[G2NK] Gothic 2 Plus v1.1G 137808 219

O temacie

Autor lucki666

Zaczęty 23.10.2020 roku

Wyświetleń 137808

Odpowiedzi 219

Mr.Salty

Mr.Salty

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Mr.Salty

[G2NK] Gothic 2 Plus v1.1
#120 2021-10-26, 03:45(Ostatnia zmiana: 2021-10-26, 03:51)
@lucki666

Cytuj
Cytuj
- Nie opłaca się uczyć języków kapłanów, Kapliczek III poziomiu znajdziesz max po 1 sztuce.

Tutaj się nie zgodzę. Wydanie 10PN zwróci się zazwyczaj. Ucząc się np. +3 siły oraz +3 broni2H wydasz 12PN, a dodatkowo możesz zyskać jeszcze manę, oraz zręczność. Wszystko zależy jak dużo zwiedzasz i na jakie tabliczki trafisz.

Absolutnie masz rację, w ten sposób oczywiście się opłaca, jednak biorąc pod uwagę, że wszystkie bonusy dodatkowe (tabliczki/mikstury itp) używa się w 5 rozdziale, to te 2 PN straty nie robi mi różnicy bo mam ich aż nadto. Chociaż argument o dodatkowym HP mnie przekonuje. Swoją drogą, fajnie by było, gdyby nauczyciele potrafili odrózniać statystyki nabyte od tych wyuczonych i nie brać ich pod uwagę przy progach nauczyciela, uniknęłoby to zbierania do końca gry każdą znalezioną tabliczką i miksturą.


Cytuj
- Tarcze są słabe i nieużyteczne, ponieważ max daje 10 i 30 DEFA na broń/strzały, co nie jest warte 20 punktów nauki.
Wbrew pozorom ta obrona daje na prawdę sporo. Bo każdy otrzymany atak ma zmniejszoną wartość o obronę tarczy. A ile takich ciosów dostajesz na przestrzeni gry? 2000? 3000?
Albo inny przykład. Masz na tyle obrony, że ork uderzając cię zabiera 30 życia. A mając tarczę 10 obrony tylko 20. Wiec walcząc z grupą orków jesteś w stanie wytrzymać o 1/3 dłużej. I weź jeszczę pod uwagę, że blok tarczą trwa dużo dłużej niż mieczem. Ja dla samego dłuższego bloku chciałbym nosić tarczę, bo samo to daje sporo.


Oczywiście, dłuższy blok jest przyjemny, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że osoby chcące utrudnić sobie grę takim modem doskonale znają mechanikę każdego z mobów.  Sam ograłem gothica tyle razy, że po wbiciu adepta/mistrza broni praktycznie wszystkie walki kończę z pełnym paskiem HP. Nawet grupa orków 3-4 nie jest wstanie mi zagrozić i zada maksymalnie może 1 uderzenie przy dobrych odskokach i odpowiednim wykorzystaniu obiektów wokół nas. Dlatego też moim zdaniem lepiej było wydać te w 20 PN w siłę i wyuczyć się tarcz po wymaksowaniu siły/broni, bo def nie robi żadnej różnicy, a więcej siły pozwala nam pokonać przeciwników szybciej.


Chciałem też napisać, że podoba mi się balans pomiędzy 1h i 2h, osobiście jestem fanem 2H ale mimo wyższych obrażeń jednoręka jest lepszym wyborem, bo i tak zabija na tyle samo hitów + jest o wiele szybsza. W modzie zostało to zbalansowane zasięgiem, co robi mega róznicę i żałuję, że nie zagrałem dwuręczniakiem.

Na koniec pytanie ode mnie, czy będziesz w przyszłości mieszał też w świecie fabularnym? Technicznie mod jest wykonany dobrze, z pewnością kiedyś wróce, ale fajnie byłoby też zobaczyć trochę nowego materiału z zadaniami, nawet krótkie poboczne questy z niewykorzystanymi NPC. Np. powiadomienie Bartoka o znalezieniu Trokara - aż się prosiło o dodanie takiego dialogu.
 

Cezarr

Cezarr

Użytkownicy
posty38
Propsy2
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy

Cezarr

[G2NK] Gothic 2 Plus v1.1
#121 2021-10-29, 22:32(Ostatnia zmiana: 2021-10-29, 22:55)
Czy mam jakiegoś buga, że po wejściu do chaty Grega on się nie pojawia?

EDIT:
Już nieważne, trzeba fizycznie otworzyć skrzynię, żeby się pojawił (ja używam quick loota non stop).
 

Cezarr

Cezarr

Użytkownicy
posty38
Propsy2
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Pytanie czy broń opłaca się sprzedawać jakiemuś specyficznemu handlarzowi? Mam kilka unikatowych jak i gównianych orkowych itd i w zamku Engor daje grosze za to. Zastanawiam się czy gdzieś da się po ludzkiej cenie sprzedawać czy akurat nie ma znaczenia.

Drugie pytanie - jak jest liczony dmg? Mam broń Floret zadający 80 dmg, a biję wszystko po 10...
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Tak samo jak w nk, na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma moda który by zmieniał system obliczania dmg to się w niedługim czasie zmieni ale obecnie wciąż jest tak samo czyli w dużym uproszczeniu, dmg broni + siła - ochrona  celu = dmg właściwy ofc to jest dla crita, bez cirta ta wartość jest dzielona przez 10
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

lucki666

lucki666

Użytkownicy
posty130
Propsy64
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
@Cezarr
Cytuj
Pytanie czy broń opłaca się sprzedawać jakiemuś specyficznemu handlarzowi? Mam kilka unikatowych jak i gównianych orkowych itd i w zamku Engor daje grosze za to. Zastanawiam się czy gdzieś da się po ludzkiej cenie sprzedawać czy akurat nie ma znaczenia.
Nie ma to znaczenia, komu co sprzedajesz. Modyfikacja obniża ceny sprzedaży z 20% wartości na 10%.

Cytuj
Drugie pytanie - jak jest liczony dmg? Mam broń Floret zadający 80 dmg, a biję wszystko po 10...

Jest dokładnie tak jak wytłumaczył to Tizgar. Używasz Floretu czyli zapewne grasz pod zręczność. W takim razie nie będziesz miał zbyt dużych premii z siły jak typowy wojownik. Pocieszę cię, że w tej modyfikacji bronie ze zręcznością mają trochę podkręcone obrażenia niż pisze.
 

Delth

Delth

Użytkownicy
posty193
Propsy48
  • Użytkownicy
Cytuj
Pocieszę cię, że w tej modyfikacji bronie ze zręcznością mają trochę podkręcone obrażenia niż pisze.

Z ciekawości - jest jakiś powód, techniczny czy inny, by tak to zrobić? Broń zadająca inną ilość obrażeń niż ma w opisie brzmi dla mnie jak bug, nie feature.
 

mani124578

mani124578

Użytkownicy
posty14
Profesjabrak
  • Użytkownicy
czy ktoś wie gdzie znajdę jakiegoś księcia demenów? potrzebuje jego serca do zrobienia runy z szóstego kręgu - nie ma żadnego w wieży xsardasa i w poziemiach klasztoru

ponadto ktoś wie gdzie jest hosh pak? nie ma go tam gdzie zawsze
 

Chrzan

Chrzan

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Serwus!
Mam kilka pytań co do moda:
1 Czy jeżeli szukam moda który w znaczącym stopniu rozwinie podstawkę ale nie tak jak w Returningu to czy Gothic 2 Plus jest dobrą opcja? Czy może polecacie coś innego?
2 Patrząc na samego moda, która ścieżka rozwoju będzie najciekawsza? Chodzi mi dokładnie o to który z gildii ma najwięcej do zaoferowania, czy lepiej postawić na gre bez gildii tylko czy jest ona na tyle ciekawa aby w nią iść?
Z góry dzięki
 

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Serwus!
Mam kilka pytań co do moda:
1 Czy jeżeli szukam moda który w znaczącym stopniu rozwinie podstawkę ale nie tak jak w Returningu to czy Gothic 2 Plus jest dobrą opcja? Czy może polecacie coś innego?
2 Patrząc na samego moda, która ścieżka rozwoju będzie najciekawsza? Chodzi mi dokładnie o to który z gildii ma najwięcej do zaoferowania, czy lepiej postawić na gre bez gildii tylko czy jest ona na tyle ciekawa aby w nią iść?
Z góry dzięki

Kwestia gustu, dla mnie ten mod jest beznadziejny i jak mam coś polecić to tylko: https://themodders.org/index.php?topic=31815.0 jak dla mnie najlepszy mod do G2NK.
Pozdrawiam
 

Chrzan

Chrzan

Użytkownicy
posty2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Z tego co widzę jest kilka wersji L'hiver, który z nich będzie najlepsza?

Post połączony: 2021-12-01, 20:43
Chodzi mi o to że jest wydanie rosyjskie, niemieckie oraz angielskie
 

Delph(Delphoxed)

Delph(Delphoxed)

Użytkownicy
posty136
Propsy28
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Osobiście polecam wersję rosyjską oraz angielską, do niemieckiej nawet nie ma co patrzeć :D
 

Mikox

Mikox

Użytkownicy
posty26
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Z tego co widzę jest kilka wersji L'hiver, który z nich będzie najlepsza?

Post połączony: 2021-12-01, 20:43
Chodzi mi o to że jest wydanie rosyjskie, niemieckie oraz angielskie

Osobiście polecam tą w linku który podałem w poście powyżej. L'Hiver 1.6 od Masty'ego to majstersztyk.
 

lucki666

lucki666

Użytkownicy
posty130
Propsy64
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
@mani124578
Cytuj
czy kwoś wie gdzie znajdę księcia demonów? potrzebuje jego serca do runy szótego kręgu, nie ma żadnego w wieży xsardasa i w podziemiach klasztoruponadto ktoś wie gdzie znajdę hosh paka? nie ma go tam gdzie zawsze

Poszukaj ich w lokacjach zza palisadą orków. Np. klasztor zmiennokształtnych, świątynia na bagbnie lub cmentarzysko orków. Ogólnie serc można znaleźć 6 czy 7. Jest to tak zaplanowane, aby run 6 kręgu nie móc się nauczyć od razu, tylko się trochę wysilić szukając składników i zwojów.

Hosh-Pak jest trochę wyżej na skałach. Stamtąd lepiej mu dowodzić.

Cytuj
Serwus!
Mam kilka pytań co do moda:
1 Czy jeżeli szukam moda który w znaczącym stopniu rozwinie podstawkę ale nie tak jak w Returningu to czy Gothic 2 Plus jest dobrą opcja? Czy może polecacie coś innego?
2 Patrząc na samego moda, która ścieżka rozwoju będzie najciekawsza? Chodzi mi dokładnie o to który z gildii ma najwięcej do zaoferowania, czy lepiej postawić na gre bez gildii tylko czy jest ona na tyle ciekawa aby w nią iść?Z góry dzięki

1. Gothic 2 Plus może być tym co sprosta twoim oczkiwaniom. Mody podobnego typu to L'hiver lub Nostalgic.
2. Jako Paladyn lub Łowca smoków raczej nie zostaniesz zaskoczony wielkimi zmianami. Mag dostał wiele usprawnień jak choćby regeneracja many z szat. Ale też szukanie składników na runy jest bardziej wymagające. Mi bardzo dobrze grało się bez gildii, bo Magowie wody mogą nauczyć cię 7 przydatnych zaklęć sytuacyjnych, chodź będziesz grał bardziej wojownikiem. Można to ciekawie łączyć razem z walką bronią białą czy dystansową.
 

Ravenox

Ravenox

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Ravenox

[G2NK] Gothic 2 Plus v1.1
#133 2022-01-05, 05:22(Ostatnia zmiana: 2022-01-05, 05:30)
Ciekawe jak się gra pod zręczność i czy np wilk z przyzwania skaluje się z lewelem
 

lucki666

lucki666

Użytkownicy
posty130
Propsy64
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
@Ravenox
Cytuj
Ciekawe jak się gra pod zręczność i czy np wilk z przyzwania skaluje się z lewelem

Całkiem dobrze się gra pod zręczność w tego moda. Grałem bez gildii, jako czeladnik Thorbena - dzięki czemu mogłem wyrabiać sobie samemu strzały jak i te magiczne. Bardzo przydatne w szczególnie cięższych sytuacjach, tym bardziej, że magicznych łuków również jest więcej do znalezienia, jak i broni pod zręczność.

Łucznik daje radę przyzwoicie. Akurat też zainwestowałem PN w czar przyzwania wilka oraz korzeń, aby móc bardziej kontrolować sytuację. Rozgrywka super. Odpowiadając jednak na twoje pytanie - wilk nie skaluje się z poziomem gracza, lecz wytrzymuję określoną liczbę ciosów (11), dlatego jest tak samo przydatny zarówno na początkowym jak i końcowym etapie gry. W połączeniu z jego całkiem szybką regeneracją zdrowia, jest przyzwoitym towarzyszem, który weźmie na siebie przeciwnika i obciąży bohatera.
 

WetherS

WetherS

Użytkownicy
posty13
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam mógł by ktos napisac gdzie sa wszystkie teleportacje mam rozdział 2 i mam tylko runę do tawerny :)
 

lucki666

lucki666

Użytkownicy
posty130
Propsy64
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
@WetherS
Nie mu w modyfikacji starych run teleportu w określone miejsca, jak to miało miejsce orginalnie. Runa multiteleportu, którą masz z tawerny jest połączeniem wszystkich właśnie w tą jedną. Na początku masz tylko możliwość do tawerny, ale pozostałe miejsca odblokują ci się w momentach, gdzie dostawałeś ogrinalnie osobne kamienie teleportacyjne - pojawi się na ekranie stosowny komunikat.

Czyli jak w 3 rozdziale zaczepi cię Lester, to będziesz miał możliwość przeniesienia się oprócz tawerny, również do wieży Xardasa, a rozmawiając z Hagenem do portu i tak dalej...

Jedynie przełęcz Khorinis, przełęcz w Górniczej dolinie oraz wieża demonów zostały na stałe usunięte. Ale za to otrzymasz możliwość przeniesienia się do kamiennego kręgu, przed naprawieniem Oka.

Zobacz jak to działa mniej więcej na prezentacji. Od minuty 26:15

https://www.youtube.com/watch?v=cGxziwxAafg
 

WetherS

WetherS

Użytkownicy
posty13
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@lucki666 dzięki za odpowiedź bo biegałem za tymi teleportacja mi z 1h i nie znalazłem teraz to na spokojnie przejdę + szybką odpowiedź 😄
 

Khorne

Khorne

Użytkownicy
posty40
Propsy53
  • Użytkownicy

Khorne

[G2NK] Gothic 2 Plus v1.1
#138 2022-01-16, 15:01(Ostatnia zmiana: 2022-01-16, 15:23)
Witam serdecznie.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak usunąć te dziwaczne efekty w trakcie walki bronią?
Sorki już ogarnąłem wystarczyło tylko trochę poszperać w gothic.ini.  :F
Jak coś póki co modzik fajny, mam tylko nadzieje że nie będzie wywalać.  :lol2:
 

Księga Czarodzieja Instalka



Spoiler


"Poglądy są jak dupa. Każdy ma jakieś, ale po co od razu pokazywać?"



"Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światło pociągu. A maszynista widzi trzech debili na torach."



"Nie wytrzymałem napięcia - i w końcu wyjąłem palce z kontaktu..." :)



"Bo kto to będzie skryptował jak nie ja? Więc jak ma to być dla mnie niespodzianka?

Zawiążesz mi oczy przy skryptowaniu? "




StachusCitrus

StachusCitrus

Użytkownicy
posty9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Właśnie skończyłem rozdział 1. Wbiłem 16 poziom, póki co mod jest łatwy i przyjemny. Generalnie modzik fajny, sporo nowego contentu, ale jest kilka rzeczy do których można się przyczepić mianowicie:
- ekwipunek npc jest bardzo słaby, podczas wędrówki z Laresem jego kryt nie był w stanie wilka zabić
- moim zdaniem bezcelowa jest nauka języków, skoro bonusy z tablic zostały znerfione, a jednak za 30pn można się wyuczyć 15pkt siły bądź % broni, wątpie czy z tablic tyle bym wbił
- bandyci nie mają praktycznie nic w ekwipunku, ja rozumiem zbiegli z kolonii w której mało co mieli, no ale raz jak pokonałem 3 bandytów to jeden nie miał nic, drugi miał menzurke, a trzeci grog xD
I to na razie tyle z ważniejszych rzeczy
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry