[G1] Content Mod 96570 239

O temacie

Autor

Zaczęty 8.11.2014 roku

Wyświetleń 96570

Odpowiedzi 239

gothic1210
  • Gość

gothic1210
Gość

[G1] Content Mod
2014-11-08, 18:40(Ostatnia zmiana: 2018-07-22, 23:11)
Gothic Recovery Team
przedstawia
Gothic Content Mod

Lista zmian:
  • poprawione tekstury kolonii karnej
  • około 50 nowych zadań
  • legendarne spotkanie przyjaciół na szóstym rozdziale
  • obóz myśliwych znajdujący się pomiędzy Starym, a Nowym Obozem
  • Szkodniki z obozu Quentina nie atakują nas jeżeli jesteśmy członkami Nowego Obozu lub Bractwa
  • obóz przed Starą Kopalnią
  • możliwość wejścia do Opuszczonej Kopalni (związana z fabułą obozu Quentina)
  • alchemia, jako nowa dwupoziomowa umiejętność
  • rozbudowane gotowanie
  • możliwość smażenia kilku sztuk mięsa na patelni
  • rozbudowana informacja o otrzymywanym doświadczeniu
  • oraz kilka innych tajemnic

Zrzuty ekranu:










Linki do pobrania:
Pobierz instalator z Mediafire
Pobierz archiwum 7z!

Instrukcja instalacji:
Aby rozpocząć instalację wersji z instalatorem należy uruchomić plik instalacyjny exe i podać katalog, w którym mam zainstalowaną grę Gothic.

Aby zainstalować modyfikację w wersji 7z, należy wypakować archiwum 7z i umieści pliki w następujących folderach:

Gothic/Data/ModVDF/CM_Files.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_Scripts.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_Worlds.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_GraphicPatch.mod
Gothic/Data/Carnage_Graphics_Patch.vdf
Gothic/Data/textures_thielhater.vdf
Gothic/System/CM_description.rtf
Gothic/System/GOTHIC_ER.ico
Gothic/System/G1_ContentMod.ini

Modyfikację uruchamiamy przez program Gothic Starter dostępny do pobrania: http://www.worldofgothic.de/dl/download_34.htm

Po zakończeniu procesu instalacji należy zainstalować System Pack, którego instalator znajduje się w folderze Content Mod Pomoc.

Rozwiązywanie problemów technicznych:
1. W razie wystąpienia migotania obiektów animowanych (ludzi i przeciwników) należy zapisać stan gry, oraz ją wyłączyć, po czym uruchomić ponownie. Jeżeli problem występuje dalej, upewnij się czy żadne aplikacje nie działają w tle (potwierdzone: Google Chrome, oraz Media Player mogą powodować ten problem!). Jeżeli mimo to problem nie ustąpił należy wejść w katalog gry Gothic, odnaleźć folder system, a w nim plik G1_ContentMod.ini. Plik otwórz notatnikiem i dokonaj zmiany w linijce:

vdf=CM_files.mod  CM_GraphicPatch.mod  CM_Worlds.mod  CM_Scripts.modna
vdf=CM_files.mod  CM_Worlds.mod  CM_Scripts.modSpowoduje to wyłączenie paczki tekstur modyfikacji.

2. Modyfikacja nie działa prawidłowo (nie ma żadnych nowych postaci, tekstur lub zmian w świecie) - należy sprawdzić poprawność instalacji upewniając się, że w następujących folderach znajdują się odpowiednie pliki

Gothic/Data/ModVDF/CM_Files.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_Scripts.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_Worlds.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_GraphicPatch.mod
Gothic/Data/Carnage_Graphics_Patch.vdf
Gothic/Data/textures_thielhater.vdf
Gothic/System/CM_description.rtf
Gothic/System/GOTHIC_ER.ico
Gothic/System/G1_ContentMod.ini

3. Jak wyłączyć Carnage Graphic Patch lub Thielhater Textures Pack?
Należy usunąć pliki:
Gothic/Data/Carnage_Graphics_Patch.vdf
Gothic/Data/textures_thielhater.vdf
z folderu Gothic/Data.

4. Jak zainstalować Gothic System Pack?
Aby zainstalować Gothic System Pack należy uruchomić plik Instaluj_SystemPack z folderu Gothic/Content Mod Pomoc

5. Podczas uruchamiania modyfikacji pojawia się komunikat:
Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0000005).Kliknij przycisk OK,aby zakończyć aplikacjąNależy odinstalować System Pack i spróbować ponownie uruchomić modyfikację.

Ekipa:
Recovery Team & Drużyna Spolszczenia
  • gothic1210
  • Ahnbael
  • Nocturn
  • Vincent93
  • AzaRa (skrypt instalacyjny - wprawdzie nie użyty w wersji premierowej, ale może kiedyś jakiś patch... :D)
White&Red Group
  • Fabiosek (testy)
  • Rysa (startscreen, tekstury pancerzy)
Pozostali
  • Carnage (przedmioty)
  • Chicken
  • CeeX [DB]
  • Freedy (tekstury kamieni z jego patcha)
 

chicken

chicken

RaveN Studio
posty1230
Propsy559
ProfesjaNierób
  • RaveN Studio
Pierwszy! :lol:

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
No kurwa nareszcie łap propsa :P ja ide grać : D
 

gothic1210
  • Gość
Tylko pamiętajcie, że to nie jest Edycja Rozszerzona :lol2:
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Cytuj
Legendarne spotkanie przyjaciół na szóstym rozdziale

Na to w końcu czekałem  :ok: :D  Czy to przypadkiem nie ja podsunąłem ci ten pomysł?  :lol2:

EDIT: Rozumiem, że ER dalej będziesz robił? :P
 

gothic1210
  • Gość
Cytuj
Legendarne spotkanie przyjaciół na szóstym rozdziale

Na to w końcu czekałem  :ok: :D  Czy to przypadkiem nie ja podsunąłem ci ten pomysł?  :lol2:

EDIT: Rozumiem, że ER dalej będziesz robił? :P
Będę, będę. Zwłaszcza, że nad CM nie muszę już pracować. Modyfikacje długo testowaliśmy po kilka razy, więc mam nadzieję, że będzie dobrze.
Aha, w pierwszym poście nie jest to napisane, ale mod zwiększa poziom trudności. Minimalne obrażenia zostały zwiększone do 15 PŻ, czyli koniec z wskakiwaniem w grupę przeciwników z najlepszym pancerzem (przy okazji ich parametry obronne zostały zmniejszone). Piszę, żeby nie było zaskoczenia potem  :)
 

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
W końcu mam w co grać :D dzięki.  Świetna robota :ok:
 
"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
Tylko pamiętajcie, że to nie jest Edycja Rozszerzona 

Na nia czekamy najbardziej, ale w koncu jakis dobry powód aby odswiezyc najlepsza czesc serii. Pogratulowac i podziekowac!
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Kiedys chyba pisałes lub mi się przywidziało, ze CM i tak bedzie czescia ER zgadza sie ? czy moje zwidy.
Minimalnych obrażeń niema jako takich w G1 przez co to był fundament poziomu trudność skoro teraz są to jest łatwiej niż w g2 chyba ze czegoś tu nie załapałem.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Kiedys chyba pisałes lub mi się przywidziało, ze CM i tak bedzie czescia ER zgadza sie ? czy moje zwidy.
Minimalnych obrażeń niema jako takich w G1 przez co to był fundament poziomu trudność skoro teraz są to jest łatwiej niż w g2 chyba ze czegoś tu nie załapałem.

Coś w ten deseń, jednak ER to nieco inna bajka (lepsza wersja   :D)

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Minimalne obrażenia, czyli ile ktoś zadaje nam dmg minimum gdy mamy najlepszy pancerz. Teraz wynosi 15 pż, czyli mamy zbroję z rudy, a i tak kretoszczur zadaje nam te 15 PŻ. Gdy jest więcej potworów ,to tak łatwo nie jest. Jak mówię źle to niech mnie ktoś poprawi. Myśl Tizgar  :antyprops:
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Chodzi mi o to czy i tak te 50 questa itp cały ten stuff nowości tez będzie w ER,  ze CM możemy traktować jako nie wiem, wstęp preludium to tych najważniejszy zmian :P
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Powtarzam pytanie czy Content Mod będzie częścią ER?
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Z tego co wiem, to będzie zawierać w sobie niektóre elementy. Poza tym ER to o wiele większa modyfikacja, niż CM. Przede wszystkim jeśli chodzi o questy. Zresztą, zobaczycie, się dowiecie... swoim czasie :D

bgb

bgb

Użytkownicy
posty848
Propsy592
Profesjabrak
  • Użytkownicy

bgb

Gothic Content Mod
#14 2014-11-08, 20:22(Ostatnia zmiana: 2014-11-08, 20:30)
Minimalne obrażenia, czyli ile ktoś zadaje nam dmg minimum gdy mamy najlepszy pancerz. Teraz wynosi 15 pż, czyli mamy zbroję z rudy, a i tak kretoszczur zadaje nam te 15 PŻ. Gdy jest więcej potworów ,to tak łatwo nie jest.
Tak, ale to działa w obydwie strony. Bo gracz także będzie mógł przebijać się przez pancerz przeciwników robiąc zawsze te minimum 15 dmg. W czystym Gothicu minimalne obrażenia były ustawione na 1. W Gothicu 2 natomiast na 5. W L'hiverze autor ustawił minimal damage na 25 i jak dla mnie jest już wtedy bardzo trudno. 15 wydaje się więc rozsądną wartością.

gothic1210
  • Gość
Minimalne obrażenia, czyli ile ktoś zadaje nam dmg minimum gdy mamy najlepszy pancerz. Teraz wynosi 15 pż, czyli mamy zbroję z rudy, a i tak kretoszczur zadaje nam te 15 PŻ. Gdy jest więcej potworów ,to tak łatwo nie jest. Jak mówię źle to niech mnie ktoś poprawi. Myśl Tizgar  :antyprops:
No, dokładnie tak.
Minimalne obrażenia, czyli ile ktoś zadaje nam dmg minimum gdy mamy najlepszy pancerz. Teraz wynosi 15 pż, czyli mamy zbroję z rudy, a i tak kretoszczur zadaje nam te 15 PŻ. Gdy jest więcej potworów ,to tak łatwo nie jest.
Tak, ale to działa w obydwie strony. Bo gracz także będzie mógł przebijać się przez pancerz przeciwników robiąc zawsze te minimum 15 dmg. W czystym Gothicu minimalne obrażenia były ustawione na 1. W Gothicu 2 natomiast na 5. W L'hiverze autor ustawił minimal damage na 25 i jak dla mnie jest już wtedy bardzo trudno. 15 wydaje się więc rozsądną wartością.
To nie działa w obydwie strony. :D Przynajmniej w G1. Nie ma mowy o sytuacjach, że będziemy w stanie na 1 poziomie zadać nawet te minimalne 15 obrażeń np. harpii. W G1 działa to tylko w jedną stronę.
 

bgb

bgb

Użytkownicy
posty848
Propsy592
Profesjabrak
  • Użytkownicy

bgb

Gothic Content Mod
#16 2014-11-08, 20:35(Ostatnia zmiana: 2014-11-08, 21:03)
To nie działa w obydwie strony. :D Przynajmniej w G1. Nie ma mowy o sytuacjach, że będziemy w stanie na 1 poziomie zadać nawet te minimalne 15 obrażeń np. harpii. W G1 działa to tylko w jedną stronę.

Hmm muszę to sprawdzić, ale pamiętam, że grając w G1  nie mogłem się przebić przez pancerz np. Kirga walcząc z nim na arenie, lub atakując jaszczura - a raczej przebijałem się, ale o bardzo małą odrobinkę (robiąc 1 dmg właśnie). W skryptach G1 jest: const int NPC_MINIMAL_DAMAGE = 1; sądziłem więc, że działa to w obydwie strony.

edit. @Outlander , też właśnie to sprawdziłem. Wygląda na to, że się myliłem i Ty masz rację :P

gothic1210
  • Gość
Przed chwilą tłukłem harpię zardzewiałym mieczem. Nie straciła ani 1PŻ. Nie ciągnijmy tego, grajcie! :D
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
To ja zapytam o cos o co nikt jeszcze nie spytal: Co jest wymagane do wlaczenia modyfikacji poza samym gothiciem? Playerkit, GMDK?
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

gothic1210
  • Gość
Jest napisane w pierwszym poście, że Gothic Starter. 
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry