Poszerzanie wiedzy 4220 6

O temacie

Autor Drakonter

Zaczęty 24.09.2017 roku

Wyświetleń 4220

Odpowiedzi 6

Drakonter

Drakonter

Użytkownicy
undefined
posty104
Propsy94
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • undefined
Jak można poszerzyć wiedzę na temat programowania w konkretnym języku.
Uczyłem się Javy, C++ i C# i jakieś tam podstawy znam. Teraz siedzę w C# ale nie wiem jak poszerzyć swoją wiedzę na temat tego języka. Kursy tego języka przejrzałem i już to znam na pamięć, tylko nie wiem co teraz.
Próbowałem czytać dokumentację ale to jest jak czytanie słownika.
Próbowałem też tworzyć jakieś proste aplikacje ale to było trochę nudne bo sam nie wiem po co je tworzyłem. xD

Problem jest w tym że nie wiem co robić za pomocą tego języka by go bardziej poznać. Macie jakieś pomysły?
Może pomyślicie że jestem jakiś pojebany :D ale pytam serio.
 
29.08.2023 - goodbye cruel world

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Nie czytaj dokumentacji jeśli nie szukasz w niej czegoś konkretnego. Twórz coś - możesz przyłączyć się do jakiegoś projektu open source albo zacząć robić samemu. W przypadku C# i osoby z tego forum idealnym pomysłem wydaje się tworzenie czegokolwiek pod Unity.

Drakonter

Drakonter

Użytkownicy
undefined
posty104
Propsy94
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • undefined
No jak tworzylem jakąś aplikacje to sięgałem po dokumentację, gdy nie mogłem nic znaleźć to jakiegod poradnika szukałem na Stack Overflow.
Co do projektów to nawet nie wiem do jakiego dołączyć, a jeśli chodzi o własny to tak jak pisałem: nie mam pomysłów.
A Unity mi się trochę nie podoba. Za bardzo ułatwia pracę, wolę coś ala ZenGin xD. Ostatnio siedziałem trochę w MonoGame(następca XNA). Nawet spoko, ogarnąłem początek gry(fizyka, animacje, kamera) ale nie miałem pomysłu na fabułę.
 
29.08.2023 - goodbye cruel world

Wonski

Wonski

Gry (themodders@telegram)
radio engineer
posty256
Propsy91
ProfesjaProgramista
  • Gry (themodders@telegram)
  • radio engineer

Wonski
Gry (themodders@telegram)

Poszerzanie wiedzy
#3 2017-09-24, 19:42(Ostatnia zmiana: 2017-09-24, 19:48)
Mimo wszystko solidna znajomość narzędzia to podstawa.
Zainteresuj się architekturą: MVC, CQRS, DI... wzorce projektowe. Clean code, dobre praktyki programowania, solid, etc...
Testowanie kodu i metodyki z tym związane np. TDD
Warto też sie zapoznać z obsługą git'a, bo z tego mogę zaobserwować to wiele osób ma z tym problemy.
Fajnie też znać podejścia do rozwijania i utrzymywania projektu w zespole, tj. : Scrum, DDD..

Mimo że, szukasz materiałów pod konkretny język to jednak wiedza, którą zaproponowałem jest uniwersalna i niezależna od języka.

Co do projektów do któych można dołączyć...
Co trochę ktoś startuje z własnym serwerem TrinityCore i potrzeba programistów C++/SQL. Chuj z tym, że serwer padnie po pół roku.. co podjebiesz z serwera to Twoje + wiedza nt programowania :D
A jeżeli daj Bóg serwer się utrzyma i zyska popularność to można liczyć na całkiem spore hajsy z sms premium
 

Drakonter

Drakonter

Użytkownicy
undefined
posty104
Propsy94
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • undefined
Mimo wszystko solidna znajomość narzędzia to podstawa.
Zainteresuj się architekturą: MVC, CQRS, DI... wzorce projektowe. Clean code, dobre praktyki programowania, solid, etc...
Testowanie kodu i metodyki z tym związane np. TDD
Nawet nie wiem co te skróty znaczą XD. Wiem tylko że Clean Code to książka którą mi kiedyś Avallach polecał.

Warto też sie zapoznać z obsługą git'a, bo z tego mogę zaobserwować to wiele osób ma z tym problemy.
Fajnie też znać podejścia do rozwijania i utrzymywania projektu w zespole, tj. : Scrum, DDD..
Gita znam, nauczyłem się gdy trzymałem tam skrypty modyfikacji.

Mimo że, szukasz materiałów pod konkretny język to jednak wiedza, którą zaproponowałem jest uniwersalna i niezależna od języka.

Co do projektów do któych można dołączyć...
Co trochę ktoś startuje z własnym serwerem TrinityCore i potrzeba programistów C++/SQL. syn rybaka z tym, że serwer padnie po pół roku.. co podjebiesz z serwera to Twoje + wiedza nt programowania :D
A jeżeli daj Bóg serwer się utrzyma i zyska popularność to można liczyć na całkiem spore hajsy z sms premium
Co do tego projektu to wolałbym coś z C#. Jaki syn rybaka? Nie bardzo wiem o co chodzi.
 
29.08.2023 - goodbye cruel world

Wonski

Wonski

Gry (themodders@telegram)
radio engineer
posty256
Propsy91
ProfesjaProgramista
  • Gry (themodders@telegram)
  • radio engineer
Jaki syn rybaka?
Napisałem "chuj z tym" :D

Co terminów... podalem przykładowe, temat archiektury oprogramowania jest bardzo rozległy i niektóre języki mają własne podejście w tej kwestii
 

Drakonter

Drakonter

Użytkownicy
undefined
posty104
Propsy94
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • undefined
Przed edycją było co innego :D.

A znacie jakieś sensowne POLSKIE projekty Open-Source?
 
29.08.2023 - goodbye cruel world


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry