III Wojna Światowa - dyskusja ogólna 10055 35

O temacie

Autor Nezzie

Zaczęty 10.12.2017 roku

Wyświetleń 10055

Odpowiedzi 35

Nezzie

Nezzie

Użytkownicy
posty77
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Hej. Jakoś tak na świecie nerwowo... Pozwolę sobie spytać, jaki kraj będzie najbezpieczniejszy, podczas konfliktu globalnego. Są trzy scenariusze:

-Czysto Konwencjonalny
-Czysto Nuklearny(Rakietowy)
-Hybrydowy (Konwencjonalno-Nuklearny)

Zakładamy też konflikt orbitalny (czytaj programy typu Solar Warden i Boska Włócznia) i czystki etniczne - np. Polaków lub (mało prawdopodobne - za duży płaszcz ochronny) żydów. Co chcę wiedzieć? Konkrety:

-Najbardziej mało-prawdopodobny do uderzenia kraj w każdym z w/w wariantów, pokojowy oraz taki, gdzie w miarę bezpiecznie można być Polakiem (teraz jest przecież "antysłowianizm").

Proszę o wasze argumenty i kraje które wg. was dadzą schronienie mężczyznom, kobietom i dzieciom Polskim, podczas WWIII.
 
Moje zasady dot. postów:
1. Nie wstawiam postu - jeśli nie zrobiłem researchu.

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Najbezpieczniej będzie chyba w Führerbunker.
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Nezzie

Nezzie

Użytkownicy
posty77
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Hehe.. Że w niemczech?? hmm.. Słabo.. Polecą tam atomice. Jak nic.
 
Moje zasady dot. postów:
1. Nie wstawiam postu - jeśli nie zrobiłem researchu.

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
A tak na poważnie, to uważam, że nie ma miejsca, gdzie byłoby najbezpieczniej. Będzie wojna, to trzeba walczyć w tej wojnie, a nie uciekać jak tchórz. Skoro już pytasz, to na pewno w USA, będziesz bezpieczny. Mają najbardziej rozwiniętą technikę militarną.
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

III Wojna Światowa - dyskusja ogólna
#4 2017-12-10, 18:20(Ostatnia zmiana: 2017-12-10, 18:29)
Rozsądnym założeniem jest że bezpieczne będą miejsca o niewielkim zaludnieniu, uprzemysłowieniu i znaczeniu strategicznym - atakowanie ich byłoby po prostu nieopłacalne. Przykładem mogą być np obszary Syberii, pustyń równikowych, wysokich gór i małych wysp oceanicznych. Państwa i rejony rozwinięte i mocno zmilitaryzowane są naturalnym celem w razie konfliktu - atakując je można zyskać przewagę strategiczną lub ekonomiczną, albo przynajmniej zaszkodzić wrogowi.
trzeba walczyć w tej wojnie, a nie uciekać jak tchórz.
Jestem bardzo ciekaw jak bohatersko walczyłbyś w razie konfliktu nuklearnego. Żyjemy w epoce w której znaczenie personelu na polu bitwy może drastycznie spaść w stosunku do znaczenia technologii. Kiedyś konwencjonalne wojsko może być jak kosynierzy walczący w 1939. Obecnie można niedrogo wyprodukować autonomicznego drona z karabinkami i opcjonalnym zdalnym sterowaniem, którego strata nie boli, a który zapewne jest w stanie zabić przynajmniej kilkoro żołnierzy w polu.

Nezzie

Nezzie

Użytkownicy
posty77
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Bardzo ciekawa koncepcja - Avallah. Sam to rozważałem. Chile? Albo Butan? ewentualnie Malta. I jak myślicie, czy internet, jako taki będzie działał podczas WWIII?
 
Moje zasady dot. postów:
1. Nie wstawiam postu - jeśli nie zrobiłem researchu.

mathsicist

mathsicist

Użytkownicy
posty209
Propsy269
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Kminiłem na ten temat długo i najbezpieczniej w Europie byłoby uciec do Szwajcarii albo do Szkocji (historia nas uczy, że na Wyspach walki się nie toczą). Trochę dalej Islandia, która jest mało istotna z punktu widzenia strategicznego, a poza tym jest duża Polonia która cieszy się popularnością wśród miejscowych. Dalej to Nowa Zelandia. Generalnie Islandia i Nowa Zelandia są najbezpieczniejsze jeżeli chodzi o konflikty nuklearne, bo nie są w top10 celów do odstrzału. A przynajmniej tak mi się wydaje.

Rozmyślając o tym miałem na myśli to, żeby kraje te były wysoko rozwinięte i podobnie kulturowo
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Zapewne wiedze w temacie mam mniejszą od was, ale co tam, wypowiem się bo i tak brakuje tu ciekawych dyskusji.

Wydaje mi się, patrząc tak na mapę świata, że najlepszym wyjściem jest Australia lub np. samo południe Ameryki Południowej czy północne krańce Skandynawii. Wpisują się w wymienione przez Avallaha.

@Zireael jak rozpocznie się wojna atomowa i ty staniesz dzielnie do walki to obiecuje wyrzeźbić ci pomnik jak będzie z czego :P
 

Nezzie

Nezzie

Użytkownicy
posty77
Propsy13
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Zireael - Ja również ci postawię pomnik, jak będe miał za co hyhy
 
Moje zasady dot. postów:
1. Nie wstawiam postu - jeśli nie zrobiłem researchu.

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
A tak na poważnie, to uważam, że nie ma miejsca, gdzie byłoby najbezpieczniej. Będzie wojna, to trzeba walczyć w tej wojnie, a nie uciekać jak tchórz. Skoro już pytasz, to na pewno w USA, będziesz bezpieczny. Mają najbardziej rozwiniętą technikę militarną.

Co za bullshit. W wypadku konfliktu nuklearnego wątpie by jakikolwiek kraj, wykazujący jakikolwiek potencjał nuklearny miałby szanse na przetrwanie. O Europie tez nie ma co wspominać - zostałaby zmieciona z powierzchni ziemii. Tak jak wyżej @mathsicist wspomniał to Islandia i Nowa Zelandia są najbezpieczniejsze w tym wypadku. Porywanie się z motyką na atomówki to nie jest zły pomysł na bohaterską śmierć, wierz mi.

Cytuj
Obecnie można niedrogo wyprodukować autonomicznego drona z karabinkami i opcjonalnym zdalnym sterowaniem, którego strata nie boli, a który zapewne jest w stanie zabić przynajmniej kilkoro żołnierzy w polu.
 

Teraz amerykanie głównie posługują się dronami by zdejmować "most wanted" terrorystów. Nie trzeba przy tym marnować potencjału ludzkiego, a i tak drony spełnią swoją robote tak samo.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Druga sprawa, że wbrew założeniom nikt nie będzie używał tak chętnie broni nuklearnej. Nawet podczas II Wojny Swiatowej USA użyło jej tylko dlatego, że nie posuwali się naprzów w wojnie z Japonią.

Nie wiem czy słyszeliście o bitwie między USA i Kanadą a Japonią, w której nie wziął udział ani jeden żołnierz Japoński a straty wśród amerykanów i kanadyjczyków były liczone w tysiącach bodajże, jeśli nie lepiej :D

Poza tym bomby jądrowe powodują zanieczyszczenie terenu a także ryzyko, że ktoś użyje ich wobec tych, którzy użyli jej wcześniej itd itd.

Druga sprawa, że bomby atomowe też będą wychodzić z ,,mody". Amerykanie już pracują nad egzoszkieletem, latającym motocyklem (tzw. hoverbike), a projekt superżołnierzy jest już od dawna wdrażany nawet w Polsce (Projekt Tytan, polecam, bardzo ciekawe) choć u nas jak na razie tylko w stosunku do jednostek specjalnych. Nowe rodzaje laserów, a to wszystko jest podane do opinii publicznej - ciekawe w takim razie, jakie projekty są przed nami chowane :P


A gdzie byłoby najbezpieczniej? Tak jak Avallach napisał, w strefach najmniej wartościowych gospodarczo, przemysłowo i tak dalej.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Wszyscy skończymy w Choroszczy
posty266
Propsy123
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Wszyscy skończymy w Choroszczy
Szwajcarii raczej nikt nie ruszy bo wielu bogaczy trzyma tam kasę a po drugie mobilizacji podlega tam każdy facet i mają schronow na 114% ludności
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Szwajcaria nie była atakowana od 200 (?) lat, więc raczej ludzie szanują wieczystą neutralność.

Będzie wojna, to trzeba walczyć w tej wojnie, a nie uciekać jak tchórz.

Bo? Serio, właśnie takiej wypowiedzi się spodziewałem po ludziach jak Ty :D Co? Mam walczyć po wojnie, zabijać i dać się zabić, by jakaś grupka pajaców pokazała jak długiego ma kutasa. Wojna to jest kwestia tylko i wyłącznie zwykłych ludzi i jeśli Ci ludzie będą woleli iść na wojnę niż się zbuntować i postawić władzy to ludzkość zasługuje na wyginięcie. Jak będzie wojna, to natychmiastowa ewakuacja z Polski, bo to będzie główny teren działań wojennych.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Wonski

Wonski

Gry (themodders@telegram)
radio engineer
posty256
Propsy91
ProfesjaProgramista
  • Gry (themodders@telegram)
  • radio engineer

Wonski
Gry (themodders@telegram)

III Wojna Światowa - dyskusja ogólna
#13 2017-12-10, 21:01(Ostatnia zmiana: 2017-12-10, 21:39)
Pewnie internet, gps i synchronizacja czasu z zegarami atomowymi zostanie zdjęta jeszcze przed pierwszym pierdolnięciem...
BTS'y też raczej nie będą działać.. Wystarczy zobaczyć, że mało którzy wielcy operatorzy działający w Polsce są polskimi firmami.
A nawet jeśli.... Synchronizacja BTS-ów odbywa się przy pomocy GPS. A w przypadku konfliktu na szeroką skalę USA, jednym poleceniem zaczyna szyfrować cały ruch GPS, tak, że jest on zrozumiały tylko dla nich. Nagle cała komunikacja bezprzewodowa idzie się jebać..
PS nie wiem czy to się tyczy 3G ale w 4G oraz 5G tak jest.
Możecie sobie zobaczyć ile zależy od USA w tej kwestii.
Ostatecznie zostaje synchronizacja BTS-ów poprzez radio z zegarami atomowymi, ale to również jest mocno wątpliwe rozwiązane. Wątpię by którykolwiek dostawca BTS-ów to implementował, a po drugie, infrastruktura z synchronizacją ruchu oparta o zegary atomowe, jest w cholerę bardziej skomplikowana, droższa w użyciu. A wątpię by operatorzy kupowali sprzęt z myślą o wojnie...
To samo sie tyczy komunikacji satelitarnej.
Nie wiem jak to jest w przypadku komunikacji światłowodowej.
W przypadku wojny na całego, zostaje stare poczciwe radio AM/FM, które też może być zagłuszane na dużych obszarach.

Nie mniej nie jest jakimś wielkim problemem stworzyć jakąś małą mikro sieć radiową na obszarze powiedzmy 3-4km2, działającą na potrzeby nazwijmy to "ruchu oporu" (XDDD).
Nawet mam pomysł jak by to mogło działać :D A i speców, którzy potrafiliby to zrobić jest sporo.

Mnie jednak ciekawi jak jest rozwiązana polska infrastruktura komunikacyjna dla wojska. Jeżeli jest to oparte o GPS, to jesteśmy w dupie xdd

Co do rakiet.
Myślę, że użycie broni typu "Castle Bravo" można wsadzić między bajki... to po prostu demonstracja siły.
Warto zadać sobie pytanie, po chuj bombardować miasta? Po co komu pustynia? Przecież to niszczenie zasobów, które można wywieźć, zużyć w dowolny inny sposób..
Raczej uważałbym, że będzie to użycie broni typu konwencjonalne tomahawki, JASSM'y i inne tego typu bajery na cele militarne (hangary, statki).
Przecież na logikę liczy się tylko wyeliminowanie obrony kraju, dominacja w powietrzu. Potem można wejść konwencjonalnymi wojskami i drenować dane państwo do zera.

No chyba, że mówimy o wojnie totalnej...
To wtedy faktycznie Syberia, wyżyna tybetańska, Łódź, Białystok... :D


edit.
Cytuj
teraz jest przecież "antysłowianizm"
Co to za bzdury?


 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Najbezpieczniejsze kraje to wyspiarskie na Pacyfiku i Singapur. Odizolowane, te pierwsze w większości nie posiadają nawet własnej armii (w razie ataku chronione przez Australię i/lub Nową Zelandię) i zachowują neutralność.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Jak będzie wojna, to natychmiastowa ewakuacja z Polski, bo to będzie główny teren działań wojennych.

Uważam, że lepiej zginąć wcześniej a w chwale, niż uciekać. Fakt dłużej pożyjesz, ale w końcu i tak odejdziesz z tego świata, życie jest krótkie. Gdyby polacy postępowali tak jak mówisz, w II wojnie światowej, nie odzyskalibyśmy wolności.

Tak w ogóle, to nigdy nie myślę nad tym. III wojny światowej nigdy nie będzie, tak przynajmniej uważam. To byłoby zbyt ryzykowne i naruszyłoby równowagę panującą w przyrodzie. Na razie jest to czysta fantazja postapokaliptyczna. Zniszczylibyśmy planetę i przyspieszylibyśmy proces wyginięcia ludzkiego życia na tej ziemi. A na pewno tego nie chcemy.
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Uważam, że lepiej zginąć wcześniej a w chwale, niż uciekać. Fakt dłużej pożyjesz, ale w końcu i tak odejdziesz z tego świata, życie jest krótkie. Gdyby polacy postępowali tak jak mówisz, w II wojnie światowej, nie odzyskalibyśmy wolności.

No, a teraz to już pieprzysz xD Rozumiem, że odzyskaliśmy wolność, gdy Sowieci mieli pełną kontrolę nad obszarem środkowo-wschodnio europejskim? Rozumiem, że odzyskaliśmy wolność, gdy nie mogliśmy nawet brać udziału w przemarszu państw zwycięskich w IIWŚ? Rozumiem, że odzyskaliśmy wolność gdy w zamian za pomoc w walce z okupantem wymordowano oficerów AK?
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
W jakiej kurwa chwale?
Co jest chwalebnego w siedzeniu i czekaniu aż obok rąbnie atomówka?/Rozwali cie jakiś czołg.

No, nic tylko pisać poematy.
.
 

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty617
Propsy978
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Uważam, że lepiej zginąć wcześniej a w chwale, niż uciekać. Fakt dłużej pożyjesz, ale w końcu i tak odejdziesz z tego świata, życie jest krótkie. Gdyby polacy postępowali tak jak mówisz, w II wojnie światowej, nie odzyskalibyśmy wolności.

Tak w ogóle, to nigdy nie myślę nad tym. III wojny światowej nigdy nie będzie, tak przynajmniej uważam. To byłoby zbyt ryzykowne i naruszyłoby równowagę panującą w przyrodzie. Na razie jest to czysta fantazja postapokaliptyczna. Zniszczylibyśmy planetę i przyspieszylibyśmy proces wyginięcia ludzkiego życia na tej ziemi. A na pewno tego nie chcemy.
:lol2:
Jakiej chwale? Załóżmy że zaciągniesz sie do armii, dadzą ci broń, przydzielą cie na granice jak w 39 i jako jeden z wielu szarych n/n umrzesz w obronie racji jakiegoś pasibrzucha, który miał ochote rozpętać wojne. Co po tej chwale przyjdzie twojej rodzinie?
Życie powinno być miłe i przyjemne a nie powinno być jakimś kurwa bytowaniem ascety. Dlatego przy jakimkolwiek smrodzie ulatniam sie po cichutku do ojczyzny Tolkiena :)

a i P.S Bóg nie istnieje więc twoje dobre uczynki nie zostaną nagrodzone  :lol2:
 

Zucklov

Zucklov

Quest Pack Team
Sztywniutko
posty1220
Propsy1241
ProfesjaSkrypter
  • Quest Pack Team
  • Sztywniutko
Ech i znowu ten słodki polski mesjanizm. Polska została wyzwolona przez ZSRR, a nie przez Polaków, nie wiem czy o tym słyszałeś. Nie ma nic chwalebnego też w śmierci w imię gierek polityków, bo to za nich walczysz, a nie za fikcyjny twór zwany ojczyzną. Gadanie o śmierci za ojczyznę jest dobre do wmawiania obywatelom, by chętniej złapali za broń i zginęli. Ludzie rozumieli to już od starożytności, tylko w XVIII/XIX wieku pojawiła się idea państw narodowych, która zmieniła pogląd ludzi na twory państwowe.
 
Lieb Vaterland magst ruhig sein


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry