Nowy skin - projekt "Modern" 14124 47

O temacie

Autor inż. Avallach

Zaczęty 16.12.2012 roku

Wyświetleń 14124

Odpowiedzi 47

eto

eto

Użytkownicy
-Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ
posty1741
Propsy1793
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
  • -Banany pod pokładem? -SĄĄĄĄĄĄ

eto

Nowy skin - projekt "Modern"
#20 2012-12-16, 21:25(Ostatnia zmiana: 2012-12-16, 21:25)
Cytuj
Bartis, nic nie zrozumiałem, ale mam wrażenie że piszesz jakieś bzdury.
OTO PRZYBYWAM


on lize wam odbyty
 
Niespełniony Level Designer z ambicjami, zmęczeniem i brakiem czasu...

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nowy skin - projekt "Modern"
#21 2012-12-16, 21:35(Ostatnia zmiana: 2012-12-16, 21:37)
Przyzwyczajenie jak dla mnie jest wystarczającym powodem, by SB został na stronie głównej. Ogólnie już teraz można z niego korzystać jako z oddzielnej podstrony, ale ten na stronie głównej jest zwyczajnie wygodniejszy.
Ale dlaczego? Jest ci wygodniej bo żeby wejść na główną klikasz header i scrollujesz na sam dół, a żeby wejść do tego na osobnej stronie musiałbyś... zrobić to samo, a potem kliknąć dodatkowy limk. Ponadto obecnie ten na głównej ma lepszy interface, ten na oddzielnej jest zbyt rozbudowany (jak cały skin). Nowy shoutbox na osobnej stronie mógłby wyglądać identycznie jak teraz ten na głównej, jedyna różnica byłaby taka, że zarówno główna, jak i ta oddzielna, ładowałyby się dużo szybciej.

Zresztą piszę po raz n-ty. Nawet gdybym zrobił tego skina, byłby tylko dodatkową pozycją na liście. Wszyscy bojący się zmian lub po prostu je ignorujący pozostaliby przy domyślnym skinie którym nadal byłby obecny. Naprawdę nie wiem jak mogę to wyjaśnić tym którzy najwyraźniej tego nie ogarniają.

Drock

Drock

Użytkownicy
posty357
Propsy75
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy

Drock

Nowy skin - projekt "Modern"
#22 2012-12-16, 22:12(Ostatnia zmiana: 2012-12-16, 22:18)
Sorry że nie zrozumiale napisałem chodzi mi oto że twój skin według mnie lepszy jest na tablety niż na PC a na PC lepszy jest pomysł Thor'a
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nowy skin - projekt "Modern"
#23 2012-12-16, 22:20(Ostatnia zmiana: 2012-12-16, 22:40)
Ale jaki znowu pomysł Thora? Zabić kotka?

//edit: lol jakoś przegapiłem tamte trzy posty.
Wizja Thora jednak zwyczajnie mi się nie podoba. Dalej panuje pewne nieuporządkowanie, miejsce w headerze jest kiepsko i nierównomiernie zagospodarowane. Rozumiem że to bardzo wczesna wersja, moje pierwsze szkice też pozostawiały wiele do życzenia, ale jest to jednak inny kierunek niż ten w którym chciałbym iść.

Cedric

Cedric

Użytkownicy
posty782
Propsy1084
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Cedric

Nowy skin - projekt "Modern"
#24 2012-12-16, 22:25(Ostatnia zmiana: 2012-12-16, 22:26)
@Up Byłeś blisko Av
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu

Buła

Nowy skin - projekt "Modern"
#25 2012-12-16, 22:57(Ostatnia zmiana: 2012-12-16, 23:00)
Mam nadzieję, że nie macie zamiaru ustawić tego zamiast aktualnego głównego skina tylko jako dodatkowy do wyboru dla dziwnych ludzi.
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nowy skin - projekt "Modern"
#26 2012-12-17, 06:40(Ostatnia zmiana: 2012-12-17, 06:40)
Aztek, dlaczego kurwa ukryłeś temat? Pisałem już n+1 razy że
Zresztą piszę po raz n-ty. Nawet gdybym zrobił tego skina, byłby tylko dodatkową pozycją na liście. Wszyscy bojący się zmian lub po prostu je ignorujący pozostaliby przy domyślnym skinie którym nadal byłby obecny. Naprawdę nie wiem jak mogę to wyjaśnić tym którzy najwyraźniej tego nie ogarniają.
Więc nie wiem z czym dalej macie problem. To co pokazał Thoro wygląda na razie chujowo i IMO powinno być w osobnym temacie, jako że tamten został wydzielony specjalnie do dyskusji nad konkretnym projektem, ale to nadal nie jest powód żeby komuś bez pytania ukrywać tematy.

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytuj
Aztek, dlaczego kurwa ukryłeś temat?
Co? : |||||| Sorki, widocznie jakiś misclick, acz nie widzę tu takiej możliwości.

Uwierz mi, gdybym chciał się go pozbyć to bym go zwyczajnie wypierdolił :lol2:  Tylko ty ukrywasz tematy/posty.
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Przyzwyczajenie jak dla mnie jest wystarczającym powodem, by SB został na stronie głównej. Ogólnie już teraz można z niego korzystać jako z oddzielnej podstrony, ale ten na stronie głównej jest zwyczajnie wygodniejszy.
Ale dlaczego? Jest ci wygodniej bo żeby wejść na główną klikasz header i scrollujesz na sam dół, a żeby wejść do tego na osobnej stronie musiałbyś... zrobić to samo, a potem kliknąć dodatkowy limk. Ponadto obecnie ten na głównej ma lepszy interface, ten na oddzielnej jest zbyt rozbudowany (jak cały skin). Nowy shoutbox na osobnej stronie mógłby wyglądać identycznie jak teraz ten na głównej, jedyna różnica byłaby taka, że zarówno główna, jak i ta oddzielna, ładowałyby się dużo szybciej.

Zresztą piszę po raz n-ty. Nawet gdybym zrobił tego skina, byłby tylko dodatkową pozycją na liście. Wszyscy bojący się zmian lub po prostu je ignorujący pozostaliby przy domyślnym skinie którym nadal byłby obecny. Naprawdę nie wiem jak mogę to wyjaśnić tym którzy najwyraźniej tego nie ogarniają.
A może warto byłoby posłuchać publiczności, potencjalnych użytkowników? Jak sam wcześniej napisałem, z chęcią bym takiego skina używał (bo po pierwsze mi się podoba), ale skoro ma nie być SB na głównej, to jest to dla mnie główny powód "pozostania" przy skinie obecnym. W ten sposób tracisz zwolenników, w tym momencie masz ich n-1.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Rozumiem, wlasnie po to ten temat jest. Jednak przynajmniej testowo dodalbym mozliwosc zwijania go i dobrze dostepny link tego na osobnej stronie.
@Aztek - sam mozesz sprawdzic logi moderacji tematu (chociaz w obecnym skinie sa trudne do znalezienia ;p ).

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Aztek, dlaczego kurwa ukryłeś temat? Pisałem już n+1 razy że
Zresztą piszę po raz n-ty. Nawet gdybym zrobił tego skina, byłby tylko dodatkową pozycją na liście. Wszyscy bojący się zmian lub po prostu je ignorujący pozostaliby przy domyślnym skinie którym nadal byłby obecny. Naprawdę nie wiem jak mogę to wyjaśnić tym którzy najwyraźniej tego nie ogarniają.
Więc nie wiem z czym dalej macie problem. To co pokazał Thoro wygląda na razie chujowo i IMO powinno być w osobnym temacie, jako że tamten został wydzielony specjalnie do dyskusji nad konkretnym projektem, ale to nadal nie jest powód żeby komuś bez pytania ukrywać tematy.

n, n+1... nie zdefiniowałeś warunku początkowego indukcji!

Co do nierównomiernego zagospodarowania - asymetria i różne nieregularności mają walory artystyczne.

Co do shoutboxa i korytarza. Zabronisz nam rozmawiać na korytarzach? :P
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nowy skin - projekt "Modern"
#31 2012-12-17, 17:47(Ostatnia zmiana: 2012-12-17, 17:49)
Chodzi po prostu o to że równie dobrze można by połączyć listę użytkowników ze skrzynką odbiorczą pw - nie ma logicznego powodu żeby tak robić. Po prostu shoutbox na głównej ma sens tylko wtedy jeśli ma być widoczny dla jak największej liczby osób wchodzących "od nowa" na stronę, wpisując adres strony głównej. U nas zwykle śledzi się raczej listę tematów z nowymi postami, nie ma powodu żeby wchodzić na główną innego niż sam shoutbox. Nowi i niezalogowani i tak go w ogóle nie widzą. Po prostu zamiast klikać "główna" żeby wejść na sb, klikałoby się "Shoutbox". Wcale nie musiałby być sam w sobie czymkolwiek gorszy niż obecny. N pewno byłby lepszy w tym że widziałoby się go od razu po kliknięciu, mógłby być też nieco większy. Dodatkowo np w tytule karty z nim otwartym mógłby być licznik nowych wiadomości analogiczny jak na Facebooku: "(n)". Też mogłaby być tam podana lista aktywnych użytkowników, nawet z wyszczególnionymi tymi którzy akurat oglądają konkretnie sb.

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
U nas zwykle śledzi się raczej listę tematów z nowymi postami, nie ma powodu żeby wchodzić na główną innego niż sam shoutbox
Nie rozumiem
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nowy skin - projekt "Modern"
#33 2012-12-17, 19:01(Ostatnia zmiana: 2012-12-17, 19:09)
Aby przejrzeć nowe posty, zamiast patrzeć na głównej na informacje w nagłówkach forów (które pokazują tylko jeden nowy post lub czy jakieś w ogóle są) wygodniej zerknąć na tę listę: http://themodders.org/index.php?app=core&module=search&do=active&search_app=forums . W moim przypadku jest to jedyna i główna zakładka do forum.

Szukanie nowych postów w inny sposób ma sens tylko jeśli śledzimy jedno, konkretne subforum, a takich osób jest raczej mniejszość.

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
To, czego nie rozumiem, to dlaczego uważasz, że to co Ty robisz i jak to robisz jest wygodniejsze i że wszyscy powinni tak robić.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nowy skin - projekt "Modern"
#35 2012-12-17, 19:22(Ostatnia zmiana: 2012-12-17, 19:28)
To jedno z kilku kryteriów jakimi mogę się posługiwać. Innym byłoby zrobienie sondy (sporo roboty i czekania, ale można spróbować) albo popatrzeć na inne fora. A te, bardzo często stosują takie rozwiązanie. Żeby nie szukać daleko: http://forum.invisionize.pl/ czy choćby forum które było inspiracją dla stylu pierwszej wersji proponowanego przezemnie skina http://www.paranormalne.pl/ (Thoro kiedyś podlinkował jako przykład ładnie zrobionego forum na IPB 3).

Oczywiście da się znaleźć pewnie też fora które mają sb tylko na głównej. Uważam jednak że te dwa które podałem są akurat jednymi z najlepszych przykładów dobrego designu forum na IPB.

Inna sprawa, że nie ma sensu robić nic na siłę. Jeśli jest na to zapotrzebowanie, to sb na głównej by tak jak pisałem pozostał, co najwyżej domyślnie byłby zwinięty (ale tak jak teraz, po jednokrotnym rozwinięciu byłoby to już zapamiętane). Po prostu link w headerze pojawiłby się jako dodatek dla tych jednak ceniących wygodę/chcących spróbować nowego rozwiązania.

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny

Wowoz

Nowy skin - projekt "Modern"
#36 2012-12-17, 19:30(Ostatnia zmiana: 2012-12-17, 19:30)
Avallach, daj se siana  :ayfkm:  po co ci ten skin? Za dużo czasu masz? Do nauki kurwa!
 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Nowy skin - projekt "Modern"
#37 2012-12-17, 19:33(Ostatnia zmiana: 2012-12-17, 19:35)
Czy ty masz za dużo czasu że piszesz takie posty? Po co to robisz?

Design to moje hobby. Do niczego się nie zobowiązuję, ale gdybym mógł połączyć przyjemne z pożytecznym, czemu miałbym tego nie robić? Zwłaszcza że nie tylko ja odczuwam potrzebę zmian. Obecny skin jest używalny, ale daleki od ideału, co wynika głównie z układu tej wersji IPB który nie został w nim zmieniony.

@down: po raz kolejny: tak, ten skin zostanie nienaruszony, nawet jeśli dojdzie jakiś inny.

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
A zreszta, robta co chceta, ale ten skin zostawić mi proszę w spokoju
 

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič

mi się tabletovy design podoba, lekki nie ma żadnych gradientov i innych efektów, lekko i świeżo. Jak ci się av chce to go zrób. ja jestem za  :ok:
 



0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry