Kursy do VB.NET 4576 5

O temacie

Autor Sauron

Zaczęty 1.11.2013 roku

Wyświetleń 4576

Odpowiedzi 5

Sauron

Sauron

Użytkownicy
posty267
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, poszukuję kursu programowania w VB.NET na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Najlepiej jakby był po polsku, ale angielskim też nie pogardzę.
 
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

hugo111

hugo111

Użytkownicy
Łukasz Pietuchowski
posty88
Propsy47
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Łukasz Pietuchowski
Na tym poziomie programista już sam powinien się uczyć : )
np. Wymyślasz program i robisz go powoli. Jeśli czegoś nie wiesz to pytasz google jak coś zrobić np. "Rysowanie po panelu w VB.NET" (Eng. draw panel vb.net)
 

Sauron

Sauron

Użytkownicy
posty267
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Chodzi mi o "teorię". Nie wiem jakby to nazwać. Coś takiego jak delegaty, interfejsy, własne eventy i ich zastosowania. W przykładach nie mogę podać tego czego nie wiem. Chcę "nowości". Zwykły kurs z ciekawostkami, przykładami, itp. Możecie podać kurs z jakiego sami się uczyliście. 
 
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Kursy do VB.NET
#3 2013-11-02, 13:52(Ostatnia zmiana: 2013-11-02, 13:58)
MSDN. Tylko i wyłącznie. Zawarta tam dokumentacja .NET jest świetna, napisana w przystępny sposób i z mnóstwem przykładów do dosłownie wszystkiego. Nauczyłem się C# od zera nie korzystając z niczego innego (okazjonalnie Googlając kiedy chodziło o bardziej ogólne sprawy). W każdym razie na MSDN masz wypisane w listach wszystkie ważniejsze elementy języka i frameworka i linki do artykułów na ich temat.

Właściwie to zdecydowanie doradzałbym przesiadkę z VB.NET na C#. Oba są oparte o .NET framework, ale C# nieporównywalnie bardziej rozpowszechniony i w moim odczuciu z dużo lepszą składnią, pokrewną C++ i Javie. VB.NET to potomek VisualBasica, który z kolei pochodzi od BASICa (Beginner's All-purpose Symbolic Instruction Code) którego początki sięgają 1964r. To znaczy że jego rodowód jest starszy nawet od tego C++ (który pochodzi od C).

Sauron

Sauron

Użytkownicy
posty267
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dzięki za opinię, na pewno skorzystam :D A tak przy okazji, Avallach, nie Ty jeden poruszasz temat przesiadki na C#. Wg. mnie lepiej byłoby "dokończyć" VB.NET. C# i tak jest podobny, więc jak opanuję VB, nauka pójdzie mi łatwiej. Decyzję co jest lepsze podejmę sam, jak nauczę się obu :P
 
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
No to dodam że C# jest głównym językiem .NETa i Mono (open-source'owej implementacji wykorzystywanej m.in. przez Unity i dostępnej na Androida). VB.NET został zrobiony jako most między starym VisualBasicem a .NET. Jest tylko jednym z wielu dodatkowych języków platformy. To że C#, a nie VB.NET jest głównym, już chyba samo w sobie świadczy o tym że jest lepszy, a przynajmniej o wiele szerzej wykorzystywany. Z tych względów nauka VB.NET jest gorsza niż C#. Choćby ze względu na ilość tutoriali i gotowego kodu. Nawet jeśli coś istnieje na temat takich języków jak VB.NET, to zwykle jest przeróbką oryginału napisanego pod C#. Jak nauczysz się C#, będzie ci nieporównywalnie łatwiej uczyć się Javy czy C++, z których oba są bardzo rozpowszechnione. VB.NET nie ma żadnych języków o pokrewnej składni. Im szybciej się przesiądziesz, tym mniej problemów ci to sprawi.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry