[G1] Content Mod 50762 238

O temacie

Autor

Zaczęty 8.11.2014 roku

Wyświetleń 50762

Odpowiedzi 238

gothic1210
  • Gość

gothic1210
Gość

[G1] Content Mod
2014-11-08, 18:40(Ostatnia zmiana: 2018-07-22, 23:11)
Gothic Recovery Team
przedstawia
Gothic Content Mod

Lista zmian:
  • poprawione tekstury kolonii karnej
  • około 50 nowych zadań
  • legendarne spotkanie przyjaciół na szóstym rozdziale
  • obóz myśliwych znajdujący się pomiędzy Starym, a Nowym Obozem
  • Szkodniki z obozu Quentina nie atakują nas jeżeli jesteśmy członkami Nowego Obozu lub Bractwa
  • obóz przed Starą Kopalnią
  • możliwość wejścia do Opuszczonej Kopalni (związana z fabułą obozu Quentina)
  • alchemia, jako nowa dwupoziomowa umiejętność
  • rozbudowane gotowanie
  • możliwość smażenia kilku sztuk mięsa na patelni
  • rozbudowana informacja o otrzymywanym doświadczeniu
  • oraz kilka innych tajemnic

Zrzuty ekranu:

Linki do pobrania:
Pobierz instalator z Mediafire
Pobierz archiwum 7z!

Instrukcja instalacji:
Aby rozpocząć instalację wersji z instalatorem należy uruchomić plik instalacyjny exe i podać katalog, w którym mam zainstalowaną grę Gothic.

Aby zainstalować modyfikację w wersji 7z, należy wypakować archiwum 7z i umieści pliki w następujących folderach:

Gothic/Data/ModVDF/CM_Files.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_Scripts.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_Worlds.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_GraphicPatch.mod
Gothic/Data/Carnage_Graphics_Patch.vdf
Gothic/Data/textures_thielhater.vdf
Gothic/System/CM_description.rtf
Gothic/System/GOTHIC_ER.ico
Gothic/System/G1_ContentMod.ini

Modyfikację uruchamiamy przez program Gothic Starter dostępny do pobrania: http://www.worldofgothic.de/dl/download_34.htm

Po zakończeniu procesu instalacji należy zainstalować System Pack, którego instalator znajduje się w folderze Content Mod Pomoc.

Rozwiązywanie problemów technicznych:
1. W razie wystąpienia migotania obiektów animowanych (ludzi i przeciwników) należy zapisać stan gry, oraz ją wyłączyć, po czym uruchomić ponownie. Jeżeli problem występuje dalej, upewnij się czy żadne aplikacje nie działają w tle (potwierdzone: Google Chrome, oraz Media Player mogą powodować ten problem!). Jeżeli mimo to problem nie ustąpił należy wejść w katalog gry Gothic, odnaleźć folder system, a w nim plik G1_ContentMod.ini. Plik otwórz notatnikiem i dokonaj zmiany w linijce:

vdf=CM_files.mod  CM_GraphicPatch.mod  CM_Worlds.mod  CM_Scripts.modna
vdf=CM_files.mod  CM_Worlds.mod  CM_Scripts.modSpowoduje to wyłączenie paczki tekstur modyfikacji.

2. Modyfikacja nie działa prawidłowo (nie ma żadnych nowych postaci, tekstur lub zmian w świecie) - należy sprawdzić poprawność instalacji upewniając się, że w następujących folderach znajdują się odpowiednie pliki

Gothic/Data/ModVDF/CM_Files.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_Scripts.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_Worlds.mod
Gothic/Data/ModVDF/CM_GraphicPatch.mod
Gothic/System/CM_description.rtf
Gothic/System/GOTHIC_ER.ico
Gothic/System/G1_ContentMod.ini

3. Jak wyłączyć Carnage Graphic Patch lub Thielhater Textures Pack?
Należy usunąć pliki:
z folderu Gothic/Data.

4. Jak zainstalować Gothic System Pack?
Aby zainstalować Gothic System Pack należy uruchomić plik Instaluj_SystemPack z folderu Gothic/Content Mod Pomoc

5. Podczas uruchamiania modyfikacji pojawia się komunikat:
Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0000005).Kliknij przycisk OK,aby zakończyć aplikacjąNależy odinstalować System Pack i spróbować ponownie uruchomić modyfikację.

Ekipa:
Recovery Team & Drużyna Spolszczenia
  • gothic1210
  • Ahnbael
  • Nocturn
  • Vincent93
  • AzaRa (skrypt instalacyjny - wprawdzie nie użyty w wersji premierowej, ale może kiedyś jakiś patch... :D)
White&Red Group
  • Fabiosek (testy)
  • Rysa (startscreen, tekstury pancerzy)
Pozostali
  • Carnage (przedmioty)
  • Chicken
  • CeeX [DB]
  • Freedy (tekstury kamieni z jego patcha)

chicken

chicken

RaveN Studio
posty1218
Propsy556
ProfesjaNierób
  • RaveN Studio
Pierwszy! :lol:

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1719
Propsy761
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
No kurwa nareszcie łap propsa :P ja ide grać : D

gothic1210
  • Gość
Tylko pamiętajcie, że to nie jest Edycja Rozszerzona :lol2:

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3722
Propsy1005
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Legendarne spotkanie przyjaciół na szóstym rozdziale

Na to w końcu czekałem  :ok: :D  Czy to przypadkiem nie ja podsunąłem ci ten pomysł?  :lol2:

EDIT: Rozumiem, że ER dalej będziesz robił? :P

gothic1210
  • Gość
Legendarne spotkanie przyjaciół na szóstym rozdziale

Na to w końcu czekałem  :ok: :D  Czy to przypadkiem nie ja podsunąłem ci ten pomysł?  :lol2:

EDIT: Rozumiem, że ER dalej będziesz robił? :P
Będę, będę. Zwłaszcza, że nad CM nie muszę już pracować. Modyfikacje długo testowaliśmy po kilka razy, więc mam nadzieję, że będzie dobrze.
Aha, w pierwszym poście nie jest to napisane, ale mod zwiększa poziom trudności. Minimalne obrażenia zostały zwiększone do 15 PŻ, czyli koniec z wskakiwaniem w grupę przeciwników z najlepszym pancerzem (przy okazji ich parametry obronne zostały zmniejszone). Piszę, żeby nie było zaskoczenia potem  :)

Stonnos111

Stonnos111

Użytkownicy
posty301
Propsy53
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
W końcu mam w co grać :D dzięki.  Świetna robota :ok:

"A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara"

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6094
Propsy2436
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Tylko pamiętajcie, że to nie jest Edycja Rozszerzona 

Na nia czekamy najbardziej, ale w koncu jakis dobry powód aby odswiezyc najlepsza czesc serii. Pogratulowac i podziekowac!

http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty3851
Propsy998
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Kiedys chyba pisałes lub mi się przywidziało, ze CM i tak bedzie czescia ER zgadza sie ? czy moje zwidy.
Minimalnych obrażeń niema jako takich w G1 przez co to był fundament poziomu trudność skoro teraz są to jest łatwiej niż w g2 chyba ze czegoś tu nie załapałem.

Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

PC
Spoiler
I7 4770K 3,5 Ghz 4R/8W ( Oc 4.6GHz ) + Macho B/W
MSI Z87 GD65 Gaming Dragon Edition
MSI GtX 780Ti Gaming Dragon Edition TwinFrozr 3GB
Corsair Venegance Pro Series 2x 8GB CL9 1600Mhz DDR3
Wd Caviar Blue 1TB
Corsair CS Series Modular 650W 80+ Gold
Zalman Z9 U3

Fabio

Fabio

White&Red
posty2949
Propsy1732
ProfesjaScenarzysta
  • White&Red
Kiedys chyba pisałes lub mi się przywidziało, ze CM i tak bedzie czescia ER zgadza sie ? czy moje zwidy.
Minimalnych obrażeń niema jako takich w G1 przez co to był fundament poziomu trudność skoro teraz są to jest łatwiej niż w g2 chyba ze czegoś tu nie załapałem.

Coś w ten deseń, jednak ER to nieco inna bajka (lepsza wersja   :D)

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3722
Propsy1005
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Minimalne obrażenia, czyli ile ktoś zadaje nam dmg minimum gdy mamy najlepszy pancerz. Teraz wynosi 15 pż, czyli mamy zbroję z rudy, a i tak kretoszczur zadaje nam te 15 PŻ. Gdy jest więcej potworów ,to tak łatwo nie jest. Jak mówię źle to niech mnie ktoś poprawi. Myśl Tizgar  :antyprops:

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty3851
Propsy998
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Chodzi mi o to czy i tak te 50 questa itp cały ten stuff nowości tez będzie w ER,  ze CM możemy traktować jako nie wiem, wstęp preludium to tych najważniejszy zmian :P

Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

PC
Spoiler
I7 4770K 3,5 Ghz 4R/8W ( Oc 4.6GHz ) + Macho B/W
MSI Z87 GD65 Gaming Dragon Edition
MSI GtX 780Ti Gaming Dragon Edition TwinFrozr 3GB
Corsair Venegance Pro Series 2x 8GB CL9 1600Mhz DDR3
Wd Caviar Blue 1TB
Corsair CS Series Modular 650W 80+ Gold
Zalman Z9 U3

Simen

Simen

Moderator
Nilfgaard
posty5921
Propsy2670
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Powtarzam pytanie czy Content Mod będzie częścią ER?

http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu

Fabio

Fabio

White&Red
posty2949
Propsy1732
ProfesjaScenarzysta
  • White&Red
Z tego co wiem, to będzie zawierać w sobie niektóre elementy. Poza tym ER to o wiele większa modyfikacja, niż CM. Przede wszystkim jeśli chodzi o questy. Zresztą, zobaczycie, się dowiecie... swoim czasie :D

bgb

bgb

Użytkownicy
posty850
Propsy583
Profesjabrak
  • Użytkownicy

bgb

Gothic Content Mod
#14 2014-11-08, 20:22(Ostatnia zmiana: 2014-11-08, 20:30)
Minimalne obrażenia, czyli ile ktoś zadaje nam dmg minimum gdy mamy najlepszy pancerz. Teraz wynosi 15 pż, czyli mamy zbroję z rudy, a i tak kretoszczur zadaje nam te 15 PŻ. Gdy jest więcej potworów ,to tak łatwo nie jest.
Tak, ale to działa w obydwie strony. Bo gracz także będzie mógł przebijać się przez pancerz przeciwników robiąc zawsze te minimum 15 dmg. W czystym Gothicu minimalne obrażenia były ustawione na 1. W Gothicu 2 natomiast na 5. W L'hiverze autor ustawił minimal damage na 25 i jak dla mnie jest już wtedy bardzo trudno. 15 wydaje się więc rozsądną wartością.

gothic1210
  • Gość
Minimalne obrażenia, czyli ile ktoś zadaje nam dmg minimum gdy mamy najlepszy pancerz. Teraz wynosi 15 pż, czyli mamy zbroję z rudy, a i tak kretoszczur zadaje nam te 15 PŻ. Gdy jest więcej potworów ,to tak łatwo nie jest. Jak mówię źle to niech mnie ktoś poprawi. Myśl Tizgar  :antyprops:
No, dokładnie tak.
Minimalne obrażenia, czyli ile ktoś zadaje nam dmg minimum gdy mamy najlepszy pancerz. Teraz wynosi 15 pż, czyli mamy zbroję z rudy, a i tak kretoszczur zadaje nam te 15 PŻ. Gdy jest więcej potworów ,to tak łatwo nie jest.
Tak, ale to działa w obydwie strony. Bo gracz także będzie mógł przebijać się przez pancerz przeciwników robiąc zawsze te minimum 15 dmg. W czystym Gothicu minimalne obrażenia były ustawione na 1. W Gothicu 2 natomiast na 5. W L'hiverze autor ustawił minimal damage na 25 i jak dla mnie jest już wtedy bardzo trudno. 15 wydaje się więc rozsądną wartością.
To nie działa w obydwie strony. :D Przynajmniej w G1. Nie ma mowy o sytuacjach, że będziemy w stanie na 1 poziomie zadać nawet te minimalne 15 obrażeń np. harpii. W G1 działa to tylko w jedną stronę.

bgb

bgb

Użytkownicy
posty850
Propsy583
Profesjabrak
  • Użytkownicy

bgb

Gothic Content Mod
#16 2014-11-08, 20:35(Ostatnia zmiana: 2014-11-08, 21:03)
To nie działa w obydwie strony. :D Przynajmniej w G1. Nie ma mowy o sytuacjach, że będziemy w stanie na 1 poziomie zadać nawet te minimalne 15 obrażeń np. harpii. W G1 działa to tylko w jedną stronę.

Hmm muszę to sprawdzić, ale pamiętam, że grając w G1  nie mogłem się przebić przez pancerz np. Kirga walcząc z nim na arenie, lub atakując jaszczura - a raczej przebijałem się, ale o bardzo małą odrobinkę (robiąc 1 dmg właśnie). W skryptach G1 jest: const int NPC_MINIMAL_DAMAGE = 1; sądziłem więc, że działa to w obydwie strony.

edit. @Outlander , też właśnie to sprawdziłem. Wygląda na to, że się myliłem i Ty masz rację :P

gothic1210
  • Gość
Przed chwilą tłukłem harpię zardzewiałym mieczem. Nie straciła ani 1PŻ. Nie ciągnijmy tego, grajcie! :D

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6094
Propsy2436
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
To ja zapytam o cos o co nikt jeszcze nie spytal: Co jest wymagane do wlaczenia modyfikacji poza samym gothiciem? Playerkit, GMDK?

http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

gothic1210
  • Gość
Jest napisane w pierwszym poście, że Gothic Starter. 

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry