Matematyka w informatyce 1711 4

O temacie

Autor Siemekk

Zaczęty 25.09.2017 roku

Wyświetleń 1711

Odpowiedzi 4

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Zakładam temat, ponieważ po otwarciu zeszytu od matmy ciśnienie skoczyło mi o 100% Ja rozumiem, że "niby potrzebna jest mi matematyka w tym zawodzie", ale co ma z tym wspólnego wielomian? Ciśnienie skacze od samej próby zrobienia zadania domowego (Nie da się spisać niestety :< ), tak więc pytam się czy w zawodzie informatyka (bardziej programista) będzie mi to potrzebne. Jeżeli tak, to może bym się zmusił i nauczył się tego, ale bez informacji na temat przydatności wykorzystania tego w zawodzie  jakoś nie mam nawet chęci.
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt

Fareus
Labirynt

Matematyka w informatyce
#1 2017-09-25, 20:55(Ostatnia zmiana: 2017-09-25, 21:37)
Bardziej chodzi o myślenie matematyczne, nie samą matematykę.
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Matematyka, ta zaawansowana, głównie jest potrzebna w grafice komputerowej. Podstawy matematyczne są potrzebne, by rozumieć schematy, zależności logiczne. Co do wielomianów, to mogą się przydać, jeśli będziesz liczył złożoność obliczeniową algorytmu. Optymalne algorytmy są wielomianowe. ;)

RazorLive

RazorLive

Użytkownicy
posty65
Propsy56
Profesjabrak
  • Użytkownicy
W zasadzie to według mnie(Piszę sobie programy w C++) matematyka nie jest aż tak potrzebna programiście. Tutaj po prostu chodzi tylko o znajomość tych podstawowych zasad. Liczyć też za duzo nie będziesz, bo będziesz pisać programy, które będą za Ciebie liczyć. Same programy też zapisuje się nie za pomocą matematyki, tylko czysto po angielsku. (No chyba że mowa tutaj o warunkach dla pętli itd. Coś na zasadzie, wykonuj się do póki ta liczba nie jest większa, mniejsza czy równa innej)...
 
Ciekawostka - Juzio Stalin nie był złym człowiekiem. Głodził ludzi tylko po to, by nauczyć ich patriotyzmu i wzięcia w dłoń broni za obronę Ojczyzny.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Przydaje się ogarnianie złożoności algorytmów. Nie chodzi o precyzyjne liczenie, ale raczej umiejętność szacowania która wymaga znajomości logarytmów, potęg i tego jak różne operacje matematyczne wpływają na rząd wielkości całego wyrażenia.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry