Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci. 1151472 4348

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 22.07.2013 roku

Wyświetleń 1151472

Odpowiedzi 4348

Wyzysk11

Wyzysk11

Użytkownicy
posty728
Propsy34
Profesjabrak
  • Użytkownicy
po co zreka do 34 ? Przeciez za zostanie jako czeladnik bospera daje nam luk 10 zreki 40 dmg :)
Najpierw bym wladowal w skorowanie ,otwieranie zamkow, kradziez, sila do 30, potem zreka do 30. I reszta na oprawianie zwirzakow, a na koniec walka bronią.
 

moody132

moody132

Użytkownicy
posty34
Propsy4
  • Użytkownicy
Fakt.
Sory, nie doczytałem o tym Bosperze.
Czyli korzyść dla Ciebie, bo będziesz mógł tym łukiem trochę poszalać na początku, a PN wydać na coś innego.
 

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Mam pytanie ładować na początku gry PN w HP?
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

Connor

Connor

Użytkownicy
posty188
Propsy10
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A teraz nie ma jakiegoś nowego progu punktowego  
bo gdzieś słyszałem że siła do 150 za 3 PN to prawda ?
Ja wolę walkę wręcz a nad tym czy dwu czy jednorocznych się zastanowie i jakie są wymagania by dołączyć do bractwa
 
Welcome to a world where dreams become nightmares!
Undead Army

glock_95

glock_95

Użytkownicy
posty15
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam Was.  :) Mam pytanie odnośnie Slash n' Craft 1.1. Otóż przyrost atrybutów jest tu automatyczny podczas rozgrywki. I tu pytanie: przy jakich czynnościach te atrybuty rosną? Najbardziej zależy mi na sile. Zauważyłem, że na początku gry siła zwiększała się przy wykuwaniu mieczy, lecz teraz nie wzrasta wcale. Czy rośnie jeszcze przy jakichś innych czynnościach?
 

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy
Tak np. Przy robieniu strzał i bełtów to też atrybuty skaczą, przede wszystkim naucz się warzyć mikstury siły i jak zdobędziesz w khorinis wszystkie smocze korzenie i szczawie, oraz zrobisz z nich mikstury to zyskasz +35 do +45 siły w 1 rozdziale. Później to z kamiennych tabliczek możesz modyfikować atrybuty, innych pomysłów nie mam
 

strzelec

strzelec

Użytkownicy
posty78
Propsy3
  • Użytkownicy
Witam wszystkich!

Moje pierwsze wrażenia po tym modzie? Zdecydowanie pozytywne. Gra została przepięknie upiększona, prawie jak Mroczne Tajemnice w Gothic 1. Nie mam w ogóle na to słów, cały cza odkrywam coś nowego. I w takie upalne dni gra w chłodnym pokoju z wentylatorem to czysta przyjemność. Ale jednak (po raz kolejny, niestety) nie jest to mod doskonały i postaram się to Wam bliżej przybliżyć.

Mod jest bardzo trudny ja z pewnością wielu zauważyło już nawet z wersji przed profesjonalnym spolszczeniem, i to nawet na poziomie bardzo łatwym (tych poziomów też też trochę było:).
Trudności dotyczą wielu zagadnień moda, żeby wymienić niektóre:

1. Grzywny. Po prostu łał. Zaczynam grę, staram się zachowywać, nie łamać prawa, jak zawsze oczywiście i przychodzę sobie do Lee. Ten mówi mi, że coś przeskrobałem, ja się dziwię, ale dobra, mówię sobie, jakoś to przełknę, patrze i tu szczęka opada. 750 SZTUK ZŁOTA! No ludzie, bez kitu, to chyba jakiś żart! Rozumiem, że Onar jest chciwy, a Lee musi z tym żyć, ALE ŻEBY AŻ TYLE?! Nie potrafię sobie tego wytłumaczyć.

2. Skradanie się. W podstawce nigdy się tego nie uczyłem. Zawsze jak wchodziłem np. do cudzych domów, to był bug i skakałem albo biegłem w bok. Tutaj tego buga nie ma i trzeba się nauczyć skradania. Niby mądre. Ale teraz uwaga. Skradając się w cudzym domu, można ukraść wszystko co, jest poza skrzyniami. Ser, szynkę, piwo, można nawet ukraść miotłę! Poważnie.
Ale spróbujcie tylko otworzyć skrzynię albo włączyć jakiś przełącznik i to NIEZALEŻNIE czy mieszkaniec śpi, czy stoi tyłem czy gapi się prosto na ciebie! Uklęknąwszy przed skrzynią, mieszkaniec (jeśli śpi), wstaje i rzuca się na nas. Tak jakby nasze kolano włączyło muzykę na 100 decybeli. Przyznacie, że wkurzający bug. I zbędne trudności z wykonywaniem zadań (np. "Krwawe kielichy"). >:(

3. Sen. Mały problem, ale nawet jeśli wybierzemy na początku moda opcję "nieograniczony sen", to regeneracja pełni punktów życia trwa znacznie dłużej niż w podstawce i czasem budzimy się wieczorem, czego ja np. nie lubię. Chciałbym się budzić rano i nie tracić czasu, ani w grze ani w realu. I, jak na ironię, mana w ogóle się nie regeneruje, bez względu na to jak długo byśmy spali. A takiego wała! A co?

To z tych większych. Nie znalazłem innych, dziwnych zmian bardzo utrudniających rozgrywkę. Ale ostatnio robiłem zadania dla najemników i chcę także zgody Corda na przyłączenie do najemników. Tak wiem, żeby ten się zgodził, muszę przynajmniej w jednej broni mieć 30%. Ale teraz ja mam 30% w jednoręcznej, ten mówi, że jestem cholernym amatorem! Mówię sobie dziwne. Usprawniam się do 30% w dwuręcznej, ten mówi to samo. W końcu robię mistrza jednoręcznej i dwuręcznej (na kodach oczywiście) i TEN DALEJ MÓWI, ŻE JESTEM CHOLERNYM AMATOREM!

Może ktoś mi to wytłumaczyć? :o

P.S. Niemniej, nie zrozumcie mnie źle. Mod jest bardzo dobry. Spolszczenie jeszcze lepsze, chyba tylko na początku gry doszukałem się jednego błędu ortograficznego. Bardzo się cieszę, że autorzy zwracali uwagę na szczegóły i w tym, gdzie gothic 2 razem z dodatkiem nie dopisywał. Np. zawsze wiedziałem, żeby nie wykonywać zadania od Nagura, bo na pewno będę miał popsute zadanie (jako fani gothica na pewno o tym wiecie). A jednak w modzie Returning problem ten wyeliminowano i (SPOILER) po przyniesieniu paczki Baltramowi, wystarczy tylko donieść Andre na Nagura i zadanie "Fałszywy posłaniec" znajduje się w WYKONANYCH zadaniach, a nie w popsutych. Nie lubię mieć popsutych zadań, zresztą pewnie tak jak Wy!  :)

Dziękuję Wam za uwagę i serdecznie pozdrawiam.
 

Schmidtek

Schmidtek

Użytkownicy
posty129
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam kilka pytań, dopiero zacząłem grę:
1.Czy dostajemy jakieś nowe zbroje dla starych gildii. Ile na gildie?
2.Czy jako paladyn lub mag ognia bedziemy mogli uzywac szponu beliara
3.Czy jako członek bractwa będziemy mogli się nauczyc kręgów magi? jeśli tak to do którego poziomu.
 

Arik

Arik

Użytkownicy
posty306
Propsy4
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
na jakim poziomie kruka można ubić dam rade na 15 :D ??
 

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy

1.Do starych? Nie, ale można ulepszać te zbroję, różnią się wtedy one wyglądem
2.Pewnie, ale musisz mieć dużo na + u belna jakim poziomie kruka można ubić dam rade na 15 :D ??iara(jeśli szpon chcesz ulepszać w pewnych momentach)
3.Jak zostaniesz guru to wtedy możesz się uczyć kręgów magii


Cytuj
na jakim poziomie kruka można ubić dam rade na 15 ??



Nie, kruka bardzo trudno jest zabić, jedynym sposobem żeby go powalić jest użycie wiru, zżera to jego całe życie, nie całe bo będziesz musiał jeszcze 1 ciosem np. z miecza go wykończyć i wtedy kruk jest pokonany


Cytuj
2. Skradanie się. W podstawce nigdy się tego nie uczyłem. Zawsze jak wchodziłem np. do cudzych domów, to był bug i skakałem albo biegłem w bok. Tutaj tego buga nie ma i trzeba się nauczyć skradania. Niby mądre. Ale teraz uwaga. Skradając się w cudzym domu, można ukraść wszystko co, jest poza skrzyniami. Ser, szynkę, piwo, można nawet ukraść miotłę! Poważnie.Ale spróbujcie tylko otworzyć skrzynię albo włączyć jakiś przełącznik i to NIEZALEŻNIE czy mieszkaniec śpi, czy stoi tyłem czy gapi się prosto na ciebie! Uklęknąwszy przed skrzynią, mieszkaniec (jeśli śpi), wstaje i rzuca się na nas. Tak jakby nasze kolano włączyło muzykę na 100 decybeli. Przyznacie, że wkurzający bug. I zbędne trudności z wykonywaniem zadań (np. "Krwawe kielichy").



Co do zauważania podczas otwierania skrzynek to nie bug, to wszystko zależy od posiadania zręczności, im więcej go masz tym mniejsze szanse na to, że ktoś zauważy jak grzebiesz w skrzyniach, warunek? Nikt nie może cię obserwować, ale nawet jak ktoś cię nie widzi to i tak się ktoś skapnie że otwierasz skrzynie, bo masz za mało zręczności


Cytuj
3. Sen. Mały problem, ale nawet jeśli wybierzemy na początku moda opcję "nieograniczony sen", to regeneracja pełni punktów życia trwa znacznie dłużej niż w podstawce i czasem budzimy się wieczorem, czego ja np. nie lubię. Chciałbym się budzić rano i nie tracić czasu, ani w grze ani w realu. I, jak na ironię, mana w ogóle się nie regeneruje, bez względu na to jak długo byśmy spali. A takiego wała! A co?



jeśli chodzi o manę, to zostało to prawdopodobnie wyłączone


Cytuj
To z tych większych. Nie znalazłem innych, dziwnych zmian bardzo utrudniających rozgrywkę. Ale ostatnio robiłem zadania dla najemników i chcę także zgody Corda na przyłączenie do najemników. Tak wiem, żeby ten się zgodził, muszę przynajmniej w jednej broni mieć 30%. Ale teraz ja mam 30% w jednoręcznej, ten mówi, że jestem cholernym amatorem! Mówię sobie dziwne. Usprawniam się do 30% w dwuręcznej, ten mówi to samo. W końcu robię mistrza jednoręcznej i dwuręcznej (na kodach oczywiście) i TEN DALEJ MÓWI, ŻE JESTEM CHOLERNYM AMATOREM!


Może to właśnie PRZEZ KODY.
 

gothic1210
  • Gość
Cytuj
Może to właśnie PRZEZ KODY.
Cholera, ostatnio zabezpieczenia antycheatowe w modach do Goticzka są mocniejsze niż DRM-y Ubisoftu.
 

Wyzysk11

Wyzysk11

Użytkownicy
posty728
Propsy34
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ile inteligencji oraz many wymagane jest do Maga Ognia ?
 

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy
Jeśli chodzi o wymagania wejścia do gildii to nie ma żadnych wymagań
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Powiem, że jest to naprawdę idiotyczne, że trzeba do Strażników mieć  30% broni dwuręcznej, gdy się rozwija broń jednoręczną. Jestem na takim etapie, że nie da się zbytnio podeskpić itd, więc raczej zdobycie tylu procent będzie niemożliwe. Piszę to, by ostrzec tutaj ludzi.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



adas

adas

Użytkownicy
posty130
  • Użytkownicy
mam małe pytanie czy w wersji rebalance v2 przyjecie do bractwa jest łatwiejsze
bo nie przekonałem do siebie wszystkich ballów a juz mam napisane członek bractwa i moge przyjąc zadanie od gor na kosha z młotem tarrakota i mam tatuaze
a w dodatku nawet jakbym chcial uzyskac zgode bal tyona to on sie jakos do mnie nie chce odezwac tak jak to bylo w v1 jak to jest w v2 z przyjeciem do bractwa? tzn nie musze pakowac 60 zrc zeby okrasc  goraksa i nie musze miec 40 many wystarczy tylko przesyłke ball oruna zaniesc?

i moze mi ktos doradzic jak rozwijac postac wojownika bractwa do czego pakowac co pic i jesc ?
etc
 

Connor

Connor

Użytkownicy
posty188
Propsy10
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cześć
Gram sobie w moda pierwszy raz na poziomie normalnym i nie wiem jak do końca inwestować PN i mam problem z kasą. Jestem czeladnikiem u bospera bo na początku można całkiem nieźle poszaleć z tym łukiem ;P.
Dołączyłem też właśnie do gildii złodziei lecz jest jeden problem nie ma kasy na naukę a jeszcze mam grzywnę 1000 szt złota masakra ale jakoś dam radę tylko potrzebuje sposobu na zarobek. Chcę dołączyć do Bractwa i walczyć bronią jednoręczną. Wykonałem zadanie z tą paczką tzn teraz muszę zanieść złoto od lariusa do Oruna. Teraz chcę nauczyć się otwierania zamków by zdobyć list polecający dla gallahada od lutero (weksel od lehmara)
Z Góry dzięki za pomoc
 
Welcome to a world where dreams become nightmares!
Undead Army

glock_95

glock_95

Użytkownicy
posty15
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ooo. O sile przy wyrobie strzał nie słyszałem... ktoś tego uczy?
Swoją drogą... są jeszcze jakieś sposoby na przyrost siły?
Swoją drogą 2: kto uczy wykonywania eliksirów siły w I/II rozdziale?
 

Wyzysk11

Wyzysk11

Użytkownicy
posty728
Propsy34
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jeśli chodzi o wymagania wejścia do gildii to nie ma żadnych wymagań

 Przeciez w wersji 1,0 były wymagania inteligencji i many :)
Ale jezeli tak mówisz to dobrze, bardzooo dobrze :)
 

koksikmajor

koksikmajor

Użytkownicy
posty692
Propsy89
  • Użytkownicy
Cytuj
Cześć Gram sobie w moda pierwszy raz na poziomie normalnym i nie wiem jak do końca inwestować PN i mam problem z kasą. Jestem czeladnikiem u bospera bo na początku można całkiem nieźle poszaleć z tym łukiem ;P.Dołączyłem też właśnie do gildii złodziei lecz jest jeden problem nie ma kasy na naukę a jeszcze mam grzywnę 1000 szt złota masakra ale jakoś dam radę tylko potrzebuje sposobu na zarobek. Chcę dołączyć do Bractwa i walczyć bronią jednoręczną. Wykonałem zadanie z tą paczką tzn teraz muszę zanieść złoto od lariusa do Oruna. Teraz chcę nauczyć się otwierania zamków by zdobyć list polecający dla gallahada od lutero (weksel od lehmara)Z Góry dzięki za pomoc



Mała rada jeżeli chcesz dołączyć do bractwa i grać strażnikiem to żeby nim zostać to musisz walczyć bronią dwuręczną a nie jednoręczną, bo żeby zostać strażnikiem wymagane jest posiadanie 30 % do dwuręki. Ale jak mówisz że wolisz broń 1H to czarno to widzę. A co do złota to wykonaj wszystkie zadania w khorinis nie tylko w mieście. U najemników za nie które questy można hajsu zarobić. Nie pogardziłbym pójścia też do obozu myśliwych, bo jak nauczysz się wydobywać trofea w większej ilości, to zarobisz fortunę.
 

komandos59

komandos59

Użytkownicy
posty139
Propsy16
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cześć
Gram sobie w moda pierwszy raz na poziomie normalnym i nie wiem jak do końca inwestować PN i mam problem z kasą. Jestem czeladnikiem u bospera bo na początku można całkiem nieźle poszaleć z tym łukiem ;P.
Dołączyłem też właśnie do gildii złodziei lecz jest jeden problem nie ma kasy na naukę a jeszcze mam grzywnę 1000 szt złota masakra ale jakoś dam radę tylko potrzebuje sposobu na zarobek. Chcę dołączyć do Bractwa i walczyć bronią jednoręczną. Wykonałem zadanie z tą paczką tzn teraz muszę zanieść złoto od lariusa do Oruna. Teraz chcę nauczyć się otwierania zamków by zdobyć list polecający dla gallahada od lutero (weksel od lehmara)
Z Góry dzięki za pomoc

Zamiast płacić grzywnę  to kup od ignaza zapomnienie i rzuć na osoby które złapały cię na zbrodni, wtedy nie musisz płacić żadnej grzywny dla Andre. Generalnie rób zadania ile możesz, takie jak gildia kupców czy coś dają sporo pieniędzy, poza tym umiejętna kradzież też sporo daje, na przykład ja zrobiłem krwawe kielichy na 9 poziomie, z tego questa jest pierścień 15 zr który daje sporo dmg z łuku. Ponadto przejdź się po każdej frakcji i porób questy, tak długo jak nie musisz dołączyć do żadnej z nich.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry