-01-22, 12:56)
tak retuszowałem, a raczej poprawiałem na potrzeby reklamy :)  wszyscy wiemy jaki jest gothic. Zmiany graficzne jednak polegały wyłącznie na wyodrębnieniu świateł (HDR) i pogłębieniu czerni. Rozmycia dałem tylko i wyłącznie, żeby dodać wrażenie lekkiego trójwymiaru. Na pewno przesadziłem, wczoraj to robiłem po trzeciej rano i poprawię to dzisiaj . Dodatkowo zdjąłem nasycenie. Spodobał mi się ten surowy klimat i za pewne zdejmę to nasycenie potem z samych tekstur i wrzucę do paczki z modem. Dzisś w nocy  zaktualizuje temat a same screeny opatrzę dodatkowo lightami, bo ich brakuje do pełni szczęścia.
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Daję propsa aby cię zachęcić do dalszej pracy.
Wyspa jest już nawet, nawet i to mnie cieszy
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Nie musisz wszystkiego zmieniać na teksturach, są skryptowe sposoby na zmianę w modzie ustawień graficznych gry (m.in. tych które gracz może regulować w ustawieniach). Gdybyś był zainteresowany, to napisz na gg.

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?

emace

GIINK: Sieć
#16 2011-01-22, 23:27(Ostatnia zmiana: 2011-01-24, 21:33)
Nie musisz wszystkiego zmieniać na teksturach, są skryptowe sposoby na zmianę w modzie ustawień graficznych gry (m.in. tych które gracz może regulować w ustawieniach). Gdybyś był zainteresowany, to napisz na gg.
super, na pewno skorzystam.
ZDJĘCIA w pierwszym poście ZAKTUALIZOWANE
foto IN COLOR !!
dodałem lepszy HDR i miejscami aa X 2 :)
jest parę nowych screenów
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
dodałem lepszy HDR

?
 

emace

emace

Użytkownicy
czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
posty404
Propsy297
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • czy ktoś napełnia wkłady do długopisów ?
no te wszystkie blaski - umównie tak na to mówię i zdaję sobie sprawę, że dość ułomnie mi wychodzi to naśladowanie
 





Podobno pewien nekromanta znany pod pseudonimem Xardas jako jedyny poznał imię niejakiego Bezia. Rzekomo za tę informację zobowiązał się ożywiać zabitych przez niego NPC-ów do kolejnych części gry.

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Nie o to mi chodziło. Robiłeś to w ps czy faktycznie udało ci się jakoś ustawić to w grze?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry